| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A w ogóle to dziś jeszcze używa się takich przedpotopowych bagnetów? Bo myślałem że tylko noże wchodzą w grę.

Większość armii ma je na wyposażeniu (choć oczywiście różnią się kształtem). co do użycia to ostatni znany mi przypadek to na Falklandach w 1982.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 16 Lip, 2007 21:49

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale u nas to podobno całe magazyny tego mają, no ale jak sie czyta bahomazy Broniewskiego w stylu "bagnet na broń" zamiast "magazynek do M16" to nic dziwnego Piwo Piwo Mr. Green Mr. Green
_________________
BEST DAMN THING

Pon 16 Lip, 2007 22:31

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@Coruscant - czy Ty z nudy takie bzdury wypisujesz? Jeśli chcesz nadal uczestniczyć w życiu tego forum, to zalecam ażebyś najpierw pomyślał a potem pisał. Takie spamowanie prowadzi tylko do jednego - zawieszenia konta.

Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 17 Lip, 2007 11:51

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę złomu:

Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:36, w całości zmieniany 2 razy

Pon 30 Lip, 2007 18:23

Powrót do góry
SMAZIU40
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 434
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kolego Shet chyba przeprowadzę się w Twoje strony, takie skarby prawie za darmo.
Ostatnio finalizowałem zakup szabelki WH i jak przypomnę sobie za ile taką wyrwałeś to mnie szlag trafia-gratuluję[szafy]

Pozdrawiam.

Pon 30 Lip, 2007 22:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oooooo, zapraszam Piwo , ale z powiatu nyskiego , konkretnie Białej Nyski , w moje ręce wpadła całkiem spora kolekcja pocztówek , głownie z lat 1910 - 1918 . Ze strychu , stan idealny , przy okazji zamieszczę parę fotek . W końcu one też są z '' szafy setha'' Laughing

Wto 31 Lip, 2007 18:17

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratuluję seth pięknej kolekcji Exclamation Zszokowany Miło popatrzeć na fanciki w takim stanie, szczególnie, że każdy z nich ma swoją historię - ta o bagneciku w wykopie b. mi się podobała Mr. Green Piwo Piwo
Pozdrawiam!

Wto 31 Lip, 2007 18:29

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziekuję Piotrek Piwo Kolekcja to nie jest , przynajmniej ta właściwa . Opowieść którą przytaczam jest prawdziwa , czekałem na pociąg a że było dużo czasu łaziłem po Pile . Była to połowa lat 80 tych , wykopy w centrum miasta , obok dwu wieżowego kościoła , z odrzuconego na bok piachu wystawała głownia bagnetu . I teraz tak mieszkamy razem Laughing Do tej pory wszelkie wykopy budzą we mnie niezdrowe zainteresowanie , mam taki jeden na oku Rolling Eyes

Sro 01 Sie, 2007 17:48

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

....... jeszcze trochę dołożę ;

Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:37, w całości zmieniany 1 raz

Nie 12 Sie, 2007 14:40

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprzątałem trochę i znów z szafy coś wylazło Wink ;

Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:37, w całości zmieniany 1 raz

Sob 01 Gru, 2007 23:01

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pisałem wcześniej że w moje ręce wpadł bagnet , jest to polski radomiak z 1938 roku . Mimo że minęło kilka dni nie mogę przejść do porządku dziennego nad tym co z nim zrobiono Evil or Very Mad Wypolerowany , wyostrzony , sygnatury ledwie widoczne słowem SZKODA . Pierwotnie myślałem że nie będzie tak żle , darmo przyszedł a do tego wrześniowy fant .Cóż , musiałem trochę pobiadolić Crying or Very sad


Opis załącznika:
Tak wygląda bagnet w wersji "flash"
Na progu głowni ,połowa WP ora połowa orła , na uchwycie 38 , oraz litera K

Opis załącznika:
Można obciąć , a właściwie urwać , pierścień i młotkiem sklepać zatrzask . Ale na dyskotekę w sam raz, jak świetlny miecz Jedi .

Opis załącznika:
Najzabawniejsze jest to że na pierścieniu widać resztki niebieskiej farby ...czyli że wcześniej był w kolorze blue. No to go ktoś wypolerował że ho, ho .


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Czw 27 Mar, 2008 18:37, w całości zmieniany 5 razy

Sro 26 Mar, 2008 21:00

Powrót do góry
volt
Chorąży

Chorąży





Posty: 184
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie wstawiaj więcej zdięć bo zacznę płakać gdy spojrzę na moją Uśmiech

Czw 27 Mar, 2008 18:29

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

masakra Crying or Very sad
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 27 Mar, 2008 18:47

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No przeglądając to, czuję się jak bym oglądał eksponaty muzealne Bardzo szczęśliwy

Super... Mr. Green

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Czw 27 Mar, 2008 18:52

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seth, skąd wziąłeś te czasopisma z okresu II Wojny Światowej? Ja nigdzie na aukcjach nie mogę takowych znaleźć.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 27 Mar, 2008 22:15

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
skąd wziąłeś te czasopisma z okresu II Wojny Światowej? Ja nigdzie na aukcjach nie mogę takowych znaleźć.



....... na all... w czasopismach ...trafiają się oryginały i to po polsku z GG . Nawet Signal w kolorze po naszemu był , w cenie ok. 500 zł Wink Gazet z epoki II WŚ mam znacznie więcej i sprzed wojny też Wink W szafie są różne śmieci Laughing

Pią 28 Mar, 2008 23:22

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odkurzam temat .

Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:39, w całości zmieniany 1 raz

Czw 20 Lis, 2008 20:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój kolega , Ziółek , znany na innych forach pod nickiem ziolko5 , wykazał się obywatelską postawą i harcerską czujnością . O co chodzi ??? Ano o to , że jego czujne żeglarskie oczy wypatrzyły w stercie budowlanego piachu takie dwa niemieckie hałerki . Przeleżały bidule pod ziemią 64 lata , aż je łopata budowlańca na słoneczko wyrzuciła Laughing Dalej , sprawa była już prosta wystarczyło je podnieść i przekazać sethowi . Za to , dla ziolka5 Piwo Piwo Piwo i dożywotni wstęp na moją chatę . Czynne od 6 do 22.30

Oto fotki. Nie widzisz ich ? Zdjęcia i zamieszczone przedmioty są własnością setha w związku z zakończeniem działalności na forum całość zostaje usunięta.


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:41, w całości zmieniany 1 raz

Pią 08 Maj, 2009 19:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem średnio wątpliwą przyjemność wejść w kontakt z pewnym bagnetem Laughing Wink Problemem tego bagnetu była nadopiekuńczość jego obecnego właściciela . Co może zrobić taki człowiek ??? Niby niewiele , ale po co wymyślono szlifierkę ?? Do polerowania bagnetów , oczywiście Evil or Very Mad Wszystkie bicia zostały w duże mierze starte, a on sam wygląda jak mój "Radomiak " , czyli świeci się jak psu.....uszy . Na poniższych zdjęciach zobaczycie bagnet do Enfielda , wz. 1907 , producent Wilkinson . Okładziny od noża kuchennego ,
bicia starte , widać koronę ale bez GR ( George Rex ) czyli Jerzy V , widać ostatnią cyfrę roku produkcji tj. 8 ( 1918) i resztkę innych typowych znaków odbioru i kontroli . Ludzieeeee , nie róbcie krzywdy bagnetom !!!! Dla porównania dorzuciłem jednego ze swoich Enfieldów , tego samego wzoru . Stan kiepski ale bez udziału szlifierki .



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 21 Maj, 2009 20:38

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zgadza się, że co niektórzy niepotrzebnie "ulepszają" fanciki, ja ostatnio nabyłem PERKUNA wz 29 z zeszlifowanym orłem, dobrze że chociaż zachowało się W.P. i częściowo napis perkun oraz nr na jelcu.
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 22 Maj, 2009 8:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zlitowałem się onegdaj nad jednym Chassepotem wz. 1866 , z roku 1869 . Ładny to bagnet bo długi, tyle że naostrzony a producent z grzbietu starty ręką barbarzyńcy .Zatrzask działa !! Fotki nie najlepsze , ale szlif ostrza widać . Z czasem zrobię lepszej jakości zdjęcia. . Wszystkich zapraszam do mojej szafy w dniu jutrzejszym . Wstawię tu fotki daleko ciekawszego bagnetu .

Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:41, w całości zmieniany 1 raz

Pon 25 Maj, 2009 19:06

Powrót do góry
bandurka1945
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 353
Pochwał: 2
Skąd: Rybnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takiego bandytę to rozstrzelać trzeba od razu Rolling Eyes
_________________
Pod Grunwaldem Polacy i Krzyżacy skrzyżowali swoje interesy, ponieważ Polacy mieli większe, wygrali.

Pon 25 Maj, 2009 21:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth:


Cytat:
Wszystkich zapraszam do mojej szafy w dniu jutrzejszym . Wstawię tu fotki daleko ciekawszego bagnetu .



Prezentuję zdjęcia bagnetu.


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:42, w całości zmieniany 1 raz

Wto 26 Maj, 2009 16:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nooo, tak jest co podziwiać Laughing Laughing

Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 16 Paź, 2011 17:44, w całości zmieniany 1 raz

Wto 26 Maj, 2009 16:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ramach porządkowania "szafy " przeniosłem tu zdjęcia szabli paradnej Wehrmachtu. Producent Eickhorn . Znalazłem ją w 1991 w kurniku , wiszącą na haku pod stertą łachów.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 26 Maj, 2009 17:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.