| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobisty druk ?

Proszę pomóc wyznaczyć druk z osobistym herbem, i wszystko że można dowiedzieć się, komu należała.
Jak zrozumiałem druk biskupa řë˙őĺňńüęîăî rodzaju... a więcej íĺńěîă, była znaleziona niedaleko od Kijowa



Opis załącznika:

Sob 09 Maj, 2009 14:06

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ładne trafienie Wink
To niestety nie pieczęć biskupa [na biskupiej powinno być dwanaście chwostów przy kapeluszu, tu jest osiem], ale raczej jakiegos prepozyta kapituły może kijowskiej ?
To pieczątka osobista, w typie "sygnetowym", używana do zamykania mniej ważnych, czy prywatnych pism. Często spotyka się ich odciski w dokumentach z terenów dawnej w Rzeczpospolitej w XVII-XVIIIw.
Tej konkretnie nie jestem w stanie zidentyfikowac, herb mi nic nie mowi, inicjały własciciela P S również, ale moze warto by się przyjrzec składowi łacińskiej kapituły kijowskiej w XVII-XVIIIw.?
pozdrawiam

_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Nie 07 Cze, 2009 8:26

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ładne trafienie Wink
To niestety nie pieczęć biskupa [na biskupiej powinno być dwanaście chwostów przy kapeluszu, tu jest osiem], ale raczej jakiegos prepozyta kapituły może kijowskiej ?
To pieczątka osobista, w typie "sygnetowym", używana do zamykania mniej ważnych, czy prywatnych pism. Często spotyka się ich odciski w dokumentach z terenów dawnej w Rzeczpospolitej w XVII-XVIIIw.
Tej konkretnie nie jestem w stanie zidentyfikowac, herb mi nic nie mowi, inicjały własciciela P S również, ale moze warto by się przyjrzec składowi łacińskiej kapituły kijowskiej w XVII-XVIIIw.?
pozdrawiam

_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Nie 07 Cze, 2009 8:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.