| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki marecki , powiedz jak Ci tam na wygnaniu.

Sro 20 Maj, 2009 9:50

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie - czy aby na pewno nr 17 jest na półkach czy dopiero ma tam trafić, bo dziś obskoczyłem wszystkie kioski, salon In Medio oraz empik i nigdzie ani widu ani słychu IOH Smutny
_________________

Sro 20 Maj, 2009 10:32

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mnie też. W kioskach "Ruchu" ani jednej dostawy nie było.
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Sro 20 Maj, 2009 16:09

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też jeszcze nie dopadłem, ale polecam cierpliwość, niekoniecznie pierwszego dnia dojdzie do każdego kiosku czy miejscowości Wink

Sro 20 Maj, 2009 16:11

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

malyxxl napisał:
Ja też jeszcze nie dopadłem, ale polecam cierpliwość, niekoniecznie pierwszego dnia dojdzie do każdego kiosku czy miejscowości Wink

Nie no pewnie że tak, ale skoro wczoraj padł komunikat, że numer już jest na rynku, to zakładałem że już jest, a nie że dopiero wyszedł z redakcji Neutral
Na kioski dziś nie liczyłem, ale empik obstawiałem w ciemno a tu zonk Uśmiech
No nic - będzie przynajmniej co czytać jutro.
Dzień czy dwa nie zbawi pewnie nikogo.

_________________

Sro 20 Maj, 2009 16:27

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmm to dziwne, powinien być wszędzie , w Empiku widziałem , w Inmedio kupiłem osobiście - jutro już będzie , dojdzie do każdego punktu na bank.

Sro 20 Maj, 2009 19:08

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja na różnych stoiskach częściej trafiam na magazyn "Od.." (konkurencyjny więc pełnej nazwy nie podaję), nie kupuję go bo zawartość do ceny nie pasuje ale nie mogę jakoś natrafić na nasze IOH Smutny .
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sro 20 Maj, 2009 19:26

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja na różnych stoiskach częściej trafiam na magazyn "Od.."

wczoraj miałem to samo, ale jestem na tropie .

_________________
Священная война

Sro 20 Maj, 2009 20:18

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, ja właśnie dopadłem nowy numer w osiedlowym kiosku i zabieram się za lekturę Bardzo szczęśliwy

Czw 21 Maj, 2009 14:42

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

całkiem całkiem
- Do nieba - temat ciekawy, autor mniej
- Żyć i umrzeć - super wywiad, zabrakło przedstawienia z kim tak na prawdę ten wywiad się odbywa. Bo czytelnik nie może szukać po googlach, a znajomość tego pana jest bliska zeru. Sporo ciekawostek, problem mniejszości Żydowskiej w II RP (i nie tylko) pokazany od drugiej strony. Warto by niektóre stwierdzenia wprowadzić do podręczników szkolnych.
- Tajemnica tkana - najbardziej razi pierwsza osoba liczby mnogiej narracji. I wg mnie błąd merytoryczny - jeśli mistrzowie zakonni zostali pochowani tak kolorowo to nie można na tej podstawie wyciągnąć wniosku że na co dzień chodzili bogato i kolorowo ubrani, a czarne płaszcze były tylko wojenne. Jedyny wniosek to taki ze zostali w bogatych szatach pochowani. Owszem, białe z czarnym płaszcze mogły być "wojskowe", ale nie widzę żadnych argumentów za tym, że te przebogate stroje (z kilkunastu gatunków jedwabiu!) miały być codziennym strojem Wielkich Mistrzów!
- reszta w późniejszym czasie
- acha! te wstawki "newsowe" - powinno być ich więcej, za to krótszych, na pół strony jedna, góra stronę. Takie ciekawe uzupełnienie dla dłuższych artykułów.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 22 Maj, 2009 22:29

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Żyć i umrzeć - super wywiad, zabrakło przedstawienia z kim tak na prawdę ten wywiad się odbywa. Bo czytelnik nie może szukać po googlach, a znajomość tego pana jest bliska zeru. Sporo ciekawostek, problem mniejszości Żydowskiej w II RP (i nie tylko) pokazany od drugiej strony. Warto by niektóre stwierdzenia wprowadzić do podręczników szkolnych.

Dokładnie to samo myślę, niemniej uważam za absolutnie najlepszy artykuł w numerze, w zasadzie gdyby w numerze było tylko to, warto byłoby kupić IOH.

Ponadto fajny artykuł o Gustlofie rekapitulujący wiedzę która istnieje ale jakoś nie może się przebić do świadomości.

Szkoda że artykuł o oddziałach karnych Waffen SS ma aż tak dużo o Dirlewangerze, któren wiadomo że szeroko i tak jest opisywany gdzie indziej. Tutaj wystarczyło tylko wspomnieć i odesłać do innych opracowań. Za to news dla mnie że ów batalion spadochronowy Waffen SS to w zasadzie jednostka karna!

pozdrawiam (po lekturze Wink )

_________________
http://www.dws.org.pl

Pią 22 Maj, 2009 22:34

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kupione!!!!!!!!
na pierwszy ogień poszło "Z carem na......" więcej takich artykułów , to moim skromnym zdaniem.
no i "Żyć i umrzeć...." temat super ale dobór Pana Geberta jako eksperta chybiony , przynajmniej dla mnie .
pozdrawiam borys

_________________
Священная война

Sob 23 Maj, 2009 6:44

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

borys napisał:
... no i "Żyć i umrzeć...." temat super ale dobór Pana Geberta jako eksperta chybiony , przynajmniej dla mnie .

Hmm nazwisko tego człowieka nic mi nie mówi, więc do artykułu podszedłem bez uprzedzeń.
Kawał dobrej roboty i podzielam zdanie Iona.
Oczywiście "Do nieba..." jak zwykle rewelacja.
Jednostki karne SS - spodziewałem się nieco więcej szczegółów nt. wyposażenia, uzbrojenia, umundurowania itp.
Listy do Redakcji również szalenie ciekawe. Reszty jeszcze nie czytałem.

_________________

Sob 23 Maj, 2009 7:51

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

patrynius napisał:

Za to news dla mnie że ów batalion spadochronowy Waffen SS to w zasadzie jednostka karna!

pozdrawiam (po lekturze Wink )


tak właściwie dyscyplinarna , nasz tytuł na okładkę "jednostka karna" jak we wstępie tłumaczy J. Gdański jest troszkę na wyrost, ot kompromis marketingu i rzeczywistości.

Sob 23 Maj, 2009 13:42

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a ja właśnie przeczytałem o Gustolfie . Artykuł na +5 , napisany prosto,ciekawie.
Ale co najważniejsze w tym artykule nie ma przestoi,wszystko układa się w logiczną całość .

_________________
Священная война

Sob 23 Maj, 2009 17:02

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
- Tajemnica tkana - najbardziej razi pierwsza osoba liczby mnogiej narracji. I wg mnie błąd merytoryczny - jeśli mistrzowie zakonni zostali pochowani tak kolorowo to nie można na tej podstawie wyciągnąć wniosku że na co dzień chodzili bogato i kolorowo ubrani, a czarne płaszcze były tylko wojenne. Jedyny wniosek to taki ze zostali w bogatych szatach pochowani. Owszem, białe z czarnym płaszcze mogły być "wojskowe", ale nie widzę żadnych argumentów za tym, że te przebogate stroje (z kilkunastu gatunków jedwabiu!) miały być codziennym strojem Wielkich Mistrzów!
.


chyba nieuważnie przeczytałeś artykuł , cos mi tak się wydaje , nie ma tam tak daleko idących fantazji,


Gratuluję artu o Gustloffie , poważnie bardzo dobrze napisany i całkowicie pod prąd.

Wspomnienia Jacka Wilczura , przerażające - szkoda że to ostatnia część.

RESZTĘ CZYTAM DALEJ , aaaaaaaaaaaaa

film na poziomie , ciekawe jak o Książu będzie, zajawka krąży po necie , super.

Sob 23 Maj, 2009 18:30

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O właśnie - a propos filmu - kiedy doczekamy się wreszcie edycji na DVD ? Bo pamiętam że przed bodaj numerem 16 były deklaracje że z czasem pojawi się DVD.
_________________

Sob 23 Maj, 2009 18:39

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:

- Żyć i umrzeć - super wywiad, zabrakło przedstawienia z kim tak na prawdę ten wywiad się odbywa. Bo czytelnik nie może szukać po googlach, a znajomość tego pana jest bliska zeru. Sporo ciekawostek, problem mniejszości Żydowskiej w II RP (i nie tylko) pokazany od drugiej strony. Warto by niektóre stwierdzenia wprowadzić do podręczników szkolnych.

Jak do tej pory przeczytałem tylko to. Bardzo interesujący tekst i biorąc pod uwagę, że "pokazany od drugiej strony" - jest naprawdę wyważony. Ale fakt, zabrakło choćby zdania, kim jest Konstanty Gebert. W każdym razie wywiad bardzo dobrze przeprowadzony!

Nie 24 Maj, 2009 14:45

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem właśnie w trakcie czytania nowego numeru i jestem bardzo zadowolony. Artykuły są o wiele ciekawsze niż w poprzednim numerze i w zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Słuszna uwaga Ijona odnośnie artykułu "Tajemnica tkana jedwabiem". Nie mogę się z nim natomiast zgodzić co do tezy, cytuję: "- Do nieba - temat ciekawy, autor mniej ". Dla mnie zarówno artykuł, jak i sam autor są ciekawi. Nie wiem Ijon, czemu masz coś do autora?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 24 Maj, 2009 18:59

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

163TDH napisał:
IjonTihy napisał:
- Tajemnica tkana - najbardziej razi pierwsza osoba liczby mnogiej narracji. I wg mnie błąd merytoryczny - jeśli mistrzowie zakonni zostali pochowani tak kolorowo to nie można na tej podstawie wyciągnąć wniosku że na co dzień chodzili bogato i kolorowo ubrani, a czarne płaszcze były tylko wojenne. Jedyny wniosek to taki ze zostali w bogatych szatach pochowani. Owszem, białe z czarnym płaszcze mogły być "wojskowe", ale nie widzę żadnych argumentów za tym, że te przebogate stroje (z kilkunastu gatunków jedwabiu!) miały być codziennym strojem Wielkich Mistrzów!

chyba nieuważnie przeczytałeś artykuł , cos mi tak się wydaje , nie ma tam tak daleko idących fantazji,


Cytat z artykułu:
"A jednak wyniki badań archeologicznych dają nam inny obraz z życia władców Zakonu - odzianych w niespotykanie barwne, kosztowne szaty. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że w przedstawieniach ikonograficznych widzimy mistrzów w strojach oficjalnych, jednak na spotkanie z Bogiem udawali się w jedwabnych szatach, które za życia nosili w okolicznościach niewymagających umundurowania."

Monsun napisał:
Nie mogę się z nim natomiast zgodzić co do tezy, cytuję: "- Do nieba - temat ciekawy, autor mniej ". Dla mnie zarówno artykuł, jak i sam autor są ciekawi. Nie wiem Ijon, czemu masz coś do autora?

Zarzut nie jest absolutnie ad personam. Autor po prostu nie umie pisać, przekonuję się o tym z każdym tekstem sygnowanym tym nazwiskiem.

Jeszcze jedna uwaga do numeru, właśnie tekst "Do nieba..." - o którym roku jest wspomnienie z bieżącego numeru? Błąd podstawowy to brak daty rocznej, czytelnik nie może być zmuszony do sięgania do archiwum i szukania ile łaskawie autor już przeżył... Ale to bardziej zarzut pod adresem redakcji, która pocięła tekst.

Teksty Nieuważnego jak zwykle na poziomie, redbaronie przekaż wyrazy uszanowania, proszę Wink

Ach, duży plus dla redakcji za reklamę "Nowej Fantastyki" Uśmiech Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 24 Maj, 2009 22:37

Powrót do góry
xmareckix
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hej szponiasty Uśmiech na wygnaniu ok i patrz co zobaczylem na tej florydzie wczoraj



co prawda nie najnowszy ale .......

pozdrawiam

_________________
www.tropiciele-tajemnic.com

Pon 25 Maj, 2009 3:33

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spore wrażenie zrobiła na mnie reklama telewizyjna aktualnego numeru IOH która emitowana była w dniu dzisiejszym na Discovery Channel . Niezły zaskok Piwo

Pon 25 Maj, 2009 18:46

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeśli chodzi o artykuł "Dirlewanger i inni" to muszę powiedzieć, że są błędy w tłumaczeniu kilku kwestii z języka niemieckiego. Strona 28 SS - Sondereinheit "Verlorener Haufen" został przetłumaczony jako "oddział straceńców", "oddział zagubionych" co nie oddaje właściwego wydźwięku nazwy niemieckiej. Słowo "Haufen" znaczy tyle co zgraja, banda, a wydźwięk jego jest zupełnie odmienny od słowa "oddział". W oryginale odbieram to następująco: Specjalna Jednostka SS "Banda Straceńców".

Strona 31: "Po blisko trzymiesięcznych (lądowych) działaniach przeciwpartyzanckich (Bandenkampfen) ... ". W języku niemieckim nie ma słowa "Bandenkampfen", występuje natomiast taki rzeczownik jak: "Bandenbekämpfung".

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 25 Maj, 2009 21:56

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem artykuł Ijona o Gustloffie i muszę przyznać, że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. No, ale byliśmy na tym samym seminarium magisterskim Wink

Pon 25 Maj, 2009 22:55

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsunku , czepiasz się - jak chcesz będzie wojna Uśmiech. Czołg2 Czołg2 Czołg2

O DVD walczymy niestety sprowadza się to do pieniędzy , ale wierz mi za każdym numerem staram się o to i przyjdzie czas ze będzie DVD. Wierz mi jak mnie serce boli jak muszę kompresować film nad którym człowiek walczył dwa miesiące do formatu VCD.

Pon 25 Maj, 2009 23:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.