| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy uważasz, że taki dział powinnien powstać ?
Tak
 29%  [ 9 ]
Nie
 70%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 31

Autor Wiadomość
Jacek z Anglii
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 272
Pochwał: 1
Skąd: Anglia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seth, co niby chciałeś zaprezentować tymi moimi "wszystkimi" cytatami Drogi Dziadku? Uraziłem Cię czymś, że szukasz zaczepki, czy po prostu nudzisz się na emeryturze? Zabronisz mi być "misjonarzem"? Ty bądź sobie bogiem a ja będę misjonarzem, OK?



Marku, słowa Józefa Becka o które pytasz zostały wypowiedziane w Bukareszcie do ambasadora włoskiego, jesienią '39. J.Beck bywalec politycznych salonów Europy, nie jedno widział i słyszał. A że był ewangelikiem, mógł nieco trzeźwiej i chłodniej oceniać to co widział.
Jeśli natomiast chodzi Ci o źródło tego cytatu to musisz się uzbroić w cierpliwość, bo nie pamiętam w którym miejscu mogę się do niego dokopać.

_________________

Żądam zawieszenia godła państwowego w sali plenarnej Konferencji Episkopatu Polski!

A według mnie, taki styl pisma podkreśla cytat Wink

Sob 16 Maj, 2009 16:57

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jacku - nie kwestionuje wiarygodności tego cytatu - sam zresztą sie z nim gdzieś spotkałem.
Bardziej chodzi mi o to co Twoim zdaniem własciwie "poeta miał na myśli"...
Pozdrawiam

Sob 16 Maj, 2009 17:12

Powrót do góry
Jacek z Anglii
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 272
Pochwał: 1
Skąd: Anglia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No cóż, nie ja bywałem na salonach politycznych ówczesnej Europy i nie mnie było dane być świadkiem tego czego świadkiem był pan minister. Więc tego co miał na myśli nie mnie dochodzić. Jedno jest pewne, polityk tego pokroju co minister Beck, słów na wiatr nie rzuca. Widocznie miał pełne podstawy żeby się tak wypowiedzieć i to wcale nie w koleżeńskiej rozmowie prywatnej.

Proponuję ewentualny dalszy ciąg TEGO tematu kontynuować na priwie albo GG, bo odbiega mocno od tematu głównego.

_________________

Żądam zawieszenia godła państwowego w sali plenarnej Konferencji Episkopatu Polski!

A według mnie, taki styl pisma podkreśla cytat Wink

Nie 17 Maj, 2009 20:27

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mego kraju należy Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła katolickiego."
- Józef Beck


Ja jeszcze tylko zadam pytanie. Marku? Czy mógłbyś mi podać źródło tego cytatu bądź napisać większy fragment? Bardzo mnie to zainteresowało Uśmiech
Z Góry Dziękuję

Pon 18 Maj, 2009 15:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.