| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzwonek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Autostrada Sudecka

Ineresuje mnie jeden odcinek Autostrady Sudeckiej. Odcinek od Spalonej do skrzyżowania na Porębę i Gniewoszów. Przed wjazdem na Spaloną znajdują się 2 bunkry. Czego one mogą bronić? Jedziemy dalej 200 metrów od bunkra mamy pozostałości po bramie która strzegła wjazdu na ten odcinek drogi. Po co? Znowu jedziemy dalej około 3 km dalej mamy tunele minerskie które służyły do wysadzenia tego odcinka drogi. Jedziemy dalej i przy skrzyżowaniu znowu mijamy 2 bunkry które pilnują wjazdu na odcinek tej drogi. Po co aż takie zabezpieczenia ma drogę o odcinku 8 km? Co jest jeszcze bardziej ciekawe droga została ukończona i oddana w 1938 roku a w roku 1942 prace nad tą drogą przejął ktoś inny. Po co skoro droga była już gotowa? Jest jeszcze ciekawsza rzecz. od tunelu minerskiego w stronę skrzyżowania mijamy 4 studzienki odwadniające. Pierwsze dwie są dla mnie zrozumiałą. Odwadniają tunel minerski a dwa pozostałe? wygląda na to że odwadniają skarpę. Tylko kto odwadnia górę? Czyżby byłą tam jakieś podziemia?

Nie 04 Maj, 2008 9:04

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem!
Temat arcyciekawy i pośrednio poruszany już przeze mnie

http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=7785

Pon 05 Maj, 2008 8:50

Powrót do góry
dzwonek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ciekawe jest to co piszesz w swoim temacie. Pozdrawiam

Pon 05 Maj, 2008 12:56

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, zanim uruchomicie kompresor do "pompowania" wyobrazni to moze lepiej spojrzec na mape granic III Rzeszy w latach 30'tych. Tzw. Droga Sudecka byla droga o charakterze czysto strategicznym zwlaszcza w na jej odcinku w Kotlinie Klodzkiej. Ewentualny konflikt z Czechoslowacja byl bezposrednim powodem budowy tej drogi. Mieszanie do tej sprawy mitycznej Spalonej jest bezpodstawne. A jesli juz ktos sie przyjzy - nawet dzisiaj - ukladowi terenu w tej okolicy to istnienie stanowisk o charakterze militarnym przestanie dziwic. Po prostu trzeba sobie zrobic wycieczke, stanac w miejscu i podziwiac. Widoki. Mr. Green
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Maj, 2008 10:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.