| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klonowanie w obozach koncentracyjnych ???

P. Johnston w swoim fondamentalnym dziele Histori Świata ... pisze o makabrycznym odkryciu jakiego dokonali żołnierze rosyjscy w jednym z odbitych obozów koncentracyjnych. Chodzi o zwłoki kilkunastu lub bodajże kilkudzisięciu "bliźniąt" sugerujących , że mogły być tam prowadzone prace nad było nie było skutecznym sklonowaniem ludzi.
Czy znane są wam jakikolwiek szczegóły dotyczące tego zdarzenia ( o ile rzeczywiście miało miejsce)

Pią 11 Wrz, 2009 11:52

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To genetyka w tamtym czasie była na takim poziomie żeby ludzi klonować? Pierwsze słyszę.. Brzmi to nieprawdopodobnie, choćby w kontekście tego że pierwszego klonowania zwierzęcia (owca Dolly) dokonano bodajże w latach 90-tych, a na sklonowanie człowieka, mimo szumnych zapowiedzi, nikt dotąd się nie porwał (przynajmniej nic o tym nie wiadomo, zapowiedzi bodajże z Włoch i Korei okazały się bujdą)
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 11 Wrz, 2009 12:05

Powrót do góry
SZP
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 131
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W obozach były prowadzone makabryczne badania na bliźniętach, ale nie istniała jeszcze wtedy genetyka jako nauka i nie było jej podstaw, więc nie mogło być mowy o klonowaniu.
A "Historia świata" Johnsona jest bardzo nieprecyzyjna, tendencyjna i w wielu szczegółach najzwyczajniej podaje błędne informacje.

Pią 11 Wrz, 2009 14:56

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak znam jeden efekt makabrycznych badań na bliźniakach, tylko Pisss... nie na mawiajcie mnie żebym powiedział o kogo chodzi. Twisted Evil
_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Pią 11 Wrz, 2009 17:19

Powrót do góry
blue_berry
Bosmanmat

Bosmanmat





Posty: 65
Skąd: Schinesge
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Kolekcjonowanie" zwłok (i ich fragmentów) bliźniąt oraz osób zdeformowanych fizycznie wiązało się raczej z dziedziną badań zwaną eugeniką. Przede wszystkim miało na celu stworzenie nieskazitelnie czystej rasy germańskiej.
_________________
"(...)jeśli ludzie zamilkną głazy wołać będą."

Sob 12 Wrz, 2009 12:55

Powrót do góry
Waffen3
Leutnant

Leutnant




Posty: 361
Skąd: Skierniewice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cyt.Kolekcjonowanie" zwłok (i ich fragmentów) bliźniąt oraz osób zdeformowanych fizycznie wiązało się raczej z dziedziną badań zwaną eugeniką. Przede wszystkim miało na celu stworzenie nieskazitelnie czystej rasy germańskiej.
-------------------------------------------------------
Zgadzam się z tym stwierdzeniem, a klonowanie ludzi w obozach w latach 40-tych.można włożyć miedzy bajki. Exclamation

_________________
http://klub-historyczny.pl .

Sob 12 Wrz, 2009 13:13

Powrót do góry
sasza_cdn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak mogli klonować, jak wtedy jeszcze nie znano DNA. Dopiero w 1953 r. Watson, Crick i Wilkins odkryli DNA. Bardziej chodziło o eugenikę i doświadczenia medyczne na ludziach.
_________________
Zapraszam na mój blog, gdzie zobaczyć można jak wyglądał stary Racibórz

Sob 24 Lis, 2012 12:28

Powrót do góry
stanqos
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Skąd: Ciechanów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klonowanie...

Zapoznaj się z badaniami niemieckich naukowców. Więźniom w Dachau, np. wyrywano skore a w miejsce tego wszczepiali blachę lub część zwierzęcia..
Jadnak klonowanie to inna bajka. Niemcy pracowali nad hybrydami, a nie nad klonowaniem. Bardzo szczęśliwy

Wto 26 Lut, 2013 18:52

Powrót do góry
wgdg
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O ile przeprowadzano wiele odrażających eksperymentów, o tyle klonowanie nie było wtedy możliwe ze względów technicznych

Sro 18 Wrz, 2013 8:47

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam - temat założony był już sporo czasu temu Uśmiech Macie rację, że znalezione zwłoki mogły być ciałami ofiar różnych odrażających eksperymentów - tym niemniej choć wedle naszej dzisiejszej wiedzy w tamtym czasie nie było to możliwe to właśnie z tamtych czasów pochodzą - przyznam nie wiem na czym oparte - hipotezy, że być może naziści dokonali postępu włąsnie w tej dosyć konkretnej dziedzinie. Postępu z gatunku wielu dziedzin wiedzy w której w latach 30-tych sporo wyprzedzili świat a o których - tu już prywatnie np. z dzidziny areodynamiki dokonali odkryć niekonicznie dziś używanych Uśmiech. Od czasu założenia wątku upłynęło juz trochę czasu ale ponieważ mam nadzieję skontaktować się w niedługim czasie z autorem postaram się zadać mu pytanie w tej materii. Jak czegoś się dowiem i o ile nie zaszło tu swego rodzaju nieporozumienie postaram się klamrą zamknąć ten wątek.
Pozdrawiam
marek

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 19 Wrz, 2013 12:13

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klonowanie w obozach koncentracyjnych?

Do tego co napisano powyżej dorzucę dalsze fakty: kiedy byłem w wieku licealnym poszedłem ( ze starszymi kolegami ) do restauracji w pobliskim mieście i mieliśmy się dosiąść do stolika, gdzie już siedział jakiś człowiek. Widocznie zauważył moje malujace się na twarzy zaskoczenie i wahanie ( miałem mu podać rękę na powitanie a on miał dłonie o 50-100% powiększone) i mimo, że ja nie powiedziałem ani jednego słowa, on uznał za słuszne wytłumaczyć, że jako dziecko był w Auschwitz i robili na nim jakieś doświadzenia medyczne, dostawał zastrzyki i tak mu się dłonie powiekszyły ale to nie jest zaraźliwe. Dlonie miał znacznie powiększone i nieco zdeformowane. Człowiek przeżył zycie i zmarł i nikt go o nic nie zapytał. Ale da się ustalić gdzie jest pochowany i pewnie IPN miałby możliwość zażądać wykonania ekshumacji po to np, żeby to zbadał i opisał jakiś lekarz-anatom abyśmy mieli pisaną informację naukową i nie poruszali się w świecie mitów i przypuszczeń. Udostępnię szczegóły, jezeli zgłosi się np IPN.
Niemcy byli i są autorami postępu w wielu dziedzinach techniki i SS nie pozostawiła w spokoju zadnej koncepcji aby tylko mogli wygrać. A obozy koncentracyjne dały im po temu okazję nie do odrzucenia.
Stary

Nie 10 Lis, 2013 23:22

Powrót do góry
angrytob
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, nie te czasy, aczkolwiek próby mogły być.

Wto 18 Mar, 2014 14:14

Powrót do góry
hiperanisa1693
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakty, o których wspominacie zostały poruszone w filmie "Chłopcy z Brazylii", jednym z bohaterów jest autentyczna postać lekarza SS w Owięcimiu, Josefa Mengela, gdzie przyjęto tezę o doświadczeniach medycznych z dziedziny bioinżynierii, nie było jednak jasnego stwierdzenia, że dokonywano w obozach klonowania. Ja sama jestem takiego zdania jak reszta wypowiadających się, o genetyce wedy nie mogło być mowy, aczkolwiek można by przyjąć, że były to próby, eksperymenty mające na celu sklonowanie człowieka

____________________
Nie wierz w cuda-bądź realistą http://graphstyle.blog.se/ sprawdz nas!


Ostatnio zmieniony przez hiperanisa1693 dnia Wto 19 Sie, 2014 12:50, w całości zmieniany 2 razy

Sro 26 Mar, 2014 13:10

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

klonowanie w obozach koncentracyjnych ???

Poza tym są informacje, że SS robiło praktyczne próby z odtworzeniem wymarłego w 17-tym wieku gatunku , mianowicie tura. Bliższych szczgółów nie znam.
Stary

Sro 26 Mar, 2014 22:00

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 483
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hiperanisa1693 napisał:
, o genetyce wedy nie mogło być mowy


Nie jest to prawdą, wystarczy tylko sprawdzić hasło "genetyka". W czasach gdy Mengele "pracuje" w Auschwitz, genetyka istnieje jako nauka, a on współpracuje m.in. z Instytutem Antropologii, Teorii Ludzkiego Dziedziczenia i Eugeniki im. cesarza Wilhelma w Berlinie. Oprócz niego istnieje również Instytut Genetyki i Higieny Rasowej w Rostoku. Klonowaniem Mengele i jego koledzy po fachu raczej się nie zajmował.

Czw 27 Mar, 2014 20:55

Powrót do góry
Mryoko1436
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 3
Skąd: Krosno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwne, by w tamtym okresie, w takich warunkach było możliwe klonowanie. Czy wyobraźnia ludzka nie rozpędza się za bardzo. Mam świadomość, ze to, co się wtedy działo w obozach jest wręcz niewyobrażalne, ale nie przesadzajmy.

____________________
Zainteresowany/a wejdź i przejrzyj nasze propozycje, https://www.bellodecor.com.pl a nie pożałujesz.

Wto 19 Sie, 2014 12:09

Powrót do góry
Powstaniec20
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klonowanie w obozach koncentracyjnych to prawdziwy fakt ..
Doktor Mengele zabił w ten sposób kilkadziesiąt jak nie ~100 set bliźniaków

Nie 14 Wrz, 2014 19:18

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakt jest albo go nie ma. Nie ma faktów prawdziwych i nie prawdziwych. Daj sobie na wstrzymanie bo straszne idiotyzmy wypisujesz. Mam wrażenie, że Twoje wypowiedzi to zwykły spam.

Nie 14 Wrz, 2014 19:55

Powrót do góry
slo_mo
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 197
Skąd: mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma dowodów na klonowanie ludzi czy tez innych zwierząt przez nazistów.
W obozach trwały zakrojone na wielką skalę badania i eksperymenty mające na celu stworzenie czystej rasy aryjskiej. Wg znalezionych dokumentów chcieli to osiągnąć poprzez ewolucję wsteczną - podobnie działali jeżeli chodzi o "wskrzeszenie" tura.
Jeżeli chodzi o bliźniaki, to naziści eksperymentowali na pewno nad:
- szybkim i kontrolowanym zwiększeniem populacji
- zbadaniem więzi mentalnej pomiędzy bliźniakami
Reszta to tylko domysły...

_________________
pozdr Mariusz

...been there, done that...

Pon 15 Wrz, 2014 9:02

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: klonowanie w obozach koncentracyjnych ???

pilch napisał:
Poza tym są informacje, że SS robiło praktyczne próby z odtworzeniem wymarłego w 17-tym wieku gatunku , mianowicie tura. Bliższych szczgółów nie znam.
Stary



https://m.youtube.com/watch?v=bpq0W5MGFYU

Ciekawy film na ten temat.

Sro 18 Lis, 2015 23:59

Powrót do góry
Fryc92
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany





Posty: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Naziści mieli tyle pokręconych eksperymentów, że nie zdziwiloby mnie gdyby bylo wsrod nich także klonowanie. Ale skuteczne? Szczerze wątpie.
_________________
Męczy cię trądzik różowaty? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,146111,acnerose-morning-cream.html


Ostatnio zmieniony przez Fryc92 dnia Pią 23 Lis, 2018 9:35, w całości zmieniany 1 raz

Wto 13 Lis, 2018 14:35

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A odnośnie badań eugenicznych nad czystością rasy itp to należy pamiętać, że byli sukcesorami głównie Amerykanów i Brytyjczyków Twisted Evil

Wto 13 Lis, 2018 20:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.