| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Historia Alternatywna

Czy ktoś z szanownych tu zgromadzonych zna jakąś Książke o historii alternatywnej. Chodzi mi tu o na przykład Polacy Wygrywają Kampanie Wrześniową,Nie ma Cudu nad Wisłą,Hitler nie Dochodzi do Władzy.
Znacie coś takiego?

Pozdrawiam

Wto 23 Gru, 2008 13:50

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Posiadam taką książkę, ale dotyczy ona czasów napoleońskich. Autorem jej jest Jonathan North, a tytuł to ''Opcje Napoleońskie'' . Książka odpowiada na przykład na pytanie ''co by się stało, gdyby Constant Rebecque wypełnił rozkaz Wellingtona, wysłany o 7 po południu, 15 czerwca 1815 roku i opuścił Quatre Baras''. Polecam!!!
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Wto 23 Gru, 2008 14:00

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Hitlera to polecam takie gdybanie (sam jeszcze nie przeczytałem do końca): "Przypadek Adolfa H." Erica-Emmanuela Schmitta wydawnictwa znak. Można to chyba kupić w Empiku.
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Wto 23 Gru, 2008 14:01

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma Cudu nad Wisłą

Nie było żadnego "cudu nad Wisłą", a "tylko" zwycięstwo nad bolszewikami. Do tego nie potrzeba historii alternatywnej Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 25 Gru, 2008 13:53

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Historia Alternatywna

Sheeska z Paćkowa napisał:
Czy ktoś z szanownych tu zgromadzonych zna jakąś Książke o historii alternatywnej. Chodzi mi tu o na przykład Polacy Wygrywają Kampanie Wrześniową,Nie ma Cudu nad Wisłą,Hitler nie Dochodzi do Władzy.
Znacie coś takiego?

Aleksander Demandt "Historia niebyła"
Bardzo ciekawy zbiór rozważań, na temat "co by było, gdyby"

Czw 25 Gru, 2008 14:46

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio to Demart coś takiego wydał w dwóch częściach
Gdyby...Całkiem inna historia świata
http://www.demart.com.pl/content/view/695/86/

z DWS są
Co by było gdyby … roku 1914. Wojna światowa, której nie powinno być
Imperium Bismarcka: poronione.
Dziękuję, ale nie chcę cygara
Zawieszenie broni z rozpaczy
Jak Hitler mógł wygrać wojnę. Atak na Bliski Wschód, 1941 rok

Druga część jest o Polsce
Gdyby...Całkiem inna historia Polski
http://www.demart.com.pl/content/view/691/86/

pozdrawiam

_________________
http://www.dws.org.pl

Czw 25 Gru, 2008 15:02

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jeśli o tą drugą chodzi to jest bardzo ciekawa jak dla mnie
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Czw 25 Gru, 2008 15:27

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm... A nie znacie jakiejś książki o ingerencji Kosmitów w czasie II Wojny Światowej? Wiem że jest taka książka ale tytuł mi uciekł. Fabuła jest mniej więcej taka: W czasie II Wojny Światowej przylatują do nas kosmici i się trochę zdziwili tyn co zobaczyli,( ostatni raz odwiedzili nas w epoce kamienia łupanego) ponieważ brali pod uwagę taki rozwój cywilizacji jaku u nich(u nich Cywilizacja opierała się na Kastach, więc u nich wszystko szło wolniej) Więc zrzucili na ziemie parę jakichś tam bomb które miały nam rozwalić elektronikę i znów się zdziwili bo u nas były układy Lampowe. Ziemianie w obliczu zagrożenia zakończyli waśnie i spory pomiędzy sobą i jednoczą się w obliczu zagrożenia.

P.S. Nie wiem czy to prawda z tymi układami lampowymi. Ogólnie o książce opowiadał kolega który lekko był pod wpływem.
Uśmiech

Pozdrawiam

Czw 25 Gru, 2008 15:30

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wojna światów. W równowadze (Worldwar: in the balance) Harry Turtledove
I to jest jedyna z cyklu która u nas wyszła, niestety. Bo cykle był 3 a każdy cykl miał kilka części Wink
Tetralogia Wojna światów
o W równowadze (In the Balance, 1994) - w 1997 r. w Polsce
o Tilting the Balance (1995)
o Upsetting the Balance (1996)
o Striking the Balance (1996)
Trylogia Kolonizacja
o Second Contact (1999)
o Down to Earth (2000)
o Aftershocks (2001)
Homeward Bound (2004)

Ta druga trylogia to ziemia po wojnie, a ostatnia część to nasi wpadają z rewizytą do obcych Wink.

Autor zresztą w dorobku inne takie ciekawe cykle, np taki o wygraniu wojny secesyjnej przez południe.

A z innych alternatywnych historii to nasz Polaki, Dukaj "Lód"
http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ksiazka.html?kw=1517

_________________
http://www.dws.org.pl

Czw 25 Gru, 2008 17:21

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lód próbowałem przeczytać ale to co się dzieje w tej książce mój umysł nie jest w stanie pojąć Smutny
A coś więcej o tej" Wojnie Światów w Równowadze"? Uśmiech

Czw 25 Gru, 2008 17:23

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niesamowicie mnie wciągnęła. Mniej więcej w połowie 1942r na Ziemię trafiają Obcy, obrzydliwe robale (coś jak jaszczurki) dysponujące nowoczesną technikę (taką AD2050 u nas Wink ) z jednym celem - ujarzmić naszą planetę. Ziemianie błyskawicznie się jednoczą przeciw nowemu wrogowi.. który jak się okazuję ma tylko nowoczesną technikę. Planety które zwykle podbijały robale reprezentowały poziom kamienia łupanego.. stąd tak naprawdę nie wypracowali taktyk walki.. nie mieli takiej potrzeby. No i mamy walki niemieckich czołgistów na rosyjskim stepie z czołgami robali, walki powietrzne nad Mukden (i Japońska przewagę na morzu którego robale w ogóle nie rozumieją Bardzo szczęśliwy ).. jest nawet Dora ostrzeliwująca jeden ze statków kosmitów który wylądował gdzieś w sojuzie.. zdążyli chłopaki wystrzelić raptem 2 czy 3 pociski ale starczyło.. Technologia robali oferowała tylko antyrakiety.. ale antyrakiety nie umieją zniszczyć pocisku 800 mm. są walki o Chicago i ofensywa Pattona odcinająca tam wojska Robali (Patton odpowiada lekkim tonem na pytanie o straty "a niewielkie jakieś 20:1 na korzyść Obcych lol) no i jest w końcu atomówka nad Berlinem oraz co dla nas "Ciekawe.. sojusz Armii Krajowej z Robalami..

Ciekawa dyskusja tutaj http://forum.polter.pl/wojna-swiatow-w-rownowadze-vt49354.html
Oraz na Wiki jest dużo info

_________________
http://www.dws.org.pl

Czw 25 Gru, 2008 17:55

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wielkie Exclamation Exclamation Exclamation Bardzo szczęśliwy
To o tym tyle słyszałem Exclamation Niech Ci Bóg w dzieciach za to wynagrodzi Uśmiech

Pozdrawiam

Czw 25 Gru, 2008 17:59

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A proszę Uśmiech
Szkoda że następne części się nie pojawił niestety u nas a akcja się.. rozwija dość mocno i ciekawie. W końcu jest tego 9 ksiąg Wink.

pozdrawiam

_________________
http://www.dws.org.pl

Czw 25 Gru, 2008 19:35

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a szkoda Smutny bo jestem bardzo ciekaw tej książki..Masakra Zszokowany

Czw 25 Gru, 2008 21:09

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Patrynius, tak mnie tym zaciekawiłeś, że już tę pozycję zakupiłem na allegro. Dla zainteresowanych - aktualnie jest jeszcze jeden egzemplarz do kupienia Wink
ps. wychodzi na to, że tylko AK zdradziła ludzkość wchodząc w sojusz z robalami? Zgroza.. Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 25 Gru, 2008 22:08

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety przede wszystkim sojusznikiem robali w Warszawie jest... żydowska partyzantka. AK jest tutaj raczej w tle :/.

No i są Niemieckie plakaty propagandowe - Niemiecki żołnierz obrońca cywilizacji, ludzkości Wink.

pzdr

_________________
http://www.dws.org.pl

Czw 25 Gru, 2008 23:54

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

patrynius przekazuje informacje szczątkowe - przez co nie do końca oddające istotę problemu.

Jaszczury postanowiły wykorzystać wewnętrzne waśnie pomiędzy ludźmi. Dały broń Żydom w Warszawie, którzy uderzywszy na Niemców doprowadzili do wyrzucenia ich z centralnej Polski - oczywiście władzę objęły Jaszczury. Sprzymierzeńcem kosmitów nie była więc AK tylko ŻOB. Argumentem Żydów było to że Niemcy dążyli do ich eksterminacji, podczas gdy kosmici mają zamiar zachować ich przy życiu - choć jako tanią siłę roboczą. Jednocześnie, gdy Jaszczury używają broni jądrowej na USA, Żydzi odwracają się od nich - wdzięczność za ocalenie przed hitlerowcami przegrywa z lojalnością względem gatunku ludzkiego, no i przed byciem osądzonym jako kolaboranci. Bowiem wcześniej Jaszczury nagłośniły kwestię gett i obozów śmierci, więc świat generalnie przyznał rację Żydom, rozumiejąc ich motywy. Tym bardziej, że Żydzi nie włączyli się w żaden sposób do Jaszczurczej machiny wojennej.
Polacy występują rzadko, głównie jako tło, dla rozgrywek niemiecko-żydowskich, a potem żydowsko-jaszczurczych.
Ciekawe jest natomiast spojrzenie autora na cała planetę (np. Azja), a nie tylko z europocentrycnego punktu widzenia. Fajne też jest wplecenie w akcje rzeczywistych postaci. Mnie najbardziej rozbawiła nowa wersja Skorzennego...

A odnośnie historii alternatywnych:
- jest polska antologia "Deszcze Niespokojne" (kilkanaście opowiadań, krótszych i dłuższych. Raczej alternatywnych światów tam nie ma, są to "wariacje na temat" II wojny. Choć, teoretycznie kilka opowiadań można by pod alternatywę podciągnąć, jak choćby misja U-boota z przydupasami Himmlera d/s Germanów,, Gotów i innych pogan tego kręgu, w celu dostania się do Walhalli /wyjątkowo za życia/ i zaproponowania Odynowi i spółce przyłączenia się do wojny po stronie Fuhrera).

- jest "Operacja Proteusz" Jamesa Hogana (do I wojny jest tak jak znamy. potem nie ma II wojny ani Hitlera, jest bosko i słodko, "imagine all the people" itd. Grupa Niezadowolona z Władzy około roku 2000 któregoś, chce to zmienić i wysyła się w przeszłość, dostarczając technologię Hitlerowi. W efekcie zmieniają wydarzenia, które do 1941/1942 są takie jak znamy, ale potem Hitler uderza atomem w USA i ZSRR, podbija Europę i Azję, Ameryka Pd. uznaje jego zwierzchność. Grupa amerykańskich komandosów rusza w 1938 rok do Churchila aby odmienić historię. Ich działania doprowadzają do rzeczywistości którą znamy z podręczników. Mało wojny, dużo polityki, ale genialnie wychwycone kluczowe momenty naszej historii. Książka ma około 250 stron /na tyle wygląda przez szerokość pokoju/, tylko jedno wydanie, bywa na Allegro i to tanio ale rzadko)

- "Szturm przez Gruzję" S.M. Strirlinga (gdzieś od XIX wieku świat poszedł inną drogą. W Afryce, z wyrzutków Europy, powstało potężne imperium, zbudowane trochę na wzór starożytnej Sparty. Mamy rok 1942 /lub coś około/ i to imperium szykuje się do ataku na III Rzeszę przez Kaukaz. Sporo opisów funkcjonowanie tego państwa, oraz jego techniki wojennej w dość szczegółowo opisanej kombinowanej operacji desantowo-pancernej w rejonie dzisiejszej Gruzji /może to oni strzelali do naszego prezydenta?/. Jak wygląda tam reszta Europy nie pamiętam, a nie chce mi się wstawać i sprawdzać. Z tego też powodu "na odległość" oceniam książkę na około 400 stron, ale format mały, było tylko jedno wydanie, bardzo trudna do zdobycia, choć bywa na Allegro)

- z innych epok: "Badacze Czasu" Orsona Carda (w dalekiej przyszłości badacze przeszłości dochodzą do wniosku, że wyprawa Kolumba została zmanipulowana przez innych ludzi z przyszłości - że został on wysłany za morze aby podbijając Amerykę uniemożliwić Tlaxlanom & Co. podbój Europy. Aby ten efekt utrzymać, ale jednocześnie ocalić indian ameryk, "badacze czasu" wyruszają w czas pierwszej podróży Kolumba aby podciągnąć technologicznie i mentalnie indian, i wyprać mózgi Hiszpanom coby byli milsi. Książką ma około 450 stron /tradycyjnie - "na oko"/ w moim wydaniu Prószyńskiego. Czy były inne nie wiem, ale jest praktycznie nie do zdobycia, ja mam z podaja)

P.S. jakby ktoś miał pytania o literaturę SF i okolic to walcie śmiało

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 26 Gru, 2008 2:02

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

SS-GB Deightona. Niemcy pokonali Wielką Brytanię, ale okupacja jest dość łagodna, Churchill wprawdzie rozstrzelany, ale król jest w areszcie domowym. Niemcy próbują zdobyć brytyjski program atomowy, Anglicy próbują zainteresować tym Amerykanów (początkowo bez rezultatów). Ostatecznie jeden z przywódców ruchu oporu wmanewrowywuje Amerykanów oraz Kanadyjczyków w atak na ośrodek badań atomowych, komandosi zdobywają dokumentację choć ponoszą wielkie straty, ginie porwany król (i dobrze, bo upokorzony i chory król nie jest żadnym silnym punktem, za to królowa i księżniczki są w Australii i teraz mogą odegrać swoją rolę). Koniec końców tak się kończy, choć bohaterowie przewidują, że Amerykanie dokończą program atomowy, zbudują bombę i kiedy przyjdzie czas, rozpoczną wojnę z Niemcami. Dla mnie to sympatyczna książka za względu na dość drobiazgowy opis życia codziennego cywili w okupowanej WBR
_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Pon 29 Gru, 2008 16:49

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Najbardziej znana chyba - klasyka podgatunku SF - Philip K. Dick - Człowiek z Wysokiego Zamku - czyli Niemcy i Włosi wraz z Japońcami wygrywaja wojnę, dzielą USA na 3 części - niemiecką, japońską i protektorat Gór Skalistych, a w podziemiu krąży rewelacyjna książka o historii alternatywnej w tamtej rzeczywistości: jak to alianci wojnę wygrali, lądowali w Normandii, zwyciężyli w Afryce, zdobyli Berlin, zatopili flotę japońską itd...

Ostatnio (?) 2005 r. w Polsce) ukazała się taka pozycja - Wojna na Pacyfiku - Historia alternatywna. Jest to zbiór esejów? rozważań - co byłoby gdyby, napisanych przez historyków, publicystów, dziennikarzy zajmujących się DWS na Pacyfiku - rodzaj dobrej zabawy, ale czyta się dobrze.

Pozdrawiam

Pon 29 Gru, 2008 17:09

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wojna na Pacyfiku - Historia alternatywna.

Tak, moim zdaniem zresztą b. dobra!

Ostatnio na dłużej w moje łapki trafiła mi wspominana powyżej
"Gdyby...Całkiem inna historia świata
http://www.demart.com.pl/content/view/695/86/ "
I muszę powiedzieć że wypada jednak bardzo blado, w zasadzie jeden dobry tekst o alternatywnym Midway i to wszystko.
Zdecydowanie lepiej wygląda "polska" wersja.

Co do historii alternatywnych nasz kolega Halsey z dws.org.pl opublikował całkiem zgrabny tekst o hipotetycznym starciu Yamaciaka z wrażymi BB pod Guadalcanalem
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=12739
Wink
pzdr

_________________
http://www.dws.org.pl

Pon 29 Gru, 2008 21:05

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są też Polskie Co by było gdyby...: historie alternatywne. Z Henrykiem Samsonowiczem rozmawiają Janusz Osica i Andrzej Sowa. Chyba nawet dwie części są.

Z całym szacunkiem dla naszego kolegi ale nie każde wydumane opowiadanko może być historią alternatywną. Zwłaszcza z naciskiem na "historię".

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 29 Gru, 2008 23:26

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Z całym szacunkiem dla naszego kolegi ale nie każde wydumane opowiadanko może być historią alternatywną. Zwłaszcza z naciskiem na "historię".

Co przez to rozumiesz?

Wto 30 Gru, 2008 20:10

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ohh tylko tyle że pojedyncze wydarzenie bez specjalnej "historii" potem, konsekwencji zmieniających całe kontinuum jest tylko... opowiadaniem i niczym więcej. Takim never weres.
pzdr

_________________
http://www.dws.org.pl

Wto 30 Gru, 2008 20:58

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A słyszeliście o takiej książce jak "Krzyżacki Poker"? Książka dzieje sie w 1957 roku w rzeczywistości w której większość Europy jest opanowana przez muzułmanów a oczywiście Polska jest jedną z największych mocarstw. Anglia, Hiszpania,Irlandia to tak zwany Zachodni Kalifat.A naszym północnym sąsiadem są...Krzyżacy! Bardzo szczęśliwy . Którzy wykradają Irlandzkiego naukowca który wymyślił takie coś jak energia atomowa. Jak dla mnie dużym minusem książki jest to że autor rzuca nas na głęboką wode nie opisuje co sie działo w przeszłości i czemu Muzułmanie zapanowali nad Europą tylko czasami są przypisy wyjaśniające na przykłąd co to była wojna północna.

Wto 30 Gru, 2008 21:48

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
oczywiście Polska jest jedną z największych mocarstw


To już o fantastykę zahacza!!! Laughing

Jeśli już zeszliśmy z tematu to z czystym sumieniem mogę polecić książkę Andrzeja Pilipiuka ''Operacja dzień wskrzeszenia''

Oto opis:

Cytat:
Rozpoczęło się końcowe odliczanie: rakiety z głowicami atomowymi są już gotowe do odpalenia. Nikt się nie spodziewa, że właśnie Polsce przypadnie niechlubna rola wywołania ostatecznej wojny. A wszystko z powodu ambicji nowego prezydenta, który postanowił uczynić z naszego kraju atomowe mocarstwo. Jak na rasowego polityka przystało, nie wziął pod uwagę, że jego program może wymknąć się spod kontroli, a świat stanie w obliczu zagłady...

Młodzi bohaterowie biorą odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń. I nie tylko przyszłych, bowiem cel ich tajnej misji znajduje się w przeszłości. Podjęte przez nich zadanie jest tym trudniejsze, że podróżom w czasie towarzyszą liczne paradoksy, które mogą zmienić obraz świata w terażniejszości. Może się przecież zdarzyć, że po cofnięciu się w przeszłość syn zawróci w głowie swojej przyszłej matce. Czy któremuś z bohaterów uda się zakończyć `Operację Dzień Wskrzeszenia` z powodzeniem i uratować świat przed atomową katastrofą?

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Wto 30 Gru, 2008 21:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.