| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laurent ho
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

troszke zlotka zakopanego we wroclawiu

witam wszyskich od paru lat meczy mnie informacja mojej sw. pamieci babci, ze pewna niemka opuszczajac dawny breslau zwierzyla sie jej a rzecz miala na 100 procent miejsca ze w obrebie pewnego cmentarza, zakopala nie duzy pakunek, ciezko teraz stwierdzic o ile pamietam zloty zegarek jakies pierscionki itp. ja oczywistosc wiem o jaki chodzi cmentarz nie z tych najwiekszych jezeli ktos posiada dobry sprzet a chodzi o bardzo dobry zapraszam na maila wujaszek kiedys mi dodal informacje ze mogla zakopac to w jakim dole leju itp. takze moze troszke byc glebiej jak cos to zapraszam pozdro

Sro 21 Sty, 2009 22:51

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W każdej wsi takie opowiastki są i takie miejsca mogły mieć miejsce... Więc powodzenia. Najlepsze sa stwierdzenia ludzi: "paaanie, ja wiem gdzie jest złoto zakopane....".
Ale na pytanie czemu nie odkopią sobie skoro wiedzą, gdzie jest zakopane, już nie potrafią odpowiedzieć....
Temat raczej do zamknięcia,..
Aha i jaka pewność, że nie trafił na to zawiniątko jakiś poszukiwacz Wink....

Sro 21 Sty, 2009 23:05

Powrót do góry
zwierzak1a
Adjudant

Adjudant




Posty: 123
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Na Dolnym Śląsku było często stosowane chowanie drobnego majątku właśnie w mauzoleach, zakopywanie w grobach, chowanie na terenie cmentarzy, bo Niemcy liczyli, że Polacy jako ludzie wierzący nie będą tam szukać, dewastować krypt i rozkopywać grobów.
No cóż, jacy oni byli naiwni.
Napisałeś, że: „ze w obrebie pewnego cmentarza, zakopala nie duzy pakunek”, czyli na terenie cmentarze. Dla mnie ktoś, kto rozkopuje cmentarze to nic innego jak HJENA CMENTARNA. Trzeba Tym ludziom dać spokój, chociaż po śmierci. Takie jest moje zdanie.

Sro 21 Sty, 2009 23:21

Powrót do góry
laurent ho
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiesz takie tematy sa co na drugim poniemieckim domu moglo i byc tak ze niemka kiedys wrocila ale to mozna gdybac chcialem sie tylko podzielic wiadomoscia sam bym tam poszedl ale nie mam dostepu do dobrego szprzetu ale dzieki pozdr

Sro 21 Sty, 2009 23:25

Powrót do góry
laurent ho
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chodzilo mi dokladnie za cmentarzem dokladnie gdzie przy plocie sorki

Sro 21 Sty, 2009 23:40

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

laurent ho napisał:
chodziło mi dokładnie za cmentarzem dokładnie gdzie przy plocie sorki

oooooo to już zupełnie powodzenia Wink... ciekawe kiedy i jak chce Pan to wykopać Uśmiech... jakoś nie widzę tego... ale i tak powodzenia Uśmiech

Czw 22 Sty, 2009 0:28

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I pewnie ogrodzenie stalowe, będzie dawąło duuuuży sygnał.
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Czw 22 Sty, 2009 11:23

Powrót do góry
YoWheris
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 114
Skąd: Kościan/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudłaty, znaczy się że DUUUUUUUUży Sygnał to Duuuuuuuużo złotka?? Hehe.
Nie do znalezienia.

_________________
YoWheris

Czw 26 Lut, 2009 14:51

Powrót do góry
G.R.HANF
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukiwacze z wrocławia nie znaja sie w temacie pisz domnie na priwa Wyluzowany

Nie 01 Mar, 2009 11:13

Powrót do góry
mariuszdr1
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Informacje o zakopanym majątku często poruszane sa przy róznej okazji.
Najczęsciej taka wiadomosć jest ubarwiana nie mniej zasadnicza treść może być jak najbardziej prawdziwa. Podejrzewam że na Dolnym Śląsku
takie znaleziska sa i jeszcze długo będą. Na pewno nikt się nie będzie chwalił. Jesli kolega ma dobre informacje to i tak znalezienie tego będzie graniczyło z cudem. Przez lata teren zmienia się choć obszar cmentarny jest raczej nienaruszany.
Wydaje mi sie że, jesli przedmioty zostały zakopane w leju po pocisku to ze względu na głębokość będą bardzo duże problemy. Szukać zawsze warto jesli mamy dobre informacje ale w miejscu jak cmentarz to raczej odpada. Jesli jest to w jego bliskiej odległości to musimy sami ocenic i jakoś zainscenizować samo kopanie aby nie narazić się na jakieś kłopoty.
Nie mniej życzę powodzenia.

Nie 01 Mar, 2009 22:34

Powrót do góry
spike29
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj tereny cmentarne są, a raczej były we Wrocławiu jak najbardziej ruszalne, że wspomnę tylko okolice ul. Borowskiej.

Pon 02 Mar, 2009 11:33

Powrót do góry
mariuszdr1
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o cmentarz żydowski przy ul. Ślężnej to pamiętam przed 30 laty że na jego terenie porozrzucane były ludzkie zwłoki. Czyli jak kolega wspomniał szukano praktycznie wszędzie.

Wto 03 Mar, 2009 10:52

Powrót do góry
spike29
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie tylko szukano ale i plantowano teren spychaczem i stawiano blokowiska
_________________
szukam, szukania mi trzeba...

Wto 03 Mar, 2009 19:47

Powrót do góry
mariuszdr1
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ze stawianiem blokowisk w miejscach dawnych pochówków to nie tak szybko. Po wojnie zalecenia ówczesnych władz było to aby w pierwszej kolejności likwidować poniemieckie cmentarze miejskie. Spychacze owszem były ale tylko likwidowały nagrobki a teren przekształcano w parki. Wiele cmentarzy pochodzenia żydowskiego ocalało bo nie było na nich chowanych niemców. Dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej a dawne cmentarze (np zamknięty poniemiecki Grabiszyński) staje się zadbanym parkiem. Nie mniej wykopki na takim terenie zapewne wzbudzą
niesmak.

Wto 03 Mar, 2009 22:06

Powrót do góry
spike29
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mariuszdr1 przykład postawienia blokowiska na dawnym cmentarzu komunalnym podałem parę postów wyżej, również część Nowego Dworu, jak i "nowego" Kozanowa stoi na cmentarzach.
_________________
szukam, szukania mi trzeba...

Sro 04 Mar, 2009 9:28

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale co to ma wspólnego z kopaniem na cmentarzu który sie zachował do dnia dzisiejszego??? Cały Wrocław, to cmentarzysko jezeli popatrzymy na jego historie, przypadkowo tak sie odnajduje wiele cmentarzy, ale to nie usprawiedliwia, debili którzy szukają złotych zębów na niemieckich cmentarzach.
Dla mnie osoba która szuka czegoś na cmentarzu to... szkoda gadać;]

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Sro 04 Mar, 2009 13:51

Powrót do góry
zwierzak1a
Adjudant

Adjudant




Posty: 123
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudłaty właśnie trzeba gadać i piętnować takich „ludzi” ( może być gorącym żelazem). Może jak się podniesie odpowiednia ilość głosów to sobie uświadomią, że czynią rzeczy ohydne. Trzeba zacząć od swoich znajomych i dać im do zrozumienia w dosadny sposób, że nie tolerujemy ich zachowania i nie chcemy mieć w śród znajomych HIEN CMENTARNYCH. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Sro 04 Mar, 2009 20:57

Powrót do góry
mariuszdr1
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, bo prawdopodobnie za bardzo wysuwamy negatywne wnioski.
Nie sądzę aby ktoś z forum posuwał się do takich kroków więc nie ma potrzeby "przypalać kogoś żelazem" Traktujmy to jako luzną rozmowę a nie przygotowanie do linczu. Nie mniej cikaw jestem w jaki sposób można wykryć złoty zab 2 m pod ziemią. Przecież to absurd, więc nie ma co się denerwować.

Sro 04 Mar, 2009 22:07

Powrót do góry
spike29
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Raczej myślę, że wątpię iż ktokolwiek z tu obecnych jest hieną cmentarną, choć niestety wykluczyć wszystkiego nie można, ja osobiście nie wyobrażam sobie nawet latania z piszczałą wśród grobów, o kopaniu już nie wspomnę.
_________________
szukam, szukania mi trzeba...

Czw 12 Mar, 2009 9:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.