| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem o szacunkach mówiących nawet o 100-130 głowicach. A więc całkiem potężny arsenał, szósty największy na ziemi. Do tego jest to państwo nieobliczalne, więc zagrożenie jest spore. Kto zaręczy, że kiedyś nie spodoba im się na te rakietki Hezbollachu odpowiedzieć atakiem atomowym?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 21 Lip, 2006 22:44

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars
zgadzam się w pełni. Dzisiaj w Faktach na regionalnej podali że Izrael zniszczył w Libanie ponad 50 mostów, trzy porty i trzy lotniska. Pokazali jak wygląda Bejrut. Pokazali ulice na której układają trumny z zabitymi. Państwo żydowskie pozbawia 4 milionowy naród środków do dalszej egzystencji. Nie ma już żadnych argumentów przemawiających na korzyść Izraela. Zgotował Libańczykom piekło. Z całym szacunkiem dla Żydów, ale mam nadzieję że poniosą w tej wojnie znaczne straty. Dzisiaj władze Libanu oznajmiły że jeżeli Izrael przekroczy granice, to regularna armia libańska będzie z Żydami walczyć. I chwała jej za to.
Pozdrawiam serdecznie Kolegów.
PS czy ktoś słyszał o tym, czy prowadzi się w Polsce jakąś zbiórkę pieniędzy na pomoc humanitarną dla Libanu?

Pią 21 Lip, 2006 23:01

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A gdzie można wpłacać pieniądze na nowe rakiety dla Izraela??
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 22 Lip, 2006 0:12

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owca dobrze wiedzieć, że ktoś ma jeszcze podobne poglądy Uśmiech
A swoją drogą rozbawiło mnie stwierdzenie, że Amerykanie muszą Izraelowi dawać pieniądze na zbrojenia... ja co jakiś czas muszę walczyć na forum z bezmyślnymi komunałami, że Żydzi zajęli większość banków i korporacji i mediów na świecie (w Polsce niby też), a tu patrzcie winni są Amerykanie Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 22 Lip, 2006 9:58

Powrót do góry
jajosworld
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

agresywny Izrael

otóż wydaje mi się, że Izrael coraz bardziej przegina, a media no cóż... w radzie nadzorczej Mordechaj Goldblum więc cóż mają mówić media... Na świecie można mówić, że Bułgarzy to gnoje, można mówić, że Gruzini to gnoje i wtedy nie dzieje się nic... ale jeśli ktoś nazwię uciemiężonych i gnębionych Żydów gnojami to natychmiast musi przeprosić on, premier jego państwa, i cała rodzina do 5 pokolenia wstecz, bo inaczej zamkną go do więzienia lub popełni samobójstwo (za trzecim razem - dwa razy nie zastano go w domu...) a jeśli ktoś przypadkiem w kraju katolickim postawi jakiś krzyż w miejscu gdzie zamordowano bardzo wielu katolików to też będzie musiał przeprosić... LUDZIE TO JEST JAKAś KOSMICZNA PARANOJA do tego takie nazwiska we władzach prawie każdego kraju jak Arendt... (czyt. Suchocka) jeśli któs nie zauważa pewnej prawidłowości i o wiele szerszego zjawiska niż sama agresja na Liban to polecam okuliste koniecznie niekoszernego Wink Zszokowany
_________________
żałosne jest to w jakim kierunku zmierza świat, a to że liczni nie chca tego widzieć jest zapowiedzią złego...

Sob 22 Lip, 2006 11:56

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A swoją drogą rozbawiło mnie stwierdzenie, że Amerykanie muszą Izraelowi dawać pieniądze na zbrojenia... ja co jakiś czas muszę walczyć na forum z bezmyślnymi komunałami, że Żydzi zajęli większość banków i korporacji i mediów na świecie (w Polsce niby też), a tu patrzcie winni są Amerykanie


Nie wiem co jest w tym śmiesznego. Znajdź sobie ne necie albo gdzieś budzet federalny, na pewno znajdziesz tam taką pozycję. W sumie masz rację, niewiedza jest czasami śmieszna Wink Nasz Ty wojowniku z komunałami Twisted Evil Piwo
Pozdrawiam!

Sob 22 Lip, 2006 12:45

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudi, żebyś nie musiał się trudzić podrzucam linka o pomocy wojskowej dal Izraela. Fakt, pomyliłem się. USA na łączną pomoc wojskową dla Izraela i Egiptu przeznaczają tylko 5 mld$ Mr. Green http://www.nato.int/docu/review/2002/issue4/polish/debate.htm
Dane pochodzą ze strony NATO, tak więc są wiarygodne.Swoją droga nie dotarłem do budzetu USA w necie Rolling Eyes Ma ktos linka może?
Dalej śmieszy Cię twierdzenie o pomocy finansowej dla Izraela Question Piwo
Pozdrawiam!

Sob 22 Lip, 2006 13:24

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:

A swoją drogą rozbawiło mnie stwierdzenie, że Amerykanie muszą Izraelowi dawać pieniądze na zbrojenia...

Nie dość że daja pieniądze, to jeszcze wysyłają za darmo broń

Cytat:
O coraz bardziej prawdopodobnej ofensywie lądowej w Libanie pisze także „The New York Times”. Świadczyć o tym może, według gazety, transport nowoczesnych, precyzyjnych bomb, wysłany do Izraela przez Amerykanów już po rozpoczęciu ataków na cele Hezbollahu w Libanie.

Według źródeł gazety decyzja o wysłaniu broni na Bliski Wschód została podjęta po krótkiej naradzie w wąskim gronie przedstawicieli administracji prezydenta Busha. Obawiano się, że ujawnienie aktywnego amerykańskiego wsparcia dla Izraela wywoła niezadowolenie rządów arabskich i porównane zostanie do wsparcia, jakiego Hezbollahowi udziela potajemnie Iran.


Kudi, mnie rozbawiają bzdury jakie wypisujesz Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam serdecznie[/url]

Sob 22 Lip, 2006 18:44

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek nie czytasz ze zrozumieniem. Mnie śmieszy fakt, że najpierw twierdzisz jakoby Izrael opanował wszystkie dziedziny biznesu, a teraz piszesz, że USA muszą im udzielać pomocy finansowej. Chyba nie ma tu spójności nie uważasz?

A paranoją dla mnie największą jest fakt, że ludzie interesujący się historią, szukający odpowiedzi na zaistniałe wcześniej wydarzenia, tolerują takie teksty jak kolega jajosworld. Insynuacje, próba zrobienia z kogoś Żyda (czyli dla tych ludzi kogoś gorszego)... W demokratycznym kraju można mówić wszystko, ale nie ma zbyt wielu, którzy broniliby ludzkiej godności. W dodatku ci, którzy wypisują lub obwieszczają takie komunały, z których śmieje się Piotrek, są gorliwymi katolikami, religii, która bez Żydów nigdy by nie zaistniała.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 22 Lip, 2006 18:49

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
W dodatku ci, którzy wypisują lub obwieszczają takie komunały, z których śmieje się Piotrek, są gorliwymi katolikami, religii, która bez Żydów nigdy by nie zaistniała.

Przecież już zdemaskowałem ten spisek Mossadu parę postów wyżej....
A poza tym to po prostu zazdrość - cienasy z Polski pracują na Zachodzie w knajpach i na budowach, a cwaniaczki z Izraela zarządzają tymi cieniasami! I to budzi okrutną zawiść w narodzie...

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 22 Lip, 2006 19:52

Powrót do góry
jajosworld
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oczywiście wielka niespójność tu występuje... UśmiechUśmiechUśmiech Amerykańscy kongresmani Rosenfeld, Golbaum - przepraszam zagalopowałem się... tak nazywali się ich rodzice... oni to John Smith, Terry Adams Wink podejmują uchwałe kongresu o dofinansowaniu biednego i ciemieżonego kraju w imię walki z terroryzmem...

coż... kiedyś już pewne towarzystwo finansowało ze Stanów pewnego malarza austriackiego ...

_________________
żałosne jest to w jakim kierunku zmierza świat, a to że liczni nie chca tego widzieć jest zapowiedzią złego...

Sob 22 Lip, 2006 20:38

Powrót do góry
jajosworld
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cieniasy z Polski... ciniasy z Polski są lepiej wykształceni niż cieniasy z zachodu i to o wiele ale niestety w historii było kilku panów w rodzaju Ulianowa (agenta marsz. von Ludendorfa) którzy byli również wybrani i mamy to co mamy... czyli cieniasy z zachodu zarządzają "cieniasami" z Polski... poza tym jak ci się tak strasznie nie podoba nasz kraj i cieniasy z niego wyrastające zrzeknij się obywatelstwa, oddaj grzecznie pieniądze za udzieloną Ci edukacje i wyjedź budować kolejne kibuce Wink...

dzięki takim cieniasom z Polski, którzy kiedyś pracowali w szkołach umiesz czytać...

_________________
żałosne jest to w jakim kierunku zmierza świat, a to że liczni nie chca tego widzieć jest zapowiedzią złego...

Sob 22 Lip, 2006 20:44

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stalina też finansowali (wystarczy wspomnieć utawę LeandLease). A później UE (Plan Marshalla) i co z tego wynika? UE I Kraje Arabskie finansują Palestyńczyków, którym powodzi się fatalnie.... I co z tego wynika??
Wyciąganie komuś (zgodnie z prawdą lub poprzez zwykłe pomówienie) żydowskiego pochodzenia jest żałosne. Przypomnę tylko, że Jezus był Żydem, Maria była Żydówką, Józef był Żydem - chyba że ktoś uważa, że to byli emigranci z Polski...
Poza tym wszyscy ludzie pochodzą z Afryki (wg. obecnych ustaleń naukowych) lub od Adama i Ewy...
A swoją drogą, ciekawe jak nazywał się dziadek Rydzyka.... Twisted Evil

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 22 Lip, 2006 20:49

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jajosworld napisał:
cieniasy z Polski... ciniasy z Polski są lepiej wykształceni niż cieniasy z zachodu i to o wiele ale niestety w historii było kilku panów w rodzaju Ulianowa (agenta marsz. von Ludendorfa) którzy byli również wybrani i mamy to co mamy... czyli cieniasy z zachodu zarządzają "cieniasami" z Polski... poza tym jak ci się tak strasznie nie podoba nasz kraj i cieniasy z niego wyrastające zrzeknij się obywatelstwa, oddaj grzecznie pieniądze za udzieloną Ci edukacje i wyjedź budować kolejne kibuce Wink...

dzięki takim cieniasom z Polski, którzy kiedyś pracowali w szkołach umiesz czytać...

Na razie to nie ja chcę wyjeżdżać z Polski "bo tu nie da się godnie żyć" jak szanowny Pan zasugerował w innym wątku.
Co do "cieniasów" to to właśnie była ironia - mogę to szerzej wytłumaczyć, zaczynając od podania definicji ironii....

Zaczynam się gubić w toku rozumowania Szanownego Pana - co ma Lenin do tego, że "nieuki" z Zachodu zarządzają polskimi "mądralami"????? Kilku na prawdę mądrym i wykształconym udało się znaleźć dobrą i satysfakcjonującą pracę na Zachodzie. Znacznej części reszty się chyba tylko wydawało że są tacy wspaniali w tym co robią...

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 22 Lip, 2006 20:58

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mnie śmieszy fakt, że najpierw twierdzisz jakoby Izrael opanował wszystkie dziedziny biznesu, a teraz piszesz, że USA muszą im udzielać pomocy finansowej. Chyba nie ma tu spójności nie uważasz?


Po pierwsze nie mówiłem o wszystkich dziedzinach biznesu, ale o głownych mediach w stylu NYT czy WP. A to znaczna różnica Wink USA nie muszą, ale chcą. Żydowskie lobby w USA skutecznie zabiega o dofinansowania dla izraelskiej armii. Zresztą nie jest to jedyne lobby narodowosciowe w USA. Tam to jest normalna sprawa, lobbyści są zarejestrowani jak każdy inny przedsiębiorca.
Cytat:
W demokratycznym kraju można mówić wszystko, ale nie ma zbyt wielu, którzy broniliby ludzkiej godności.

Jak to nie Question Ty jesteś Kudi Wink Piwo
Cytat:
W dodatku ci, którzy wypisują lub obwieszczają takie komunały, z których śmieje się Piotrek, są gorliwymi katolikami, religii, która bez Żydów nigdy by nie zaistniała.

Nie mogłeś się powstrzymać, zeby nie dopierdzielić katolikom, co?
Rolling Eyes A może dla Ciebie katolicy nie mają godności ludzkiej, której tak bronisz?
Cytat:
A poza tym to po prostu zazdrość - cienasy z Polski pracują na Zachodzie w knajpach i na budowach, a cwaniaczki z Izraela zarządzają tymi cieniasami! I to budzi okrutną zawiść w narodzie...

Wiesz Owca, może Ty masz taki kompleks. Ja na pewno nie Wink Nie muszę nigdzie wyjeżdżać, robie to co lubię, nie mam dużych wymagań. I niczego nikomu nie zazdroszcze. I nie czuję się gorszy ani od Żyda, Amerykanina czy kogokolwiek innego. Akurat wartościuje ludzi pod względem innych cech niż pochodzenie.
Pozdrawiam!

Nie 23 Lip, 2006 18:03

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek ja nie mam nic do przedstawicieli żadnej religii. Ot po prostu gubię się w ludzkiej przewrotności. Co niedziela do kościoła, Jezuska całujemy w nóżkę lub inne miejsce, przy Maryji klękniemy i Józefowi też oddajemy chwałę, nie mówiąc o św. Piotrze i Pawle, kilka "wysłuchaj nas Panie" również słychać w intencji Jana Pawła (który nota bene jasno i wyraźnie stwierdził, że antysemityzm jest grzechem, a jak wiemy z religii za grzech idzie się do piekła), a w poniedziałek już słychać głupie teksty reprezentanta Polski, kolegi jajosworda, że ten to na ma nazwisko Blumenbaum, a tamten Goldberg? No i co z tego? Znam ludzi, którzy zmienili nazwisko z Cipka na Markiewicz? Co z nimi zrobimy? Na roboty czy do więzienia? Znam tez takich co nazwiska nie zmieniają co najmniej od 3 pokoleń, otrzymali na imię Roman po polityku Dmowskim i są idiotami. Może z nimi coś powinniśmy zrobić, a nie się czepiać Żydów, masonów, tłuc ciemnoskórych (jak to miało miejsce wczoraj na Mazurach). Tolerujemy bezmyślnych kołtunów, którzy pozdrawiają się jak naziści... No i tekst, żeby Owca wyjechał zagranicę i oddał pieniądze za edukację... Może Ty jesteś v-ce ministrem, który wpadł na ten genialny pomysł w stosunku do lekarzy? A studia skończyłeś? Wiesz co to znaczy studiować, zarabiać kasę na akademik, przygotować się do kolokwiów, kilkunastu egzaminów w roku, jeść w pośpiechu i dzięki temu złapać wrzody żołądka? Więc nie pisz głupot, że 5 lat wyrzeczeń nic nie kosztuje. I nie mamy na szczęście komunizmu. Za chwilę będzie można zupełnie swobodnie wybrać sobie uczelnie w całej Unii i ciekawe co wtedy zrobi MEN jak nikt nie będzie chciał chodzić na nudne, przestarzałe wykłady polskich profesorów. Czując obecną koncepcję, ci którzy wyjadą na studia zagranicą będą musieli zapłacić podatek. To już było w historii - chcesz wyjechać, zostaw majątek - ale nieuki nie biorą lekcji z przeszłości...
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 23 Lip, 2006 20:35

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I teraz Kudi wmawiasz nam, że potępiamy agresję Izraela na Liban dlatego, że jesteśmy antysemitami, fanatycznymi katolikami a na drzwiach w pokoju wieszamy sobie rozkładankę z pewnym Romanem. I to jest właśnie to, że jak ktoś potępi Izrael to jest antysemitą, ba żydożercą. Do ludzi twojego pokroju hołdujących poprawności politycznej nie dociera że w ocenie wydarzeń na świecie można kierować się czymś innym niż pochodzenie. Wyobraź sobie że nie krytykuje państwa żydowskiego za to że mieszkają tam Żydzi, tylko za to że rozpętalo wojne w której zginęło juz prawie 400 niewinnych osób, tysiące są rannych, a 4 milionowy kraj leży w gruzach, jego mieszkańcy nie mają podstaw dalszej egzystencji.
A atakowanie religii w sytuacji kiedy kończą ci się rzeczowe argumenty pokazuje, że dorownujesz takim jak jajosworld. Ostatnim sakramentem jaki przyjąłem była komunia. od tego też czasu nie chodze do kościoła. Bo nie kręcą mnie takie imprezy. I rozumiem że można zlewać się z takich patologii jak sekta Rydzyka itp, ale już nie rozumiem dlaczego przeszkadza ci fakt że ludzie chodza do kościoła. Rozumiem że wg ciebie powinno się zburzyć świątynie (tak jak robi to Izrael któremu hołdujesz) i wtedy byłbyś szczęśliwy. Taki moderator to poprostu żenada.
Pozdrawiam serdecznie i proponuję żeby wrócić do tematu Izraela a nie dyskutować sobie nad tym kto w jakiego wierzy bożka i jak go wyznaje.

Nie 23 Lip, 2006 21:16

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
A studia skończyłeś? Wiesz co to znaczy studiować, zarabiać kasę na akademik, przygotować się do kolokwiów, kilkunastu egzaminów w roku, jeść w pośpiechu i dzięki temu złapać wrzody żołądka? Więc nie pisz głupot, że 5 lat wyrzeczeń nic nie kosztuje.

Ja też skończyłem 5 lat studiów, i pomimo iż nie były one zupełnie darmowe, to jednak uważam że społeczeństwo trochę włożyło w to, bym mógł studiować. mam więc wobec niego pewien dług. Jeśli bym teraz zwiał za granicę, to tak jakbym się od niego uchylał. Wcale się nie dziwię pomysłom z lojalkami dla studiujących medycynę. Moje studia były realtywnie tanie, ale taka medycyna to już sporo kosztuje... Nie może być tak że my z naszego nędznego budżetu będziemy sponsorować kształcenie kadr dla zachodu. Co to, to nie!

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 23 Lip, 2006 22:53

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może pójść w drugą stronę? Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić ludziom po studiach pracy zgodnej z wykształceniem i za godziwe pieniądze, to może po prostu zlikwidować niepotrzebne w takiej sytuacji wyższe uczelnie i sprzedać ich tereny pod budowę biurowców i hipermarketów?
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Nie 23 Lip, 2006 23:01

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A za 20 lat będziemy bantustanem zamieszkanym przez analfabetów. Świetlana perspektywa...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 23 Lip, 2006 23:07

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić ludziom po studiach pracy zgodnej z wykształceniem i za godziwe pieniądze, to może po prostu zlikwidować niepotrzebne w takiej sytuacji wyższe uczelnie i sprzedać ich tereny pod budowę biurowców i hipermarketów?


Na rany Zbawiciela. A kto powiedział, że ludzie po studiach mają problem z pracą. Aaa tak, mają ci, którzy uważają, że państwo powinno im zapewnić pracę. Ci którzy szukają pracy to już inna bajka. Pamiętam spotkanie z kolegami i koleżankami 10 lat po maturze. Pokończyli studia (w 90%) i radzili sobie znakomicie.
Ale jeżeli ktoś woli przeliczać złotówki na euro to nigdy nie będzie tak dobrze. Nie ten kraj, nie ta przeszłość, nie te możliwości.

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 23 Lip, 2006 23:16

Powrót do góry
jajosworld
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
kudi napisał:
A studia skończyłeś? Wiesz co to znaczy studiować, zarabiać kasę na akademik, przygotować się do kolokwiów, kilkunastu egzaminów w roku, jeść w pośpiechu i dzięki temu złapać wrzody żołądka? Więc nie pisz głupot, że 5 lat wyrzeczeń nic nie kosztuje.

Ja też skończyłem 5 lat studiów, i pomimo iż nie były one zupełnie darmowe, to jednak uważam że społeczeństwo trochę włożyło w to, bym mógł studiować. mam więc wobec niego pewien dług. Jeśli bym teraz zwiał za granicę, to tak jakbym się od niego uchylał. Wcale się nie dziwię pomysłom z lojalkami dla studiujących medycynę. Moje studia były realtywnie tanie, ale taka medycyna to już sporo kosztuje... Nie może być tak że my z naszego nędznego budżetu będziemy sponsorować kształcenie kadr dla zachodu. Co to, to nie!


brawo... zdecydowanie popieram zdanie wyżej wyrażone !!!

_________________
żałosne jest to w jakim kierunku zmierza świat, a to że liczni nie chca tego widzieć jest zapowiedzią złego...

Nie 23 Lip, 2006 23:16

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tak nam to grozi. Jeszcze parę amnestii min. edukacji i będziemy mieli analfabetów z wyższym wykształceniem. Twisted Evil
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 23 Lip, 2006 23:19

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Jeszcze parę amnestii min. edukacji i będziemy mieli analfabetów z wyższym wykształceniem. Twisted Evil

Już teraz zdarzają się tacy. Choć walczę z nimi ogniem i mieczem Twisted Evil.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 23 Lip, 2006 23:22

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja już sobie zaczynam odpuszczać. CO roku przychodzą gorsi Smutny Piwo
Na szczęście ja zajmuję się tylko ich technicznymi umiejętnościami.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 23 Lip, 2006 23:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.