| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zamku Grodno będą szukać nieistniejących skarbów :-)))))

Kolejne rewelacje z Gór Sowich (nfo z "Faktów" TVP3 z 3.10.2009):
"Podziemia Grodna

Zamek Grodno w gminie Walim od roku ma nowego właściciela, który remontując warownię odkrył tajemnicze, dotąd niedostępne pomieszczenia. Historię zamkowych podziemi badał w sobotę Maciej Maciejewski.

Znaczna część zamku po pożarze od trzech wieków jest trwałą ruiną. Niebawem planowane jest udostępnienie kaplicy zamkowej. Można w niej będzie udzielać ślubów.

Nowy gospodarz chce też spenetrować podziemia zamku. Zaczęto od krypt, gdzie natrafiono na resztki trumien. Ściany krypt pokrywają napisy wykonane przez żołnierzy Armii Czerwonej. Pod dziedzińcem zamku rozpoczną się też poszukiwania ukrytych przez Niemców trzech obitych blachą skrzyń.

3 miliony złotych dotacji z Ministerstwa Kultury na zamkowe remonty powinno trafić do Walimia już w marcu."


Najbardziej zainteresowała mnie z w/w newsa informacja o planowanych poszukiwaniach "ukrytych przez Niemców trzech obitych blachą skrzyń". Owa informacja wykazuje zadziwiającą wprost zbieżność z bzdurami znanymi jako "Listy von Schrecka", opublikowanymi przez mitomankę Joannę L.

Z owej wiejącej grozą relacji możemy się dowiedzieć właśnie o obitych blachą skrzyniach wniesionych do zamku Grodno i ukrytych na dziedzińcu 21 stycznia 1945 r. Problem polega na tym, że skrzyń było istotnie trzy, ale obitych blachą tylko 2 - w trzeciej był sprzęt minerski.
Eksploratorom, który zaczną szukać owego mitycznego skarbu, życzę dużo powodzenia - pamiętajcie, że kapitan Leonhard von Schreck zaminował wlot pochylni na dziedzińcu minami porcelanowymi, a chyba nie chcecie się spotkać za szybko ze św. Piotrem Question Laughing

PS Tych skrzyń chcą szukać też za dotację z ministerstwa? No to na fajne rzeczy idą nasze podatki...

Wto 06 Paź, 2009 12:14

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A podobno sezon ogórkowy się skończył... Rolling Eyes

Wto 06 Paź, 2009 18:13

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a u mnie koparka co robiła drenaż wykopała łuskę!!!

Wto 06 Paź, 2009 20:22

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hę?
A co to takiego "miny porcelanowe"?

Pozdrowienia
Grendel

Wto 06 Paź, 2009 20:46

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Hę?
A co to takiego "miny porcelanowe"?

Najważniejsze, że L. v. S. to wiedział Laughing

Sro 07 Paź, 2009 10:19

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

miny porcelanowe to gwarowe określenie , min wykonanych ze szkła lub porcelitu ( coś ala fajans ) , a konkretnie pojemników na materiał wybuchowy ponieważ zapalniki były metalowe, ale widziałem w jakimś muzeum kiedyś zapalnik chemiczny w całości z tworzywa, szklane miny znacznie utrudniały wykrycie ówczesnymi prymitywnymi wykrywaczami,


Opis załącznika:

Sro 07 Paź, 2009 20:33

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zamku Grodno będą szukać nieistniejących skarbów Uśmiech))))

Cytat Kolegi przypomina mi wypowiedz kustosza zamku z początku lat 90 tych Pana Pochrybniaka który stwierdził odnośnie istnienia pewnych eksponatów na zamku iż np cytuje
-Meluzyna tak owszem wisiał tu jeszcze do 1945 roku.
Kolega i kustosz maja wehikuły czasu wiec i jeden i drugi wiedz wszystko widzieli wszystko dlatego tez nie ma skarbów a meluzyny wisiały tam jeszcze do 1945 to tyle z mojej strony .

Czw 08 Paź, 2009 8:45

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że kol. Unkas dysponuje niezbitymi dowodami na istnienie Leonharda von Schrecka - np. w postaci listu z berlińskiego Deutsche Dienststelle, z informacjami o przebiegu jego służby. Niech się kolega zatem tymi informacjami pochwali. Dla mnie rewelacje o "obitych blachą skrzyniach" na (a raczej - pod) dziedzińcu zamku są równie wiarygodne co miniaturowe o.p. na Jeziorze Bystrzyckim.

Czekam...

Czw 08 Paź, 2009 8:53

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponku,
Co to Glasmine 43 wiem dobrze.Widziałem również Eismine 42.Wiem też po co je robiono.Jednak żadna z tych min nie była robiona z porcelany (osobiście nie widziałem również porcelitowych).
Pozdrowienia
Grendel

Czw 08 Paź, 2009 14:33

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leonharda von Schrecka - np. w postaci listu z berlińskiego Deutsche Dienststelle,

A czy ja coś wspominałem o Wać Panie von Schreck, nie pisałem o meluzynie która wisiała tam jeszcze do 1945 roku , reasumując zamek ma 700 lat historii naprawdę nie znasz jej i nie wiesz co w nim jest i co jeszcze nie wyszło na światło dzienne .Tyle z mojej strony po wieki wieków amen.

Pią 09 Paź, 2009 17:15

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Unkas napisał:
zamek ma 700 lat historii naprawdę nie znasz jej i nie wiesz co w nim jest i co jeszcze nie wyszło na światło dzienne

Ach, jak to możliwe że wiesz lepiej ode mnie na czym się znam, a na czym nie Question Exclamation
Masakra Rolling Eyes

Jeśli kolega nie zauważył, to cały wątek dotyczy skrzyń, które na terenie zamku miał ukryć ""niemiecki saper" (jak to ładnie Pan Dyrektor z Walimia ujął) i z tego się śmieję Laughing

PS Kolega-eksplorator? No to wszystko jasne. Ego te absolvo Bardzo szczęśliwy

Pią 09 Paź, 2009 18:57

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro tak znasz dobrze Zamek Grodno bo z tego co czytam jesteś ekspertem zatem jedno pytanie
Czy pod Zamkiem Grodno sa podziemia ?
Tylko tyle ,banalne wiem ale odpowiedz i w ten czas ,nie gniewaj się ale zostaniesz partnerem do rozmów ok

Pią 09 Paź, 2009 22:17

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Unkas napisał:
Skoro tak znasz dobrze Zamek Grodno bo z tego co czytam jesteś ekspertem zatem jedno pytanie
Czy pod Zamkiem Grodno sa podziemia ?
Tylko tyle ,banalne wiem ale odpowiedz i w ten czas ,nie gniewaj się ale zostaniesz partnerem do rozmów ok

Z tego co ja czytam, to Ty nie jesteś poważnym partnerem do rozmów, bo nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Naucz się tego, a pogadamy, "OK"?

Sob 10 Paź, 2009 9:07

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie,

Bardzo proszę, nie sprowadzajcie dyskusji do poziomu sejmowego.

Pozdrowienia
Grendel

P.S.
Unkas - napisz proszę coś więcej o planowanej metodzie poszukiwań i o tym co naprawdę spodziewacie sie znaleźć.

Sob 10 Paź, 2009 13:52

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolega ma rację nie ma sensu , prowadzić rozmów w ten sposób powiem tak , to co dziś nazywamy kryptą nie było prawdziwą kryptą ,prawdziwa jest w lesie niedaleko zamku pierwsi działacze PTTK przenieśli w 50 latach trumny z tej krypty w lesie do tego pomieszczenia co nazywamy kryptą , trumny były całe miały nawet herby bogato zdobione dziś nie zostało po nich wiele.
To pomieszczenie wiec nie było kryptą a co sie z nim wiąże , zamek musiał mieć ucieczkę z fosy suchej do właściwego zamku i to jest właśnie to ciężko tak opowiedzieć słowami lepiej pokazać zatem zapraszam na Grodno i osobiście pokażę ,że to co mówię nie jest gołosłowne.

Sob 10 Paź, 2009 19:43

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uwierz mi, że zrobiłbym to z dziką przyjemnością, gdybym tylko mógł...Zwłaszcza, że ostatni raz byłem tam dobre 27 lat temu.Góry od Walbrzycha po Stronie Śląskie i Puszczę Śnieżnej Białki były moim ulubionym miejscem włóczęg przez długie lata.
Niestety, pojadę tam chyba dopiero, jak dzieciaki wylądują już na szkołach wyższych.Trochę zbyt daleko mam.
Pozdrowienia
Grendel

P.S.
Proszę informuj nas na bieżąco o przebiegu poszukiwań.Najlepiej ze zdjęciami.

Pon 12 Paź, 2009 19:21

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na bank będę informował zresztą szponiasty będzie naocznym świadkiem
Pozdrawiam kolegę i poczekam na Ciebie w Górach Sowich.

Pon 12 Paź, 2009 20:17

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Unkas, czy jesteś w jakikolwiek sposób związany z obecnymi władzami zamku?
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pon 12 Paź, 2009 22:54

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po za tym ,że jestem mieszkańcem gminy Walim i znam jej każdy kąt tak jestem związany.

Pon 12 Paź, 2009 23:06

Powrót do góry
Cherokee
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego Unkas! Nie dyskutuj z "kolegą" Leuthen bo jak popatrzysz na inne posty to ten facet to chodząca encyklopedia. Zna wszystkie tajemnice Dolnego Śląska i w ogóle już nic nie musi szukać i eksplorować bo wszystko juz odkrył. Taki fajny człowieczek. Prawdziwy znawca.

Wto 13 Paź, 2009 14:46

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy kol. Unkas, ma coś wspólnego z Łukaszem Kazkiem?

P.S. Cherokee. Daj na luz. Wink Forum to miejsce do dyskusji. Niech się spierają. Razz

Wto 13 Paź, 2009 15:45

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm Łukasza Kazka znam bystry człowiek muszę przyznać co róż zaskakuje , ale wars przykro mi nie trafiłeś , a Tobie Alf jutro odpiszę masz super stronkę i naprawdę ciekawą pasję i hobby pozdrawiam.

Wto 13 Paź, 2009 22:40

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

znalazłem link z Gazety Wrocławskiej z września br. w temacie może jeszcze ktoś tego nie czytał

http://www.polskatimes.pl/gazetawroclawska/stronaglowna/163266,tajemnice-zamku-grodno-zdjecia,id,t.html

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Czw 15 Paź, 2009 9:37

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To właśnie nie jest ta prawdziwa krypta, prawdziwa jest i była po za Zamkiem .
Do tej na której jest zdjęcie Łukasza Kazka w latach 50-tych przeniesiono trumny bodajże 6 trumien .
Ta Krypta nie była prawdziwą kryptą XIX wiek i epoka romantyzmu.
Prawdziwa jest znacznie starsza i nie jest na terenie zamku.

Pią 16 Paź, 2009 20:21

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra Panowie , robimy wraz z TV SUdecką film o zmaku Grodno . Wszelkie sugestie mile widziane.

A ta historia o von Schreku ? A jak to jest czy taki zamek może faktycznie nie mieć podziemii ?

Sob 24 Paź, 2009 22:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.