| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lelo3008
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 22
Skąd: Ciechanów/Przasnysz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozprawka na temat rządów kobiet w XVIw- pomóżcie

Witam

piszę rozprawkę na taki temat ""Historyk francuski J. Michelet, żyjący w XIX w., pisał "Wiek szesnasty to rządy kobiet, one go mącą, psują i kształcą". Czy zgodzisz się z tą tezą?""

A wiec potrzebuję argumentów za i przeciw.., potrzebuje takze jesli to mozliwe zakonczenia i rozpoczecia rozprawki ale najwazniejsze sa dla mnie argumenty... Jeżeli też możecie to podajcie mi jakąś ciekawą kobietę z tamtego okresu, na której mógłbym oprzeć swoją pracę... Bardzo szczęśliwy

Sob 24 Paź, 2009 15:12

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bona Sforza, Katarzyna Medycejska, spróbuj poszukać coś na temat tych Pań np. Wink

Sob 24 Paź, 2009 23:09

Powrót do góry
Jacek z Anglii
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 272
Pochwał: 1
Skąd: Anglia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Katarzyna Medycejska i związana z nią noc Św. Bartłomieja jest dobrą postacią do tego wypracowania, ale nie możesz absolutnie pominąć trzonu swojego wypracowania skupionego na osobie Elżbiety I - królowej Anglii i spędzających sen z jej powiek innych kobiet - Marii I Tudor, znanej jako "Krwawa Mary", Marii I Stuart - królowej Szkocji i jej matki Marii de Guise.

O Bonie Sforca możesz delikatnie nadmienić jako o "polskim" wkładzie do tematu. A jak już o Polsce, to nie zapomnij o trzech żonach Zygmunta Augusta, z których żadna nie dała mu choćby żeńskiego potomka. Dwie z nich możemy spokojnie uznać za skuteczny sabotaż ze strony wiedeńskiego dworu.

Możesz nadmienić też o Lady Jane Grey i sześciu żonach Henryka VIII a zwłaszcza o Annie Boleyn, której wdzięki zmieniły oblicze Anglii - na zawsze...
Dlaczego? Poszperaj, nie możemy za Ciebie napisać tego wypracowania. Wink

_________________

Żądam zawieszenia godła państwowego w sali plenarnej Konferencji Episkopatu Polski!

A według mnie, taki styl pisma podkreśla cytat Wink

Nie 25 Paź, 2009 1:52

Powrót do góry
djnocny
Sergente Maggiore

Sergente Maggiore





Posty: 120
Skąd: Bidziny szlahecka wieś
Archiwum: Dane zapisanie na dysku twardym
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

właśnie Lelo3008 dowiedz się coś więcej o paniach które podyktowali ci koledzy przedemną ... jeżeli jesteś zainteresowany możesz poruszyć inne bliskoznaczne tematy związane z tymi o to paniami
______________
Pozdrawiam Piotr

Nie 25 Paź, 2009 8:35

Powrót do góry
Jacek z Anglii
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 272
Pochwał: 1
Skąd: Anglia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale dopiero teraz zauważyłem, że to nie ma być o kobietach XVI wieku, tylko o ich rządach, więc wszystkie te żony Henryka VIII i Zygmunta Augusta możesz sobie spokojnie pominąć. Choć o Annie Boleyn możesz nadmienić co nie co. Henryk VIII biorąc z nią ślub naraził się na ekskomunikę papieską, co potem doprowadziło do rozłamu z Rzymem i powstania Kościoła anglikańskiego. Bonę też możesz pominąć. Reszta poleconych Ci dam jak najbardziej się nadaje.
Napisz nam potem jak Ci poszło.

_________________

Żądam zawieszenia godła państwowego w sali plenarnej Konferencji Episkopatu Polski!

A według mnie, taki styl pisma podkreśla cytat Wink

Pon 26 Paź, 2009 4:04

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj też, że Elżbieta I to pierwowzór słynnej z Bonda M a jeden z ciekawszych naukowców tamtej epoki John Dee to ni mniej ni więcej agent 007...i to na poważnie...
Poza tym jeżeli chodzi o polski wkład nie pomijałbym Bony - tytuł roprawki sugeruje, że chodzi o rządy kobiet rozumiane jako faktyczny a nie formalny wpływ - a tu przy zramolałym królu faktycznie rządiła królowa...zarządzać majątkami królewskimi min. dzięki pomocy nieślubnego syna króla biskupa Jana umiała znakomicie - korzystać z zarobionych środków już zdecydowanie mniej... ale warto poznać tą historię...

Pon 26 Paź, 2009 12:39

Powrót do góry
djnocny
Sergente Maggiore

Sergente Maggiore





Posty: 120
Skąd: Bidziny szlahecka wieś
Archiwum: Dane zapisanie na dysku twardym
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ojj warto warto marek 8888

Czw 29 Paź, 2009 21:47

Powrót do góry
Lelo3008
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 22
Skąd: Ciechanów/Przasnysz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej, chcieliście żebym Wam napisał jak mi poszło, dostałem 4 z rozprawki, niestety dopiero teraz odpisuję bo dziś ją dostałem. Mam zadana kolejną pracę, podaje link do tematu, zainteresowanych proszę o pomoc Bardzo szczęśliwy

Sro 09 Gru, 2009 20:17

Powrót do góry
Lelo3008
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 22
Skąd: Ciechanów/Przasnysz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=15039

Sro 09 Gru, 2009 20:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.