| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Human. Przypatrz się uważnie! Rolling Eyes
Cytat:
na późniejszych zdjęciach wyraźnie widoczny wałek skrętny i koło razem z wahaczem??

Na załączonym zdjęciu masz zaznaczone co widać. Mr. Green
P.S. Czy kolega Lufcik mógłby wyłączyć Caps Lock'a? Oczy bolą. Evil or Very Mad



Opis załącznika:

Pią 04 Lip, 2008 23:20

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Eeee, akurat koło jest w zupełnie inszym miejscu, chyba, że mi się kompletnie pomerdały kierunki, a tyle nie wypiłem Laughing

Sob 05 Lip, 2008 0:27

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kuba,
Znaczy - pij mniej ;o)
To zrzyn przedniej części wozu na bazie Pz.Kpfw. III.Ucięty/rozerwany/przełamany mniej więcej na wysokości siedzisk kierowcy/strzelca.
Co znaleziono wkoło wraka?Jeśli amunicja do długiej 75mm (L/43), to bez gadania mamy doczynienia ze StuG'iem.Ot i tyle.
Pozdrowienia
Grendel

Sob 05 Lip, 2008 1:59

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znaczy - pij mniej ;o)


Chyba więcej Wink Od picia mniej mi się wzrok pogarsza.

Cytat:
To zrzyn przedniej części wozu na bazie Pz.Kpfw. III.Ucięty/rozerwany/przełamany mniej więcej na wysokości siedzisk kierowcy/strzelca.


A nie na wysokości końca przedziału bojowego??

Cytat:
Co znaleziono wkoło wraka?Jeśli amunicja do długiej 75mm (L/43), to bez gadania mamy doczynienia ze StuG'iem.Ot i tyle.


To jest pytanie za 100 punktów. Na razie wychodzi, że nic. A jeśli faktycznie ktoś go penetrował w latach 50- tych, to to może być prawda.

Sob 05 Lip, 2008 9:50

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na razie fragment przodu StuG-a(?) pozostanie tam gdzie jest. Jak donoszą został zasypany. Rolling Eyes Zniesmaczony Rolling Eyes
Warmińsko-Mazurski konserwator zabytków ma problem (ze zrzynem!). Aż strach pomyśleć co by było, gdyby to był cały StuG!
Nie ma zgody na wydanie zrzyna poza granice województwa, a nie ma żadnej placówki państwowej lub samorządowej, która by się tym zajęła. A o podejściu WKZ do organizacji pozarządowych lepiej nie mówić. Smutny
Albo zardzewieje, albo ktoś po cichu wygrzebie. Neutral

Sob 05 Lip, 2008 10:24

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Buhahahaka!

A ja miałem zapytać, co się z nim stanie, jako że po raz kolejny najpierw coś wyjęto, a potem zaczęto się zastanawiać, co zrobić z nim dalej.

Ale odpowiedź już mam i widzę, że na razie nic się nie zmienia.

Sob 05 Lip, 2008 12:43

Powrót do góry
Yoony
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 402
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Buhahahaka!

A ja miałem zapytać, co się z nim stanie, jako że po raz kolejny najpierw coś wyjęto, a potem zaczęto się zastanawiać, co zrobić z nim dalej.

Ale odpowiedź już mam i widzę, że na razie nic się nie zmienia.


Na razie nic nie wyjęto,
a przypadkowe trafienie ma to do siebie że sie wyjmuje a później kombinuje.

Sob 05 Lip, 2008 13:58

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human a czy poza schematami malowań pojazdów widziałes Ty kiedyś jakiś pojazd?Albo chociaz zdjęcie?
Pozdrawiam

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Sob 05 Lip, 2008 14:27

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Human a czy poza schematami malowań pojazdów widziałes Ty kiedyś jakiś pojazd?Albo chociaz zdjęcie?

Bezczelność niektórych mnie powala Mr. Green Jaca wyczyść lepiej szpadel i gumofilce, przydadzą się pod mostem Mr. Green

Sob 05 Lip, 2008 14:31

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bezczelność niektórych mnie powala Jaca wyczyść lepiej szpadel i gumofilce, przydadzą się pod mostem .
Piotrek rozwalasz mnie.Tak jak i cały TPS.O most sie nie martw będzie dobrze.A wiesz dlaczego?Bo was tam na całe szczęście nie będzie.
Pozdrawiam

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Sob 05 Lip, 2008 14:39

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na razie fragment przodu StuG-a(?) pozostanie tam gdzie jest. Jak donoszą został zasypany. Rolling Eyes Zniesmaczony Rolling Eyes



Nic nie zostało zasypane. byliśmy tam z Frozzer'em kilka godzin temu. Jedynie woda troszeczkę podeszła, ale pojazd nadal jest widoczny. Gość który pogłębia ten staw pokazał nam wyjętą pompę wodną z tego pojazdu, zachowana w pięknym stanie, nawet uszczelki całe. Mówi,że za flaszkę odda!!! Piwo

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sob 05 Lip, 2008 15:27

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zalane a nie zasypane. Wink
Cytat:
Gość który pogłębia ten staw pokazał nam wyjętą pompę wodną z tego pojazdu, zachowana w pięknym stanie, nawet uszczelki całe.

Że co proszę? Pompa wodna? Mr. Green Rolling Eyes Mr. Green
Dawno się tak nie ubawiłem.
Laughing

Sob 05 Lip, 2008 15:29

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Oczywiście zalane a nie zasypane. Wink
Cytat:
Gość który pogłębia ten staw pokazał nam wyjętą pompę wodną z tego pojazdu, zachowana w pięknym stanie, nawet uszczelki całe.

Że co proszę? Pompa wodna? Mr. Green Rolling Eyes Mr. Green
Dawno się tak nie ubawiłem.
Laughing


Sorki @wars, ja się nie znam, tylko powtarzam co mówili inni!!! Piwo
Oto fotka tej części zrobiona przez Frozzer'a;



Opis załącznika:

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sob 05 Lip, 2008 15:32

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A wiesz dlaczego?Bo was tam na całe szczęście nie będzie.

No to może sie zdziwisz. Na szczescie nie ty o tym decydujesz, kto bedzie pod mostem Wink

Sob 05 Lip, 2008 15:50

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie zdziwic oj chciałbym.Nie tylko ja .Wielbicieli talentu eksploatatorskiego TPS bedzie wielu.Więc moze lepiej siedz chłopczyku w domu i klikaj w klawiaturkę?W końcu po Darłowie TPS ma nowe znajomości.Umacniajcie je umacniajcie.
Na całe szczeście nie ja ani nie TPS decyduje kto tam bedzie.Ja urlopu na koniec sierpnia nie dostane wiec sie nie zdziwie.
Pozdrawiam

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Sob 05 Lip, 2008 17:10

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Human a czy poza schematami malowań pojazdów widziałes Ty kiedyś jakiś pojazd?Albo chociaz zdjęcie


Podejrzewam, że niestety znacznie więcej od Ciebie. Chyba rzędu setek więcej od Ciebie.

No cóż. Nie wiem, która to pompa, ale niestety dla Warsa, to niewątpliwie jest pompa obiegu cieczy.

Sob 05 Lip, 2008 17:14

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human.
Cytat:
niewątpliwie jest to pompa obiegu cieczy

A ktoś napisał, że nie?
Ale pompa wodna to raczej nie jest.

Sob 05 Lip, 2008 17:30

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human ustalilismy już że widziałeś setki pojazdów.Brawo.A teraz czy poza skalą 1:72 widziałeś jakiś pojazd w skali 1:1?
Pozdrawiam

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Sob 05 Lip, 2008 17:35

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Human ustalilismy już że widziałeś setki pojazdów.Brawo.A teraz czy poza skalą 1:72 widziałeś jakiś pojazd w skali 1:1?


Oj, też gdzieś koło setki, wystarczy?? Czy może mam sobie pojechać do jakiegoś zachodniego muzeum uzupełnić o jakąś następną setkę? Może Munster na początek? Tam mnie jeszcze faktycznie nie było.

Cytat:
Ale pompa wodna to raczej nie jest.


A co to niby jest innego? Pompa paliwowa, olejowa, czy może hydrauliczna?? Bo ja szczerze nie wiem, a planów tak dokładnych do niemieckich pojazdów nie mam. Jakby to był Sherman czy inny aliancki pojazd to pewnie by się znalazły, ale niemieckich niestety nie posiadam.


EDIT: Żeby nie było, samolotów też koło setki. Niestety wiele z nich to różne mutacje Miga. Do tego dwa latające Spitfire'y i jeden Mustang.

Sob 05 Lip, 2008 17:45

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm to mam zagwozdkę.Sam sie upierasz ze setki.Sam twierdzisz że jesteś znawca.Że masz plany.
To teraz konkurs dla Ciebie.Jaki pojazd w czasie II WŚ miał za drugim kołem nośnym koniec przedziału silnikowego?(pomijam brak koła napinajacego gąski ale dwa koła z lewej burty sa jak byk)I był napędzany maybachem?
W nagrodę zasponsoruję Ci zakup takiego pojazdu.
Pozdrawiam

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Sob 05 Lip, 2008 17:56

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaca, wisisz mi Wespe, takie niemieckie działo samobieżne Laughing Jakbym dobrze popatrzył to bym się zastanowił czy i nie inne cuda też.

I co teraz, dostanę to Wespe??

Sob 05 Lip, 2008 18:05

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze widziałem to była to kiedyś pompa paliwowa. Trzeba by to dobrze obejrzeć. Bagienko ładnie zakonserwowało. Razz

Sob 05 Lip, 2008 18:16

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wespe za drugim kołem nośnym miało już napinające?
Hm no to w takim razie skoro obiecałem to musze Ci je zakupic.Ale bardzo prosze choc o schemat takiego cuda(przypominam ma miec koło napędzające z przodu potem dwa nośne gdzies tak od koła napędowego do drugiego nosnego ma byc przedział silnikowy i za drugim nosnym ma miec napinające.I ma byc to Wespe)
Pozdrawiam

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Sob 05 Lip, 2008 19:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co ma koniec przedziału silnikowego do koła napinającego?? Przedział silnikowy był z przodu, stąd Ci się bierze ten klops, w który się sam wmanewrowałeś. Przykro mi Laughing

Miał być przedział silnikowy do drugiego koła jezdnego?? To jest.

Przypominam pytanie:
Cytat:

To teraz konkurs dla Ciebie.Jaki pojazd w czasie II WŚ miał za drugim kołem nośnym koniec przedziału silnikowego?(pomijam brak koła napinajacego gąski ale dwa koła z lewej burty sa jak byk)I był napędzany maybachem?


Odpowiedź brzmi- Wespe, nie dość, że miała przedział silnikowy z przodu to jeszcze na dodatek silnik Maybacha. Słowa nie było o żadnym kole napinającym w pytaniu.

Czekam na ofertę zakupu mi Wespe.

Sob 05 Lip, 2008 19:18

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz u mnie wespe.Cho niestety w pytaniu wzmiankowałem o kole napinającym.Ale słowo sie zekło kobyłka u płota.
Pozdrawiam
P.S.
Może byc w Twojej ulubionej skali 1:72?

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Sob 05 Lip, 2008 19:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.