| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko czego podany przykład ma dowodzić? Proszę jezeli kolegę interesuje temat napisać dobrą historię/bajkę na dany temat a jeżeli trafi ona do czytelnika to chyba warto będzie... Uśmiech Powtórze z innego wątku wcale nie jest łatwo pisać dobre bajki na temat pogmatwanej historii nacji europejskich europy środkowej dotkniętych tzw. syndromem bałkanizacji.
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 23 Sty, 2013 13:18

Powrót do góry
kist
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Delikatnie chciałem zwrócić uwagę na problem opluwania polskiej historii, narodu, jej przywódców moralnych i politycznych. Jest to moje (!) podsumowanie dyskusji na różnych forach (na IOH) świat się nie kończy. Taka treść może się znależć już nie długo w pseudopodręcznikach do "nauki historii" . Gdy zbliża się np. rocznica wybuchu wojny to fora i szmatławce pełne są tytułów - Westerplate, zakłamani bohaterzy ?, itd .Gdy nadchodzi rocznica wybuchu Powstania : Listopadowego, Styczniowego, Warszawskiego, to znowu wrzawa - nieodpowiedzialny element, kierujący się prywatą doprowadził do wybuchu powstań, a głupi naród Polski dał się porwać ideom. Fałszuje się historię obozów koncentracyjnych, zbrodnie ludobójstwa na Polakach to nędzne, nudne bajki. Nawet ten tytuł "Kolejne Jedwabne" w podświadomości czytelnikowi ma sugerować zaplanowaną i konsekwentnie realizowaną politykę wyniszczenia Żydów przez nasz naród (nie jednostki). Jad się sączy..... W latach sześćdziesiątych podczas zabaw żaden chłopak nie chciał być Niemcem. Kiedyś byłem na rekonstrukcji historycznej bitwy partyzantów z Neimcami. polaków było 4 Przebranych za Wehrmacht i SS - 30. Na prośbę organizatorów o wspomożenie polskich sił, najpierw wybuchła kłótnia , a następnie część najmłodszych ze łzami w oczach ściągała swe ukochane SS - mańskie mundurki. Może to i moja kolejna nudna bajka, a może i nie.... ?

Sro 23 Sty, 2013 19:44

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kist napisał:
latach sześćdziesiątych podczas zabaw żaden chłopak nie chciał być Niemcem. Kiedyś byłem na rekonstrukcji historycznej bitwy partyzantów z Neimcami. polaków było 4 Przebranych za Wehrmacht i SS - 30. Na prośbę organizatorów o wspomożenie polskich sił, najpierw wybuchła kłótnia , a następnie część najmłodszych ze łzami w oczach ściągała swe ukochane SS - mańskie mundurki.


PT kist

Zostawmy ... jad . Bo nie o to chodzi w relatywizowaniu faktów.

Dziwisz sie Waść. A to popatrz sobie na tzw intelektualne wartości nie tylko młodzieży ale i społeczeństwa oparte na zasadzie ... łatwo , miło , bez wysiłku a co najważniejsze ... bez nauki. Ot potega inernetu ( m.in ) a do tego durnowata polityka przywódców ( tzn : przy -wódce ) tego kraiku ( tak tak ). To trwa od setek lat . Zawsze patrzono na ... obcych jako ... "sojuszników " i mentorów . Taż teraz ja wiem ,że ( jak pisałem w moich postach ) wojna wybuchła 17 września i III Rzesza nam pomagała jak mogła ( jak nie mogła to nie pomagała ) . A wróg był jeden ohydny Rosjanin , który to wymordował ... miliony - i pozostał nim do dziś . Dziwi mnie tylko cordiale entante pomiedzy tym ruskiem a niemcem , który nas strrrrrasznie kocha ( nocnik jak zwykle czeka ) . Ale widac jestem juz objety sklerozą i nie pojmuje tzw WSPÓLNOTY ... ( obojetnie jakiej . Ja jednak wole własnośc określoną ).

PS . Powyższe wcale nie zwalnia mnie od patrzenia na FAKTY - nawet te posledniejsze. A Powstania to naprawdę ... zbrodnia na Narodzie i jego substancji .

Zatem kończę słowami biskupa co to i na ony czas i teraz wyróżnikiem Narodu , na dodatek był bystrym postronnym obserwatorem :

GĘSI

Gęsi, iż Rzym uwolniły,

Wielbione były;

A że się to i w nocy, i krzyczeniem działo,

Ujęte chwałą

Szły na radę i stanęło,

Aby zacząć nowe dzieło:

W krzyczeniu się nie oszczędzić,

Lisy z lasa wypędzić.

Więc wspaniałe a żwawe

Poszły w nocy i wrzawę

W lesie zrobiły,

Lisy zbudziły.

A te, gdy z jam wypadły,

Zgryzły gęsi i zjadły.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 23 Sty, 2013 21:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kist;


Cytat:
Delikatnie chciałem zwrócić uwagę na problem opluwania polskiej historii, narodu, jej przywódców moralnych i politycznych.



Znacznie gorszym zjawiskiem jest to, że Ci którzy nieustannie podnoszą larum w obronie rzekomo atakowanych świętości, sami wiedzę w danym temacie mają nader nikłą. Stąd ich krzyk, za którym stoi analfabetyzm historyczny.
To co jest w ich ocenie; antypolonizmem, zgniłym liberalizmem, czy chamskim atakiem, jest w rzeczywistości informacją do której nie potrafią się w sposób merytoryczny odnieść. Czyli, skoro nie wiedzieli, znaczy że takiego wydarzenia czy zjawiska, nie było.
Sumując;

Cytat:
a głupi naród Polski dał się porwać ideom.


Mądry naród z klęsk wyciąga wnioski, które stają się fundamentem zwycięstwa. Jeżeli dzieje się inaczej, a tak jest w opisywanym przypadku, trzeba kopa aby nastał czas przebudzenia. Bo czas ku temu jest najwyższy.

O czym przypomina, Żyd, ateista i zło wcielone w mojej osobie Evil or Very Mad

seth

kist;

Cytat:
Przebranych za Wehrmacht i SS - 30. Na prośbę organizatorów o wspomożenie polskich sił, najpierw wybuchła kłótnia , a następnie część najmłodszych ze łzami w oczach ściągała swe ukochane SS - mańskie mundurki. Może to i moja kolejna nudna bajka, a może i nie.... ?



Historia nie jest bajką, ale żeby ją zrozumieć i właściwie się do niej odnieść trzeba lat i setek tysięcy przeczytanych stron. Inaczej się nie da. Kto idzie na skróty, ten otrzymuje "bajkę" przyciętą do poziomu jaki reprezentuje.

Sro 23 Sty, 2013 21:25

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
... Żyd, ateista i zło wcielone w mojej osobie Evil or Very Mad

seth

.


Szalom PT seth

No . Noooooooo , Żyd i ... ateista ( bo zło to rozumiem - sam je reprezentuje ) . Horrrrendum . Świat mi się wali . Ne bis in idem .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 23 Sty, 2013 21:55

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proponuję nieco zejśc na ziemię i nie mieszać różnych systemów walutowych Uśmiech
Panterki SS czy się to komu podoba czy nie podobały się młodzieży takze podczas Powstanie Warszawskiego AD 1944 - czy to zaraz ma źle świadczyć o ówczesnych młodych ludziach? Niekonicznie - MOŻE po prostu wystarczy miast dramatyzować skupić się bardzo dobrym projekcie mundurowym, który "wpada w oko" ?
Kwestia mody jest integralną cześcia naszego życia i dobrze przygotowany projekt może się podobac lub nie - niezależnie od tego kto ten projekt wykonał i kto go nosił...
MOże po prostu wystarczyło zaprojektować własne rodzime mundury lewpiej i ciekawiej - tak aby wciągały ? Uśmiech
W kwestii bajek zaś - David.S. Landes przupomina taką starą brytyjską koncepcję, że 98 % polityków i generałów to niekompetentni ignoranci i bałwany zwykłe Uśmiech - a te pozostałe 2 % nie tylko musi z naddatkiem zadrobić błędy i zaniechania powyższych ale i skierowac politykę w pożądanym kierunku a ponadto to sposób przedstawiania włąsnie ich działań kształtuje historię. Czy my nie mamy problemu własnie na tej płaszczyźnie? Idealizując do bólu przywódców niejako w czambuł doprowadzajac do sytuacji, ze ani nie ma pożadnej krytyki ani nie ma pozadnej pochwały? Prawda zas jest taka, że ogół ma gdzieś jakieś głębsze rozważania - woli gotowe hasła i poglądy co ma myśleć na dany temat. Problemem i to poważnym jest zaś to, ze nawet na tym polu jest kulawo i zwyczajnie rodzimi historycy nie umieja stworzyć spójnej wersji wydarzeń potrafiącej przekonać ogół Smutny
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Sty, 2013 12:32

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Panterki SS czy się to komu podoba czy nie podobały się młodzieży takze podczas Powstanie Warszawskiego AD 1944

Myslę, że to nie kwestia upodobań, tylko konieczności, wynikającej z dostępności tego wyposażenia. Podobnie jak niemieckie hełmy, PM-y, granaty itp.. O tym by powstańcy mieli jakieś szczególne upodobanie do niemieckich mundurów czy broni pierwsze słyszę. Natomiast spotkałem się z alergicznymi reakcjami wobec nich ze strony osób mających okupacyjne doświadczenia (i wcale się temu nie dziwię)

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 24 Sty, 2013 13:09

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 1033
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław/UK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

Cytat:
to nie kwestia upodobań, tylko konieczności, wynikającej z dostępności tego wyposażenia.


Problem bierze sie od samego poczatku z braku dostepu szerokiego do Historii. A czytac sie nie chce.
Jesli lekcje historii w szkołach poskaracano do granic niemożliwośći (np. na II>WW jest tylko 45min. jak młodzież ma sie utożsamiac z własna historią
Ponadto zalew gier komputerowych , owe tanie "umundurowanie" ,programy historyczne w naszej i Discovery propaguja ... własnie co. ?

Ponadto zaprzeczanie i negowanie historii napisanej w czasach przed 1990 , wroga robota IPN (np. owe wydane dokumenty o zbrodniach hitlerowskich i ich "zaginięcie " w Ludwigsburgu, *pisano na forum, silna "nacja Ua"w IPN i "odchudzanie "teczek związanych z członkami oun/upa )

Dlatego masz na naszych ulicach (czy we Lwowie ) młodzież w mundurach SS z rękami ku górze .
Pytanie : gdzie byli rodzice!?

Czw 24 Sty, 2013 14:09

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ted1;


Cytat:
A czytac sie nie chce.


Smutna prawda. Jednak taki osobnik wcale nie ma z tego tytułu kompleksów. Jego apetyt na wyłączność w temacie, o którym nie ma pojęcia jest taki jak bezzębnego na suchary.

de Villars;

Cytat:
. Natomiast spotkałem się z alergicznymi reakcjami wobec nich ze strony osób mających okupacyjne doświadczenia



Ale tych ludzi jest coraz mniej. Moda na SS jest w Polsce nieprzemijająca, czasami trudno ją zrozumieć współczesnym. Zwłaszcza jeżeli w mundurze tej formacji, chodzi kolejny kretyn, chwalący Hitlera. A tacy się zdarzają. Niestety.

Czw 24 Sty, 2013 19:11

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Potocznie mówimy o uwagach : NA MARGINESIE . Tutaj jednak i nie tylko w tym temacie należy zacytować NIE na marginesie myśl sprzed 413 lat !!!! z roku 1600 z aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej a wygłoszonego przez jej założyciela Kanclerza Wlk. Koronnego ( które sa aktualne po dziś dzień ... i dalej ) ; " Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie... Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli " Nihil plus ultra , Radzę jeszcze poczytać Staszica " Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego " z 1787 gdzie mutatis mutandis treśc dokładnie opisuje stan ... dzisiejszego i społeczeństwa i jego klasę rządzącą. Ale to przecież .. polska ... tradycja narodowa. Ot taki kolejny - kult.

Ba , ale kogo to interesuje ? Po co mózg jak jest ... elektroniczna technika informacyjna- zapominając że elektronika NIE MYŚLI - to tylko program. A co się dzieje jak braknie ... prundu i tryndu . To wtedy jasno : widac , słuchąc i czuć .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 24 Sty, 2013 19:29

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Moda ..... jest w Polsce nieprzemijająca, czasami trudno ją zrozumieć ....


Szalom PT seth

Pozwoliłem sobie lekko "strawestowć " Twój post . W takiej postaci lepiej oddaje stan umysłowy tego społeczeństwa .

PS . Ten Kraj posługiwał się łaciną uprzednio i znajomośc tejże nobilitowała. Teraz tez jest łacina i jeszcze ją spopularyzowano tak bardzo tyle tylko że w wersji ogólnodostepnej - kuchennej , zatem nie dziwne iż nie rozumieja co oznacza zwrot uzyty przez Marcus Tullius Cicero : " Historia magistra vitae est " i jakie niesie konsekwencje w ... CAŁYM ŻYCIU nie tylko w odniesieniu do zaszłości w dziejach .
W obrzydłych czasach socjalizmu w XI tej klasie był taki przedmiot jak : " Propedeutyka filozofii " . Aliści mądrzy dydaktycy ( jakze nowocześni w ... tryndach ) doszli do wniosku ,ze to był przedmiot zbedny . Właściwie mieli racje . Stadem baranów ( nie obrażając tych ostatnich ) mozna bez obawy rządzic .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Czw 24 Sty, 2013 19:52, w całości zmieniany 1 raz

Czw 24 Sty, 2013 19:48

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy przypadkiem nie naditerpretujemy normalnej młodzieżowej fascynacji mundurem? Powtórzę - mundury SS są/były po prostu bardzo ciekawie zaprojektowane i budzą jednoznaczne skojarzenia z postawami, którym młodym ludziom w dośc naturalny sposób potrzeba...
Fakt, że takie same mundury nosiło kiedyś SS i czym ono tak naprawdę było podjerzewam, ze luźno dosyć świta...Smutny
A w kwestii mundurów i PW - to przepraszam, że zapomniałem dodać, ze mundury te noszono z obrzydzeniem nie mogąc się doczekać chwili gdy je wreszcie będzie można zdjąć (zupełnie jakby wymóg ich noszenia był przymusowy) Uśmiech A na serio - mundur to mundur - z braku krajowego dla młodego zołnierza z pewnością był to tak mu potrzebny i pożądany symbol dodający mu rangi Uśmiech Tym bardziej, że przejęte zasoby mundurowe i słynne panterki to raczej nie do końca "miejskie" uniformy? Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Sty, 2013 19:51

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy przypadkiem nie naditerpretujemy normalnej młodzieżowej fascynacji mundurem? Powtórzę - mundury SS są/były po prostu bardzo ciekawie zaprojektowane i budzą jednoznaczne skojarzenia z postawami, którym młodym ludziom w dośc naturalny sposób potrzeba...
Fakt, że takie same mundury nosiło kiedyś SS i czym ono tak naprawdę było podjerzewam, ze luźno dosyć świta...Smutny
A w kwestii mundurów i PW - to przepraszam, że zapomniałem dodać, ze mundury te noszono z obrzydzeniem nie mogąc się doczekać chwili gdy je wreszcie będzie można zdjąć (zupełnie jakby wymóg ich noszenia był przymusowy) Uśmiech A na serio - mundur to mundur - z braku krajowego dla młodego zołnierza z pewnością był to tak mu potrzebny i pożądany symbol dodający mu rangi Uśmiech Tym bardziej, że przejęte zasoby mundurowe i słynne panterki to raczej nie do końca "miejskie" uniformy? Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Sty, 2013 19:52

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Czy przypadkiem nie naditerpretujemy normalnej młodzieżowej fascynacji mundurem?


PT marek 8888 .

Absolutnie błedne rozumienie . Mundur jest i był WYRÓZNIKIEM postawy "psychicznej " człowieka . Z reguły w 100 % osób NIEDOWARTOSCIOWANYCH wewnetrznie. Łatwo poddajacych się celom tych którzy ten mundur ( sensu largo ) propag -owali /-ują. To raz . A dwa nie należy myslic pojecia KONIECZNOŚCI korzystania z materiałow ( obojetnie jakiej prowienencji ) jezeli nie mamy własnych. A to , tu cyt : " ... dodawanie rangi .. " to był fakt w sensie : POKONAŁEM WROGA ( sic ! ) i zdobyłem na nim : hełm , broń , mundur itd na dodatek wysokiej jakości co pozwoli mi lepiej wykonywać swe " czynności " . ( słynne " zdobyłem NA szkopie ")

Natomiast utażsamianie sie z postaciami / zachowaniami - poprzez korzystanie z takowych pokazauje dobitnie co taka jednostka ( w ogromnej wiekszości przypadków ) mysli i odczuwa . Tutaj schemat uzyteczności nie może przysłaniać treści jakie za soba ten przedmiot niósł. Nie będe się epatował bucikami hiszpańskimi czy gilotyna ze względu na ich technologiczne rozwiazania. To wszystko.
PS . Dlaczego " podziwiajac " kata i jego osobę zawód ten nie cieszy się ...estyma zarówno jak i sam ten osobnik .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Czw 24 Sty, 2013 20:11, w całości zmieniany 1 raz

Czw 24 Sty, 2013 20:05

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Naditerpretujemy????? Oto link do strony Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Wiking" która odtwarza 5 Dywizję Pancerną Waffen SS Viking;

Oto jak opisują historię jednostki;

http://www.grhwiking.pl/index.php?IDP=6

Wynika, że to była wielce zasłużona dywizja walcząca z komuną- nie ma nic o zbrodniach wojennych, o walce przeciwko polskim partyzantom czy tłumieniu Powstania Warszawskiego.

A oto galeria członków GRH

http://www.grhwiking.pl/index.php?IDP=2


Jeszcze fascynacja czy już coś więcej???

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 24 Sty, 2013 20:06

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To chętnie poznam jak widać mi nie znane motywy przemawiające za KONICZENOŚCIĄ korzystania z niemieckich zasobów mundurowych podczas Powstania Warszawskiego (aby rzecz uściślić wyjasnię, ze pomijam tu chełmy, z którymi sprawa jest oczywista - chodzi mi o mundury polowe).
A jeżeli mam nawiązać do powyższej wypowiedzi Krakusa57 o swoistym niedowartościowaniu młodych ludzi to chyba to rzeczywiscie musiał być problem - być może powazniejszy niż chce się dziś przyznać - szczególnie ostry wyraz znajdujący w kilku miejscach gdzie tychże młodych ludzi posłano do ataku bez broni...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Sty, 2013 20:11

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W dalszym ciągu uważam, ze istnieje tu duże ryzyko nadinterpretacji wynikającej z nieznajomości szczegółów. Wyjaśnie dlaczego - z 10 lat temu znajomy dyrektor szkoły wiedzący o moich dosyć niekonwencjonalnych Uśmiech metodach nauki historii poprosił mnie o ekperyment z grupą pospolitych skinów o szczególnie wysokim stopniu agresji.
Ekeperyment miał na celu zbadanie co właściwie ci ludzie wiedzą o historii i parę innych wątków mniej tu istotnych.
Podnoszenia rąk w hitlerowskim pozdrowieniu powitało mnie na początek Uśmiech Wybaczcie może to osobista refleska ale z zakontraktowanych 4 spędziłem z tymi ludźmi już gratis ponad 20 godzin i powiem tyle, że problemem sa raczej niskie kwalifikacje szkolenych psychologów ewidentnie nie umiejacych pomóc młodym ludziom a nie fascynacja faszyzmem cz coś w tym guście. Oczywiscie musiałem zidentyfikować, złamać i ośmieszyć prowodyra ale jakoś korona nie spadła mi z głowy. Wybaczcie ten OT ale mam być moze nieco inne praktyczne doświadczenia i uważam , że gdzie indziej tkwi problem - w tym kontekscie mundur ma zupełnie inne znaczenie niż pisze krakus57 - jest raczej dosyć smutną próbą szukania przynalezności...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Sty, 2013 20:19

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:


Jeszcze fascynacja czy już coś więcej???


PT red 25

Juz François VI de La Rochefoucauld, powiedział w swych Maximes ; " „Powaga jest obrządkiem ciała, wymyślonym dla pokrycia braków ducha”. Wystarczy zamienić powage na mundur i wszystko staje sie jasne .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 24 Sty, 2013 20:25

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
uważam , że gdzie indziej tkwi problem - w tym kontekscie mundur ma zupełnie inne znaczenie niż pisze krakus57 - jest raczej dosyć smutną próbą szukania przynalezności...


Szanowny PT marek 8888

A czymże ja pisze jak nie o DOWARTOŚCIOWANIU sie POPRZEZ mundur , ba jeszcze jego ... EPATOWANIEM !! Wybacz Waść ale , większośc i to zdecydowana wie kto zacz te jednostki Waffen - SS a właśnie MIMO to " lubią " ich ekwipunek i " stygmaty " . Mówi to Panu cos ?

Aby rozróżniąć dobro i zło ( posiadac wartości etyczno - moralne , Kant sie kłania ) ból i radośc homo S A P I E N S NIE potrzebuje ... dydaktyków. To tak jak ze zmysłami . Nie mylić z po - mysłami ( czyli najpierw zrobic potem mysleć )

PS . Wasci jestes " związany " z prawem . Zatem jak sie ma Pańska fraza , cyt " ... nadinterpretacji wynikającej z nieznajomości szczegółów .. " do fundamentalnej zasady prawnej ; " Ignorantia legis non excusat ".

Waściną prosbą o , tu cyt : " ...To chętnie poznam jak widać mi nie znane motywy przemawiające za KONICZENOŚCIĄ korzystania z niemieckich zasobów mundurowych podczas Powstania Warszawskiego (aby rzecz uściślić wyjasnię, ze pomijam tu chełmy, z którymi sprawa jest oczywista - chodzi mi o mundury polowe)..." mam rozumiec chyba jako ... żart - nie obrażając . W prawie fakty notoryjne nie podlegaja dowodzeniu .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 24 Sty, 2013 20:51

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ejże a nie za dużo tych faktów notoryjnych w naszej historii jest? Uśmiech Bez nich prawie, ze nie sposób o tejże historii rozmawiać. Uśmiech Same prawdy objawione...
W kwestii zaś szumnych zasad prawnych i ich zastosowania do postawy młodych ludzi postrzeganej - bez wnikania w szczegóły - jako naganna chciałbym w rewanżu za zestaw łacińskich sentencji i wzmianek o dowodzeniu jako takim odesłać do wydrukowanych lata temu na łamach min. Gazety Prawnej mów końcowych mec. R. Łyczywka - poświęconych właśnie obronie postaw i nietypowym zachowaniom młodych ludzi postawionych przed sądami RP w "politycznych procesach" polegających najczęściej na totalnym nieporozumieniu ale zagrożonych jak najbardziej prawdziwymi wyrokami. Lektura to ciekawa i pokazująca - w mojej skromnej ocenie, że w ocenach postaw i zachowań młodych ludzi przeżywamy obecnie coś więcej niż regres... Ale to OT

Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Sty, 2013 21:18

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
w ocenach postaw i zachowań młodych ludzi przeżywamy obecnie coś więcej niż regres..

Pozdrawiam


PT marek 8888

Nie mylmy litery i ducha praw z jego ... błednym stosowaniem eo ipso ma to swiadczyc , że prawo jest złe. wiemy dobrze jakie sa skutki stosowania prawa .. instrumentalnie .

A co do tego regresu , wybacz Waśc ( albo i nie ) mam oczy i uszy aby wiedzieć jaki jest " stan młodzieży " i nie tylko ten " stan " .. Niestety nie jestem kontynuatorem Franciszka z Asyzu . A jak cos mi z siedmioletniej praktyki ministranta zostało to i Jezus uzywał ... bata , kiedy słowa nie pomagały . Pan zas jesteś chyba zwolennikiem kanonu : " Nie krzycz mężu na synka , jak zarzyna babcię nozem , bo sie zestresuje i jeszcze sie skaleczy " . Mozna i tak . Ponad 4 1/2 lat byłem w kraju super demokracji to cos niecoś widziałem z tych zachowań modernistycznych . Wprawdzie było to w latach 80 tych aliści jakoś dziwne ten liberalizm zrozumienia nie stosowali w ... sądownictwie . I do tej pory nie stosuja .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 24 Sty, 2013 21:44

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak widać zatem każdy z nas ma odrębne i odmienne doświadczenia w kwestii młodych ludzi - Waśc widzisz w nich dużo zła - ja tego zła widzę o wiele więcej w beznadziejnych opiekunach czy nauczycielach, którzy tak naprawdę w sporej mierze zaogniają problem:( czy go wprost generują o czym milczy i prawo i analiza problemu...
Przy takiej odmienności i św Franciszek nie pomoże Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Sty, 2013 22:58

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
widzisz w nich dużo zła - ja tego zła widzę o wiele więcej w beznadziejnych opiekunach czy nauczycielach, którzy tak naprawdę w sporej mierze zaogniają problem


Przepraszając PT Moderatorów bo ponizszy tekst to już zupełne OT .

Szanowny Adwersarzu PT marek 8888 .

Wielce szanuje Pańskie wypowiedzi , alisci ( jak mawiał mój ulubiony homoseksualista ) nie moge przyjąc Pańskiego punktu widzenia z powodów jak nizej .

Ja NIE widzę zła a FAKTY . Niejeden raz pisałem że głupota i chamstwo ( czyli zło ) są wzajemne pochodne i to bliżniaczo - zachowań. I nie sa one efektem działań dydaktycznych co Pan "insynuuje " . Waszeć zapomina (? ), że w szeroko pojetej edukacji społecznej o jej ostatecznym kształcie / wartości decyduje DOM ( nie mylić z Deo Optimo Maximo ) de facto rodzice . To ich poziom pojęć wartościujacych jest decydujacy o skali modelu / znaczenia jakie przyjmuje / utożsamia sie ( i to podswiadomie niejako sui generis) młoda jednostka . I ten schemat trwa od zarania w świecie całosci istot ŻYJĄCYCH .

Problemem obecnym stał sie fakt " zniszczenia " ethosu a przede wszystkim AUTORYTETU Rodziców ( z wygodnictwa , bezmyslności i głupiego pojecia " tryndów " ) i przerzucenie odpowiedzialności wychowawczo - edukacyjnej na instytucje ( vide Pańskie stanowisko - O tempora , o mores !! Pan stosuje tutaj metode : " Pars pro toto ". Trywializując należałoby żądac od tych instytucji ... aktów prokreacji tych jednostek ) . Wiąże się to przede wszystkim z negacją WARTOŚCI ( obojetnie jakiej ) eo ipso MOŻLIWOŚCIA ich ...relatywizowania oraz negowania pewnego status quo ( bezmyslnie w imie tzw " wolnosci umysłu i woli jednostki " - co wprost prowadzi do anarchizacji i staje sie antytezą ... właśnie wolności . Dlaczego zatem w naukach scisłych do dzis mamy - PEWNIKI , jakoś nikt tych wartości nie chce negować jako fundamentalnych ?.) Feminizacja zawodu dydaktycznego też odcisneła pietno na poziomie wartości edukacji ( i bynajmniej nie jestem mizygonem . Nie spotkałem jednak w historii edukacji kobiecej odmiany bł.p Henryka Goldszmita - wobec wiedzy obecnych podam Jego miano bardziej znane - Janusz Korczak . To był .... PEDEGAG i CZŁOWIEK . To Mucius Scaevola a zarazem O. Kolbe - w jednej osobie - wartości pedagogicznych . Takich teraz ... brak ! ) . Efekty tegoż - występujace głownie w społeczeństwach ubogich i swoiści głupich/ niewykształconych - widzimy na ... całym świecie . Typowy przykład obecnie to Afryka . Wprowadzenie do wywodu jako wniosku logicznego opartego na tautologii wg schematu :półżywy i półmartwy skutkuje postawieniem znaku równości miedzy nimi i daje wynik żywy = martwy . Czym to grozi nie muszę tłumaczyć . Tutaj Horacy sie kłania ze swoimi Satyrami z jedną własciwie frazą : " Est modus in rebus, sunt certi denique fines, quos ultra citraque nequit consistere rectum." Przez setki lat w Polsce nieznaną . Co ciekawe - ludzie nie chca przyjąc do wiadomosci ,że ; umieranie zaczyna się w momencie ... porodu ( tu jest poczatek równi pochyłej ) a cena za zycie jest ... śmierć . Czemu w tym schemacie nie ma byt relatywizm ?

Pmijając prace socjolpgów ( mielismy w Polsce kilka wybitnych nazwisk na poziomie światowym ) pedagogów oraz psychologów opisanie obecnej sytuacji najlepiej ujął J. S . Lec ( taki polski La Rochefoucald , ba ale on Żyd ) : " Najlepiaj zmieniac porzadek swiata zaczynając od ścinania .. kata ". Nie na darmo pisałem tu na Forum o pojęciu tyczącej okreslenia - stan idealnej entropii.

PS Edukacja opierała sie ( nie cofając sie zbyt daleko w czasie ) w latach 1900 - 1970 na systemie wartości Rodziców . Był podział : baza i nadbudowa , gdzie baza wartości / autorytety to rodzice a nadbudowa ( edukacja ) to szkoły . Zmienienie tej fundamentalnej zasady dało takie skutki jakie mamy . Na dodatek zmaterializowanie a właściwie skarykaturowanie cełów życia - chodzi tutaj o słynne ; byt okresla swiadomośc - musi przynieśc takie a nie inne zachowania społeczne . Tylko że ta świadomośc nie może stac sie bytem materialnym jak jest tu nad Wisła .

Sądze ,że w miarę ( tuszę nie uwłaczając Panu ) jasno wyjasniłem genezę mojego poglądu. Mam nadzieje ,że nie zaistnieje stan , jaki mowa polityczna okresla używając sformułowania ( co mnie szalenie bawi ) :" Strony ustaliły stanowiska " . Które to sformułowanie ma udowodnić zbliżenie tychze , a w rzeczywistości jest to zupełnie przeciwny stan .

PS . I takie zdanie Waści jako konkluzja cyt : " .. Powtórzę - mundury SS są/były po prostu bardzo ciekawie zaprojektowane i budzą jednoznaczne skojarzenia z postawami, którym młodym ludziom w dośc naturalny sposób potrzeba..." . Wybacz Waszeć - szczególnie zwroty : " ... z POSTAWAMI ..... W dość NATURALNY ( sic ! ) sposób ... POTRZEBA ( sic ! ).." - przeraża!!! Dezawuuje w całości etyke i morale jako naukę a przede wszystkim edukacje - co do której ma Pan ...pretensje . Sam sobie Waszeć tym sformułowaniem zaprzeczył ! Bo albo NATURA albo EDUKACJA ma byc ... fundamentem. . Chyba że jest to przypadek - schizofrenii . To wtedy mozna to zrozumieć - aliści ( jak i na początku tak i na koniec ) - NIE zaakceptować .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 25 Sty, 2013 8:11

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 1033
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław/UK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e

Dyskusja odeszła "troszeczke od tematu" ,ale napiszę tylko to co kiedyś powiedziała mi moja mama ś.p.
Mieszkała przed II.WW w Otorowie ,Poznańskie i tam po wejsciu Niemców w 1939r. w miesiąc potem w mundurze ss pojawił się młody syn (19.lat ) Niemca mieszkającego w tej miejscowości kupę lat przed wojną. Syn tuż przed wybuchem zniknął (podobno pojechał na wakacje do Niemiec _rodziny) i miał ładna rangę średniego stopnia haupt.....

faktem jest ,że jak napisano
Cytat:
mundury SS są/były po prostu bardzo ciekawie zaprojektowane i budzą jednoznaczne skojarzenia z postawami, którym młodym ludziom w dośc naturalny sposób potrzeba..."pę lat przed wojna pojawił się

Wyglądał " ładnie" natomiast jego postawa (po założeniu munduru , podkreślał to wielokrotnie )zmieniła go do tego stopnia ,że swoch polskich sąsiadów ,których znał od wielu lat (i przeważnie byli starsi od niego czasem o wiele lat) lał bezlitośnie po twarzy (młodszych kopał ...itp ) i nie tylko z racji nie zdjęcia czapki, oddania skłonu ...potem doszło do tego ,że za nie zejscia z chodnika .... kiedy" pan i władca szedł sobie".
A luubił chodzić sobie po Otorowie.
Potem wyjechał na wschód z misja oczyszczenia tamtejszych terenów z .... free Jude... (tak pisał w swoich listach do rodziców ) Niestety ku rozpaczy swoich rodziców "spoczął" na tych terenach razem z ofiarami w 1942 czy 43?
Moja mama jako 12-latka pracowała u nich w kuchni od 5-23 za symboliczną hitlerowska DM

Z tymi "ładnymi mundurami" w styczniu "1945 też była historia ,kiedy na koniu w ładnym nowym mundurze na koniu oficer radz. prowadzący kolumnę piechoty na zachód miał spotkanie z kolumną jeńców niem. (może z Poznania , może gdzieś tam złapanych)
Zatrzymał kolumnę , popatrzył wybrał ...w tych ładnych mundurach czarnych, obejrzał pod pachami ..dołaczył kilku do kolekcji i potem seria z pepeszy i zapadła przedwczesna sentencja wyroku jak w Norymberdze.
Jak powiedział ,że to za wybicie jego całej rodziny wsiadł na konia i , on i jego piechota poszli dalej na Berlin

----------

Ale jak mówi sentencja łacińska : " Ad rem" ('Exclamation')

Pią 25 Sty, 2013 8:51

Powrót do góry
Boldenon
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 425
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: e

Ted1 napisał:

Z tymi "ładnymi mundurami" w styczniu "1945 też była historia ,kiedy na koniu w ładnym nowym mundurze na koniu oficer radz. prowadzący kolumnę piechoty na zachód miał spotkanie z kolumną jeńców niem. (może z Poznania , może gdzieś tam złapanych)
Zatrzymał kolumnę , popatrzył wybrał ...w tych ładnych mundurach czarnych, obejrzał pod pachami ..dołaczył kilku do kolekcji i potem seria z pepeszy i zapadła przedwczesna sentencja wyroku jak w Norymberdze.
Jak powiedział ,że to za wybicie jego całej rodziny wsiadł na konia i , on i jego piechota poszli dalej na Berlin

----------

Ale jak mówi sentencja łacińska : " Ad rem" ('Exclamation')


Z tą historyjką to trochę przekoloryzowane.
Czarne mundury w odróżnieniu od mundurów Allgemeine SS nosiły wojska pancerne. Często się zdarzało że byli brani za SS i witali się z Wielkim Duchem.
Nie wszyscy SS-mani mieli tatuaże, nie tyle pod pachą co na wewnętrznej stronie lewego bicepsa(grupa krwi).
Sorry za OT

Pią 25 Sty, 2013 9:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.