| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sawkowy napisał:
A tak z innej beczki: potrzebujecie jakiś tekstów, bo może coś bym wymalował...?



Uważaj! Akceptacja tekstów trwa miesiącami!!!!!!!!!!!!! Zniesmaczony

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 13 Kwi, 2006 15:46

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
potrzebujecie jakiś tekstów, bo może coś bym wymalował...?

Uważaj! Akceptacja tekstów trwa miesiącam

Hehe, jak są dobre to sami proszą o jeszcze Wink

A tak BTW: mam OH nr 8. Płytka z "Byłem generałem Wehrmahtu" i "Statek Lubecki" - zresztą dzisiejsza ulica... ups! Dzisiejszy OH jest chyba sponosorowany przez literkę.. ups2! przeez Urząd Miasta Włocławka... Twisted Evil Szkoda że zapowiedź National Geographic znó nieaktualna... Sporo nowych autorów, kilka zajefajnnie zapowiadających się tekstów. I po co było zwlekać?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 13 Kwi, 2006 20:41

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Melduję , prenumeratorzy wysałni (priorytetem), gazetka w całej Polsce od środy.

Czw 13 Kwi, 2006 21:55

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
też już mam nowy numer iOH i jestem bardzo zadowolony, i to nie z faktu, że w końcu mam gazetę w dłoni, lecz z artykułów. Wywiad z gen. Jaruzelskim jest bardzo ciekawy. Historia Skarbu z Lubiąża - krótka ale zarazem bardzo interesująca. Kolejne artykuły: Bracia Bielscy, Hiszpańscy ochotnicy, Charków - Doły śmierci, Oblężenie Jasnej Góry, Cudzoziemcy w mundurach Luftwaffe, Mors wz.39, Zaginiony Stradivari i falsyfikaty broni dawnej to artykuły, które z pewnością jutro od samego rana wciągnę za jednym zamachem. Co do filmików: zawsze mogłyby być lepsze ... ale nie ma co narzekać. Gazeta ma świetny poziom i z wydania na wydanie to widać. Oby tak dalej.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 13 Kwi, 2006 22:39

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co ztymi filmikami jest nie tak? Piszesz o zawartości merytorycznej czy też o jakości nagrania?

Pią 14 Kwi, 2006 8:48

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:

Hehe, jak są dobre to sami proszą o jeszcze Wink

A Kolega IT jak zwykle sypie dowcipem! Bardzo szczęśliwy Wink

Co do nowego IOH to się nie wypowiadam, bo na oczy nie widziałem. Kupię we środę to poczytam.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pią 14 Kwi, 2006 9:12

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
co do filmów, to rzecz ma się następująco: "Byłem generałem Wehrmachtu" - Bardzo ciekawa historia pewnego człowieka (nie powiem kogo, sami zonbaczycie), jednakże sam reportaż oraz sposób montażu mógłby być lepszy. Statek "Lubecki" ciekawa historia pewnego statku - filmik głównie dla osób lubujących się w tematyce żeglugi. Jest to tylko i wyłącznie moja opinia. Dla mnie i tak najważniejsza jest gazeta - 116 stron "ostrego ładunku" Bardzo szczęśliwy .

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 14 Kwi, 2006 11:44

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Acha .. zapomniałem nadmienić, że w porównaniu do ostatnich wydań "innych Oblicz Historii" i miesięcznika "Odkrywca", ten drugi prezentuje się przy "iOH" jak bardzo ubogi krewny .... Mr. Green

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 14 Kwi, 2006 11:47

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie, ma ktoś kwietniowego Odkrywcę, albo przynajmniej artykuł o o "Orle"?
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 14 Kwi, 2006 12:34

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja to mam szczęście, wczoraj lisotnosza nie byo w pracy, a dziś odrabiał heheh
I mam gazetkę.

Jeszcze nie czytałem, ale przleciałem ją lekko (bez aluzji) i powiem że nie myślałem że to możliwe, ale znów jest lepsza od poprzedniej.

Filmiki natomiast , to bardzo ciekawa historia statku ( tu lubię ) i Byłem Gen... - to raczej ma coś ze sztuki, to nie jest zwykły film , na mnie zrobił ogromne wrażenie.

Tak trzymać, jedyne co bym się uczepił to strona ze słowem wstępnym odstaje jakościowo od reszty , chodzi mi tu o grafikę.

_________________
http://powrotlegendy.pl

Sob 15 Kwi, 2006 13:38

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedno ale: jak się korzysta z www to trzeba podać co to za storna (oficjalna rządowa ma większą wartość niż prywatna Kowalskiego, lub też współtworzona przeez znanego autora jest wartościowsza od amatora z podstwówki) i rok korzystania.
W tekście o "Lubeckim" jest storna private.psi.cośtam, która już nie istnieje pod tym adresem i to od dawna (rok?). Dla niezorientowanego możę wyniknąć fakt że została wymyślona przez autora aby uwiarygodnić to co pisze. Podanie roku korzystania (np. 2004) pozwoliłoby domniemywać zmianę adresu strony. A co do autorów stron: akurat ta jest współtworzona przez W. Danielewicza - człowieka mającego za sobą publikacje w "Przeglądzie Morskim" i "Morzach, Statkach i Okrętach" - i jest jedną z najlepszych w necie o PMW.

Wywiad z Generałem niezły - teraz czekam na Wałęsę i Kwaśniewskiego...

zdjęcie przy Torpedowcach - zajefajne!

tekst o Charkowie - wstrząsająco-genialnie-nietypowo zrobiony...

a w tekście prof. Wilczura niestety cały czas czekałem aż zacznie pisać konkretnie na temat...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 15 Kwi, 2006 15:35

Powrót do góry
sapertorun
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlamnie jest tylko jeden artykuł niestety-o falsyfikatach.Ludzie niema ciekawszych tematów-tylko Zweite Weltkrig???.Opanujcie sie.

Nie 16 Kwi, 2006 10:06

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sapertorun---> Tylko mi nie mów, że jest aż tak źle...bo po świętach pierwsze kroki miałem skierować do kiosku.
A tak na marginesie: dlaczego dystrybutorzy omijają Jelenią Górę???

Nie 16 Kwi, 2006 22:43

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sapertorun napisał:
Dlamnie jest tylko jeden artykuł niestety-o falsyfikatach.Ludzie niema ciekawszych tematów-tylko Zweite Weltkrig???.Opanujcie sie.


primo: oba teksty o marynarce są nie o drugiej wojnie. Lubecki to przekrój przeez epoki, a Torpedowce to okres międzywojenny.

secundo: masz rację. Mnie też nudzi taki profil pisma. Mało tego - nie dość, że II wojna, to jeszcze wszsytkie możliwe odmiany III Rzeszy...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 16 Kwi, 2006 22:57

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sawkowy napisał:
sapertorun---> Tylko mi nie mów, że jest aż tak źle...bo po świętach pierwsze kroki miałem skierować do kiosku.
A tak na marginesie: dlaczego dystrybutorzy omijają Jelenią Górę???



Witam wszystkich, jestem dość rzadkim gościem tutaj (mało się udzielam internetowo) jednak kupuję gazetkę bo interesuje mnie historia a w szczególności wiek XIX i XX. IOH uważam za bardzo ciekawy materiał w szczególności z tego powodu że nie ma tu określonego trendu politycznego, można przeczytać zarówno prawicowe i lewicowe stanowisko – bo nikt mi nie powie że historia nie posiada cienia politycznego.

Co mnie sprowokowało do napisania – są gatunki pająków które zjadają własną matkę, natomiast pierwszy raz widzę na jakimkolwiek forum by moderator skutecznie zniechęcał do własnego forum czy jak w tym przypadku do zakupu gazety. Może warto by się zastanowić chwilę, oczywiście każdy ma prawo do wypowiedzi ale w pewnych sytuacjach mówiąc delikatnie to nie taktowne.

Pon 17 Kwi, 2006 11:54

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O ile się nie mylę to Sapertorun jest moderatorem FORUM a nie redaktorem GAZETY.
a dwa - każde przedsięwzięcie którego nei można krytykować jest skazane na równanie w dół, degenerację a w końcu na samozagłądę.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 17 Kwi, 2006 12:28

Powrót do góry
sapertorun
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Cos mi tu śmierdzi kaszanką".Chyba kolega moj jedyny sie tu podszył.
Tak jak powiedział IjonTihy niemozna byc bezkrytycznym i ślepo zapatrzonym .Poprostu mi tego brakuje,chetnie poczytałbym o bitwie koło
Kruszy Zamkowej,Koronowa czy innych tematach polskich.
Nic nie poradze że nie interesuje mnie II wojna,statki czy broń stzrelecka.
Napiszcie o grodziskach,szlakach handlowych,potyczkach polskich a bede usatysfakcjonowany. Wink

Pon 17 Kwi, 2006 12:51

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
@aceton - powiedziałeś jedną bardzo ważną rzecz, że interesuje Cię wiek XIX i XX. Ze mną jest podobnie, tzn. interesuje mnie głównie II Wojna Światowa i dlatego uważam ten numer iOH za bardzo dobry, jednakże nie wzgardzę tematami o starych szlakach handlowych, bitwach napoleońskich i tym podobnych. Co do wypowiedzi IT i Sapera, to uważam za rzecz ważną iż na tym forum panuje wolność wypowiedzi - i nie tylko zwykły bywalec forum ale także i moderator może wyrazić swoje zdanie - bez względu na to czy chwali czy też krytykuje. W tym momencie krytyka bazuje tylko i wyłącznie na zainteresowaniach danej osoby. Ja lubię II WŚ i dla mnie gazetka jest super, Saper lubi głównie stare moniaki, historie skarbowe itp. i to jest też powodem tego, iż lubi czytać o innych rzeczach, IT do wielu spraw podchodzi krytycznie, taki już "chłop" po prostu jest Mr. Green

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 17 Kwi, 2006 13:07

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
IT do wielu spraw podchodzi krytycznie, taki już "chłop" po prostu jest

Twisted Evil jak ktoś zrobi źle i pochwalisz to następne będzie jeszcze gorsze. A jak zrobi dobrze i skarcisz to kolejne będzie lepsze. Egro: krytyka pomaga w 100% Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 17 Kwi, 2006 19:17

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na polskim rynku prasowym szczególnie odczuwa się brak czasopism (złe słowo?) historycznych. Z nawykiem maniaka wyszukuję wśród gazet tytułów "Odkrywca" czy też "Inne Oblicza Historii". Mam nadzieję, że nie odpuścicie! I olać krytykę! Jesteście wielcy! (bez wazeliny, oczywiście)
Pozdrawiam oponentów. Wink

Pon 17 Kwi, 2006 19:54

Powrót do góry
Etam
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 329
Pochwał: 1
Skąd: Mazowsze zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Gazetka jest MONOTEMATYCZNA. Wojenka, wojenka, wojenka. W 95% mnie osobiscie gazeta się nie podoba. Nie każdy chce wiecznie czytać o II wojnie i jej pokrewnych tematach.
Dodam jeszcze tylko ,że moderatorzy powinni być obiektywni....
Pozdrawiam.Etam.

Wto 18 Kwi, 2006 13:05

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja nie będę.
Z tego względu że dziwnym trafem gazetki nie otrzymałem do dzisiaj. Duża paczka widoczna w skrzynce okazała się czyms innym. Czy coś jest nie tak (np. nieświadom niczego zostałem wykreślony?) Uśmiech

Wto 18 Kwi, 2006 18:10

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Melduję , prenumeratorzy wysałni (priorytetem), gazetka w całej Polsce od środy.


Taaa, jutro mamy już tydzień, a IOH w Jeleniej Górze jak nie było, tak nie ma... Rolling Eyes

Wto 18 Kwi, 2006 19:47

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sawkowy napisał:
szponiasty napisał:
Melduję , prenumeratorzy wysałni (priorytetem), gazetka w całej Polsce od środy.


Taaa, jutro mamy już tydzień, a IOH w Jeleniej Górze jak nie było, tak nie ma... Rolling Eyes


Chodzi o tą jutrzejszą środę Wink

Wto 18 Kwi, 2006 19:58

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry, zwracam honor... Embarassed

Wto 18 Kwi, 2006 21:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.