| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę że temat odbiega na inne tory, więc polecam ten ciekawy artykuł na temat zamordowanych w Pawłokomie, jeśli to co pisze autor jest prawdą to wiele zmienia ?

http://www.rodaknet.com/rp_wycislak_10.htm

Sro 28 Lip, 2010 20:44

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:


Raczej coś Ci się pomyliło ! Nie mamy ! To zwyczajny tani cynizm co piszesz i odwracasz kota ogonem - jak masz inne argumenty to pisz chłopie bo tyś założył ten wątek a sam robisz z niego szambo poniżając w/w autorkę.



To o naszych wspólnych poglądach to był oczywiście żart Uśmiech
Co do Kulińskiej to wcale jej nie poniżam sama się poniża prymitywnymi krętactwami.

Nie mam czasu na szerokie wyjaśnianie, więc tylko mały przykład.
W zamieszczonym tekście Kulińska napisała:
Początki konfliktu ukraińsko-polskiego zarysowały się wyraźnie z chwilą parcelacji majątku A. Skrzyńskiego, po zakończeniu I wojny światowej. Wtedy to większość ziemi poszła w ręce polskich chłopów, wywołując zawiść u ukraińskich mieszkańców Pawłokomy.

Nie wiem czy Kulińska jako dyletant nie zna tej sprawy i przepisała to z Koniecznym czy tylko udaje. Konieczny zapewne dobrze wiedział jak wyglądała parcelacja tylko pisze bzdury wymyślając kolejny argument przeciwko Ukraińcom z Pawłokomy.

Chłopi rzeczywiście bardzo potrzebowali ziemi, ta z parcelacji była najlepszej klasy. Niestety zgodnie z zarządzeniem zakupić ją mogli jedynie rzymscy katolicy. Chłop ukraiński by wziąć udział w parcelacji musiał zmienić wyznanie. Ukraińcy z Pawłokomy nie kupili tych gruntów, (położonych w ich wsi) zakupili je obcy, Polacy z innych wsi. Co najważniejsze ziemia ta była tanio sprzedawana. Czy Ukraińcy mieli prawo być rozgoryczeni i uważać że zostali przez polskie władze skrzywdzeni ? Oczywiście że tak. Tak niestety przeprowadzano parcelację wielu majątków. Moja rodzina za niewiele ponad hektar słabej ziemi sprzedanej na Podkarpaciu zakupiła 6 ha gruntu 1 klasy w ukraińskiej wsi.

Gdybyś ARIKS miał jakieś wątpliwości co do prymitywnego zachowania Kulińskiej podam Ci mały przykład. Załóżmy że mieszkania w Warszawie po 1000 zł/m2 mogą kupować tylko ci którzy nie mieli przodków na kresach a kresowiacy tylko wówczas gdy publicznie oświadczą, że UPA na Wołyniu nie mordowała Polaków i jest to tylko wymysł pseudohistoryków. Ciekawy jestem czy byś zgodził się z Kulińską gdyby wówczas o potomkach kresowiaków napisała:
Wtedy to większość mieszkań poszła w ręce Polaków nie mających związków z kresami, wywołując zawiść u potomków kresowiaków mieszkających w Polsce.
Chyba nie masz wątpliwości, że słowo szambo byłoby najlepszym określeniem tekstu Kulińskiej?

Sro 28 Lip, 2010 21:33

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://www.rodaknet.com/rp_wycislak_10.htm


Rzeczywiście "ciekawy" tekst. Tutaj równie głupi i podły antysemicki tekst tego samego autora (Jan Lucjan Wyciślak):

http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_1074.html

Pozdrawiam.

Sro 28 Lip, 2010 21:40

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek, chyba w ogóle nie zadałeś sobie trudu przeczytania tekstu Kulińskiej w całości, zatrzymałeś się na interesującym Cię fragmencie i obrzuciłeś autorkę błotem, i określenie "szambo" odnosiło się do poziomu Twojego tekstu o Kulińskiej.

Skrócę więc Twoje i zapewne Oresta męki czytania całego tekstu i skróce go najbardziej jak się da żeby wasze oczęta się nie męczyły.

Kulińska w swoim tekście wykazała ze mord na Ukraińcach w Pawłokomie należy potępić jak również, że zginęli niewinni ludzie.- szambo według Janka i Oresta

czy to aż tak bardzo Cię uraziło w tym tekście? czy on tak strasznie nie zgadza się z istotą tego tematu który tu założyłeś? wobec tego uważam że jesteś co najmniej..."dziwny".


orest napisał:
Nie wiem, o jakich "wynikach" mówisz. Czy o bezpośrednich następstwach, czy o późniejszych konsekwencjach

Mówię o bezpośrednich wynikach, a nie "wynikach", bo wyniki tej pacyfikacji były oczywiste:
"W czasie rewizji znaleziono 1287 sztuk broni długiej, 566 rewolwerów, 398 bagnetów, 31 granatów, kilkadziesiąt metrów lontu i 100 kg materiałów wybuchowych. Znaleziono też dokumenty organizacyjne i nielegalną literaturę. W toku przesłuchań podejrzanych uzyskano szereg ważnych informacji operacyjnych umożliwiających lepszą niż dotąd walkę z nacjonalistycznym podziemiem." czy to nie jest konkret i dobry owoc przeprowadzonej akcji, jak również mała liczba zgonów?
A teraz Ty Oreście opowiedz o bezpośrednich następstwach, czy o późniejszych konsekwencjach gdyby tej akcji nie przeprowadzono a gromadzenie broni i ładunków wybuchowych jak również terror OUN-UWO trwał by nadal?podejmiesz temat?
Przypominam ze to opinia publiczna zmusiła polski rząd do przeprowadzenia tej akcji, zatem poważne powody ku temu były, czy je też trzeba wymieniać? raczej wszyscy domyślają się o co chodzi.Zresztą pisząc o powodach trzeba by rozpisać się na temat miedzy wojennej działalności OUN-UWO a jaka ta antypaństwowa działalność była każdy wie.A tak akcentem humorystycznym kończąc przypomnę tekst wnuka Bandery który to stwierdził w wywiadzie w RP,że OUN prowadziło terrorystyczną działalność w Polsce żeby zwrócić uwagę świata na Wielki Głód na Ukrainie. ;p

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 29 Lip, 2010 9:34

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiele rzeczy mnie w tekście Kulińskiej uraziło, ogólnie - racjonalizowanie zła, zbrodni. To znaczy niezbyt uraziło, bo czego innego po Kulińskiej można się było spodziewać? Na jedną rzecz - sprawę parcelacji - zwrócił już uwagę Janek11. Cały artykuł jest wypełniony fałszem, bardzo malownicze (tj. krwawe) opisy nielicznych polskich ofiar, natomiast zero "troski" o bez porównania liczniejsze ofiary ukraińskie. Tak, jak u Berezy - Kulińskiej chodzi przede wszystkim o wybielenie zbrodniarzy. Oczywiście jest to wszystko okraszone niezbędną formułką "zbrodnie należy potępić", bo jakżeby inaczej? Ja natomiast wskażę inne kłamstwo Kulińskiej w tym artykule:
Cytat:
W obręb terytorialnej idei „Wielkiej Ukrainy” (do dziś nacjonaliści z jej budowania nie zrezygnowali i uważają to tylko za kwestię czasu) wchodziły i wchodzą następujące polskie ziemie: przedwojenne województwa: wołyńskie, stanisławowskie, tarnopolskie, lwowskie, a z powojennych, tak zwane Nadsanie i Łemkowszczyzna, obejmujące dzisiejsze powiaty: ustrzycki, leski, sanocki, jasielski, brzozowski, przemyski, jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki aż po Rzeszów, krośnieński, gorlicki, nowosądecki oraz tzw. Chełmszczyznę, czyli obecne powiaty: hrubieszowski, tomaszowski, włodawski, zamojski, bialskopodlaski, biłgorajski i chełmski.


Kulińska jest specjalistką od wmawiania czytelnikom zagrożenia przynależności do Polski w/w ziem. Otóż nie spotkałem się z hasłami odebrania Polsce tych ziem, ani w wydawnictwach ukraińskich, ani na stronach internetowych ukraińskich organizacji (w tym także tych radykalnych). Natomiast w wydawnictwach i na stronach polskich często można dostrzec hasła rewizjonistyczne. Niedaleko sięgać - Zaleski - "tymczasowo okupowany przez Ukraińców polski Lwów". Przypomnieć linka? Proszę:

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3194
Cytat:
Proszę zobaczyć jaki nacjonalizm na tymczasowo okupowanych prze Ukraińców polskich ziemianach we Lwowie, Stanisławowie, Tarnopolu się rozwija.


Trochę mnie uspokoiłeś z tymi wynikami. To prawda, pacyfikacja uderzyła też w struktury OUN, aczkolwiek nie zakończyła jej działalności. W tym terroru indywidualnego, będącego odpowiedzią na terror państwowy II RP wobec Ukraińców (nie wobec OUN). To samobójcza polityka II RP stworzyła OUN. A jak się to skończyło, to wszyscy wiemy (używając jednego z Twoich ulubionych sloganów).

Pozdrawiam.

Czw 29 Lip, 2010 10:06

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
Cytat:
http://www.rodaknet.com/rp_wycislak_10.htm


Rzeczywiście "ciekawy" tekst. Tutaj równie głupi i podły antysemicki tekst tego samego autora (Jan Lucjan Wyciślak):

http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_1074.html

Pozdrawiam.


Orest tak jak wcześniej pisałem dla Ciebie jest wszystko głupie co pisze się źle na temat Ukraińców i OUN UPA każda książka, każdy autor, ale autor w szczegółowy sposób wykazał istotne szczegóły zdarzenia w Pawłokomie szczegóły przemilczane a które w znaczącym stopniu ukazują dramat tego zdarzenia ? Orest trzymaj się tematu !

Czw 29 Lip, 2010 10:15

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
zero "troski" o bez porównania liczniejsze ofiary ukraińskie. Tak, jak u Berezy - Kulińskiej chodzi przede wszystkim o wybielenie zbrodniarzy. Oczywiście jest to wszystko okraszone niezbędną formułką "zbrodnie należy potępić", bo jakżeby inaczej?

jak to zero troski, przecież podała - mężczyzn rozstrzelano a kobiety i dzieci oszczędzono, jaka szkoda że na takie pomysły nigdy nie wpadali Banderowcy (poza kilkoma wyjątkami), po prostu inna cywilizacja i mentalność.

Cytat:
Ja natomiast wskażę inne kłamstwo Kulińskiej w tym artykule:
Cytat:
W obręb terytorialnej idei „Wielkiej Ukrainy” (do dziś nacjonaliści z jej budowania nie zrezygnowali i uważają to tylko za kwestię czasu) wchodziły i wchodzą następujące polskie ziemie: przedwojenne województwa: wołyńskie, stanisławowskie, tarnopolskie, lwowskie, a z powojennych, tak zwane Nadsanie i Łemkowszczyzna, obejmujące dzisiejsze powiaty: ustrzycki, leski, sanocki, jasielski, brzozowski, przemyski, jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki aż po Rzeszów, krośnieński, gorlicki, nowosądecki oraz tzw. Chełmszczyznę, czyli obecne powiaty: hrubieszowski, tomaszowski, włodawski, zamojski, bialskopodlaski, biłgorajski i chełmski.


Kulińska jest specjalistką od wmawiania czytelnikom zagrożenia przynależności do Polski w/w ziem. Otóż nie spotkałem się z hasłami odebrania Polsce tych ziem, ani w wydawnictwach ukraińskich, ani na stronach internetowych ukraińskich organizacji (w tym także tych radykalnych).

hehe to się za mało rozglądałeś, dla przykładu mój brat który co roku jeździ w Bieszczady, widział nawet mapę wielkiej Ukrainy hehehe i słyszał teksty od Ukraińca że to nasze i że tu będzie Ukraina,ale to były raczej takie indywidualne mrzonki jakiegoś exBanderowca.
Nacjonaliści ukraińscy nigdy nie zrezygnowali z ekspansji terytorialnej, inna sprawa że nie ma się co bać bo są w dzisiejszych czasach raczej żałośni niż groźni.Chociaż po ostatnim zamachu w Zaporożu można się zastanawiać.
Cytat:
Natomiast w wydawnictwach i na stronach polskich często można dostrzec hasła rewizjonistyczne. Niedaleko sięgać - Zaleski - "tymczasowo okupowany przez Ukraińców polski Lwów". Przypomnieć linka? Proszę:

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3194
Cytat:
Proszę zobaczyć jaki nacjonalizm na tymczasowo okupowanych prze Ukraińców polskich ziemianach we Lwowie, Stanisławowie, Tarnopolu się rozwija.

I czemu bezczelnie kłamiesz Orest, niech wszyscy teraz zobaczą jak Orest manipuluje informacjami używając ich do szkalowania wybranych osób (typowe zagranie dziecka GW), tak skonstruował swój tekst żeby z niego wynikało iż ksiądz Isakowicz Zaleski wypowiedział te słowa, podał linka, ale żeby nieboraczków ustrzec przed męczącym przeszukiwaniem go, od razu zapodał cytat, który w złożeniu z wcześniejszymi linijkami tekstu w dalszym ciągu sugeruje że słowa te wypowiedział ksiądz Isakowicz.
Zepsuje więc Twoją intrygę Oreście mającą na celu oczernienie księdza Isakowicza i podam parę słów z artykułu do którego linka podałeś a których "nieopatrznie" nie zamieściłeś w swoim tekście.
"List Internauty z Przemyśla. i tyle w tym temacie.

Cytat:
Trochę mnie uspokoiłeś z tymi wynikami. To prawda, pacyfikacja uderzyła też w struktury OUN, aczkolwiek nie zakończyła jej działalności. W tym terroru indywidualnego, będącego odpowiedzią na terror państwowy II RP wobec Ukraińców (nie wobec OUN)

Kolejna manipulacja z Twojej strony, państwo Polskie 2 RP nigdy nie prowadziło terroru wobec swoich obywateli ze względu na ich narodowość.Działania o których tutaj mowa były wymierzone w OUN, a że członkowie OUN najzwyczajniej w świecie byli obywatelami polskimi narodowości Ukraińskiej , siłą rzeczy ta grupa etniczna była tymi akcjami objęta.Czy mordowanie przez OUN-UWO Ukraińców chcących dobrych stosunków z Polską nazywasz terrorem indywidualnym będącym odpowiedzią na terror 2RP wobec Ukraińców? lol
Czy bez znaczenia jest tutaj finansowanie tych działań przez Abwehrę?

Cytat:
To samobójcza polityka II RP stworzyła OUN.

Otóż mój drogi OUN stworzyły konkretne osoby, i błąd państwa polskiego polegał na tym że zbyt pobłażliwie traktowano ukraińskie środowiska nacjonalistyczne pozwalając im na działalność.
Teoria o tym ze to 2 RP stworzyła nacjonalistów jest co najmniej śmieszna.
Bo jak wygląda ten "terror" polski który miał ile ukraińskich ofiar na koncie? 10? 30? (no ilu zamachowców ukraińskich mogło zginąć podczas swoich akcji? czy podczas słynnej pacyfikacji Galicji?) w porównaniu z prawdziwym terrorem jakim był Wielki Głód na Ukrainie Sowieckiej? który miał ofiar na koncie kilka milionów? i co? OUN nie udało się stworzyć oddziałów UPA na Ukrainie Sowieckiej, tamtejsi Ukraińcy byli totalnie nie zainteresowani taką działalnością, mimo że byli tak okrutnie doświadczeni przez reżim Stalinowski.W tym nigdy nie chodziło o działalność państwa na terenie którego akurat żyli czy działali, tu zawsze chodziło o ideologię , jej założenia, i cel- stworzenie faszystowskiego państwa mającego aspiracje imperialistyczne.Niekorzystna działalność państwa polskiego była użyta do celów propagandowych, jako woda na młyn.I po dziś dzień ta woda kłamstwa napędza ten młyn ukraińskich krzywd w 2 RP.

Wiktor Poliszczuk napisał:
Faszyzm ukraiński:
Faszyzm, jest to przemoc ruchu ideologiczno-politycznego lub utworzonego przezeń państwa wobec ludzi: w stosunku do obcych - z powodu ich pochodzenia rasowego lub przynależności narodowej; wobec swego narodu – z powodu sprzeciwu ruchowi lub powołanemu przezeń państwu. Celem strategicznym faszyzmu jest ekspansja terytorialna w nieskończoność (imperializm) i panowanie nad swoim i podbitymi narodami.


Tą definicję porównać należy z ideologią integralnego nacjonalizmu ukraińskiego oraz z działalności¹ Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów:
- w okresie międzywojennym - mordowanie przedstawicieli władzy polskiej i lojalnych wobec niej aktywnych Ukraińców – przeciwników OUN;
- w czasie wojny - wymordowanie w latach 1943/44 co najmniej 120.000 cywilnej ludności polskiej z powodu jej przynależności narodowej; mordowanie ludności ukraińskiej, która opowiadała się przeciwko zbrodniczym metodom działań OUN-UPA-SB;
- po wojnie - mordowanie współpracującej z władzą sowiecką Ukraińców i ich rodzin – od niemowlęcia do starca.
- W czasie okupacji hitlerowskiej i do roku 1950 z rąk "Służby Bezpeky" OUN Bandery padło co najmniej 80.000 cywilnej ludności ukraińskiej.
- Podejrzewanych o zdradę OUN lub o możliwość oskarżeń przed władzami Ukraińców, "S.B." mordowała na terenie Polski i stref okupacyjnych Niemiec do końca lat 1950-ch.

Ukraińscy nacjonalistyczni teoretycy twierdzą, że faszyzm jest ustrojem państwowym, a więc nie ma podstaw do kwalifikowania ruchu ideologiczno-politycznego (OUN), który nie doprowadził do powstania państwa, jako ruchu faszystowskiego (patrz: Jewhen Onaćkyj). Nauka polska nie podjęła krytyki tego błędnego stanowiska. O faszystowskim charakterze ruchu ideologiczno-politycznego decydują jego zasady ideologiczne, założenia programowe i, przede wszystkim, zbrodnicza, skierowana na przemoc wobec ludzi, działalność, a nie fakt utworzenia lub nieutworzenia państwa faszystowskiego.

Wiktor Poliszczuk
Toronto, styczeń 2005 r.

P.S. Sorry Janek że Twój temat " Zbrodnie LWP, AK,NOW, NSZ na jeńcach i ludności cywilnej." przerodził się w temat o Nacjonalistach Ukraińskich Bardzo szczęśliwy, postaram się nie rozpisywać na ten temat w Twoim wątku, chyba że zobaczę jakieś totalne bzdury, które trzeba będzie naprostować, wtedy mogę po prostu nie przepuścić, ale postaram się.

i na koniec coś na temat, z artykułu Wiktora Poliszczuka
Cytat:
Gdy chodzi o mordy na ludności ukraińskiej na zachód od Bugu i Sanu (Sahryń, Pawłokoma, Zawadka Morochowska i inne), to zawsze miały one konkretną, aczkolwiek nie podlegającą usprawiedliwieniu, przyczynę, nie były to mordy w wykonaniu zasad ideologicznych czy założeń programowych jakiejkolwiek polskiej struktury zorganizowanej – władzy czy podziemia, podczas gdy mordy struktur OUN Bandery, powtórzę to, miały charakter ideologiczno-polityczny-doktrynalny. Jest różnica, czy jej nie ma?

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 29 Lip, 2010 17:30

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I czemu bezczelnie kłamiesz Orest

To Ty bezczelnie kłamiesz. Nigdzie nie przypisałem autorstwa tych słów Zaleskiemu, a nawet podałem linka, żeby każdy sobie mógł sprawdzić, kto napisał. Dwukrotnie zresztą. Jeśli zaś chodzi o mnie, to nie widzę specjalnej różnicy w tym, że nie są to słowa własne Zaleskiego. Skoro akceptuje takie treści i je upublicznia - zatem wsio rawno.
Cytat:
przecież podała - mężczyzn rozstrzelano a kobiety i dzieci oszczędzono

Haha. Fragment protokołu z oględzin, przeprowadzonych w Pawłokomie 9 października 1952 r. pod nadzorem podprokuratora Wojskowej Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie por. Henryka Radzimierskiego:
Cytat:
“ W grobie są złożone zwłoki niewiast i dzieci o czym świadczy fakt znalezienia czaszek i kości małych rozmiarów, oraz czaszek z długimi włosami i splecionymi warkoczami. Że w grobie złożone są ciała kobiet potwierdza również fakt znalezienia guzików od damskich bluzek. Układ kości i czaszek wskazuje na to, że ciała ludzkie nie były układane, lecz wrzucane do grobu jedno na drugie.”

Czyli kolejny dowód na łgarstwa Kulińskiej, cieszę się, że sam mi przypomniałeś.
Cytat:
hehe to się za mało rozglądałeś, dla przykładu mój brat który co roku jeździ w Bieszczady, widział nawet mapę wielkiej Ukrainy hehehe i słyszał teksty od Ukraińca że to nasze i że tu będzie Ukraina,ale to były raczej takie indywidualne mrzonki jakiegoś exBanderowca.

Znowu idziesz mi na rękę. Mapek Polski z nieco odstającymi od rzeczywistości granicami (i to wcale nie w kontekście historycznym) to ja Ci mogę zaraz całą moc zapodać. Dobrze jednak, że wspomniałeś o "indywidualnych mrzonkach", bo ja nie o takich pisałem, tylko o treściach propagowanych na blogach/stronach osób bądź co bądź publicznych.

Resztę przemilczę, bo szkoda klawiatury.

Pozdrawiam.

Czw 29 Lip, 2010 17:38

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:

To Ty bezczelnie kłamiesz. Nigdzie nie przypisałem autorstwa tych słów Zaleskiemu,


Ja tez nie napisałem ze przypisałeś, tylko że sugerowałeś odpowiednim zestawieniem tekstu
H2HSnake napisał:
tak skonstruował swój tekst żeby z niego wynikało iż ksiądz Isakowicz Zaleski wypowiedział te słowa



ARIKS napisał:
Widzę że temat odbiega na inne tory, więc polecam ten ciekawy artykuł na temat zamordowanych w Pawłokomie, jeśli to co pisze autor jest prawdą to wiele zmienia ?

http://www.rodaknet.com/rp_wycislak_10.htm

faktycznie interesujący artykuł.

Cytat:
"21 marca 1945 r., rzekomo polski, 2 Samodzielny Batalion Operacyjny Korpusu Bezpieczeństwa Publicznego dokonał pacyfikacji wsi Lubliniec Stary, w wyniku której zamordowano co najmniej 58 osób. Ten sam batalion 5 kwietnia dokonał napadu na wieś Gorajec (pow. lubaczowski) i zamordował co najmniej 155 osób, w tym kobiety i dzieci. Wieś obrabowano i spalono. Identycznie wojsko postąpiło 2 marca z mieszkańcami i wsią Zaliski". Pod tymi informacjami widnieją podpisy ukraińskich autorów nieraz z profesorskimi tytułami.
Nikt tego nie prostuje mimo, że jak wykazują dane historyczne zawarte w dostępnych archiwach wojskowych, wojska polskiego w kraju wtedy nie było bo jeszcze walczyło o Berlin i Pragę, wewnątrz kraju były jedynie oddziały armii czerwonej.
Rzekomy Korpus Bezpieczeństwa Publicznego był na początku całkowicie nie polski. Próbowano dopiero powołać Korpus uchwałą Rady Ministrów RP z 26.III.1945r. Z powodu braku odpowiednich działań organizacyjnych ponownie podjęto tą uchwałę 24.V. 1945r. i rozpoczęto formowanie 15 polskich pułków bezpieczeństwa, wojska innego nadal nie było, a milicja całkowicie nie dawała sobie rady.
19.04 1945r. rozkazem organizacyjnym Dow. KBW wg. Etatu nr.0012/1-7 o strukturze powołano: samodzielny batalion (późniejszy 2 batalion 1 Brygady KBW) w Górnym koło Sokołowa (woj.rzeszowskie), oraz 2 samodzielny batalion operacyjny w Lubaczowie. Warto tutaj przypomnieć, że niemal pod bokiem tego oddziału w sąsiednich Oleszycach działał cały czas głównodowodzący rejonem UPA "Zachód", Mirosław Onyszkiewicz "Orest".
16.X.1946r. rozkazem organizacyjnym 028/E/Org. Dowódcy KBW utworzono w Rzeszowie 4 Brygadę powołując 2394 poborowych.(rozpoczęto szkolenie ich przy ul. Langiewicza i Dądrowskiego), wydzielono z nich w ramach GO KBW "Wisła" grupy: GO "Dynów", GO "Sanok", GO "Sieniawa", GO "Przemyśl".
Od 25.V.1945r.-15.V.1947r. oddziały KBW przeprowadziły na terenie kraju 6358 akcji przeciwko formacjom głównie polskiej opozycji.
12.04 1947r do działań przeciwko UPA sformowano w Rzeszowie Dywizję KBW-dca ppłk. Wincenty Rożkowski, a od maja płk. Edward Kuźmicz. Dodatkowo utworzono 3 Brygadę - d-ca ppłk. Piotr Raługin. Ogółem 4528 żołnierzy.
Od 24.04.1947r. postanowiono detaszować oddziały KBW do działań antyupowskich:
1 Bryg.-Cisna, 2 Bryg. Berehy Górne, 3 Bryg.-Ustrzyki Górne.(Berehy G.i Ustrzyki G. były na terenie ZSRR). Rozpoczynano akcję "Wisła". /archiwum KBW/
A więc zupełnie inne daty i działania, no ale współautorzy doniesień o mordach ludności ukraińskiej wiedzą lepiej. Podobnie jest również z komunikatami o Pawłokomie.

Ale ten fragment wywołał uśmiech chyba u wszystkich czytających ten i o ludobójstwie temat Bardzo szczęśliwy
Cytat:
Warto tutaj przypomnieć, że niemal pod bokiem tego oddziału w sąsiednich Oleszycach działał cały czas głównodowodzący rejonem UPA "Zachód", Mirosław Onyszkiewicz "Orest".
Bardzo szczęśliwy idol może?
_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 29 Lip, 2010 17:49

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwne i znamienne, że moderator umieszcza ostrzeżenia akurat pod moimi postami, a gdzie indziej nie reaguje.

Ukłony dla Moderatora.

Czw 29 Lip, 2010 17:51

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:

Fragment protokołu z oględzin, przeprowadzonych w Pawłokomie 9 października 1952 r. pod nadzorem podprokuratora Wojskowej Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie por. Henryka Radzimierskiego

a to w takim razie zwracam honor.Nie ma usprawiedliwienia dla zabójstw kobiet i dzieci.
A tak z ciekawości możesz podać więcej informacji na temat tych oględzin zwłok z Pawłokomy? więcej źródeł? czy tylko ten fragment jest Ci znany.Na jakiej zasadzie stwierdzono narodowość ofiar do których należały te kości? i nie mów mi tylko ze wziąłeś to z wikipedii...
W kwestii mapek to problem polega na tym że u nas tacy ludzie trzymają się na uboczu i w cieniu a na Ukrainie doszli do władzy ,to znaczy jeszcze paru zostało gdzieniegdzie, ale był taki czas że byli u władzy a ostatnie wypowiedzi młodego Szuchewycza sugerowały co innego niż pokój i pojednanie :]

orest napisał:
Dziwne i znamienne, że moderator umieszcza ostrzeżenia akurat pod moimi postami, a gdzie indziej nie reaguje.

Ukłony dla Moderatora.

O tego "idola" Ci chodzi? no daj spokój Bardzo szczęśliwy nie masz poczucia humoru czy jak?przecież chodzi o przypadkową zbieżność imion a nie nazwisko.
Rozwinę temat z tego tekstu dotyczący tej postaci ale nie w odniesieniu do Ciebie, zebyś tu zębami znowu nie zgrzytał..:

Cytat:
Mirosław Onyszkiewicz "Orest" /w tej rodzinie było przynajmniej trzech zajmujących się wojskiem byli jeszcze: Mirosław Onyszkiewicz "Myron" d-ca sotni UPA i Janusz Onyszkiewicz niedawny minister III RP obecnie kandydat SLD/UW/

Jaja sobie robią???? czy jak? Banderowiec w polskim rządzie?!?!?! SKANDAL!!!! (udawane zaskoczenie) ;p

orest napisał:

Resztę przemilczę, bo szkoda klawiatury.

Pozdrawiam.

No i słusznie bo z Poliszczukiem nie wygrasz :]

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk


Ostatnio zmieniony przez H2HSnake dnia Czw 29 Lip, 2010 19:30, w całości zmieniany 1 raz

Czw 29 Lip, 2010 19:01

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mirosław Onyszkiewicz "Orest" /w tej rodzinie było przynajmniej trzech zajmujących się wojskiem byli jeszcze: Mirosław Onyszkiewicz "Myron" d-ca sotni UPA i Janusz Onyszkiewicz niedawny minister III RP obecnie kandydat SLD/UW/

H2HSnake napisał:

Jaja sobie robią???? czy jak? Banderowiec w polskim rządzie?!?!?! SKANDAL!!!! (udawane zaskoczenie) ;p


No widzisz H2HSnake co się porobiło, a powiem Ci więcej, wnuczka Józefa Piłsudskiego miała gdzieś Wasze kresowiackie plucie na Onyszkiewiczów i wyszła za mąż za jednego z nich. Chyba musicie z Ariksem utworzyć odpowiedni komitet i jak na dumnych Polaków przystało w ramach „akcji odwetowej” usunąć Piłsudskiego z Wawelu Bardzo szczęśliwy

Czw 29 Lip, 2010 19:06

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:
Widzę że temat odbiega na inne tory, więc polecam ten ciekawy artykuł na temat zamordowanych w Pawłokomie, jeśli to co pisze autor jest prawdą to wiele zmienia ?

http://www.rodaknet.com/rp_wycislak_10.htm


a H2HSnake dodał:
"faktycznie interesujący artykuł"

Totalny dyletant, ale sypnął cyframi, datami i na ARIKSIE oraz H2HSnake zrobił wrażenie a to że „informacje” z księżyca, no cóż, kto o tym wie. Świetny przykład „weryfikowania” faktów podanych przez ukraińskich autorów przez Polaka ignoranta. Nie wierzcie chłopcy we wszystko co przeczytacie nawet wtedy gdy bardzo Wam treść bzdur odpowiada. Muszę jednak przyznać fajnie Wam Wyciślak ciemnotę wcisnął.

PS
Przepraszam, Ariks jeszcze się zastanawia czy Wycislak mu nie wciska Uśmiech

Czw 29 Lip, 2010 19:30

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak to jest że wszyscy zawsze bzdury wg. ciebie wciskają a Ty jesteś wręcz ''chodzącą encyklopedią'' chłopie więcej pokory a mniej buty.

Czw 29 Lip, 2010 19:46

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
a powiem Ci więcej, wnuczka Józefa Piłsudskiego miała gdzieś Wasze kresowiackie plucie na Onyszkiewiczów i wyszła za mąż za jednego z nich.

No nic nie poradzimy że poczciwina nic o jego związkach z OUN-UPA nie wiedziała :]poza tym miłość jest ślepa Bardzo szczęśliwy Nie mam jej tego za złe, ale gdyby to się stało przed wojną to by ją musiał zarezać :] także trafiła w odpowiedni czas.

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 29 Lip, 2010 19:51

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
Muszę jednak przyznać fajnie Wam Wyciślak ciemnotę wcisnął

I jeszcze im wyciślił drzewko genealogiczne Janusza Onyszkiewicza, co bezmyślnie za nim powtarzają Laughing

Najwięksi plujcy na J. Onyszkiewicza to w wielu przypadkach obecnie (i w niedalekiej przeszłości, bo niektórym już Pan Bóg ulżył) najdumniejsi Polacy, z dziada pradziada, z baby prababy. Szczególnie endeckiej orientacji. Bohatersko walczyli o prawdę i wolną Polskę w niepodległościowo-patriotycznych formacjach, takich jak PRON czy ZP Grunwald. Podczas gdy Janusz O. tchórzliwie ukrywał się w więzieniu, czy w ośrodku internowania. Później ci bohaterowie niezłomni zasilili różne "patriotyczne ruchy kresowe", naturalną koleją rzeczy (jak mi się wydaje).
Jeden + z tego wszystkiego dzisiaj. Nawet H2HSnake przyznał, że Kulińska ordynarnie zełgała, a to kolejny kroczek do obalenia kresowiackiej krwawej klechdy. Za co mu jego niecne uczynki (słowy nieprzemyślanemi) odpuszczam, na razie.

Pozdrawiam Bardzo szczęśliwy

Czw 29 Lip, 2010 20:04

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake powiela Wyciślaka:
H2HSnake napisał:
Warto tutaj przypomnieć, że niemal pod bokiem tego oddziału w sąsiednich Oleszycach działał cały czas głównodowodzący rejonem UPA "Zachód", Mirosław Onyszkiewicz "Orest"



No tak H2HSnake z Wyciślakiem utworzyli nową strukturę: rejon UPA "Zachód" i jeszcze kłamią że głównodowodzącym był Mirosław Onyszkiewicz „Orest”, żeby było jeszcze śmieszniej wypisują że przebywał w Oleszycach, dobre, bardzo dobre.

Panowie więcej odwagi, proszę się przyznać który z Was został głównodowodzącym utworzonego przez Was tworu rejon UPA "Zachód. Po co ta skromność, przecież teraz już wszystko jest jasne kto „za czyje pieniądze ” i „w czyim interesie pisze” Uśmiech

Czw 29 Lip, 2010 20:11

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:

I jeszcze im wyciślił drzewko genealogiczne Janusza Onyszkiewicza, co bezmyślnie za nim powtarzają Laughing


Trochę to zabawne ale i żałosne, kresowiacy (a może tylko pseudo) Januszowi Onyszkiewiczowi potomkowi starej polskiej rodziny szlacheckiej z kresów poprawiają życiorys, (podobnie jak Motyce), ale oni już tak muszą, jak to mawiał Jacek Fedorowicz "są na takim musiku" Uśmiech

Czw 29 Lip, 2010 20:22

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:
Jak to jest że wszyscy zawsze bzdury wg. ciebie wciskają a Ty jesteś wręcz ''chodzącą encyklopedią'' chłopie więcej pokory a mniej buty.


Ariks jak potrafisz wytknij mi pisanie gdzieś tu nieprawdy a jeżeli nie potrafisz to te gatki o pokorze i bucie zachowaj dla cioci.

Czw 29 Lip, 2010 20:28

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake napisał:
Janek11 napisał:
a powiem Ci więcej, wnuczka Józefa Piłsudskiego miała gdzieś Wasze kresowiackie plucie na Onyszkiewiczów i wyszła za mąż za jednego z nich.

No nic nie poradzimy że poczciwina nic o jego związkach z OUN-UPA nie wiedziała :]poza tym miłość jest ślepa Bardzo szczęśliwy Nie mam jej tego za złe, ale gdyby to się stało przed wojną to by ją musiał zarezać :] także trafiła w odpowiedni czas.


Jak myślisz, Janek, czy ten debilny dowcip bardzo by rozśmieszył Pana Janusza Onyszkiewicza?

Serdecznie pozdrawiam.

Czw 29 Lip, 2010 20:41

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:


No tak H2HSnake z Wyciślakiem utworzyli nową strukturę: rejon UPA "Zachód" i jeszcze kłamią że głównodowodzącym był Mirosław Onyszkiewicz „Orest”, żeby było jeszcze śmieszniej wypisują że przebywał w Oleszycach, dobre, bardzo dobre.

Zaraz, chwila, ja zacytowałem artykuł z linka który podał Ariks i to już w Twoim mniemaniu czyni mnie współautorem tego artykułu? do tego jeszcze nazywasz mnie kłamcą, chociaż z tekstem w tym artykule nie mam nic wspólnego? chyba potrzebujesz lekarza Janek, albo długiego odpoczynku od komputera.Że tak użyję cytatu z pewnej komedii "What's your damage boy?!"

Może spróbuje jak Poliszczuk wyłożyć Ci to na poziomie gimnazjalnym bo inaczej nie załapiesz: zacytowałem ten fragment z Orestem tylko dlatego że pojawiło się tam imię OREST, za co "nasz" Orest się nieco oburzył, a Ty mnie pociągasz do odpowiedzialności za treść całego tekstu? heh to chyba nawet zabawne :].Coś podobnego jest w zachowaniu Twoim i Oresta, on z kolei atakuje Zaleskiego bo zaprezentował na swoim blogu list od jakiegoś czytelnika z Przemyśla, zacytował, więc w mniemaniu Oresta w zupełności popiera całym sobą ten tekst i jest winien użytych tam słów.
Co za pokrętna logika?Wy obaj tak macie od urodzenia?

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 29 Lip, 2010 20:47

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:

Jeden + z tego wszystkiego dzisiaj. Nawet H2HSnake przyznał, że Kulińska ordynarnie zełgała,

Ja nigdzie nie przyznałem że zełgała i to ordynarnie, tylko stwierdziłem że jeżeli jest jakiś dowód na to że zostały tam zabite kobiety i dzieci to zasługuje to na potępienie.Dodatkowo miałem okazję przeczytać jedną z jej książek "Dzieci kresów" w której odnalazłem relację rodziny mojego dobrego przyjaciela, i nie była ani trochę przekręcona, tylko zbyt streszczona, nie znalazły się tam wszystkie makabryczne szczegóły.Więc nie uważam ją za osobę fałszującą historię jak Motyka na ten przykład.A że ma wstręt do nacjonalistów ukraińskich, ja też mam, zwykłych Ukraińców natomiast lubię, i bardzo miło wspominam kontakty z nimi.Nie mają tak nasrane w głowach jak wyżej wspomniani neo banderowcy i im pochodne.

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 29 Lip, 2010 20:55

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:


Jak myślisz, Janek, czy ten debilny dowcip bardzo by rozśmieszył Pana Janusza Onyszkiewicza?

Serdecznie pozdrawiam.


Miałem kiedyś przyjemność dłużej porozmawiać z Januszem Onyszkiewiczem, zrobił na mnie dobre wrażenie, człowieka rzeczowego, dowcipnego i podchodzącego bez emocji do wydarzeń na które nie ma wpływu. Zapewne zna te bzdury, bo od dawna krążą wśród osób spragnionych sensacji, przypuszczam że jedynie mogły go rozbawić.

Pozdrawiam.

Czw 29 Lip, 2010 21:19

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake napisał:

Zaraz, chwila, ja zacytowałem artykuł z linka który podał Ariks i to już w Twoim mniemaniu czyni mnie współautorem tego artykułu?


Autorem jest Wyciślak który pokazał że mało wie na temat UPA, Ty zapewne również mało na ten temat wiesz więc bezkrytycznie powtórzyłeś za nim te bzdury.

Oczywiście nie jesteś autorem a jedynie zachwyconym powielacze Uśmiech

Czw 29 Lip, 2010 21:29

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
Miałem kiedyś przyjemność dłużej porozmawiać z Januszem Onyszkiewiczem, zrobił na mnie dobre wrażenie, człowieka rzeczowego, dowcipnego i podchodzącego bez emocji do wydarzeń na które nie ma wpływu. Zapewne zna te bzdury, bo od dawna krążą wśród osób spragnionych sensacji, przypuszczam że jedynie mogły go rozbawić.


Fakt, Onyszkiewicz ma duże poczucie humoru, również miałem okazję z nim rozmawiać. Ale mi raczej chodziło o inny "dowcip", ten o "rezaniu" żony. Chyba by trzeba było bardzo dużego poczucia humoru, nie sądzisz?

Pozdrawiam.

Czw 29 Lip, 2010 21:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.