| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak masz jakiś sposób na śnieg to jak możesz to pochwal się ???

Wto 23 Mar, 2010 20:21

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ależ ja wcale nie neguję Twojej koncepcji śniegu - spoko. Powodzenia w dalszych pracach.

Wto 23 Mar, 2010 22:02

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi żeby się dowiedzieć jak ty wykonujesz śnieg na modelach zawsze coś nowego i może lepszego od mojej techniki Wyluzowany

Wto 23 Mar, 2010 23:53

Powrót do góry
Dawid84
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 826
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi model się podoba, ale może warto byłoby przyprószyć leciutko śniegiem także wieżę?
Pozdrawiam

Sro 24 Mar, 2010 13:36

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne ale muszę jeszcze lufę pomalować i dokończyć wieżę on dopiero jest na drodze do skończenia

Sro 24 Mar, 2010 14:53

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmm.. laik jestem - ale snieg na przedziale slinikowym to sie chyba długo nie utrzymywał Bardzo szczęśliwy
model super !

_________________
pozdrawiam !! michal

Czw 25 Mar, 2010 22:19

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kuligow, nie przejmuj się. Zauważyłem, że w temacie modelarstwa na tym forum właśnie laicy mają przyzwolenie wypowiadania się. Także jedź po bandzie Bardzo szczęśliwy a zupełnie poważnie to mądrze prawisz. ...ale co ja tam wiem... Przecież gdybym się wypowiedział na temat śniegu to zostałbym zrównany z błotem Laughing Wyluzowany Evil or Very Mad Rolling Eyes :czolg:

Pią 26 Mar, 2010 19:04

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

słomek napisał:
Kuligow, nie przejmuj się. Zauważyłem, że w temacie modelarstwa na tym forum właśnie laicy mają przyzwolenie wypowiadania się. Także jedź po bandzie Bardzo szczęśliwy a zupełnie poważnie to mądrze prawisz. ...ale co ja tam wiem... Przecież gdybym się wypowiedział na temat śniegu to zostałbym zrównany z błotem Laughing Wyluzowany Evil or Very Mad Rolling Eyes :czolg:


Chyba zniechęciliśmy największego modelowego artystę na forum do wypowiadania się na temat modeli

Brawo kolego Mulko Rolling Eyes

Pią 26 Mar, 2010 19:09

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz racje śnieg by się rozpuścił na płycie silnikowej ale chciałem zrobić tak by wyglądało że zaczyna się rozpuszczać dlatego cały czołg nie jest w śniegu (chciałem wykonać początek topnienia śniegu na czołgu)

Pią 26 Mar, 2010 20:00

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

słomek napisał:
Kuligow, nie przejmuj się. Zauważyłem, że w temacie modelarstwa na tym forum właśnie laicy mają przyzwolenie wypowiadania się. Także jedź po bandzie Bardzo szczęśliwy a zupełnie poważnie to mądrze prawisz. ...ale co ja tam wiem... Przecież gdybym się wypowiedział na temat śniegu to zostałbym zrównany z błotem Laughing Wyluzowany Evil or Very Mad Rolling Eyes :czolg:
A tak a propos chciałem się dowiedzieć jak ty wykonujesz śnieg nic w tym nie było złośliwego

Ostatnio zmieniony przez Wolverin dnia Pią 26 Mar, 2010 21:53, w całości zmieniany 1 raz

Pią 26 Mar, 2010 20:04

Powrót do góry
Łącznik Klossa
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 116
Skąd: Toruń
Archiwum: Tajne!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sheeska, nie odgrzebuj sprawy Mulko, już za długo trwały kłótnie Bardzo szczęśliwy
_________________
"Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił." - Napoleon Bonaparte

Pią 26 Mar, 2010 20:38

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprawa śniegu rozbija się tylko i wyłącznie o realizm. Pierwsze co należy zrobić to popatrzeć na fotki z tamtego okresu. Nie można wykonywać redukcyjnych skutków warunków atmosferycznych na zasadzie " tak mi się wydaje ".
Czy miałby to być śnieg, czy deszcz, a nawet i piaski pustyni, należy zrobić to tak aby wyglądało realnie. W przypadku w/w modelu imitacja śniegu przypomina nieumiejętnie przesadnie wykonaną imitację linii spawów.
Teraz konkretnie do samego modelu. Czy chodzi o ukazanie pojazdu, który stał dłuższy czas pod sypiącym śniegiem, czy może właśnie zakończył jazdę w zamieci śnieżnej? W pierwszym przypadku śnieg musi wyglądać jakby został usypany od góry na powierzchnię płaską. Natomiast w drugim przypadku, najlepiej zrobić eksperyment np z mąką na sucho - obsypać lekko czołg i na niskim ciśnieniu z aerografu odmuchać go od frontu i tym sugerować się przy instalacji końcowego śniegu. Do tego zwrócić uwagę na upchanie troszkę większej ilości białego puchu w zakamarki i powinno być dobrze. Głownie rozbija się o to, by przestudiować fotografie.

Pią 26 Mar, 2010 21:29

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2956
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie to na pancerzu to nie wygląda jak śnieg a bardziej jak zaprawa jakaś.90% modelarzy używa zwykłej sody oczyszczonej która wg mnie doskonale się nadaje do tego choć można użyć jakiejś posypki modelarskiej ala śnieg a do dużych powierzchni dobry jest zwykły śnieg w spraju umiejętnie kładziony.
Co do tego jak go ułożyć na pancerzu to kolega Słomek dokładnie to wyjaśnił.
Pozdrawiam Piwo

Pon 29 Mar, 2010 16:27

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na razie mam problem z laptopem przepraszam za nie obecnosc inter punkcja to tez problem z laptopem Crying or Very sad

Wto 30 Mar, 2010 14:21

Powrót do góry
drozd
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Śnieg ładnie wychodzi z sody, wygląda bardzo naturalnie. Razz

Wto 06 Kwi, 2010 20:01

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wolverin, widzę, że już nie masz problemów z laptopem. Jak tam śnieżny Panzer?

Wto 27 Kwi, 2010 9:26

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mi wena na ten model nie wróciła Crying or Very sad

Wto 27 Kwi, 2010 22:44

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...znaczy się prawdziwy artysta ;] jak już wróci, to się pochwal. Nie mogę doczekać się efektu.

Pon 03 Maj, 2010 18:15

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A teraz Panther ersatz M-10 oberwie ode mnie zostanie w końcu skończona a nie długo zamieszczę fotki Bardzo szczęśliwy

Wto 28 Wrz, 2010 16:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.