| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BartekJerzy
Aspirant

Aspirant




Posty: 178
Skąd: Busko-Zdrój
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A do Lenina "Nie chce mi się z tobą gadać"? Laughing

http://film.onet.pl/zwiastuny/0,69372,1,1,322,fotonews.html
Kilka zdjęć z planu.

Cytat:
Bo to będzie niskobudżetowa produkcja w konwencji - o czym jeszcze wprost się nie pisze teatru TV

Niestety najprawdopodobniej tak to będzie wyglądać. Ale z 20mln zł budżetu nie da się zrobić polskiego „Black Hawk Down”. Chociaż według zapowiedzi w filmie mają być dobre efekty specjalne. Jeśli byłyby one podobne do tych z filmików zrobionych przez PlatineImage to może coś by z tego było.
http://www.youtube.com/watch?v=vpR_Ckg3q6s&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=y4sjUMqqK28

Pią 02 Lip, 2010 12:08

Powrót do góry
loslos
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najnowsze fotowieści z planu : http://film.onet.pl/zwiastuny/0,69590,1,1,322,fotonews.html

Czw 29 Lip, 2010 11:05

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. Cała we krwi, a twarz upudrowana jak pączek w cukierni Twisted Evil , tam powinien być pot zmieszany z krwią, podkrążone oczy ze zmęczenia, włosy opadające na oczy. A tu spokojnie jak na wojnie.
A co myślicie o roli Ryszarda Kotysa, jako Lenina? Wydaje mi sie to najlepszy Polski typ.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Czw 29 Lip, 2010 11:56

Powrót do góry
loslos
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co myślicie o roli Ryszarda Kotysa, jako Lenina? Wydaje mi sie to najlepszy Polski typ

Hmmmmmmmmmmmm już ćwiczył tę rolę :

Cytat:
Ferdek i Paździoch przy wódce ustalają plan działania: obaj śpiewają i jedzą. Wychodzą z mieszkania i widzą grupę starszych ludzi. Nagle z mieszkania Paździochów wychodzi Paździoch przebrany za Lenina. Wita emerytów Zdrastwujtje towarisze. Po czym staje na pralce i krzyczy, aby zakończyć z zachodnim imperializmem itp. Następnie wykrzykuje: "Na Belweder". Ludzie na pralce wiozą go i krzyczą "Na Belweder", Marian mówi do sąsiadów: Lenin wiecznie żywy.


A serio, to jak najbardziej, to wspaniały aktor, a i warunki zewnętrzne dośc pasujące.

Czw 29 Lip, 2010 12:30

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
A dokładniej "Ziuk, co Ty k...a wiesz o zabijaniu" Twisted Evil Laughing

oj panowie, przecież ten cytat to jak"Borubar" - wszyscy powtarzają a nikt nie słyszał.
Linda w filmie mówi: "nie mów mi nic o zabijaniu bo trochę się na tym znam".

Natomiast odnośnie filmu - zapowiedzi spowodowały że czekałem z nadzieja na w końcu dobry polski film (wojenny i nie tylko) zrobiony po 1990 roku. Zdjęcia z planu spowodowały że przestałem wierzyć iż kiedykolwiek w tym kraju powstanie dobry film.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 29 Lip, 2010 12:57

Powrót do góry
BartekJerzy
Aspirant

Aspirant




Posty: 178
Skąd: Busko-Zdrój
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A oto i pierwszy 5 minutowy "zwiastun" tej największej polskiej produkcji filmowej ostatnich lat.
http://film.wp.pl/id,110869,title,Zobacz-zwiastun-Bitwy-warszawskiej-1920,wiadomosc.html

Nie 15 Sie, 2010 23:11

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jak,ktoś widział?.Jakieś uwagi,spostrzeżenia Question .
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Nie 02 Paź, 2011 20:07

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://film.interia.pl/filmy/film/1920-bitwa-warszawska/recenzje/news/recenzja,292064,1701744 Zastanawiałem sie czy sie wybrać, ale jeśli wypada aż tak źle to chyba odpuszczę sobie. Ocena 0 na 10 mówi sama za siebie.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 02 Paź, 2011 20:57

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardziej martwi mnie ta recenzja:
http://www.historia.org.pl/index.php/publicystyka/publicystyka/-publicystyka/2597-q1920-bitwa-warszawskaq-agitka-w-formacie-3-d-.html

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Nie 02 Paź, 2011 22:18

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja filmu nie widziałem ale sądzę... Uśmiech zawsze mnie bawił ten swoisty paradoks wielu "patriotów" oceniających coś czego nie znają... wiec zgodnie z ich najlepszymi wzorami pozowlę sobie napisać..., że film z tego co słyszę "miał" po prostu wpisać się w pewien obowiazujący schemat patrzenia na ten okres naszej historii i tak "Pedagogicznie inaczej" zacząć kształtować przyszłych patriotycznych obywateli...
Paradoksalnie taki efekt może nawet i osiągnąć... a uwagi "wykształciuchów" cóż to nielicząca sie dla władzy mniejszość wszak...Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 03 Paź, 2011 8:46

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Bardziej martwi mnie ta recenzja:
http://www.historia.org.pl/index.php/publicystyka/publicystyka/-publicystyka/2597-q1920-bitwa-warszawskaq-agitka-w-formacie-3-d-.html

Cóż, ale autor recenzji sam nie uniknął endeckiej agitki Wink Bardziej mnie by martwił (sądząc z opisów- sam nie widziałem) miałki scenariusz, niż brak widoku gen. Hallera uganiającego się z nożyczkami za Żydami (to ironia Wink ).

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 03 Paź, 2011 9:59

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coraz bardziej zaczynam się obawiać iść na ten, jak słucham i czytam wszędzie jak beznadziejny jest scenariusz tego filmu... Zobaczymy jak będzie, bo pewnie i tak się wybiorę, ale początkowy entuzjazm trochę mi prysł..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 03 Paź, 2011 11:54

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to "dzieło" ma być takie jak "Wojna i miłość" to sobie odpuszczę. Krwawo-łzawe filmidła mnie nie bawią. Kciuk w dół

Pon 03 Paź, 2011 12:09

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z dyskusji na innym forum- sceny batalistyczne świetne (choć psuje widok wz.29 po stronie bolszewików- jakby nie dało się go obudować dyktą na jakiegoś "z epoki"), zdjęcia też- wiadomo Idziak. I na tym kończą się pozytywy Wink Ale spoko- szkoły pójdą....
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 03 Paź, 2011 12:14

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety szkoły nie pójdą - wieść niesie, ze szukają sponsora na bilety...jakoś rodzice nie bardzo chcą wykładać... może to i dobrze bo może czas komuś pokazać, ze nie można społeczeństwa traktować jak kretynów...Smutny Jeżeli jednak szkoły dostaną na to ekstra dotację z rezerw... - w Szwecji takie zachowanie ośmieszyłoby rząd bardziej niż paradowanie w spódniczce premiera po głównej ulicy Sztokholmu...Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 03 Paź, 2011 12:45

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ależ dostaną, dostaną, choćby z IPN - przecież młodzi Polacy powinni wiedzieć, kto jest ich odwiecznym wrogiem... Wink

Pon 03 Paź, 2011 16:50

Powrót do góry
sporty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja widziałam ten film. No cóż... Wszystko byłoby super, gdyby nie cukierkowa natasza, która w tym filmie wogole nie gra....

Lenin - super Uśmiech

Wto 04 Paź, 2011 11:12

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Matko,dla mnie film kaszana.A Urbańska ?Szkoda gadać.Osobiście nie polecam tego filmu.
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Wto 04 Paź, 2011 22:01

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak teraz uczą ale mnie kiedyś w szkolnych czasach uczono, że każdy "wielki artysta" ma:
1. okres gdy jego styl się dopiero tworzy,
2. okres gdy osiąga apogeum,
3. okres schyłkowy - gdy wypada wręcz z braku pomysłów powstrzymać się od dalszych działań...a czego wielu nie potrafi...
Rzeczony film chyba dowodzi, że prawdziwy ony schemat jest...Uśmiech
A tak na marginesie nie razi was płytkość i infantylność przedstawionych w filmie postaci? Toż to w istocie obraza i kobiet i wielu konkretnych branż... Wink
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 05 Paź, 2011 11:16

Powrót do góry
Joanna d'Arc
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie od obejrzenia filmu odstręczył zwiastun: mało że film w 3D, to jeszcze jest tam taka scena gdzie Natasza strzela z karabinu z taką przedramatyzowaną miną i łzami w oczach, pomyślałam "Będzie szmira". Z resztą Hoffman jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonał, wiem że wielkim reżyserem jest, ale mi podobała się tylko "Stara baśń".

Czw 13 Paź, 2011 13:25

Powrót do góry
Kolicki
Major

Major




Posty: 1629
Pochwał: 2
Skąd: GS
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ktoś jednak trud docenił...

http://www.tvn24.pl/-1,1738935,0,1,wielki-waz--czyli-najgorsze-polskie-filmy-roku,wiadomosc.html

Pią 23 Mar, 2012 15:06

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolicki;

Cytat:
Ktoś jednak trud docenił...



A konkurencja jest porażająco duża. Same knoty, lub mega knoty.

Pią 23 Mar, 2012 19:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.