| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukuję informacji: 64pp / pułk ułanów z okolic Jarosławia

Poszukuję oproacowań, czegokolwiek o 65 i 66 pułku piechoty.
Mój dziadek (Konrad Ellwart) służył najprawdopodobniej w którymś z nich.
Wstąpił 21.III.1939 r ochotniczo. Nie wiem dokładnie czy to 65 czy 66 bo nie moge odczytać. Należał do plutonu pionierów. Tyle mi wiadomo. Proszę o pomoc w poszukiwaniu informacji na ten temat. Może są gdzieś listy z nazwiskami?

_________________
Pozdrawiam, Konrad


Ostatnio zmieniony przez colinQ dnia Nie 31 Sie, 2008 11:03, w całości zmieniany 1 raz

Czw 17 Lip, 2008 9:06

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm. Powyższy temat został wyjaśniony. Okazało się, że dziadek służył w 64 Grudziądzkim Pułku Piechoty w plutonie pionierów.
Kupiłem więc opracowanie AJAKS'a dot. ów pułku, przeczytałem, przewertowałem i już wiem co jak i gdzie.

Pojawł się nowy, podobny problem, gdyż dziadek z drugiej strony również był w wojsku jednak informacje są nieco uboższe bo wiem tylko, że słuzył w pułku ułanów i chyba w Jarosławiu... ale z tego co wiem w Jarosławiu podczas II RP nie było PU jedynie w Rzeszowie. Kolejna informacja to, że przekraczali Wisłę. Rok urodzenia dziadka to 1910, więc do wojska wstąpił na początku lat 30.

To wszystko co mi wiadomo, proszę o wszelkie informacje dot. pułków ułańskich stacjonujących/będących chwilowo na terenie bądź w pobliżu Jarosławia...

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Nie 31 Sie, 2008 11:02

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przed IX 1939 r. w Rzeszowie stacjonował 20 Pułk Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, natomiast w Łańcucie miał garnizon 10 Pułk Strzelców Konnych (ten słynny - z Brygady płk. Maczka, a potem z 1 Dywizji Pancernej dowodzonej przez tegoż).

Natomiast w Jarosławiu miał siedzibę 3 Pułk Piechoty Legionów i 39 Pułk Strzelców Lwowskich, a w Rzeszowie - 17 Pułk Piechoty.

Pią 03 Paź, 2008 14:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.