| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W którym miejscu są źle opisane? o czym ty mówisz?? Bibliografia obejmuje strony 775-790 samej Bibliografi!! Bitwa pod Marną opisał w 23 stronach. Jak dla mnei to sporo, skoro pisze sie książkę o całej wojnie swiatowej! O Tannenbergu stron 9, etc...
W dodadtku jest wiele rysunków i map. Wydanie PWN z 2005



Książka Pajewskiego jest słaba. Czytałem pierwsze wydanie, i przeżyłem olbrzymie rozczarowanie. Autor kopiuje Dąbrowskiego dosyć bezczelnie, z tą różnicą, że skupia się głównie na działaniach dyplomatycznych. Dobór ilustracji jest bardzo niefortunny, zdjęcia są oklepane. Natomiast rysunki żołnierzy, nie wnoszą niczego do historii umundurowania w I wojnie światowej.
Piszesz, że opis bitwy nad Marną obejmuje aż 23 strony. Faktycznie, jest to marny opis Marny.
Nawet przy małym wyborze przekrojowych prac na temat Wielkiej Wojny, opasłe tomicho Pajewskiego może służyć jako podpórka do kwiatów, ewentualnie podkładką pod X-box'a.
Lepiej kupić 4 tomowy reprint Dąbrowskiego pt" Wielka Wojna" bo lepszy taki start, niż żaden.

Pią 06 Lis, 2009 19:51

Powrót do góry
kzywy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Włocławek
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa dyskusja:) Mam takie pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczow spotkał sie z książką Tadeusza Rożyckiego "Bitwa pod Włocławkiem(10-13 listopada)1914" wydawnictwo Bellona 1937r -Rożycki przez "u" zamknięte niestety kłopoty z klawiaturą.
ppłk Rożycki był szefem biura Wojskowego Biora Historycznego przed IIwś opracował wiele pozycji dotyczących walk na terenie Rzeczypospolitej w czasie I wś. niestety najprawdopodobniej nie są one szeroko dostępne na rynku i nie było reprintow, ale na pewno są godne polecenia ze wzgledu na fachowość, znajomość tematu i szeroki dostęp do źrodeł. Prawdopodobnie mogą się znajdować w Centralnym Archiwum wojskowym. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tytułami opracowań Rożyckiego i innych autorow to chętnie zamieszczę je na forum.

Sob 07 Lis, 2009 6:15

Powrót do góry
Max Wereman
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 100
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To bardzo ciekawe, mógłbyś podać więcej informacji na temat Rużyckiego?

Sob 07 Lis, 2009 12:49

Powrót do góry
kzywy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Włocławek
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sprobuję dołączyć to co mam o Rożyckim i nie tylko. Autorzy tam wymienieni pisali rownież o Bitwie Łodzkiej i innych z Iwś


1257597900_b22_7.pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1257597900_b22_7.pdf
 Rozmiar:  276.94 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 968 raz(y)

Sob 07 Lis, 2009 14:55

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Książka Pajewskiego jest słaba


Cytat:
Lepiej kupić 4 tomowy reprint Dąbrowskiego pt" Wielka Wojna" bo lepszy taki start, niż żaden.
Oj Seth Rolling Eyes Noo a kasa? A dla takiego laika jak ja to i Pajewski dobry.... Rolling Eyes dzięki niemu to przynajmniej wiem jak wyglądały mundury no i sporo innych wiadomości .Bo o Wielkiej Wojnie mało się mówi i każda fotka jest ciekawa .
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 07 Lis, 2009 17:26

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek:

Cytat:
Noo a kasa? A dla takiego laika jak ja to i Pajewski dobry.... Rolling Eyes dzięki niemu to przynajmniej wiem jak wyglądały mundury no i sporo innych wiadomości



Kasa, rzecz nabyta Wink Jak lubisz obrazki to wznowili sławetne " Kalendarium I wojny " Piekałkiewicza. Co do tekstu ? Co tam tekst, ale jakie duże zdjęcia Wink

Sob 07 Lis, 2009 21:02

Powrót do góry
Max Wereman
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 100
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o zdjęcia. jak przedmówca pisze- są specjalne książki-album. Chodzi o czystą wiedzę, samą esencję historii, daty, nazwiska, opisy procesów, zjawisk, zachowań, ruchów...

Nie 08 Lis, 2009 0:16

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kasa, rzecz nabyta Wink Jak lubisz obrazki to wznowili sławetne " Kalendarium I wojny " Piekałkiewicza. Co do tekstu ? Co tam tekst, ale jakie duże zdjęcia Wink

Wiśta wio Seth Wink rzecz nabyta.....kasa hyhyhy ,a Piekałkiewicza mam, duże zdjęcia dobrze widać i to plus, tekst dla laika bynajmniej Wink zrozumiały.No i kasa....nie za duża.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 08 Lis, 2009 1:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Max Wereman:

Cytat:
Tu nie chodzi o zdjęcia. jak przedmówca pisze- są specjalne książki-album. Chodzi o czystą wiedzę, samą esencję historii, daty, nazwiska, opisy procesów, zjawisk, zachowań, ruchów...


W jednej książce ? Ostatnimi czasy trochę na rynku drgnęło. Nielubiana przez wielu " Wojna galicyjska" Batora, "Verdun" kolegi redbarona Piwo Oczywiście praca kolegi Leuthena o działaniach 11 DP i piękne artykuły w Odkrywcy Piwo Książka o działaniach lotniczych w I wojnie światowej ( nie pamiętam autora i dokładnego tytułu). Godne polecanie są artykuły i książki o fortyfikacjach kolegi Fortecy Piwo Min. w Militariach XX wieku.Cudowną książką jest"Wyprawa do Złotego Rogu" pana Piotra Nykiela Piwo Zdecydowany przełom w literaturze poświęconej armii tureckiej i Dardanelom. Dzieje się lepiej, jednak do stanu ekstazy jeszcze daleko. Tematyka pierwszowojenna długi czas leżała odłogiem, dzięki młodej gwardii ma szansę na odrodzenie. Czego życzę użytkownikom tego forum.
Rebaronie co tam słychać nad Sommą Question Wink

Nie 08 Lis, 2009 15:37

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:

Rebaronie co tam słychać nad Sommą Question Wink

Nietaktem byłoby, gdybym pisał to blitzkriegem, nieprawdaż? Laughing W każdym razie przekroczyłem 2 arkusze z planowanych 12. Kończę opis stron konfliktu i mam jakieś notatki o przygotowaniach.

Co do Pajewskiego, jest to naprawdę symbol minionej epoki. Dąbrowski jest lepszy, większość dobrych bibliotek go ma.

Co do Piekałkiewicza, to radzę uważać, - podpisy do zdjęć są czasem pomylone. Przynajmniej kilka takich błędów znalazłem.

Nie 08 Lis, 2009 21:02

Powrót do góry
Max Wereman
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 100
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale naprawdę Pajewski jest aż taki zły i nieobiektywny, ze wieszanie na nim psy i ciskacie gromy? Ja przynajmniej tego aż tak nie zauważyłem.... Które pozycje Dąbrowskiego najbardziej byś polecał?

Dodam może od siebie : J. Iwanicki " Z myślą o Niepodległej. Listy Polaka, żołnierza armii niemieckiej, z okopów O wojny światowej"

Nie 08 Lis, 2009 22:05

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Max Wereman napisał:
Ale naprawdę Pajewski jest aż taki zły i nieobiektywny, ze wieszanie na nim psy i ciskacie gromy? Ja przynajmniej tego aż tak nie zauważyłem....

Mnie pachniał propagandą socjalistyczną i po prostu mało interesująco ospiywał działania wojenne.

Max Wereman napisał:

Które pozycje Dąbrowskiego najbardziej byś polecał?

Chodzi o jedną pozycję:
Dąbrowski Jan, Wielka wojna, Warszawa 1937, t. 1 - 2 [wydana jako tom 7 cz. 1 i 2 "Wielkiej Historji Powszechnej". Potem wyszło w reprincie w 4 tomach, ale się numery stron bodaj nie pokrywają.

Nie 08 Lis, 2009 22:27

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

redbaron:

Cytat:
Potem wyszło w reprincie w 4 tomach, ale się numery stron bodaj nie pokrywają.



Masz rację. Całość jest jakby porozrywana. Polecam jeszcze Passchendaele Kampania we Flandrii 1917, autorstwa Krzysztofa Marcinka. Wyd. Inforteditions

Nie 08 Lis, 2009 22:48

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Polecam jeszcze Passchendaele Kampania we Flandrii 1917, autorstwa Krzysztofa Marcinka. Wyd. Inforteditions

Ja również! Jest naprawdę świetna książka, napisana bardzo przystępnym językiem. Przeczytałem z wielką przyjemnością, tym większą, że egzemplarz mam z dedykacją Wink Krzysztof pracuje teraz nad bitwą flandryjską z 1914 r. Czekam na finał tych prac z niecierpliwością.

Nie 08 Lis, 2009 23:11

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do Piekałkiewicza, to radzę uważać, - podpisy do zdjęć są czasem pomylone. Przynajmniej kilka takich błędów znalazłem.
Redbaronie a mógłbyś napisać na forumie sprostowanie tych największych błędów
Rolling Eyes ,bardzo proszę. Wielka Wojna bardzo mnie interesuje ale jestem tylko malutkim laikiem przy Was "olbrzymach wiedzowych" Wink Z góry dziękuję białogwardzisto hmm arystokrata Wink .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 09 Lis, 2009 0:19

Powrót do góry
Krzysztof M.
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 75
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

redbaron napisał:
seth napisał:
Polecam jeszcze Passchendaele Kampania we Flandrii 1917, autorstwa Krzysztofa Marcinka. Wyd. Inforteditions

Ja również! Jest naprawdę świetna książka, napisana bardzo przystępnym językiem. Przeczytałem z wielką przyjemnością, tym większą, że egzemplarz mam z dedykacją Wink Krzysztof pracuje teraz nad bitwą flandryjską z 1914 r. Czekam na finał tych prac z niecierpliwością.


Nowej książki jest już ok. 1/3... i jakieś 10 mapek Uśmiech

Pon 09 Lis, 2009 13:19

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdzieś jest fort podpisany jako Vaux, a to jest Fort Liouville => http://www.tabblo.com/studio/stories/view/1722780/?nextnav=favs&navuser=286357 [to wiem od Fortecy]
Gdzieś zamienione są podpisy - na jednym z trójpłatowcami jest o Albatrosach, a na drugim z dwupłatowcami o Fokkerach Dr I.
Do tego żołnierz niemiecki z taśmą do karabinu maszynowego jest podpisany jako żołnierz rosyjski.

Pon 09 Lis, 2009 20:07

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdzieś jest fort podpisany jako Vaux, a to jest Fort Liouville


Kalendarium wydarzeń I wojny światowej.

Mówisz o stronie 355 Wink


Cytat:
Do tego żołnierz niemiecki z taśmą do karabinu maszynowego jest podpisany jako żołnierz rosyjski.


A to na stronie 372 Laughing

Pon 09 Lis, 2009 21:16

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

DOkładnie Wink Do tego zdjęcie na str. 399 - jest tam moździerz, ale niemiecki, więc raczej nie mógł być nad Soczą w stałym użyciu w 1916 r.
Na str. 518 jest o Fokkerach Dr I, jak tam są dwupłaty Wink
Na str, 519 jest o pilocie myśliwskim, jak samolot jest dwumiejscowy...

Pon 09 Lis, 2009 22:40

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tym ostatnim, to ostrożnie - jeszcze w 2 WŚ dwumiejscowe myśliwce się zdarzały, a podczas 1 WŚ była to rzecz zupełnie powszednia.
Pozdrowienia
Grendel

Pon 09 Lis, 2009 22:52

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Z tym ostatnim, to ostrożnie - jeszcze w 2 WŚ dwumiejscowe myśliwce się zdarzały, a podczas 1 WŚ była to rzecz zupełnie powszednia.
Pozdrowienia
Grendel

Wiem, ale raczej Niemcy się w takie rzeczy nie bawili zbyt powszechnie. Jeżeli nawet był jakiś niemiekci dwumiejscowy myśliwiec, to wątpię, by Piekałkiewicz to wiedział.

Pon 09 Lis, 2009 23:17

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na str, 519 jest o pilocie myśliwskim, jak samolot jest dwumiejscowy...
Dzięki Białogwardzisto
Rolling Eyes aleś Ty dokładny.... Wink

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 10 Lis, 2009 0:15

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o książce(potrzebuję takiej fest cegły): "Pierwsza Wojna Światowa 1914-1918" Iana F.W.Becketta Książkę Pajewskiego tutaj odradzacie widzę.

Nie 14 Mar, 2010 22:33

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sprzedaży pojawiły się „Materiały z Konferencji Znaki Pamięci III - Śladami I Wojny Światowej. Gorlice 24.10.2009 r.”. Promocja publikacji odbyła się podczas konferencji "Znaki pamięci IV - w 95. rocznicę Bitwy Gorlickiej". Publikacja formatu A4 liczy 116 stron. Nakład 300 egz.

Spis treści:

* Jan Schubert - "Co było dalej na wschodzie" czyli trochę informacji o Inspekcji Grobów Żołnierskich w Przemyślu (w latach 1916-1918)" - 5
* Agnieszka Partridge - „Działalność Heinricha Karla Scholza w Kriegsgreaberabteilung Krakau w latach 1916-1918 w świetle jego twórczości rzeźbiarskiej.” - 34
* Urszula Forczek – Brataniec, Marcin Brataniec „Studium powiązań widokowych cmentarzy z I wojny światowej na przykładzie obiektów zlokalizowanych w Dolinie Sękówki” -54
* Kamil Ruszała - „Źródła i szkice do historii cmentarzy wojennych w Gorlicach” - 62
* Jarosław Centek - "Szturm pruskiej gwardii na Staszkówkę 2 maja 1915 r." - 82
* Paweł Kukurowski „Wrocławianie pod Gorlicami. Działania niemieckiej 82 Rezerwowej Dywizji Piechoty w dniach 2-6 V 1915 r.” - 96
* Wacław Szczepanik „Działania 12 „Krakowskiej” Dywizji Piechoty od 28 lipca 1914 r. do 2 maja 1915 r.” - 104

Wydawnictwo można nabyć w Księgarni „Mieszko” w Gorlicach, ul. Legionów 16 oraz serwisie internetowym allegro. Wkrótce poinformujemy o dalszych punktach sprzedaży publikacji w księgarniach w Gorlicach i Krakowie.

Nie 13 Cze, 2010 18:48

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jerzy Gaul - Niemieckie służby wywiadowczo-informacyjne wobec radykalnego ruchu niepodległościowego w Królestwie Polskim 1914-1918


http://merlin.pl/Niemieckie-sluzby-wywiadowczo-informacyjne-wobec-radykalnego-ruchu-niepodleglosciowego-w_Je/browse/product/1,796078.html



Opis załącznika:
źródło: http://merlin.pl/Niemieckie-sluzby-wywiadowczo-informacyjne-wobec-radykalnego-ruchu-niepodleglosciowego-w_Je/browse/product/1,796078.html

Sob 14 Sie, 2010 12:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny Strona 13 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.