| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sklepy Modelarskie

Mógłby ktoś wypisać miejsca w których się znajdują jakieś sklepy modelarskie - najlepiej na terenie Śląska lub Warszawy?!!

Nie 26 Mar, 2006 16:51

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po co się ruszać z domu Question nie lepiej zamówić przez internet Question

Ale skoro chcesz, to:

1. Tora- Tora- Tora, Targowa 33 pawilon 32, sklep nie najtańszy, ale za to prawie zawsze jest to co się chce.

2. Jadar, Zielna 8, można zamawiać także przez www

3. Martola, Kielecka 40 i www

4. Mirage ma kilka sklepów jeden na Bitwy Warszawskiej, drugi nie pamiętam, wszelkie informacje znajdziesz [url=http://www.wcm.com.pl/]na ich stronie

5. Jest jeszcze sklep w podziemiach Dworca Centralnego, ale właściciel nie należy do szczególnie uprzejmych.

EDIT: Właściciel nie dość, że nie należy do szczególnie uprzejmych to jeszcze bardzo elastycznie traktuje godziny otwarcia i często po prostu go nie ma.


Ostatnio zmieniony przez Human dnia Sro 18 Lip, 2007 12:42, w całości zmieniany 1 raz

Nie 26 Mar, 2006 17:37

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Te wszystkie z Wawy co nie?? A jakis ze Śląska tu jest?

Sro 29 Mar, 2006 18:29

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Śląsku nie bywam, ale wiem że większość moich znajomych zamawia wysyłkowo, to tak naprawdę najszybszy i najtańszy sposób.

Sro 29 Mar, 2006 18:31

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale niezbyt pewny, zawsze mogą g... przysłać w paczce. Ja wolę przejść do sklepu, pooglądać i coś wybrać Wink Może ktoś inny podpowie? Question

Pią 31 Mar, 2006 21:00

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale niezbyt pewny, zawsze mogą g... przysłać w paczce.


Chyba sobie żartujesz, nie mówiąc o tym że obrażasz ludzi, którzy od lat prowadzą działalność na rynku międzynarodowym, tak się składa że wszystkie te sklepy są wielokrotnie sprawdzone i nie ma z nimi żadnych problemów.

Pią 31 Mar, 2006 21:23

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale Polska Poczta może ze wszystkiego g... zrobic. Kupowałem kiedyś na Allegro i to co mi przysłali nie za bardzo mi sie podobało dlatego jestem pesymistycznie nastawiony do tego typu sprzedaży.

Sob 01 Kwi, 2006 15:39

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tyle że w odróżnieniu od Allegro, właściciel sklepu nie jest anonimowy i dba o sposób pakowania towaru i jego odpowiednie zabezpieczenie, kupuje tylko przez www, lub na konkursach, do sklepów na przykład we Wrocławiu, poza Eduard Polska nawet nie zaglądam.

Sob 01 Kwi, 2006 15:48

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Human zmieniło to trochę moje podejście do sprawy Wink Wiem gdzie są dwa sklepy jak zapisze ich adres to podam tu może komuś się przydadzą Razz

Sob 01 Kwi, 2006 15:59

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.hobbyta.sklep.pl/
bardzo polecam ten sklep, miły właściciel, bardzo dobrze zapakowany towar, jeszcze raz polecam.Można u niego również coś zamówić to on to sprowadzi z hurtowni.

_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum

Czw 06 Lip, 2006 14:07

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

www.modelfan.pl - strona taka średnia, ale sklepik fajny w Katowicach Wink
Tak wracając do tematu, ponoć jest jakiś salonik modelarski na Dworcowej w Bytomiu. Był ktoś Question

Czw 21 Wrz, 2006 20:32

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest wielki salon w Bytomiu świeżo otwarty, ponad 100 metrów, jak znam właściciela, a troszkę znam, to wiele dobroci można kupić.

Jest na Katowickiej w Bytomiu- wielki wybór i dość niskie ceny.

Czw 21 Wrz, 2006 20:46

Powrót do góry
jagoo
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sklepy modelarskie

Witam,jak byś sie wybierał na zachód/Polski/ to w Poznaniu sa cztery:na Paderewskiego obok Muzeum Narodowego przy Placu Wolności, drugi na tzw Deptaku obok Starego Browaru, trzeci w Kupcu Poznańskim na Placu Wiosny Ludów i na ulicy Gąsiorowskich to boczna od Głogowskiej,jest to filia sklepu z Kupca Poznańskiego. Pyrlandia zaprasza jagoo Bardzo szczęśliwy

Sro 22 Lis, 2006 9:11

Powrót do góry
Żuk
Ефрейтор

Ефрейтор





Posty: 23
Skąd: z Wrocławia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto moja mapka punktów, które są godne zainteresowania modelarza we Wrocku. Uwaga. Niskie łąki i giełda koło Świebodzkiego są "czynne" tylko w niedziele. I nie chodzi o sam Świebodzki, tylko za giełdę staroci, która jest kawałek za nim.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5389091c304dc4b5.html

Nie 26 Lis, 2006 21:23

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ciekawe Uśmiech

Pon 27 Lis, 2006 0:20

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to teraz skomentuje to i owo. Jako, że w środowisku siedzę lat kilkanaście.

1. Eduard Polska- Zabójcze godziny otwarcia (13-17, czy jakoś tak). Na szczęście miłe Panie i Piotra można spotkać na wielu konkursach, więc z kupowaniem nie ma problemu. A kupować jest co.

2. Kameleon- trzeba być strasznie zdesperowanym żeby tam pójść. Nie dość, że baba jest żywcem przeniesiona z poprzedniej epoki i traktuje klientów jako zło konieczne, na dodatek jakby mieli wszy, dżumę i nie wiem co jeszcze, to ceny są porażające. Dość powiedzieć, że jeden z modeli kupiłem (z wysyłką) taniej niż u niej. Inny kupiłem (bez wysyłki) taniej o 17.50 (uwaga, w skali 1/72!!).

3. Podwale- miła obsługa, ale znowu ceny powalają. Modele z wysyłką, nawet bez żadnych "chodów", można kupić 2- 3 zł taniej za sztukę.

4. Na Grunwaldzkim można załapać ukąszenie radioaktywnego pająka łatwiej niż cokolwiek interesującego.

5. Empex na Grabiszyńskiej- to dopiero jest tragedia, nic nie zmieniło się od kilku lat. Nawet pajęczyny wciąż te same. Kiedyś pod Empexem ustawiały się kolejki po Tamiya'e, której to Empex był dystrybutorem. Później udało im się wszystko rozwalić.

Nie mówiąc już o tym, że na słowo "Tamiya Extra Thin Cement" Pani robi takie wielkie oczy jakby zobaczyła mamuta. Farby Tamiya'i są nieznane, o Vallejo nie wspominając (oprócz Game Color, dostępnych w jednym ze sklepów RPG).

Ale zrobiłem reklamę mojemu rodzinnemu miastu Laughing

Pon 27 Lis, 2006 0:36

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Human: gdzie teraz jest sklep modelarski, który był na Dworcu Głównym PKP? Dawno nie byłem we Wrocku, a idąc dzisiaj na pociąg zauważyłem, że wszystkie sklepiki z tego "pasażu" zniknęły. Drugie pytanko to czy jest jeszcze Składnica Harcerska?

Pozdrawiam.

Pon 27 Lis, 2006 3:47

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzychu74 napisał:

Human: gdzie teraz jest sklep modelarski, który był na Dworcu Głównym PKP? Dawno nie byłem we Wrocku, a idąc dzisiaj na pociąg zauważyłem, że wszystkie sklepiki z tego "pasażu" zniknęły. Drugie pytanko to czy jest jeszcze Składnica Harcerska?


Sklepiki zniknęły z pasażem Laughing Księgarnia jest teraz w podziemiach. Najlepiej kierować się na sex shop i się trafi. Co do składnicy harcerskiej, to owszem jest- to właśnie słynny "Kameleon".

Pon 27 Lis, 2006 12:47

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Human: dzięki za informację. Modelarski koło sex shopu...przyjemne z pożytecznym. Bardzo szczęśliwy
Co do Kameleona vel CSH (nie załapałem, że to to samo) to jak ostatni raz tam byłem coś ze 2 lata temu to ekspedientka była dosyć sympatyczna i nie było problemów. Albo to mój wrodzony "urok osobisty" Laughing Wink tak na nią podziałał, albo się zmieniła przez te dwa lata (życie panie, życie...) albo to zupełnie inna kobieta.

Pozdrawiam.

Pon 27 Lis, 2006 15:03

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Krzysiu.
CSH drzewiej była na Kurzym Targu (i gablotki z pięknymi sklejonymi modelami tam były).
Tam kupowałem swoje pierwsze Matchboksy 1-72.
A jak się wtedy kombinowało kasę na te cudeńka ?Uśmiech
Trza było trochę złomu ,trochę butelek itd nazbierać...
Piękne pionierskie czasy były ...

Uśmiech

Wto 28 Lis, 2006 23:44

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie skoro już przy sklepach jesteście , nie wiecie czy istnieje a jeśli tak to gdzie można kupić metalowy model pojazdu o nazwie GAZ 69M ?
Pozdrawiam Piwo

Sro 29 Lis, 2006 1:26

Powrót do góry
Żuk
Ефрейтор

Ефрейтор





Posty: 23
Skąd: z Wrocławia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do tych cen Human masz prawie* rację, ale ehh co zrobić... Ja w tych sklepach kupuję tylko farby, ew. jakieś kleje czy co. Modele - tylko allegro, może jak będzie coś ciekawego tanio w jakimś netowym to kupię.

Jedyne modele jaki kupiłem we Wrocławiu, to mój pierwszy model T-70 za 5zł, kartonowy, jak jeszcze była składnica harcerska na Nowodworskiej i niedawno kupiłem kartonówki od JSC jako podstawę do wykonania modelu z plastiku (może kiedyś wykorzystam).

Krzychu - Kameleon, Podwale to składnice harcerskie, ten na Grunwaldzkim chyba też.

Human - są jeszcze inne sklepy modelarskie w naszym pięknym mieście oprócz tych co wymieniłeś?

No i polecam Świebodzki, a konkretniej giełdę staroci za nim - tam jest facet, który ma tonów książków o technice wojennej IIWŚ. A na niskich łąkach kiedyś trafiłem gości, którzy sprzedawali modele po 5 zeta. Normalnie lepiej jak na allegro (tylko te modele pozostawiają trochę do życzenia).

*- zapomniałeś o cenach u Eduarda, które jak dla mnie są przerażające. Ale za to mają parę różnych dziwactw, których gdzie indziej się nie uświadczy.

Aaaaa! I zapomniałem o jeszcze jednym! Jest u nas też jeden sklep wysyłkowy. Ceny też nie są najlepsze, ale taki Jagdtiger Dragona (1/72) kosztuje tam jakieś 35zł, przy czym na podwalu kosztuje 42zł... Sklep nazywa się ehobby, http://www.ehobby.pl/ to jego adres (internetowy)
Rekman Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 14

53-609 Wrocław. (fizyczny)

Szczerze mówiąc nigdy w nim nie kupowałem, chociaż mam do niego najbliżej. Znajduje się on na terenie Pafawagu. Przy wejściu trzeba popatrzeć na tablicę i pójść tam, gdzie jest hurtownia zabawek Rekman, bo ten sklep jest związany z tą hurtownią. Tylko godziny otwarcia też mają niezłe, do 16.00, raz tam byłem, ale nie zdążyłem niczego wybrać bo zamykali. Evil or Very Mad

Swoją drogą jest on niedaleko Dolmelu, dawnego FAMO, w którym Niemcy Pz. II i Mardery II robili.
[/url]


Ostatnio zmieniony przez Żuk dnia Sro 29 Lis, 2006 12:09, w całości zmieniany 1 raz

Sro 29 Lis, 2006 11:51

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Human - są jeszcze inne sklepy modelarskie w naszym pięknym mieście oprócz tych co wymieniłeś?


Jest jeszcze na fabrycznej hurtownia Rekman. Sklep, natomiast, był jeszcze jeden- ale został po nim tylko szyld.

Cytat:
*- zapomniałeś o cenach u Eduarda, które jak dla mnie są przerażające. Ale za to mają parę różnych dziwactw, których gdzie indziej się nie uświadczy.


Ceny u Piotra są całkiem normalne. Ja nie narzekam. Modele kosztują mniej niż na zachodzie i podobnie jak w Czechach. Pamiętaj, że żywica rządzi się innymi prawami.


Ostatnio zmieniony przez Human dnia Sro 29 Lis, 2006 12:12, w całości zmieniany 1 raz

Sro 29 Lis, 2006 12:06

Powrót do góry
Żuk
Ефрейтор

Ефрейтор





Posty: 23
Skąd: z Wrocławia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jest jeszcze na fabrycznej hurtownia Rekman. Sklep, natomiast, był jeszcze jeen- ale został po nim tylko szyld.

Chyba mnie uprzedziłeś z tym Rekmanem Bardzo szczęśliwy Przypomniałem sobie o nim. A co do tego sklepu, co tylko szyld został, to o jaki sklep Ci chodzi?

Cytat:
Ceny u Piotra są całkiem normalne. Ja nie narzekam. Modele kosztują mniej niż na zachodzie i podobnie jak w Czechach. Pamiętaj, że żywica rządzi się innymi prawami.

Żywice to ja jeszcze rozumiem, ale np. 14zł za szpachlówki, 7zł za płytki polistyrenu to nie na mój portfel. Mają farby Gunze Sangyo, o których dużo dobrego się naczytałem, ale one też do najtańszych nie należą, 8,50 za słoiczek chyba Crying or Very sad


Ostatnio zmieniony przez Żuk dnia Sro 29 Lis, 2006 12:13, w całości zmieniany 1 raz

Sro 29 Lis, 2006 12:10

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do tego sklepu, co tylko szyld został, to o jaki sklep Ci chodzi?


To się chyba "Modelarz" nazywało i mieściło na Placu Św. Macieja.

Sro 29 Lis, 2006 12:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.