| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

We Wrocławiu również jest dostępny. Mimo, że dopiero przejrzałem to mam jedną uwagę. Strasznie monotonna szata graficzna. Żadnego zróżnicowania, zasnąć można kartkując gazetę.

Czw 21 Gru, 2006 17:26

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do jednego bezdyskusyjnie zgodzę się z moimi przedmówcami. ZA DŁUGIE ARTYKUŁY. Jeżeli ktoś nie potrafi napisać dobrego tekstu na maksymalnie 6-8 stronach to lepiej nich pisze do przeglądów akademickich, a nie do ogólnopolskiej gazety popularno-naukowej, której celem jest chyba propagowanie historii, a nie przechwalanie się wiedzą i materiałami. Oczywiście zdarzają się kwiatki w przeciwną stronę (art o bitwie w Cieśninie Duńskiej), ale to zdarzenia marginalne.

Stara zasada pobudzania ciekawości mówi, aby po przeczytaniu artykułu pozostawić leciuteńki niedosyt, albo by nie zamknąć jakiejś jego części i zachęcić do dyskusji lub kontynuacji. IOH ma do tego idealny instrument jakim jest forum. Jakoś nie korzysta się z tego.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 21 Gru, 2006 17:26

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do jednego bezdyskusyjnie zgodzę się z moimi przedmówcami. ZA DŁUGIE ARTYKUŁY. Jeżeli ktoś nie potrafi napisać dobrego tekstu na maksymalnie 6-8 stronach to lepiej nich pisze do przeglądów akademickich, a nie do ogólnopolskiej gazety popularno-naukowej, której celem jest chyba propagowanie historii, a nie przechwalanie się wiedzą i materiałami.


Marmik, ja bym nie generalizował. Są tematy, których się nie da opisać na 6-8 stronach. Chociażby operacja "Market- Garden". Jak ktoś porządnie ją opisze na 6-8 stronach, to w moich oczach, zostanie mistrzem świata. I jeszcze do tego wszystkiego zmieści na tych 6-8 stronach wszystkie potrzebne mapki, a będzie ich co najmniej kilka.


Ostatnio zmieniony przez Human dnia Czw 21 Gru, 2006 18:54, w całości zmieniany 1 raz

Czw 21 Gru, 2006 17:31

Powrót do góry
Bocian90
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dotarł nawet do Tomaszowa, a już się bałem że przed Wigilią nie dostanę. Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Czw 21 Gru, 2006 18:47

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l'Aquila napisał:
No to slicznie. I artykul o Forrescie. Carthon sie ucieszy .... Ja zreszta tez Uśmiech .

...I to jak ucieszy Wink
pozdro Piwo

Then here's to our Confederacy,
Strong are we and brave;
Like patriots of old we'll fight
Our heritage to save.
And rather than submit to shame,
To die we would prefer;
So cheer for the Bonnie Blue Flag
That bears a single star..... Wyluzowany

Czw 21 Gru, 2006 18:58

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Normalnie jestem w szoku Bardzo szczęśliwy Reklama NGC na okładce tylnej jest chyba pierwszy raz aktualna Zszokowany Zszokowany

Czw 21 Gru, 2006 19:23

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Marmik, ja bym nie generalizował. Są tematy, których się nie da opisać na 6-8 stronach.

Eeee, trochę prowokacyjnie napisałem ten tekst Twisted Evil . Mam nadzieję, że da to trochę do myślenia, a przede wszystkim skłoni do refleksji.
To trochę tak jak z anegdotką o profesorze którego poproszono o krótki cykl wykładów.
- Krótki to znaczy ile? - zapytał profesor
- 8 góra 10 godzin. Ile czasu potrzebuje Pan na przygotowanie się?
- Tydzień.
- A to szkoda, bo mógłby Pan zacząć już w ten piątek. A gdyby tak skrócić cykl do 2-3 godzin to ile potrzebowałby Pan czasu?
- Wtedy co najmniej miesiąc. Gdybyście dali mi 30 godzin mogę zacząć choćby od zaraz. - odparł profesor.

Zatem aby w krótkiej formie przedstawić pełny i ciekawy materiał trzeba wykazać się prawdziwym kunsztem. Nie jest sztuką pisać dużo. Sztuką jest pisać dużo jednocześnie pisząc mało.

Human napisał:
Jak ktoś porządnie ją opisze na 6-8 stronach, to w moich oczach, zostanie mistrzem świata.

I o to chodzi Wink .
Jeszcze niech to zrobi tak by zrozumiał przeciętny Kowalski.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 21 Gru, 2006 20:13

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem parę stron i pierwsze wnioski:

1. Leszek Erenfeicht dostosował się do ultranaukowego języka pisma, przez co artykuł o Pepeszce wiele stracił.

2. Najciekawszy, moim zdaniem, artykuł- ten o R-16 jest potraktowany "po łebkach"- ani słowa wyjaśnienia o samej konstrukcji, ani słowa o tym, że kosmodrom Bajkonur nie ma nic wspólnego z wioską Bajkonur, a to dodałoby smaczku.

3. Artykuł o bulli ciekawy, co prawda mnie tzw. "dark ages" raczej nie interesują, ale ten artykuł przeczytałem z przyjemnością.

4. Relacja z Bośni- Moim zdaniem bardziej nadaje się do NG, czy innego magazynu podróżniczego. Rozumiem, że redakcja chce zrobić "piorunujące" wrażenie filmem, ale warto jednak zdradzić cokolwiek, a nie prowadzić dziennik a'la Heinrich Schliemann.

Tyle mojego narzekania. Teraz możecie już mnie ukamienować.

Pią 22 Gru, 2006 0:04

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krytyki nigdy za wiele,ale subiektywnie podchodząc,to każdy kolejny numer jest lepszy,a miałem okresy zwątpienia,kiedy nie wiele było do przeczytania.Długość artykułów mnie nie martwi,nuży styl,różny dla wielu autorów.Ale niespodzianka świąteczna,spora,objętość ,też.Oby tak dalej,postęp jest widoczny. Piwo

Nie 24 Gru, 2006 15:07

Powrót do góry
Nestor Machno
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 135
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kupiłem, zobaczyłem... jeszcze całości nie czytałem ale generalnie prezentuje się super i to co już przeczytałem na najwyższym poziomie. tak trzymać!
_________________
Psy służą , wilki są wolne

Wto 26 Gru, 2006 7:37

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Artykuł o partyzantach dość ogólnikowy. Co do współpracy AK i BCh na Zamojszczyźnie-to właśnie AK starało sie ograniczyć zasięg walk, a BCh było oskarżane o komunizm. Lokalni dowódcy AK wnioskowali o karę śmierci za to dla dowódcy spod Zaboreczna-Bartłomowicza.
Co do rekwizycji-każdy zaopatrywał się we wsiach sympatyzujących z "konkurencją". Dowódca BCh powiatu puławskiego pisał o właścicielu majątku w Szczekarkowie-członku AK, że ten bulwersował się, gdy BCh się u niego zaopatrywało. Z drugiej strony na Kielecczyźnie córka ziemianina-sanitariuszka NSZ cieszyła sie po formowaniu BŚ, bo ludowcy okradali majątek jej ojca.

_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Pią 29 Gru, 2006 14:22

Powrót do góry
Ponury8
Kapral

Kapral




Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za ten numer bardzo....
mam tylko jedna uwagę... Kiepsko są podpisywane fotki .... w wątkach o SS Bardzo szczęśliwy

_________________
Optymista wierzy, że cały świat stoi przed nim otworem, pesymista również, ale ...dobrze wie co to za otwór

Pią 29 Gru, 2006 15:41

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury8 napisał:
Kiepsko są podpisywane fotki

A co ma Pan na myśli? Proszę o sprecyzowanie...

Pią 29 Gru, 2006 18:06

Powrót do góry
Etam
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 329
Pochwał: 1
Skąd: Mazowsze zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jak dla mnie,to gazeta zmierza w dobra stronę.Coraz lepsza.Tylko tak dalej.
Etam

Sob 30 Gru, 2006 15:03

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Taka ciekawostka - mój kolega miał tylko przejściowy kontakt z IOH (przeglądał moje numery). Ostatnio był w kiosku, przejrzał gazetkę, zainteresowały go wspomnienia "Żbika", ale trafił na ten najnowszy numer. Kupił go więc, ale nie czyta, tylko czeka, aż mu podrzucę wcześniejszy. To świadczy o tym, że różnorodność artykułów to klucz do sukcesu.

Pon 01 Sty, 2007 16:01

Powrót do góry
Kraven
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Włocławek
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja dopiero dziś zakupiłem nowy numer IOH, ale jak to mówią :
"co się odwlecze to nie uciecze"
pozdrawiam

Wto 02 Sty, 2007 20:05

Powrót do góry
Bruce
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 137
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Taka ciekawostka - mój kolega miał tylko przejściowy kontakt z IOH (przeglądał moje numery). Ostatnio był w kiosku, przejrzał gazetkę, zainteresowały go wspomnienia "Żbika", ale trafił na ten najnowszy numer. Kupił go więc, ale nie czyta, tylko czeka, aż mu podrzucę wcześniejszy. To świadczy o tym, że różnorodność artykułów to klucz do sukcesu.

Mam to samo Uśmiech Numer 11 jest moim pierwszym numerem IOH. Również korci mnie aby przeczytać już wspomnienia Żbika, ale jednak najpierw kupię archiwalny numer z częścią pierwszą Uśmiech

Wto 02 Sty, 2007 23:59

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W artykule o SS Hałaczyna daliście 2 razy tę samą fotkę z nauki strzelania Wyluzowany Ale to drobiazg, poza tym jak zwykle miodzio Piwo

Sro 03 Sty, 2007 9:24

Powrót do góry
sapertorun
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

My z Etamem z jednego timu jesteśmy ,takze powiele post,jak dla mnie bomba coraz lepiej.
Wreszcie artykuł o monetach,plomba jest bomba,SS tez,
Żbik to tak jak juz rozmawialismy Janek dla mnie psychopata.
Pozdrawiam sapertorun.

Czw 04 Sty, 2007 0:40

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Artykuł o Foreście super. Czekam na zapowiadaną drugą część. Bardzo szczęśliwy

Nie 14 Sty, 2007 0:17

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję :)
Na drugą część doczekasz się wkrótce :)
W poniedziałek mój zaprzyjaźniony grafik wraca z wyjazdu służbowego, to mi w końcu mapki rozrysuje (ja tego zrobić porządnie nie potrafię), więc ok. połowy tygodnia wyślę tekst do redakcji.Długo mi to zajęło - wstyd sie przyznać :(
Ale nadrobię.Zapowiada mi się nieco więcej wolnego czasu, więc będzie okazja.
Może pójdę za ciosem i skrobnę o Fort Pillow.Na tym chyba drążenie historii Nathana Bedforda Forresta zakończę, bo czytelnicy sie znudzą.
Później może coś o Mosbym, albo Morganie?
Kuszą mnie te południowe zagony i partyzantki, bo to piękna i romantyczna karta historii Konfederacji.
Kiedyś napiszę też po polsku o pierwszej udokumentowanej walce pociągu pancernego i jego zniszczeniu, ale to dopiero w przyszłości.
A o czym Ty , a także inni czytelnicy chcieliby przeczytać?
Pozdrowienia
Grendel

Sob 27 Sty, 2007 3:10

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, może coś o partyzantce antykonfederackiej Uśmiech . A tak na marginesie to zdjęcie na stronie 12 jest rewelacyjne i nie chodzi wcale o literówkę. Pozdrawiam.

Nie 28 Sty, 2007 14:25

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i dotarł do mnie w końcu. JEstem już po lekturze. Dwa pytania do fotografii. CO to za okrągły kamień na fotce z reportażu z Bośni? I drugie: co za bagnety mają ci policaje na tej pozowanej fotce z przeszukania lasu? jakieś zastępczaki, bo nie mają okładek?
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 28 Sty, 2007 16:21

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Za bagnetami sprawdzimy, co do kamieni no cóż pytanie jest otwarte.

Nie 28 Sty, 2007 23:24

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, te bagnety są jakoś dziwnie założone, a samo zdjęcie chyba nie jest pozorowane, ale pochodzi z jakiś ćwiczeń. "Rambo" na pierwszym planie jest niesamowity. Wink Pozdrawiam.

Nie 28 Sty, 2007 23:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.