| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wasze Ekspozycje Odznaczen Medali ..

Zakładam watek gdyz moja kolekcjka z czasem pomalutku sie rozrasta i z czasem nachodzi mysl by jakos sensownie to ulozyc Uśmiech Zwracam sie wiec z prosba o zdjecia waszych ekspozycji medali , odznaczen itp ..

Pon 16 Cze, 2008 11:16

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments


Ostatnio zmieniony przez PanzerII dnia Wto 24 Cze, 2008 14:56, w całości zmieniany 1 raz

Pon 16 Cze, 2008 17:21

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja moje 2 odznaczenia, medal, i blaszkę Mr. Green wyeksponowałem tak.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 16 Cze, 2008 18:13

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi osobiscie bardzo podoba sie gablota Monsuna. Marcin bardzo ladnie wyeksponowal swoja kolekcje umieszczajac ja w przeszklonej z kazdej strony gablotce. Polecam do wgladu jego watek.

Niesmiertelniki najlepiej jest eksponowac wlasnie na tablicy korkowej tak jak to zrobil k Stg wyzej.

Dla uszkodzonych blaszek - cwiartki itp. proponuje klaser. Sam zastanawiam sie nad takim rozwiazeniem dla kilkuset cwiartek ze swojego zbioru.



Pozdrawiam

Pon 16 Cze, 2008 19:22

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie zgadzam sie z kol Ady co do ekspozycji Monsuna i zostawie bez komentarza bo juz wszyscy chyba odpowiednio wypowiedzieli sie na jej sposob. W kazdym razie IKEA/e? mam w planach.

Pozdrawiam a Monsunowi gratuluje dobrych pomysłow.

Wto 17 Cze, 2008 20:32

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

....
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments


Ostatnio zmieniony przez PanzerII dnia Wto 24 Cze, 2008 14:55, w całości zmieniany 1 raz

Wto 17 Cze, 2008 21:02

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawsze eksponowalem swoje odznaczenia w gablotce DETOLF z IKEA - uzywalem do tego plastikowych stojakow dla numizmatykow.. lub ramek do zdjec (glebokich)



niemniej aktualnie nie eksponuje swoich odznaczen prawie wcale - w gablotce trzymam tylko bardziej trwale eksponaty jak helmy.. lornetki.. jakis bagnet czy manierki - wszelkie przedmioty skorzane czy odznaczenia trzymam w pudlach... z dala od kurzu.. wilgoci i swiatla. Tam im najlepiej - nie starzeja sie.. nie sa ciagle macane przez tluste lapska gosci itp Wyluzowany

_________________
pozdrawiam !! michal

Sro 18 Cze, 2008 3:07

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj

Raz. Fantastyczny zbior. Dwa. Pieknie wyeksponowany. Trzy. Zabierz stamtad te naszywke Poland. Kompletnie nie pasuje do siebie takie zestawienie.

Sro 18 Cze, 2008 3:23

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ady napisał:
Witaj
Kompletnie nie pasuje do siebie takie zestawienie.

tutaj sie roznimy Wyluzowany

dzieki oczywiscie za mile slowa.. ciesze sie ze sie podoba expozycja.. Piwo

_________________
pozdrawiam !! michal


Ostatnio zmieniony przez kuligow dnia Sro 18 Cze, 2008 10:02, w całości zmieniany 1 raz

Sro 18 Cze, 2008 6:21

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O kur.... @kuligow!!!! Szczenę rozbiłem o biurko!!!! Zszokowany Gratuluję!!!: beer:
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 18 Cze, 2008 8:54

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dzieki kol. kuligow i Monsunowi wiem o co mi chodzi Uśmiech Piwo

Jesli moge powiedziec cos od siebie to zastanawiam sie juz dlugo nad jakims wyeksponowaniem i przejzalem juz wszystkie chyba zdjecia ekspozycji na milionach gatunkow tablicy korkowej i stety moze niestety nie przekonuje mnie ta forma ekspozycji moze zle to okresle ale wykonany starannie medal , odznaczenie itp .. na tle tablicy korkowej lub szaroburego materialu nie prezentuje sie wedlog mnie ladnie i nawet najpiekniejszy okaz najbardziej unikatowego odznaczenia nie bedzie na niej ladnie wygladal i kojarzy sie z byle blacha. W wypadku ekspozycji kol. kuligow nawet zwloki 10 pfennigowki prezentowaly by sie niesamowicie ladnie. Odznaczenie doslownie smierdzi odznaczeniem i wyglada w tej formie "dostojnie" przez co nadaje niesamowitego charakteru.

Bez wazeliniarstwa ale naprawde wzroku nie moge oderwac pelen podziw.

Jeszcze tylko jedno pytanko od czego sa te pudeleczka / etui w ktorych jest umieszczony krzyz zelazny i za rany ?

Pozdrawiam i wiem juz o co mi chodzi

Sro 18 Cze, 2008 12:12

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Te pudełeczka są właśnie od tych odznaczeń!

@Kuligow - popieram Twoje słowa odnośnie trzymania odznaczeń w szklanej gablotce. Niestety ale kurz, słońce oraz to, że ciągle ktoś bierze odznaczenia do łapy wpływa na to, iż ich stan się pogarsza. W związku z tym niedawno zakupiłem szkatułę firmy Leuchtturm z trzema paletami na klipy wymiarów 66x66 mm i w niej trzymam odznaczenia. Postaram się dziś zrobić fotki i zaprezentować Wam efekt. Moim zdaniem taka szkatuła to najlepsze miejsce na odznaczenia.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 18 Cze, 2008 13:30

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie jeszcze takie pytanko czy sa moze na rynku dostepne pudelka / etui do odznaczen niekoniecznie orginaly ? Pomijam oczywiscie polski z epoki PRL . Chodzi poprostu o to zeby dany medal sie nie niszczyl. Czy na rynku istnieja wlasnie tego typu pudeleczka? Chodzi mi konkretnie o pudelka czy tez etui w zaden sposob nie biore pod uwage klaserow.

Sro 18 Cze, 2008 14:44

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
zgodnie z wcześniejszą obietnicą wstawiam fotki części mojej kolekcji umieszczonej w skrzyneczce Leuchtturma na paletach. Palety mają wyściółkę z granatowego weluru. Moim zdaniem to jest właśnie odpowiednie miejsce na przechowywanie odznaczeń.

@SharkGeneration - na rynku jest wiele pudełek do trzymania odznaczeń, ale ja osobiście nie widzę sensu, ponieważ jeśli będziesz miał dużą ilość odznaczeń to się nie będzie kalkulowało, a poza tym jeśli pojedyncze odznaczenie ma być w pudełku, to uważam, iż powinien to być box oryginalny i właśnie od tego odznaczenia.

Pozdrawiam
Monsun



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 18 Cze, 2008 17:52

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wspaniałe!!! Mam nadzieję, że z czasem moja kolekcja też nabierze takich uroków!!! Piękne, po prostu piękne!!! Piwo
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 18 Cze, 2008 17:54

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super. Perfekcyjnie sie uzupelnia skrzyneczka z kolekcja!

Sro 18 Cze, 2008 17:57

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Cieszę się, że Wam też się podoba.

Pozdrawiam
Marcin

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 18 Cze, 2008 18:00

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun ładne pudełka na odznaczenia!!!Gdzie można takie coś kupić?Jeśli jest takie coś na aukcji możesz podać mi linka?Pozdrawiam.

Sro 18 Cze, 2008 22:07

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@stg - zaraz wyślę Ci na priwa link do aukcji.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 19 Cze, 2008 7:55

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesli mozna to rowniez prosze o link Uśmiech Jesli nie przeszkadzalo by to Tobioe i nie lamalo by to regulaminu tego forum to moze zamiesc line tutaj a wszyscy zainteresowani beda wiedzieli gdzie wrazie czego uderzyc Uśmiech ale to juz Twoja decyzja .. oczywiscie jesli to nie tajemnica Uśmiech Piwo

Czw 19 Cze, 2008 10:06

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bardzo fajne te pudelka Monsun !! Piwo tez bede musial kupic Bardzo szczęśliwy

Shark - te pudelko od Ek1 i zlotej za rany - jak Monsun wspomnial: to sa oryginalne pudelka producenta

_________________
pozdrawiam !! michal

Pią 20 Cze, 2008 13:42

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@kuligow a te podstawki na których trzymasz ''szturmówki'' i ''za rany'' są dostępne gdzieś w sieci???
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Pią 20 Cze, 2008 13:45

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Damian, one są od czasu do czasu na portalach aukcyjnych, ale tu w Polsce wołają za sztukę bodajże 12 - 15 zł co moim zdaniem jest rozbojem w biały dzień. Gdyby kosztowały nawet po 5 zł za sztukę to sam bym je kupił ale w takim przypadku dałem sobie spokój.
Trzymając odznaczenia w skrzyneczce na paletach chronisz je przed światłem, kurzem oraz wszystkim tym innym co źle wpływa na odznaczenia.

@kuligow - dzięki za miłe słowa.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 20 Cze, 2008 17:04

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a ja tak trzymam moje odznaczenia

na widoku - bo mają cieszyć oko, a nie leżeć gdzieś w szufladzie

szklana szyba odbija promienie słoneczne i wstążki nie bledną, poza tym gablota jest na ścianie, na którą nigdy nie pada słońce

Nie 22 Cze, 2008 19:42

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun super rozwiązanie te pudełka, jeśli możesz podeślij mi linka ([email protected]) gdzie tekie cos można zakupić szukam własnie takiego rozwiąznia dla moich odznaczeń ! Jest to fajne ponieważ można w razie potrzeby wziąść dla zainteresowanych w przeciwieństwie do innych form ''gablot ściennych'' no i co wazne nie niszczy je światło słoneczne co po kilku latach jest juz zauważalne np na wstążkach

Nie 22 Cze, 2008 22:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.