| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Opcja/guzik zgłoś post moderatorowi

Wiem ze są takowe cuda, mały wykrzyknik, dający możliwość zgłoszenia (tylko zgłoszenia, moderator decyduje co z danym postem zrobić, może go też nie ruszać i usunąć zgłoszenie) postu przez użytkownika - moderatorom danego działu i ewentualnie administracji. Do tego opcja - powód zgłoszenia
To zwykle pomaga troszeczkę panować nad userami i wciąga użytkowników w pomoc braci modowskiej, która przecież nie może być wszędzie Wink.
A przyznam że czasem ciągnie mnie by pisać coś w sprawie niektórych postów tylko, nie chcę się człowiekowi Razz.

Ot taka luźna propozycja

_________________
http://www.dws.org.pl

Pon 24 Lis, 2008 19:53

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi się podoba.

Pon 24 Lis, 2008 20:06

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo rozsądna propozycja, zwłaszcza, że niejednokrotnie mnie aż łapki świerzbiły, by wysłać PW do moderatora działu w sprawie niektórych nic nie wnoszących postów. A przy zapewnionym mechanizmie będzie łatwiejsze i nie będzie się człowiek czuł jak "skarżypyta" Wink

Pon 24 Lis, 2008 20:22

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi też Mr. Green

Pon 24 Lis, 2008 20:23

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj jestem za, jak duuuuużo za!

Wto 25 Lis, 2008 1:59

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że za, temu forum się to na pewno przyda, gdyż modzi sami wszystkiego nie upilnują, a do tego nie wszyscy są aktywni Wink
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 25 Lis, 2008 17:53

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdyż modzi sami wszystkiego nie upilnują


Masz rację!


Cytat:
a do tego nie wszyscy są aktywni


Tu się nie zgodzę! Każdy mod pracuje wg. swoich możliwości! Większość ma pracę i rodziny! Bez pochopnych osądów proszę... Evil or Very Mad

Co do pomysłu, to myślę że pochwała się należy! Wink Piwo ....Chociaż mam też obawy aby nie przerodziło się to w jakieś chore donosicielstwo i rozgrywki między zwaśnionymi userami... Rolling Eyes

Wto 25 Lis, 2008 19:54

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja jestem przeciw.
W teorii -idea słuszna, ale w praktyce widzę chaos. Już teraz pomimo próśb na każdy durny post pojawia się pięć upominających autora - w efekcie moderator zamiast jednego musi kasować sześć. Pomimo zaznaczenia że pochwały przyznaje się za całokształt, a w każdym razie za dłuższą działalność, bezustannie zgłaszacie wnioski za pomoc w jednej małej sprawie. Po wprowadzeniu "pinezek" widzę forum zarzucone nimi z czego może 1% sensownie.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 25 Lis, 2008 20:11

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zatem właśnie to rozwiązanie ma w domyśle sprawić by nie było 5 postów upominających autora - tylko co najwyżej kilka zgłoszeń (widocznych w panelu modowskim, a nie na forum). Poza tym guzik zwykle działa tak, ze po pierwszym zgłoszeniu, nie przyjmuje kolejnych - bo post jest już zgłoszony no i nie robi to bałaganu na forum które oczyszcza się z niemerytorycznych uwag.

Oczywiście w początkowym okresie wymaga zmiany przyzwyczajeń. Teraz wszyscy są przyzwyczajeni by pisać pod postem swój post, mimo że 4 inne osoby już napisały że to spam, ja też się dopiszę że to spam. To psuje wątki, bo czytam wątek i nagle widzę po kilka uwag do siebie nawzajem temat gdzieś się rozmywa, teraz stopniowo to może znikać z forum (oczywiście nigdy w 100%)
Docelowo nieco uzdrawia to też relacje - bo userzy nie skupiają się na docinaniu sobie na forum - docelowo od pilnowania forum jest mod - on ma narzędzia. Dodatkowo ułatwia to realizację zadania - nie karmić trolla.

Z moich obserwacji wynika że tam gdzie się to stosuje i tak guzik nie jest używany często, ale jego użycie nie frapuje aż tak moda (widoczne to tylko gdzieś w panelu modowskim) - raczej nie ma co się obawiać setek zgłoszeń zarzucających skrzynki Wink.

Zresztą osoby zgłaszające często irracjonalne wnioski same wystawiają się modowi Wink.

No ale zrobicie jak chcecie przecież Wink

pozdrawiam

_________________
http://www.dws.org.pl

Wto 25 Lis, 2008 20:22

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

patrynius napisał:
Zatem właśnie to rozwiązanie ma w domyśle sprawić by nie było 5 postów upominających autora - tylko co najwyżej kilka zgłoszeń (widocznych w panelu modowskim, a nie na forum). Poza tym guzik zwykle działa tak, ze po pierwszym zgłoszeniu, nie przyjmuje kolejnych - bo post jest już zgłoszony no i nie robi to bałaganu na forum które oczyszcza się z niemerytorycznych uwag.


Zdecydowanie dobry pomysł. Tym bardziej, że nastąpił ostatnio wysp głupoty na forum.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Wto 02 Gru, 2008 18:43

Powrót do góry
diablox
Adjudant

Adjudant




Posty: 108
Skąd: Świętokrzyskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobne zdanie do Ijona. Cóż z tego, jak ten guzik ma pomóc modom, jak może im tylko zaszkodzić i narobić większej pracy? Zamiast spokoju będzie lekki chaos i dezorganizacja. Nie lepiej "nakierować" moda na temat/post przez priv?

Sro 03 Gru, 2008 21:03

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic nikomu nie przeszkodzi Uśmiech

Czw 04 Gru, 2008 1:18

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Za namową patryniusa może wrócimy do sprawy, Dawidzie nasz drogi (tylko nie zasłaniaj się stwierdzeniem, że jak będzie to będzie Twisted Evil ) kiedy tak na oko można by się się tego magicznego guziczka? Wink
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 23 Paź, 2009 15:52

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:
Za namową patryniusa może wrócimy do sprawy, Dawidzie nasz drogi (tylko nie zasłaniaj się stwierdzeniem, że jak będzie to będzie Twisted Evil ) kiedy tak na oko można by się się tego magicznego guziczka? Wink


W bliżej nieokreślonym terminie Wink

Pią 23 Paź, 2009 16:04

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aha...Czyli jeszcze trochę poczekamy Mr. Green Dzięki za odpowiedź Wink
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 23 Paź, 2009 16:17

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I co z tym guziczkiem ? Sprawa poszła do dolnej szuflady Wink ? Będzie czy nie ?
pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Pią 12 Lut, 2010 17:33

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Będzie Wink

Sob 13 Lut, 2010 14:28

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak się już tak upominamy to co z Regulaminem?

Nie 14 Lut, 2010 13:37

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sheeska z Paćkowa napisał:
Jak się już tak upominamy to co z Regulaminem?


Odpowiednie osoby kończą go pisać... możliwe że już w tym tygodniu będzie gotowy Wink

Pon 15 Lut, 2010 12:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.