| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamas1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak znaleść ''zaginioną wioske''

Podobno, jak podaje książka o okolicach mojego zamieszkania, ok. 300 lat temu, była gdzieś wioska, jednak coś się tam stało, możliwe że pożar, lub tyfus, i o wiosce nikt nie słyszał... Jak się zabrać do poszukiwań??? dysponuje PULSAR IV ,czy jest wogóle możliwość odszukania jej??? i czy coś tam może być???? co weźmie mój wykrywacz?????????? Zszokowany

Pon 04 Maj, 2009 18:29

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukać starych map i będzie, zacząłbym od okresu międzywojennego. A i pamiętaj o pozwoleniu od konserwatora na poszukiwania itp.
pzodr

Pon 04 Maj, 2009 18:52

Powrót do góry
Adamas1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

będe musiał działać, że tak powiem na czarno... popytam babci, może coś słyszała, ale nawet tutejsi nauczyciele historii nie wiedzą gdzie ta wioska była, wiadoma jest tylko jej nazwa... poszperam jeszcze... wiem gdzie są stare budynki, cały taki sad, tam są same fundamenty... ogólnie to w sąsiedniej wiosce był klasztor, ale też po nim śladu nie ma... a w jeszcze sąsiedniej wiosce, jest pałac szlachecki (zaniedbany, bez okien itp), tam był przez pewien czas obóz koncentracyjny... to może coś tam znajde...

Pon 04 Maj, 2009 19:38

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na czarno nie wolno. Byłe osady łatwo rozpoznać szczególnie teraz , po roślinności , poszukaj kwitnącego bzu czy drzew owocowych.

Pon 04 Maj, 2009 20:02

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powiedz, gdzie to jest. Może gdzieś blisko mnie to może i ja się wybiorę. Bardzo szczęśliwy
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 04 Maj, 2009 20:08

Powrót do góry
Adamas1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

okolice Bydgoszczy... dokładnie nie powiem..... Evil or Very Mad no faktycznie... są miejsca w których bez jest bardziej w kępach... Wyluzowany Wyluzowany Wyluzowany Wyluzowany super by było znaleść tą zaginioną wioske..... jestem na 90% pewien że ten obóz nie był jeszcze oblecony z wykrywką... biedna wioska, same pegieery w oknach tego pałacu są deski itp... ruiny prawie Laughing niedawno się dowiedziałem ale nie na 100 % że tam GDZIE TEN KLASZTOR TO BYŁ ZAMEK!!! muszę się tam z kolegom wybrać, zezwolenia raczej nie dostane bo nie mam nawet 18 lat...

Wto 05 Maj, 2009 16:55

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeleć się z paralotniarzem, który ma mocniejszą maszynę. Z góry bardzo dobrze widać ślady przeszłości, jakieś nierówności terenu, dziwnie regularne kępy krzaków itp.

Pon 27 Lip, 2009 13:20

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Adamas1 niszczycielu oby Cie pokarali Razz

Sro 09 Wrz, 2009 15:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.