| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogdahl
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tłumienie prac naukowych i rugowanie odkryć archeologicznych

Permanentne ukrywanie przeszłości trwa, tych minionych 100 lat jak i wydarzeń siągających 250.000 tyś lat do tyłu. Czy to jest możliwe i dlaczego tak się postępuje ?
Nie tylko jest to możliwe lecz wręcz konieczne zdaniem rządów i całej chmary pracujących dla nich naukowców-bo prawda może zdestabilizować z takim ogromnym trudem "wypracowany" światowy porządek,-jak sądzą, zbudowany głównie na jednym wielkim kłamstwie,-o czym wiedzą. I mają rację. Pytanie sprowadza się jednak do: czyj porządek ? I przez kogo zaprowadzony ? Zwykły mieszkaniec Ziemi pragnie żyć w spokoju i dostatku, bez wojen, teroru i antyteroru. Natomiast te t.zw. "elity" polityczne, pseudo-intelektualne i "menedżerskie"opanowała patalogiczna żądza władzy, pieniędzy i panowania. Dzisiaj ten typ rozumowania nabrał jeszcze większego znaczenia, ten wie lepiej kto ma do dyspozycji bomby, rakiety i cały inny arsenał diabelskich środków przymusu. Dlatego "diabelskich", bo od początku rozgrywa się wszystko między dobrem i złem. Diabeł przebrany w ornat moralizatora nie jest amerykańskim wynalazkiem, ten Typ przewija się przez całą historię, współcześnie ma jednak do dyspozycji większe techniczne możliwości wpływu na maluczkich głupców. Historia którą przedstawię nie należy już do tych klasycznych prób tuszowania prawdy, jak n.p. nie publikowanie prac naukowych czy ich konfiskatę, nic z tych rzeczy, do akcji wprowadzono wojsko, czołgi, helikoptery i specjalne jednostki pionierskie, a wszystko to na wyraźny rozkaz z "Białego Domu" i Pentagonu. Jak do tej spektakularnej i jednorazowej akcji w historii odkryć doszło ? W czerwcu 1996 dwóch Colleg-studentów na wycieczce w pobliżu Columbia River w stanie Washington potknęli się (dosłownie) o ludzką czaszkę i prawie w całości zachowany szkielet. Miejscowy lekarz sądowy domyślał się morderstwa, coś jednak nie grało i powiadomił archeologa James C. Chaters'a: "wygląda na białego osadnika z 19 wieku",- oświadczył, mimo że w biodrze tkwił czubek oszczepu tak zwany "clovis oszczep", identyczny jakie znaleziono w Europie. Ten oszczep był naturalnie wyszlifowany z kamienia. Nazwano to odkrycie ?Kennewick-Man?. Przy pomocy radiocarbon-metody ustalono jego wiek na .... 9.400 lat . Wówczas zaczęła się cała "polka", przeróżne indiańskie plemiona domagały się wydania ich "przodka" żeby sprawić jemu porządny indiański pochówek. W międzyczasie prowadzono intensywne dalsze badania podczas których ustalono jego wzrost na 1.72 m. i wiek,- 40-55lat. Chaters oświadczył: "mamy do czynienia z najstarszym szkieletem jakikolwiek został znaleziony w Północnej Ameryce." Jest jasne że sporo ludzi z tego znaleziska nie było zadowolonych, począwszy od Indian, którzy coraz głośniej zaczęli domagać się jego wydania, włącznie
z całym rządem Clintona. Szef indiańskiego plemienia Umatilla: "my uznajemy szczątki ludzkie za święte-basta." Powołał się przy tym na wprowadzone w 1990r. prawo Native American Graves Protection and Repatriation Act, na podstawie którego wszystkie kości które należą do epoki przedcolumbijskiej należą do Indian. Chaters uznał że nadszedł właściwy moment i ogłosił wszem i wobec: "ten mężczyzna nie jest Indianinem." To oświadczenie było jak "wybuch bomby atomowej." Jak to możliwe, i kim jest ten typ ? Oznaczało to konkretnie: Indianie nie byli pierwszymi osadnikami północno-amerykańskiego kontynentu. Decydujące w tym wszystkim było, że ten szkielet należał do BIAŁEGO, chociaż wszyscy bali się głośno to wypowiedzieć, biorąc pod uwagę interes uczonych i interes amerykańskiego (?) rządu który się nie pokrywał. Ten cały rumor wokół tej sprawy spowodował duże zainteresowanie społeczeństwa i mediów. W audycji "Sixty Minutes", Douglas Owsley, z Smithsonian Institute in Washington, D.C.: "na terenie Północnej Ameryki zostały znalezione 4 prehistoryczne szkielety i żaden z nich nie wykazywał typowych cech Indiańskiej rasy" ! Tego było już za dużo-uznano w Białym Domu-i postanowiono z tym "cyrkiem" skończyć. W międzyczasie były sądy, rozprawy i mowy obrończe, nic nie pomogło. Teren na którym znaleziono "Kennewick-Man'a" podlega kontroli Korpusu Pionierów amerykańskiej armii, a ta podlegała Clintonowi a Clinton podlegał.....tym na Manhattanie. Zarządzono: kości oddać Pionierom bo to ich własność! Owsley nie miał wyboru, gdyby oddał Indianom zakopaliby tak że już nikt by ich nie znalazł, oddał więc Pionierom licząc że może wszystko jakoś się ułoży i po czasie wrócą w jego posiadanie. Skończyło się inaczej,- część kości zginęła. Nie stracił jednak całej nadzieji i postanowił w miejscu gdzie je znaleziono przeprowadzić archeologiczne wykopki, licząc się z tym że skoro był tam jeden mogło być ich więcej. Nie docenił ale możliwości rządu orientalno-amerykańskiego. Z Białego Domu nadszedł cynk i zabrano się do roboty. Pionierzy-Boy's zebrali cały stojący im do dyspozycji sprzęt, włącznie z helikopterami, i miejsce-znalezisko zasypali 2000 tyś. ton piasku i żwiru, sprytnie dodając do ziemi nasiona drzew i krzewów. Prawdziwa amerykańska story! Cleone Hawkinson, archeolog z Portland'u żalił się : "Wszystkie nadzieje znalezienia dodatkowych kości ze szkieletu Kennewick Man'a, czy wskazówki na jego sposób życia (narzędzia ognisko i t.p.) , pękły jak bańka mydlana". Ta niezwykła aktywność w zacieraniu śladów "białych bogów" przez Egipcjan, Chinczyków i Amerykanów, wygląda na sprzysiężenie które rozprzestrzenia się jak jakaś zaraza. A może to jest zaraza ? W dodatku.... diabelska ? O Amerykanach nie miałem nigdy dobrego zdania, a o tych wywodzących się z Anglosasów już wogóle. Powinni przecież z tego odkrycia być zadowoleni, zakładając że mogą swobodnie w tej materii się wypowiedzieć ? Wygląda na to, że nie mają w tej swojej Ameryce już nic do gadania. (c.d.n.)

? T.v.R.Opis załącznika:
Kennewick Man

Opis załącznika:
Colombia River

Opis załącznika:
Kości "Kennewick Man'a"

Opis załącznika:
Protest Indian

Pon 13 Cze, 2005 14:55

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik

Posty: 3173
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadam się z kolegą, aczkolwiek ostatnio oglądałęm program o białych przodkach , żyjących w Chinach. Zastanawiało mnie to , że mają znlezione, opisane , sfilmowane, mumie i co i nic.

Dokladnie oczywiście wiele plotek ty znalezisk to fauszerstwa lub kity, ale odczuwa się pewna barierę, każe nam się wierzyć że człowiek nagle 5000 lat temu pojawił sie i juz , monety , pismo wszystko na raz , nagle się pojawiło. A wczesniej nic , tylko epoka kamienia łupanego ciagła epoka kamienia i nagle skokowy rozwój 5000 lat i komputery, hehehe

Piramidy też by kazali zakopać ale są za duze i piasek zwiewało.

Pon 13 Cze, 2005 15:41

Powrót do góry
Bogdahl
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Europa kolebką światowej cywilizacji.

Na świecie pętają się wyznawcy różnych religii, n.p. "Universalno-kosmicznej", jej wyznawcy mówią o "Elektroniku" uruchamiającego planety i wysyłanych przez niego na Ziemię "robotach" o różnorakim przeznaczeniu, wykonujących różne prace ! Stąd mamy ponoć te uprzywilejowane warstwy społeczne : rodziny królewskie, kapłańskie, wojowników , administratorów którzy mają do dyspozycji,- "roboli". Też "kasty", jak w Chinach czy Indiach. Kto był pierwowzorem i na kim późniejsze cywilizacje się wzorowały ? Zeby na to pytanie precyzyjnie odpowiedzieć trzeba powiązać dwie sprawy, prototypami byli ci co wprowadzili cywilizację i system społeczny jednocześnie. Ci miejscowi nazywali ich "białymi bogami" a kim oni byli,- to już wyjaśniłem.
W Ameryce po staremu i reakcyjnie, a co nowego w Europie ? Kolebką współczesnej cywilizacji jest Orient, tak uczą w szkołach, na uniwersytetach, mówią w TV i stoi w Encyklopediach a przede wszystkim w biblii. Często gęsto sadzają na fotelu przed kamerą odpowiednio ukształtowanego przy pomocy grubego czeku profesora, a ten klepie i powtarza banały zasłyszane od swojego profesora. "Weryfikowanie" dowodów zajmuje im dziesięciolecia, ich opublikowanie drugie tyle, następna generacja powtarza ten teatr od początku. Tak powstają dogmaty. A "robole" ubrani w terenowe garnitury idą na wojnę, dają się zarzynać - by je bronić. Ta tragifarsa wynika z załamania kodu genetycznego który powoduje chaos w umysłach a przez to pomieszanie priorytetów. Człowiek miał żyć według ustalonego harmonogramu szczęśliwie, poprzez przemieszanie ras te nadrzędne cele usunięto w niebyt a mieszańcy walą się między sobą ku chwale ojczyzny i władzy cwaniaków ! A więc kultura dotarła do Europy z bliskiego wschodu, twierdzi cała zgraja "wybitnych naukowców", którzy wybili się powtarzając oklepane frazesy.
Odkryte w Jerycho przed laty "znaleziska", również w Turcji (Catal Hüyük) których wiek ustalono na 7.000-8.000 tyś. lat st. ery, wprowadziły odkrywców w euforię i takie samozadowolenie jakby odkryli sam początek Swiata. Uczeni bez odpowiedniej porcji zdrowej wyobraźni i odrobiny fantazji są gówno warci. Jeżeli dodatkowo zaliczyli reakcyjną naukę i nie mogą się z tego archaicznego i zacofanego sposobu myślenia swoich poprzedników wyswobodzić powinni przestać zawracać głowę normalnemu zdrowo myślącemu człowiekowi i zabrać się do innej roboty, n.p. mogą robić w polityce, tam będą też bruździć ale przynajmnie ma się ich na oku.
W listopadzie 1985 r. pani Julia Roussot-Larroque, dyrektorka CNRS (Centre National de Recherche Scientifique) dokonała pewnego odkrycia. Znalazła prehistorcczne osiedle leżące 50 km w kierunku północno-wschodnim od Marsyli, odkopała resztki małych domów zbudowanych z kamienia, które były tak usytuowane jakby leżały przy ulicy. Progi dych domostw wyłożone były z dużych i masywnych bloków kamiennych. Znalazła też kości udomowionych owiec i ziarna zbóż.
Wszystko wskazywało na sposób budowy typowo megalitycznej. Kości i ziarna poddano badaniom C-14 i ustalono czas: 7.000-8.000 st. e. Nazwano tą kulturę "Cardial". Tych którzy tam zamieszkiwali nazwano "nieznany lud". Inny Team CNRS stwierdził później, że ten "nieznany lud" zasiedlił Korsykę gdzie znaleziono podobne budowle. Też Sardynię, co oznaczało marsz na wschód. Odkrycie to zaniepokoiło tych ze "starej szkoły" bo leżało blisko przestrzeni czasowej tym odkrytym w "Oriencie". Zboże w okolicy Jerycha uprawiano około 6.000-8.000 st.e. To samo dotyczy udomowionych zwierząt. W latach 1996-1998 odkryto w Syrii (Jerf el Ahmar) inne osiedle i według tej samej metody (C-14) zbadane resztki wykazały że jest ono 9.000 lat stare (st.cz.) i starsze od tych w Jerycho i Catal Hüyük. Archelodzy nabrali szeroko powietrze w płuca i odetchnęli w spokoju. Wszystko w porządku. Wystąpił jednak mały problem, odkryto też w Prowansji piktogramy "z wiadomościami dotyczącymi parę tysięcy lat przed wynalezieniem pisma". Nastąpiło małe zamieszanie wśród archeologów, ale na podstawie metody C-14 , wyszli z założenia że ci "Cardial-ludkowie" posuwali się na zachód razem ze zbożem, owcami i "orientalną kulturą", zasiedlili wybrzeże atlantyckie, północno-zachodnią Europę i t.d. Z przestawieniem klepek w mózgu mają trudności jak widać przedewszystkim uczeni, zrobiono już "mapy" tej marszruty i "udowodniono" że jednak kultura przychodziła ze wschodu ! Na tym świecie nie ma jednak lekko, szczególnie dla zapartych reakcyjnych dupków. Jeszcze inny team francuski z CNRS wykopał na północ od Narbonne (60km.) w pobliżu Viols-le-Fort takie same jak w Prowansji kamienne domy w stylu megalitycznym, uprawiane zboże, kości owiec udomowionych i ustalono że to odkrycie przekracza wszystkie znalezione w Małej Azji i Palestynie odkrycia o ... bagatela 2.000 tyś lat. A więc 10.000tyś. lat stare. Takich podobnych znaleziono w okolicach Narbonne więcej i to w promieniu 300km. To nie jest jeszcze koniec tej historii, zabawa dopiero się zaczyna. W okolicy tej znaleziono już podobne budowle w latach 1954-1979 , "ustalono" ich wiek wówczas na 600 lat st.e., ale tylko dlatego bo znaleziono tam ...pismo ! Ten dogmatyczny "Orient -expres" jest tak mocno w głowach "uczonych" zakodowany że każdy inny wariant z mety odrzucali.

Każde odkryte w Europie pismo datowali automatycznie na lata 600-800 st.e. Im bliżej bliskiego wschodu takie pismo odkrywano o tyle stare "mogło" być, najwyżej jednak 1.600 lat st.cz. Teraz zabrano się na nowo do ustalenia właściwej daty tego pisma i według wszelkich znaków na niebie i ziemi ustalą jego wiek na 10.000 lat st.cz. jak ..... nie wkroczą do akcji państwowi profesorowie i zdominowane przez "grupę" demokratyczne rządy. Ten mit że mieszańcy Orientu wprowadzili do Europy cywilizację i kulturę nie utrzyma się oficjalnie dłużej jak 10- 15 lat . Było odwrotnie, to "biały człowiek" urządzał ten świat jaki.... znamy,- a ten który nie znamy ? Ten też , wówczas nazywano ich "białymi bogami" ! Historia jest nudna, twierdzi spora liczba uczącej się młodzieży.....pewnie, te oklepane i nie trzymające się kupy horendalne bzdury które im do czaszek wciskają,- "ustalone i zweryfikowane fakty", powtarzane do znudzenia od dziesiątek lat mogą każdego myślącego człowieka doprowadzić do neurozy. Tak jakby te spreparowane wydarzenia obowiązywały już na wieczność, zupełnie zapominając że historia jest nauką żywą, podlega rewizji i każdy dzień (prawie), przynosi nowe odkrycia i związane z tym zmiany. Jeżeli naukowcy ustalą z całą pewnością wiek tego pisma i zdołają powiadomić o tym Swiat , z hukiem podobnym trzęsieniu ziemi runie wszystko. Ale bez paniki, zapowiadana konferencja prasowa CNRS została odwołana na czas nieograniczony. Właśnie minęło 20 lat.
(copy.) T.v.R.Opis załącznika:
domki zbudowane na fundamentach z Megalitu, czas budowy nieznany.

Opis załącznika:

Opis załącznika:
odkrytki w Narbonne

Sro 15 Cze, 2005 18:00

Powrót do góry
Bogdahl
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Biali w Chinach

Te zmumifikowane zwłoki tego nordyckiej rasy mężczyzny o wzroście 1.83m. i blond-brązowych włosach, 4.000 lat stare, znaleziono (wśród innych) w miejscowości Tczerczen leżącej dokładnie na tym sławnym szlaku handlowym (Seidenstrasse), jej południowej odnodze okalającej pustynię Takla Makan, obszaru zwanego też Niecką Tarimską należącego od 19 wieku do Chin. Zwłoki tego mężczyzny owinięte są tkaniną o intensywnym czerwonym kolorze, a ledwo widoczna (na zdjęciu) czerwona wstążka owinięta wokół głowy jest orginalna i miała przedziwdziałać opadnięciu dolnej szczęki. Inne zwłoki, małego dziecka, zawinięte szczelnie w tkaninę do złudzenia przypominającą szkocką kratę a na oczach znajdują się dwa niebieskie kamienie mające oznaczać niebieskie oczy.
Dziecko to pochowano w tej samej miejscowości co tego mężczyznę lecz tysiąc lat później. U wszystkich odkrytych tam mumii zachowała się doskonale biała skóra a odcień włosów wpadał w czerwony. Po północnej stronie tej niecki w odległości 650 km. od Tczerczen w Urumczi dokonano podobnych odkryć, identycznie w Turfan osadzie leżącej przy samym północnym szlaku tej pradawnej drogi handlowej (???) Te wykrzykniki umieściłem dlatego bo szlak ten w swym pierwotnym przeznaczeniu był "autostradą" jednokierunkową, z zachodu na wschód a nie odwrotnie. Inne zwłoki znalezino też w samym środku tej pustyni (Lou Lan). Tysiące innych zakonserwowanych zwłok "białego człowieka" leżą zapewne w dawnych wyschniętych oazach, zawianych piaskiem miastach i osiedlach. Niech spoczywają w spokoju. Administracja chinska zabroniła dalszych archeologicznych wykopków. Co na ten niezwykle ciekawy temat mają już do powiedzenia źródła niezależne ? Otóż ci odkopani tam ludzie i ich przodkowie zapoznali Chinczyków z obróbką metali, kołem (ze szprychami), pismem i religią (buddyzmem, tak ! tak!), nauczyli ich jazdy konnej, pokazali siodło i t.d. i t.p. Mit że cywilizacja chinska rozwijała się sama, niezależnie od innej to zwykła bzdura, kiedy tam ci przodkowie Tocharów ( biali nosiciele cywilizacji w Azji), dotarli do Chinczyków,- szlifowali oni dopiero kamienie.Opis załącznika:
Biały obywatel, przodek t.zw. Tocharów.

Opis załącznika:
Dziewczyna z niebieskimi kamyczkami na oczach.

Opis załącznika:
Blondyna z Umruczi

Sro 15 Cze, 2005 18:16

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik

Posty: 3173
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to ci goście , pamiętam z Discovery

Sro 15 Cze, 2005 18:17

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Posty: 3515
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

polecam: Zakazana archeologia, autorów nei pamiętam, ale książka jest głośna i można bez problemu ją namierzyć.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 16 Cze, 2005 14:30

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik

Posty: 3173
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem , ale ta książka jest za bardzo nawiedzona.

Ludzi ealbo przeginają w jedną albo druga, a nie w miarę obietywnie, stawiać pytania i przestawiać fakty.

Czw 16 Cze, 2005 15:05

Powrót do góry
kot
Szeregowiec

Szeregowiec
Posty: 11
Skąd: Gliwice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co o tym sądzicie ? Cytuję za : http://wiadomosci.onet.pl/1112119,16,item.html
"Odkryto najstarszą cywilizację Europy
Archeologowie odkryli najstarszą cywilizację Europy - napisał dziennik "The Independent". Według niego, europejska cywilizacja o dwa tysiące lat poprzedza egipskie piramidy.
Jak twierdzi gazeta, ponad 150 gigantycznych budowli, które powstały około 7 tysięcy lat temu, zlokalizowano wśród pól i miast dzisiejszych Niemiec, Austrii i Słowacji.
Dziennik tłumaczy, że świątynie skonstruowano z ziemi oraz drewna, otaczały je rozciągające się na około kilometr wały i palisady. Ich twórcami był lud mieszkający we wspólnych, dochodzących nawet do 50 metrów długości domach, zgromadzonych w pokaźne osady - pisze dalej. Jak dodaje, istnieją dowody, że ich gospodarka opierała się na hodowli bydła, owiec, kóz i świń.
"Independent" wskazuje, że cywilizacja ta przetrwała około 200 lat, a odkrycie jest na tyle "świeże", że jeszcze jej nie nazwano.
Dziennik podkreśla, że zrewolucjonizuje to dotychczasową naukę dotyczącą prehistorycznej Europy - do tej pory przypuszczano, że monumentalne budowle pojawiały się w Europie dużo później niż Mezopotamii czy Egipcie."
Czy wiecie coś wiecej na ten temat ?

Pią 01 Lip, 2005 6:47

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest to tylko chwytliwy tytuł reklamowy artykułu, często stosowany. Autorzy coś porównują do wieku piramid ogólnie uznawanych za coś naprawdę starego. Jednak piramidy Egipskie powstały w III tyś p.n.e, natomiast cywilizacja (przed dynastyczna) w dolinie Nilu istniała już w V tyś (społeczność rolnicza, budująca kanały nawadniające). Powstaje zasadnicze pytanie co rozumiemy pod pojęciem cywilizacji pierwsze grupy zorganizowane zbieracko łowieckie istniały nad Nilem 7,5 tyś lat p.n.e i wcale nie jest to wybitne osiągniecie.
W Europie grupy kulturowe funkcjonowały już 10 tyś lat p.n.e. a ogromne megalityczne budowle wznoszono dużo wcześniej jak egipcjanie piramidy. Istnieją setki tych wcześniejszych budowli. W Europie kamienne domy i forty wznoszono już w VII tyś p.n.e., grobowce komorowe, korytarzowe, skrzynkowe, tolosy, kopce (kurhany), menhiry w V tyś. p.n.e., kręgi, dolmeny w IV tyś. p.n.e. Polska - podłużne kopce Łupawa na Pomorzu Środkowym datowane są izotopowo na 4730-4840 r p.n.e., a swoisty rekord to Wietrzychowice na Kujawach, gdzie tamtejszy grobowiec datuje się na XIV tyś p.n.e. (13 220 p.n.e. Megality Europy str. 446). Datowane kości udomowionej owcy lub kozy na Kujawach datuje się na 5300-4800 (bad. C kultura janiławiecka)Opis załącznika:
kurchan z tolosem

Opis załącznika:
grobowiec komorowy Rugia

Wto 05 Lip, 2005 16:18

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Posty: 3515
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jednak piramidy Egipskie powstały w III tyś p.n.e,

zależy które, Wileka Piramida, zwana Cheopsa, być możę wcześniej (10 tysiąclecie p.n.e. ? Twisted Evil )

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 07 Lip, 2005 21:05

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik

Posty: 618
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piramida Cheopsa powstała za życia Cheopsa, bo istnieje mnóstwo zapisków potwierdzających ten fakt. Zostałą zbudowana na jego rozkaz. W końcu stąd ta nazwa Laughing
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Czw 06 Lip, 2006 20:46

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik
Posty: 629
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tymi piramidami to chyba nie taka prosta sprawa!! Po pierwsze czy budowę mozna bylo zakonczyć za zycia jedenego faroana?? Jesli miala byc grobowcem to dlaczego nie znaleziono ciała farona w piramidzie Cheopsa tylko pusty sarkofag.....
Napis ktory potwierdzalby ze to Chufu (Cheops) jest jej budowniczym, jest podobno o wiele młodszy niż piramida (fałszerstwo Howarda Vysea??). Jesli byla tylko grobowcem, jakie znaczenia milo jej precyzyjne polozenie i te wszyskie matematyczne zgadki?? Dlaczego wszyscy faronowie albo chciaz większosć nie budowała sobie piramid jako groboców?? Podobno nie psuje się w nich mięso. Ostre narzędzia nie ulegają tępieniu. (Kiedyś chyba Czesi wprowadzili taką piramidkę do ostrzenia żyletek, słyszałem że to działało!!)
Inna zagadk w kulturze Azteków jednym z bogów który wszystkiego ich nauczył był biały człowiek z brodą. Skąd tam się wziął przed Kolumbem??

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Czw 06 Lip, 2006 23:06

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji

Posty: 8072
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chufu panował, o ile dobrze pamiętam, ponad 20 lat, więc czasu było sporo, aby piramidę wybudować za jego panowania.
Cytat:
Dlaczego wszyscy faronowie albo chciaz większosć nie budowała sobie piramid jako groboców??

W starym państwie właśnie większość piramidy budowała, a co do tych których piramid nie znamy, to raczej można śmiało założyć, że ich grobowce się po prostu nie zachowały do naszych czasów. Potem zrezygnowano z piramid, gdyż swoją wielkością wręcz zachęcały rabusiów do kradzieży zgromadzonych wewnątrz kosztowności. Dlatego w okresie Nowego Państwa nie budowano już piramid, ale ukryte grobowce wykute w skale, jak np. słynny grobowiec Tutanchamona.
Cytat:
Jesli miala byc grobowcem to dlaczego nie znaleziono ciała farona w piramidzie Cheopsa tylko pusty sarkofag.....

To prawdopodobnie dlatego, że została obrabowana jeszcze w starożytności.
Cytat:
Jesli byla tylko grobowcem, jakie znaczenia milo jej precyzyjne polozenie i te wszyskie matematyczne zgadki??

Nikt chyba nie twierdzi, że były TYLKO grobowcami. Ale to położenie może wskazywać, iż oprócz funkcji grobowca, pełniły też i inne funkcje, np. związane z obserwacjami astronomicznymi. Mogło to mieć także znaczenie sakralne, związane z wierzeniami Egipcjan.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 07 Lip, 2006 8:15

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik
Posty: 629
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Chufu panował, o ile dobrze pamiętam, ponad 20 lat, więc czasu było sporo, aby piramidę wybudować za jego panowania.

Pierwsza sprawa Czy Chufu ją wybudował, skoro dowiedziono że podpis pochodzi z czasów późniejszych? (jest fałszywy??), A druga że jak się oblicza aby piramida powstała w ciągu 20 lat musiało by na nią pracować 100 tys ludzi (niewolników?? czy fachowców?? jeśli fachowcy to koszty są astronomiczne no i trzeba dodać ze jego następcy wybudowali jeszce 2 mniejsze ale przecież też kosztowne....) Jeśli budowali je chłopi to musieli też równocześnie zajmować się rolnictwem przy wylewach Nilu.Cytat:
To prawdopodobnie dlatego, że została obrabowana jeszcze w starożytności.

A śladów włamania do komory faraona podobno brak......

Cytat:
Nikt chyba nie twierdzi, że były TYLKO grobowcami. Ale to położenie może wskazywać, iż oprócz funkcji grobowca, pełniły też i inne funkcje, np. związane z obserwacjami astronomicznymi. Mogło to mieć także znaczenie sakralne, związane z wierzeniami Egipcjan.

No jasne tylko że po co tyle trudu sobie zadawano aby pochować faraona o którym wiemy dziś tak nie wiele.....
A co z labiryntem pod piramidą opisanym przez Herodota?? Legenda???

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 07 Lip, 2006 13:44

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Posty: 3515
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Labirynt to coś innego. Nie pod Piramidą. Teoretycznie odnaleziono coś co uchodzi za ten labirynt, ale w niczym nie zgadza sie z opisem Herodota...

John_Brown napisał:
Piramida Cheopsa powstała za życia Cheopsa, bo istnieje mnóstwo zapisków potwierdzających ten fakt. Została zbudowana na jego rozkaz. W końcu stąd ta nazwa Laughing


to mnóstwo to dokładnie jeden przekaz Herodota i napis w jednej z tzw. komór odciążających.

Napis jest sfałszowany o czym świadczyć może:
1. błąd w napisie - użycie znaku który w czasach Chufu nie istniał. Identycznie z błędem imię faraona napisane jest w podręczniku do egiptologii z 1828 roku (Johan G. Wilkinson, Materia hieroglyphica) - najpopularniejszym w czasach płk. Vysa, który zresztą był wojskowym a nie naukowcem i zapewne znał tylko to "popularnonaukowe" dzieło...
2. Analiza farby wskazała na powstanie jej w wieku XIX.
3. napis jest namalowany a nie wykuty
4. i w dodatku w najmniej eksponowanym pomieszczeniu piramidy! zamiast nad wejściem wielkimi literami w złocie Wink

Herodot napisał że piramidę zbudował "Cheops" (po grecku, po egipsku jest to "Chufu").

Diodor Sycylisjki pisze że budowniczym był Chemmis.
Piliniusz Starszywymienia wszystkich historyków którzy pisali o Piramidzie i stwierdza że żadne z nich nie był pewien kto był budowniczym. Sam też nei podał nikogo.

a co o budowniczych piszą starożytni, którzy w przeciwieństwie do wyżej wymienionych historyków byli w Egipcie i badali sprawę na miejscu?

w 1850 roku w ruinach świątyni Izydy znaleziono stelę na której jest napis iż Chufu "wzniósł Dom Izydy, Pani Piramidy, obok Domu Sfinksa". Skoro świątynię Izydy określono mianem Pani Piramidy to znaczy że Piramida już stała gdy swoją świątynię budował Cheops (nawiasem mówiąc napis wskazuj że istniał już też Sfinks, podczas gdy archeolodzy uznają że wzniósł go Chefren żyjący po Chufu).

arabski badacz (weźcie pod uwagę że dwa tysiące lat temu nauka arabska w porównaniu z europejską to tak jak obecnie technologia USA a Sudanu ) Ibrahim ibn Wasif Sah Al-Katib pisze że budowniczym był "Surid, syn Sahluka, syn Sirbaka, syn Tumiduna, syn Tadrasana, syn Husala, jeden z królów Egiptu przed potopem. Powodem wybudowania obu piramid był sen, 300 lat przed potopem, w którym Ziemia odwróciła się do góry nogami i gwiazdy spadały na Ziemię. Otwarło się niebo i wyszło z niego promieniste światło. Zeszli z nieba mężowie, którzy mieli w rękach żelazne maczugi i natarli na ludzi."! (Ezechiel dzięki takim sprawom został prorokiem Wink)
W tym samym źródle jest podany powód: "Piramidy zostały wzniesione w celu zachowania całej ówczesnej wiedzy".

Arabska księga Chitat podaje że Saurid to "Hermes, któego arabowie zwą Idrysem" i kawałek dalej: "on jest tym, którego Hebrajczycy zwą Henochem, synem Jareda, synem Mahalalela, synem Kenana, synem Enosza, synem Seta, synem Adama"!
inny pisarz arabski, Ibn-Battuta, zapewnia że Henoch wybudował piramidy przed potopem "aby przechować w nich wiedzę, poznanie i różne cenne przedmioty".

Kolejny, Muhammad ibn Abdallah ibn Abd al-Hakam (małe wyjaśnienie: "ibn", czasem pisane jako "ben", czasem jako "bin" znaczy "syn" - Usama ibn Muhammad ibn Ladin to po prostu Osama syn Muhamada syn Ladena Wink) pisze, cytat: "Moim zdaniem piramidy mogły być zbudowane tylko i wyłącznie przed potopem, ponieważ gdyby zostały zbudowane później, ludzie by o nich wiedzieli."
chyba najlepsza dedukcja i wniosek...

o Henochu nie chce mi się pisać, choć podobieństw między nim- z przekazów chrześcijańskich - a Sauridem - z przekazów arabskich - jest mnóstwo.
Zakładam jednak że wiecie kto to był Henoch i dopasujecie sobie sami to i owo...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.


Ostatnio zmieniony przez IjonTihy dnia Nie 30 Sie, 2009 12:49, w całości zmieniany 1 raz

Nie 09 Lip, 2006 19:18

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik

Posty: 618
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyczerpująca wypowiedź Uśmiech . O wielu z tych rzeczy nie wiedziałem, jeśli się pomyliłem to przepraszam. Ale sprawa piramidy Chufu (albo jak chcesz nie Chufu) nie jest jeszcze przesądzona.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 09 Lip, 2006 20:06

Powrót do góry
Michał z Sarmacji
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant

Posty: 413
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od ogólnego tematu, całym sercem i uysłem popieram tezy
1. o istnieniu wczesniejszych cywilizacji, o których nie mamy bladego pojęcia. (dla osób, które interesuje ten temat w literaturze polecam książki R.E. Howarda o Conanie i film król Skorpion)
2. I trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy podręcznikową wersją hitorii starożytnej, tu wszyscy się zgodzą, że jest niewiele warta, a fantastycznymi twerdzeniami, różnych pseudonaukowców np. atlantologów, albo jakiś wróżbitów.
3. Jestem też skłonny do przyznania pewnej racji NIEKTÓRYM teoriom rasowym, twierdzącym a tym że poszczegołne rasy różnią się od siebie w zakresie uzdolnień i mentalności. Mowa oczywiście o rasach, czy też praludach np. Indoeuropejczykach, Turkach, Semitach

Pon 24 Lip, 2006 15:21

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji

Posty: 8072
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie no, bez przesady. Nie traktujesz chyba opowieści o Conanie jako źródła historycznego? Zszokowany
Cytat:
I trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy podręcznikową wersją hitorii starożytnej, tu wszyscy się zgodzą, że jest niewiele warta

Ostre słowa, masz coś na ich poparcie?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 24 Lip, 2006 16:18

Powrót do góry
Michał z Sarmacji
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant

Posty: 413
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spokojnie!!! O tym Conanie tak tylko wspomniałem, gdyż R.E. Howard przedstawił w swoich książkach swoją własną wizję historii antycznej, którą uzupełnił w całkiem ciekawy sposób opowieścią, jak zmieniały się lądy i narody od czasów bohatera do znanej nam historii. Nie chciałem broń Boże podawać tego jako źródła, ale ciekawej książki do przeczytania dla rozrywki.
Ponieważ jestem uczniem liceum jako poparcie mojego zdania przytoczę cytaty z podręcznika : "Historia 1 Zakres Rozszerzony"
1. (Juliusz Cezar) ... w wyniku wojny domowej przejął władzę nad Rzymem choć formalnie pozostawał konsulem
2. W bitwie pod Akcjum w 31 r.p.n.e Oktawian zwyciężył Antoniusza...
3. Oktawian uznał się za najwyższego kapłana
To są "kwiatki", które zebrałem na dwóch stronach tego tzw. podręcznika. Uśmiech

Wto 25 Lip, 2006 13:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.