| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ejej! na jakiej podstawie takie twierdzenia? Wręcz przeciwnie - piramida (w sensie figury - stożka) posiada własności dehydracji. Nie tylko materiałów organicznych (ostrzenie żyletek chyba każdy zna). A ten dowód przy użyciu Wielkiej Piramidy (tej co to niby Cheops postawił ) to co to jedno?


Dr Zahi Hawass włożył kawałek mięsa do piramidy Cheopsa (a konkretnie do Komory Grobowej"), a drugi kawałek położył w swoim gabinecie. Mięso w piramidzie zepsuło się nawet szybciej. Co do żyletek to całą tą teorie wymyślił jakiś Czech (nie pamiętam nazwiska), trzymał żyletki w piramidce i twierdził, że zamiast na dwa razy, może się nimi ogolić nawet do 50 razy. Bardzo szczęśliwy

_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sro 18 Paź, 2006 16:26

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale ta piramida nie ma sobie równych Bardzo szczęśliwy
Cytat:
Przy obwodnicy Sędziszowa Małopolskiego, na międzynarodowej drodze E-4 samochody jakby dziwnie zwalniają, a kierowcy przecierają oczy ze zdumienia. Podczas ostatnich dni ze wszystkich stron ciągną tłumy ludzi.

więcej na:
http://piramidacheopsa.com/piramida/



Opis załącznika:
Burza piaskowa

Opis załącznika:
Pielgrzymi

Opis załącznika:
Ciekawe obiekty towarzyszące

Sro 18 Paź, 2006 18:20

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Co do żyletek to całą tą teorie wymyślił jakiś Czech (nie pamiętam nazwiska), trzymał żyletki w piramidce i twierdził, że zamiast na dwa razy, może się nimi ogolić nawet do 50 razy

Ten "wymysł" jest opatentowany w Czechach!
I z tego co wiem to nie wystarczy skelcić piramidki, włożyc coś do środka i już. Zdaje się, że proporcje boków do podstawy musza być jakieś tam (chyba właśnie jak w Wielkiej Piramidzie) a przedmiot musi być w 2/3 wysokości...

Cytat:
Kto i na jakiej podstawie przeprowadził dowód na to, że Wielką Piramidę postawił Cheops???

Mój post pod koniec dyskusji: http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?p=36525

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 18 Paź, 2006 22:12

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aha, dzięki! Osobiście jestem zdania, że piramidy i kilka innych ogromnych budowli megalitycznych pochodzą jeszcze z poprzedniej cywilizacji, która zginęła... - jakimsik sposobem! Wink - jak mawiał nieodżałowanej pamięci Walenty Kwiczoł. Bardzo szczęśliwy

Czw 19 Paź, 2006 8:04

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
ał żyletki w piramidce i twierdził, że zamiast na dwa razy, może się nimi ogolić nawet do 50 razy.

Ja też mogę 50 razy, i to bez żadnej piramidki Mr. Green

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 19 Paź, 2006 8:35

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wcześniejse rozważania nt. piramid nowożytnych, jak to zauważył szponiasty, prowadzą do znaczenia budowali w sztuce w ogólności - bo tam ich geneza. Swoją drogą, widziałem sporo piramid na różnego rodzaju pieczęciach z początków XIXw. a i późńiejszych i to niekoniecznie związnych z wolnomularstwem. ale to tak na marginesie
_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Czw 19 Paź, 2006 15:07

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto obiecana piramidka z Cmentarza Rakowickiego:
[img=http://img294.imageshack.us/img294/9739/1000946ck3.th.jpg]

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 19 Paź, 2006 20:51

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawie wygląda. Nie wiadomo, kiedy ją zbudowano???

Pią 20 Paź, 2006 8:06

Powrót do góry
johnny40
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 101
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Co w tych piramidach takiego lukratywnego, że w nich pochówek urządzano, ?
no na słowiański zwyczaj to nie był.
W sumie jasne, przecież dusza na czubku prościej do nieba uleci .
Dosyć tych śmiechów.
A tak na prawdę co ma forma trójkąta czterościennego z różnymi fenomenami do czynienia.
to mnie zawsze zastanawiało i chyba będzie nadal. bo nie znane jest do tej pory jego zastosowanie.

pozdrawiam
johnny40

_________________
Trzeba sprawdzic co tam w trawie piszczy-niee )))

Sro 25 Paź, 2006 5:38

Powrót do góry
Etam
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 329
Pochwał: 1
Skąd: Mazowsze zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytałem artykuł w poważnej gazecie ( kwartalnik "Żywa Archeologia") i napisano tam ,że to bajka z tymi piramidami.Gość co to odkrył i prowadzi badania nie jest nawet archeologiem.Jakiś ekscętryczny milioner szuka sobie rozgłosu.rozkopuje wzniesienie i twierdzi ,że to piramida.Cos mi się zdaje,że sprawa ucichnie tak szybko jak szybko sie pojawiła.
Pozdrawiam.

Sro 25 Paź, 2006 21:34

Powrót do góry
gregor1944
Sierżant

Sierżant





Posty: 97
Skąd: Gorlice/Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam!!!
A o to bardzo ładna piramida-grobowiec rodziny Skrzyńskich z Zagórzan/k. Gorlic



Opis załącznika:

Sro 25 Paź, 2006 22:13

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a piramida w ogrodzie u Gudzowatego to pies?

Sro 25 Paź, 2006 22:58

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Etam napisał:
Czytałem artykuł w poważnej gazecie ( kwartalnik "Żywa Archeologia") i napisano tam ,że to bajka z tymi piramidami.Gość co to odkrył i prowadzi badania nie jest nawet archeologiem.

Co do archeologów i ich opinii to bym był ostrożny, Troję też odkrył amator, niemiecki przedsiębiorca i domorosły archeolog Heinrich Schliemann Bardzo szczęśliwy
I podobnież jak w cytowanym przypadku krytykowany był i wyśmiewany przez towarzystwo "poważnych" archeologów. Czas i badania pokażą kto ma rację w tym sporze. Wink

Pon 30 Paź, 2006 12:57

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piramidy w Polsce UśmiechUśmiech Małe i kurhany to tak ale nazywanie czegoś piramidą od razu Uśmiech

Wto 07 Lis, 2006 16:32

Powrót do góry
dlugi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Dublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A moze "odkryjemy" jakas nasza, prawdziwa piramide? Ja stawiam na Gore Sleze kolo Wroclawia. Bosniacy majaswoje- my nie mozemy byc gorsi Wink Zarty zartami ale co o tym sadzicie?

Pią 17 Lis, 2006 2:12

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zarty zartami ale co o tym sadzicie?
tzn. o czym? Mamy wymyślać, że mamy w kraju piramidy? Wink
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 17 Lis, 2006 15:36

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dlugi napisał:
Ja stawiam na Gore Sleze kolo Wroclawia. Bosniacy majaswoje- my nie mozemy byc gorsi Wink

Ślęża ma tyle swoich tajemnic, że nie musi być brana pod uwagę jako piramida Bardzo szczęśliwy

Pią 17 Lis, 2006 15:58

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:
dlugi napisał:
Ja stawiam na Gore Sleze kolo Wroclawia. Bosniacy majaswoje- my nie mozemy byc gorsi Wink

Ślęża ma tyle swoich tajemnic, że nie musi być brana pod uwagę jako piramida Bardzo szczęśliwy


Ale warto spróbować - można się zgadać z red. Januszem Zagórskim z Wrocławia, który interesuje się m.in. takimi sprawami.

Sro 22 Lis, 2006 17:25

Powrót do góry
NemoPL
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodar ja również posiadam podobną książkę - tematem są piramidy europy Uśmiech Pozdrawiam
_________________
kk,,,,,,,lju NemoPL

Pią 24 Lis, 2006 20:22

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:

Ale warto spróbować - można się zgadać z red. Januszem Zagórskim z Wrocławia, który interesuje się m.in. takimi sprawami.

To już tak głośne, że i Zagórski ze swoją strefą NDW słyszał Wink
Cytat:
Misja Oriona – Faraon

Oprócz podstawowej kwestii – „jak budowali piramidy?”, pozostaje druga, może jeszcze bardziej fascynująca: „co w nich ukryli?”. Na pierwszym miejscu listy są oczywiście tajemne pomieszczenia w Wielkiej Piramidzie. Wariant „ukrytej Komnaty” pojawia się również w teorii „Misji Oriona - Faraon”, nieformalnej organizacji paranaukowej, która krąży wraz z jej promotorami po świecie. Imponujący jest zasięg terytorialny tego „projektu”: od Chicago – gdzie łatwiej o naiwnych z pieniędzmi, do Wrocławia – gdzie mieszka jasnowidząca, której wizje są osią całej sprawy. W wizjach wróżki ważne miejsce zajmuje Ślęża, w podziemiach której ukryty jest „skarb Światowida”. Są też i kosmici, którzy kiedyś lądowali na ślężyńskiej ziemi, a także „duchy gór” strzegących złota i drogich kamieni. Wszystko zaś prowadzi do Egiptu, gdzie na odkrycie czeka legendarny Labirynt rozciągający się od Fajum do Gizy (ok. 100 km) i zawierający „złoto i pieniądze z Atlantydy”. To nie wszystko, gdzieś w Gizie znajduje się też „prawdziwy” grób Cheopsa.

więcej na:
http://www.radio.com.pl/nauka/temattygodnia/default.asp?id=154
więcej o wspominanych wyżej teoriach zarówno dotyczących piramid, a i samej Ślęży znajdziesz tutaj:
http://www.projekt-cheops.com/start/
według ludzi z projektu cheopsa piramida w Polsce znajduje się:
Cytat:
Jak już wiecie, centralnym punktem osi Ziemi jest Piramida. Czyli pierwszy centralny punkt - to Piramida. Jest też w Polsce - ku waszemu zdziwieniu. Gdzie? W Krakowie, na Wawelu. Następnie w Meksyku, Wyspy Wielkanocne, w Chinach, w Tybecie, w tych różnych miesjcach są wybudowane twory lub piramidy. Wszędzie tam jest umiejscowiona energia pod nazwą - energomagnetyczna, która jest taką wielką solą w oku dzisiejszej nauki. Jest to bardzo prosta energia, ale jeśli liczysz na to, że ja dzisiaj zdradzę tę tajemnicę, to się mylisz.

No to lu pod tą wawelską piramidkę Wink
Piwo Piwo Piwo

Sob 25 Lis, 2006 21:01

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego, co słyszałem o Projekcie Cheops, to jest jedna wielka ściema na użytek naiwnych, ale zastrzegam, to są tylko pogłoski.

Nie 26 Lis, 2006 16:03

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Z tego, co słyszałem o Projekcie Cheops, to jest jedna wielka ściema na użytek naiwnych, ale zastrzegam, to są tylko pogłoski.

I dobrze słyszałeś Bardzo szczęśliwy

Pon 27 Lis, 2006 12:04

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak... Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony

Pon 27 Lis, 2006 13:30

Powrót do góry
vegeta
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamek w Lipie Woj. dolnośląskie wieża w kształcie piramidy zamek zbudowali templariusze

Sob 02 Gru, 2006 20:20

Powrót do góry
ridiger
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 72
Skąd: Wałbrzych
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: piramidy.

Witam.

Co to jest piramida ?
Śmieszne, głupie lub naiwne pytanie ?

Dla jednych tak, dla drugich nie Wink

Polecam lekturę książki:
Joseph P. Farrell
"Gwiazda śmierci z Gizy"
Wielka Piramida najpotężniejszą bronią czasów starożytnych.

Wydawnictwo Amber
ISBN:83-241-0277-9

Piramida to nie: grobowiec, lodówka i ostrzałka do żyletek Laughing
Jak ktoś ma jakieś pojęcie o piezoelektryczności, kryształach, rezonatorach i budowie pola magnetycznego Ziemi - zrozumie o co chodzi.

_________________
Jak straszna jest prawda, że nie pozwalają Ci jej poznać? Czym można zastraszyć lub przekupić kolejne ekipy rządzące w Polsce aby ukrywały prawdę? Część z Nas to wie.

Sob 27 Sty, 2007 22:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.