| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Canis_Luna
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Skąd: Oświęcim
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Napoleońskie wolne miasto Gdańsk 1807 - 1815

Czytałam książkę "Napoleońskie wolne miasto Gdańsk" (nie dam sobie głowy uciąć ale najprawdopodobniej autorstwa E.Rozenkranza), niestety za wiele informacji mi w głowie nie zostało, a potrzebuję ich jak najwięcej w przystępnej formie na poniedziałek (żeby nie świecić oczami przed doktorem na zaliczeniu semestru Bardzo szczęśliwy ), wikipedia nie podaje za dużo informacji poza datą powstania i rozpadu, a także przyczyną tego drugiego, google też mnie zawiodły Smutny bo podają więcej linków do informacji na temat drugiego Wolnego Miasta Gdańsk, międzywojennego. Więc pomyślałam.. może Wy mi pomożecie? proszę Uśmiech

Pią 23 Sty, 2009 22:37

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lepszego źródła od Rozenkranza trudno sobie wyobrazić - czytaj jeszcze raz, może na poprawkę zdążysz Uśmiech
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Wto 03 Lut, 2009 9:23

Powrót do góry
NRohirrim
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 100
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To Wolne Miasto Gdańsk istniało w latach 1807-1814, czyli od podpisania pokoju w Tylży przez Francuzów z Rosjanami i Prusakami do przegranej wojny z Rosją.
Ostatecznie o jego likwidacji zdecydowano na kongresie wiedeńskim w 1815 r.

Miał ok. 60-70 tysięcy mieszkańców i obszar o powierzchni 2120 km kw. (wiadomo, że nie samo miasto, ale także okolice składały się na ten obszar), czyli nieco więcej niż drugie Wolne Miasto Gdańsk w XX wieku, które miało 1900 km kw. (za to już 400 tys. mieszkańców).

Wto 06 Paź, 2009 18:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.