| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
dV napisal:
Cytat:
Głupie są co najwyżej odpowiedzi. Jakoś nie może ci przejść przez usta, że atomowa pustynię chcieli z nas zrobić jankesi?

Dlaczego Jankesi dV. Nie znasz odpowiedzi?. Moze ci podszepne.
W odpowiedzi na atak UW na zachod. Poprostu sie bronili. Proste jak drut.
Myslalem ze to jest oczywiste dla wszystkich.
Marmik napisal:
Cytat:
Ot taki prawniczy bełkot.

Zrobilismy im laske. To po kiego pchalismy sie do NATO?. Jesli mielismy sie tak poswiecac i uniewinniac Kuklinskiego, moze lepiej bylo olac Jankesow i wstapic do WNP. Homo sowieticus zachowali by honor.
Cytat:
Co do głowic- to kiedy mieliby je zrzucać Rosjanie? UW był paktem stricto agresywnym, więc wojna wybuchła by tylko spowodowana naszym atakiem. Mieliby zrzucać na swoje wojska przechodzące przez Polskę?

Marmik obejrzyj ta agitke jak ja nazywa Zubek oszczedzisz man czasu.
Zubek napisal:
Cytat:
Po prostu Polskę - taką jak była i jakiej przysięgał.

Sam mowil ze przysiegal troche innej Polsce. Lata 40-ste to inne WP. Inny ceremonial, mundury, inni oficerowie wtedy jeszcze polscy. Pozniej Majorze jesli nie wiesz, a moze wiesz i dlatego tak bronisz. Tych oficerow pozamykano lub rozwalono. Zmieniono ceremonial i mundury. Zmieniono wszystko.
Cytat:
Widziałem lepsze propagandówki, bardziej nienachalne i mniej łopatologiczne...

Majorze Zubek prosze o konkrety, co jest propaganda, co jest niezgodne z prawda?. Na jakich materialach opierasz swe wywody. Mam nadzieje ze nie na propagandowych. Czekam na rzeczowa dyskusje. Juz raz ktos tutaj w odpowiedzi na moj post zarzucil Kuklinskiemu ze bral kase od Jankesow. Poprosilem o dokumenty na ten temat. Cisza do dzisiaj.
Cytat:
A nasza wierchuszka, przede wszystkim gen. Jaruzelski - raczej III Wsw. nigdy by nie rozpoczęła. Nie na własną rękę, a i nastroje w latach 80. już jakby nie te w armii były...

Wlasnie Twoj idol Jaruzelski, czy Wolski czy jakmu tam byl gotow na kazde swinstwo. Kto majorze twierdzi ze na wlasna reke?????.
Wlasnie koncem lat 70, poczatkiem 80 Europa byla najblizej wojny. Nie wczesniej nie pozniej. Poczytaj Suworowa, ktorego tak lubisz.
Cytat:
Oj, kolego Twer - litości ! Toż to propagitka z początku lat 50. Tyle, że w drugą stronę !

Kolego Zubek nazwiesz ich polskimi patriotami , broniacymi za wszelka cene wlasnej ojczyzny i jej obywateli?. Zadziwiajace.
Cytat:
Wszystko się robi- planuje sie np. tarczę antyrakietową bez należytej obrony obiektu ze strony WP, za to jako obszar wręcz eksterytorialny...

Zubek trzymaj sie tematu, nie bladz. Bo jak narazie to Ty zakrzykujesz i piszesz agitki. Apropos tarczy. Masz pretensje do kogo, jankesow?.
Czy moze baranow znad Wisly ze daja ciala we wszystkim za co sie biora.
Takie rzady, takie barany, tacy mediatorzy wszyscy znad Wisly.
Cytat:
Wszystko się robi- planuje sie np. tarczę antyrakietową bez należytej obrony obiektu ze strony WP, za to jako obszar wręcz eksterytorialny...

Kupuje się fregaty bez części zamiennych, samoloty, których eksloatacja nas zżera ( tyle dobrze, że za dużo nie latają z powodu usterek...)

Dyskutuje sie na temat instalacji PATRIoT ze ślepymi pociskami ( czy jakos tak - i tylko na kilka miesięcy w roku)

Jak wyzej, do kogo te lamenty?.
Mozna kogos lubic lub nienawidzic. Ale rozmowa ma wtedy sens kiedy przyznajemy sie do brakow w wiedzy i umiemy powiedziec..mea culpa.
Krzyki oficerow nigdy jakos mnie nie przerazaly. Miny rowniez.
Pozdrawiam. Bardzo szczęśliwy

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Pią 14 Sie, 2009 0:34

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego Jankesi dV. Nie znasz odpowiedzi?. Moze ci podszepne.
W odpowiedzi na atak UW na zachod. Poprostu sie bronili. Proste jak drut.
Myslalem ze to jest oczywiste dla wszystkich.

Buhahaha, po prostu się bronili.... Ręce opadają. Trzeba mieć naprawdę nieskończone pokłady ignorancji, żeby sądzić, że tylko UW miał plany ofensywne na wypadek wojny. UW fuj, NATO cacy - poziom piaskownicy..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 14 Sie, 2009 8:01

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Przepraszam ze pomylilem Marmika oczywiscie z Maxi. Moja wina.
Raz jeszcze przepraszam.
Plk. dV sa granice ignorancji i nieznajomosci tematu, ktorych nie zamierzam przekraczac.
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Pią 14 Sie, 2009 11:54

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wlasnie koncem lat 70, poczatkiem 80 Europa byla najblizej wojny. Nie wczesniej nie pozniej. Poczytaj Suworowa, ktorego tak lubisz.


Pstryk - i wszystko jasne Mr. Green

Cytat:
Trzeba mieć naprawdę nieskończone pokłady ignorancji, żeby sądzić, że tylko UW miał plany ofensywne na wypadek wojny
.

A jednak, dV, a jednak Embarassed

Cytat:
Plk. dV sa granice ignorancji i nieznajomosci tematu


Oj są Rolling Eyes

Pozdrawiam

Pią 14 Sie, 2009 12:08

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W odpowiedzi na atak UW na zachod. Poprostu sie bronili. Proste jak drut.
Myslałem ze to jest oczywiste dla wszystkich.

To pisałem ja Jarząbek, co już zauważyłeś Wink.
Jeśli zaatakowało by UW- to Jankesi Polskę, NRD i część RFN zamienili by w atomową pustynię. Jeśli NATO- to ROsjanie z kolei. Jeśli atakowałby UW, to ROsjanie na pewno nie zrzucali by bomb na Polskę, bo tam szły by ich wojska Wink
Więc amerykańskie bomby zrzucane w obronie NATO to miód płynący z nieba, zaś sowieckie zrzucane w obronie UW to zdrada? Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 14 Sie, 2009 13:19

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

twer49 napisał:
Witam,
Przepraszam ze pomylilem Marmika oczywiscie z Maxi. Moja wina.
Raz jeszcze przepraszam.
Plk. dV sa granice ignorancji i nieznajomosci tematu, ktorych nie zamierzam przekraczac.
Pozdrawiam.

Wykręcasz się sianem, kolego..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 14 Sie, 2009 14:30

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chory układ pchający Ojczyznę do unicestwienia to mamy obecnie.Całe to górnolotne chrzanienie o odzyskanej wolności w Polsce prysło szybko jak bańka mydlana.Polska to jest taki piesek , który musi mieć własnego pana.A teraz to ma nawet dwóch panów.USA i jeszcze gorszego , Unię Europejską.

PRL ponoć miał spełniać każdą wojenną zachciankę ZSRR.Jak wiadomo w roku 1979 ZSRR najechał Afganistan i jakoś nie słyszałem nigdzie aby żołnierze Ludowego Wojska Polskiego walczyli tam u boku Rosjan.

Pią 14 Sie, 2009 15:20

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:
samoloty, których eksloatacja nas zżera ( tyle dobrze, że za dużo nie latają z powodu usterek...)
Dlaczego piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia?? Pisz fakty a nie rzeczy zasłyszane gdzieś lub przeczytane gdzieś w "gazecie fachowej"
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 14 Sie, 2009 20:42

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczy "zasłyszane" np w Polityce maja jednak dużą nośność w narodzie, nie sądzisz?
A do faktów może faktycznie ma się to tak, jak i te filmiki na YouTube Wink ?

Pozdrawiam

Pią 14 Sie, 2009 20:54

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek:
Cytat:
Rzeczy "zasłyszane" np w Polityce

Akurat większość dziennikarzy, także tych z "Polityki", ma nikłe pojęcie o wojsku i sprzęcie, które ogranicza się zazwyczaj do wiadomości z wikipedii i własnych przekonań. Tak więc nie brałbym tego, co tam pisza o F-16 na poważnie.

Marian 45:


Cytat:
Chory układ pchający Ojczyznę do unicestwienia to mamy obecnie.Całe to górnolotne chrzanienie o odzyskanej wolności w Polsce prysło szybko jak bańka mydlana.Polska to jest taki piesek , który musi mieć własnego pana.A teraz to ma nawet dwóch panów.USA i jeszcze gorszego , Unię Europejską.

Co za bzdury. Szkoda że nie dostrzegasz, że zarówno do NATO, jak i UE, wstąpiliśmy DOBROWOLNIE, poprzez referenda i decyzje demokratycznie wybranych władz. W bloku komunistycznym znaleźliśmy się wbrew własnej woli, poprzez ustalenia w Jałcie i morderstwa na tysiącach Polaków.


Cytat:
PRL ponoć miał spełniać każdą wojenną zachciankę ZSRR.Jak wiadomo w roku 1979 ZSRR najechał Afganistan i jakoś nie słyszałem nigdzie aby żołnierze Ludowego Wojska Polskiego walczyli tam u boku Rosjan.

Po pierwsze to, że nie słyszałeś nie oznacza, że takie wydarzenia nie miały miejsca. A po drugie to wojna w Afganistanie była wewnętrzną sprawą ZSRR (wszak Afganistan był jedną z republik) - w inwazji na Czechosłowacje brały już udział prawie wszystkie państwa bloku socjalistycznego.

Pią 14 Sie, 2009 21:52

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A po drugie to wojna w Afganistanie była wewnętrzną sprawą ZSRR (wszak Afganistan był jedną z republik)


Ejże Question Question Question

Pią 14 Sie, 2009 23:29

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakt, strzeliłem babola kosmicznego Embarassed Co nie zmienia faktu, że pod rządami Tarakiego Afganistan ciążył ku ZSRR, które miało mocne wpływy w tym regionie.

Pią 14 Sie, 2009 23:33

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tym niemniej po Czechosłowacji jedynym niezłomnym sojusznikiem ZSRR w ramach UW była Ludowa Armia NRD.
A zaraz potem wstąpili do Budeswehry - Ordnung muss sein Wink !

Pozdrawiam

Pią 14 Sie, 2009 23:42

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tym niemniej po Czechosłowacji jedynym niezłomnym sojusznikiem ZSRR w ramach UW była Ludowa Armia NRD.

I to mnie właśnie zastanawia - czemu? Jaki interes miały władze NRD w tak bliskiej, by nie powiedzieć, fanatycznej lojalności do ZSRR? Chęć utrzymania stanowisk wobec niezadowolenia społecznego? Przecież to była cecha charakterystyczna praktycznie wszystkich krajów socjalistycznych - w różnych dekadach zmieniało się tylko natężenie tego zjawiska. Obawa przed RFN i NATO? Bo przecież nie przywiązanie do idei komunistycznych.

P.S. Osobiście za Jaruzelskiego nie dałbym złamanego grosza, komu bardziej służył - Polsce czy ZSRR.

Pią 14 Sie, 2009 23:50

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jaki interes miały władze NRD w tak bliskiej, by nie powiedzieć, fanatycznej lojalności do ZSRR?


Wiesz, jak mawiają Żydzi? Że najgorszy Żyd - to przechrzta Żyd, to może i dlatego? NRD bez wsparcia ZSRR nie miało, jako państwo- racji bytu. A do tego trauma po DWS?

Cytat:
Osobiście za Jaruzelskiego nie dałbym złamanego grosza, komu bardziej służył - Polsce czy ZSRR.


No, psów bym tak nie wieszał - byli gorsi aparatczycy, bardziej spolegliwi, choćby cytowany w konkursie o czasach najnowszych tow. Kania...

Pozdrawiam

Sob 15 Sie, 2009 0:15

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego Piotrek oczywiście możesz uważać moją wypowiedź za bzdury.Masz do tego prawo.Niech Ci będzie , że do UE i NATO wstąpiliśmy dobrowolnie. Ja jednak pamiętam , że raczej wpychając się tam na siłę.Co z tego , że uniezależniliśmy się od Rosji jak zaraz potem wepchaliśmy się pod kolejną zależność.

Co do Afganistanu to mogę się zgodzić , że to , że o czymś nie słyszałem nie znaczy , że tego nie było.Ale pisząc to zdałem sobie sprawę, że gdyby coś takiego było , nawet jakieś poszlaki , że żołnierze LWP walczyli tam to to IPN już dawno by sprawę rozdmuchał szukając winnych.Ale kto wie może w przyszłości wyskoczą jak z magicznego cylindra materiały na ten temat.
A czy na Wegrzech w 1956 roku jednostki LWP również pomagały Rosjanom stłumić tamtejsze powstanie?

A jeżeli chodzi o Generała Jaruzelskiego to ja mam o nim jak najlepsze zdanie.

Nie 16 Sie, 2009 12:50

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Maxi
Przegladalem poprzednie posty, czy mozesz mi powiedziec gdzie napisalem ze NATO-wskie glowice atomowe majace ewentualnie spasc na Polske mialy wieksza zawartosc witamin od Rosyjskich?. Ze jedne sa cacy a drogie....beee. Bardzo szczęśliwy
http://www.mojeopinie.pl/img/zoom0/mapa.jpg
Tutaj ewentualny plan skutkow milosci gen. Jaruzelskiego i druzyny UW do swego kraju.
Zubek napisales ze film TVP na YT " Tajemnice Ukladu Warszawskiego" to agitka. Czy mozesz mi przedstawic choc jedno przeklamanie lub nieprawde zawarte w tym filmie.
http://www.youtube.com/watch?v=FJKlOLmYXZE
http://www.youtube.com/watch?v=SzIMi3-BDtQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=MHaNIb1v0fU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=zS2NEXEPH1k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=r1QfZyLUbiY&feature=related
Gdzie ludzie wypowiadajacy sie w tym filmie tacy jak Wojciech Luczak,plk.prof Zbigniew Puziewicz z WAT-u i inni klamia i agituja?.
Bede Ci wdzieczny za napewno rzeczowe uwagi. Lecz jesli nie masz zadnych konkretow, tylko siano pod tytulem agitki, daruj sobie nabijanie posta. Agitki, propaganda, zakrzykiwanie rozmowcow pamietam te klimaty ale ustroj byl inny nad Wisla...podobno. Mr. Green
Pozdrawiam. Bardzo szczęśliwy

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Nie 16 Sie, 2009 13:47

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tutaj ewentualny plan skutkow milosci gen. Jaruzelskiego i druzyny UW do swego kraju.

Twer ale cały czas to amerykańskie głowice Wink. Gdybyśmy jakimś cudem trafili do zachodniej strefy wpływów i wtedy te eksplozje sowieckich głowic przesunęły się z Niemiec do Polski- to czy wtedy pisałbyś, że to efekt miłości Andersa (czy kto by po nim nastąpił) do Statui Wolności? Wink Wojna jest brutalna, i maluczcy nie mają nic do gadania.
Wybór mieliśmy tylko, które głowice na nas spadną. A jeślibyśmy założyli V kolumnę i walczyli z ROsjanami to dostalibyśmy podwójnie Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 16 Sie, 2009 14:02

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Maxi,
Mamy takie polozenie geopolityczne jakie..mamy. Bylismy w UW. Uklad ten w swych planach milujacych pokoj chcial na poczatek zajac Europe.
Tutaj cytat
Cytat:
Cytat:
Układ Warszawski czy Moskiewski?

Minister Radosław Sikorski podjął historyczną decyzję odtajnienia dokumnetów Układu Warszawskiego. Wszyscy poprzedni szefowie MON utrzymywali nadal klauzulę “ściśle tajne” nadaną tym dokumentom nie w Warszawie, a w Moskwie.
Jednym z tych dokumentów jest supertajna “Doktryna Obronna Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej”. Realnie nie była ona ani obronna, ani polska. Była jak najbardziej agresywna, a przede wszystkim sowiecka. Tak jak Układ Warszawski, który był faktycznie Układem Moskiewskim, choćby dlatego, że jego dowództwo składało się bez wyjątku z rosyjskich marszałków i generałów, których siedzibą była Moskwa.
Pułkownik Ryszard Kukliński - szef Oddziału Planowania Obronno-Strategicznego w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego wiedział więcej niż jakikolwiek inny oficer czy generał. A nawet jeżeli niektórzy wiedzieli tyle, co on, to nie chcieli lub nie potrafili zrozumieć grozy położenia Polski i Polakó, gdyby wybuchła wojna, wojna światowa, bo inna przecież nie byłaby możliwa. Skoro PRL stanowiła integralną część imperium sowieckiego, skoro Ludowe Wojsko Polskie stanowiło integralną cześć Układu Warszawskiego, skoro najważniejsze decyzje dotyczące Polski i Polakó zapadały w Moskwie - to oczywiste musiały być konsekwencje tego wszystkiego w wypadku konfliktu zbrojnego w Europie, który władcy Kremla chcieli rozpętać w imię panowania komunizmu.
Doktryna obronna Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a faktycznie doktryna wojenna Układu Warszawskiego - supertajny dokument przeznaczony jedynie dla wąskiej grupy kilkunastu generałów - głosiła jednoznacznie:
... Jedną z naczelnych zasad naszaej doktryny operacyjnej stał się pogląd, że broń jądrowo-rakietowa jest obecnie głównym środkiem rozwiązywania zadań... W przyszłej wojnie światowej walka toczyć się będzie w sensie politycznym o istnienie lub nieistnienie jednego ze światowych systemów społecznych...
Skrajność celów politycznych przesądza o użyciu skrajnych narzędzi wojny, tzn. użyciu wszystkich najbardziej niszczących broni współczesnych...
Znaczyło to, że w walce o komunizm ZSRR użyje najbardziej niszczących broni współczesnych, czyli broni jądrowych. Dalej jednoznaczne stwierdzenia nie pozostawiały wątpliwości, że:
... Doktryna operacyjna polskich sił zbrojnych jest podporządkowana ogólnej doktrynie strategicznej socjalizmu. Nie negujac znaczenia obrony, oddajemy priorytet działaniom zaczepnym. Operacyjne zadania Polski w ramach Sił Zbrojnych Układu Warszawskiego przewidują, że po wybuchu konfliktu zbrojnego Wojska Polskie mają rozwinąć operację zaczepną na północnonadmorskim kierunku operacyjnym, na głębokość 500 do 800 km, w pasie 200 do 250 km, w tempie 60 do 80 kilometrów na dobę...
Znaczyło to, że wojska polskie mają walczyć poza granicami Polski i posuwając się do przodu, powinny dojść do Atlantyku. Równocześnie, w ciągu pierwszych trzech dni, na teren Polski miał wkroczyć drugi rzut sił Układu Warszawskiego - to jest ok. 2 mln żołnierzy Armii Czerwonej i kilkaset tysięcy czołgów i pojazdó opancerzonych.
Jaką reakcję na tego typu działania przewidywały siły NATO w Europie?
O tym również mówiła “polska” doktryna wojenna.
... Trzeba przewidywać, że przeciwnik będzie dążył do wykonania strategicznych barier jądrowych. Za przypuszczalne obiekty uderzeń jądrowych należy, wydaje się, uznać: Śląski Okręg Przemysłowy, Warszawę, rejon Trójmiasta, Łódź oraz Poznań, Szczecin, Wrocław, Kraków. Uderzenia na komunikację najbardziej prawdopodobne w rejonie granicy polsko-radzieckiej. Dokładna prognoza skali uderzeń jest trudna. Jeżeli jednak przyjąć dla pierwszych dni wojny przybliżoną liczbę 50 do 60 uderzeń jąrowych o ogólnej mocy 25 do 30 megaton, to straty spowodowane tymi uderzeniami miałyby wynieść milion dwieście, do 2 milionów ludzi, a bardzo rozległy obszar kraju uległby skażeniu promieniotwórczemu...
Na Hiroszimę spadł ładunek liczony w kilotonach, a więc: 1000 razy mniejszy.
Dalej doktryna przewidywała, że między 6 a 8 godziną od rozpoczęcia wojny przez Związek Sowiecki do walk bezpośrednich rzucone zostanie Ludowe Wojsko Polskie, a właściwie polskie mięso armatnie, bo taka była rzeczywista rola wyznaczona przez sowieckich marszałków dla polskich żołnierzy.
Plany sowieckie przewidywały, że uderzenia atomowe spowodują straty do 50 proc. w dywizjach tak zwanego pierwszego rzutu strategicznego sił Układu Warszawskiego. Dotyczyło to też oczywiście Polaków.
Cynizm doktryny obronnej PRL polegał na tym, że po pierwsze nie była ona polska, tylko realnie sowiecka. A nade wszystko nie była ona “obronna”, tylko jak najbardziej agresywna, tak jak agresywnie totalitarnym mocarstwem był Związek Sowiecki.
Od lat sześćdziesiątych, podczas symulacji wojennych na słynnej moskiewskiej “Woroszyłówce” ćwiczono przebieg ataku na Zachód. Od początku miała to być operacja z użyciem broni atomowej. Istniał nawet pomysł zdetonowania na wstępie gdzieś nad RFN potężnego ładunku atomowego, dostarczonego na pokładzie samolotu stransportowego. Potem wyrąbanymi taktyczną amunicją jądrową korytarzami runąć miała lawina czołgów...
Był specyficzny “przydział” uderzeń jądrowych, oddanych do dyspozycji dowódców poszczególnych szczebli. Dowodzący dywizją mógł użyć czterech- sześciu głowic rakiet i dwóch-trzech bomb przenoszonych przez samoloty. Sztab armii mógł się posłużyć 30-40 ładunkami jądrowymi. A dowództwo frontu - 130. Wydaje się, że dopiero katastrofa nuklearna w Czernobylu zmieniła poglądy sztabów Układu Warszawskiego na wojnę atomową w Europie. Wyszło bowiem na jaw, że silne promieniowanie jest w stanie wyeliminować ponad 50 procent używanego na skażonym gruncie sprzętu pancernego. Ofiarami w ludziach nikt się nie przejmował.
Polska miała wystawić do ataku na Zachód dwie armie - pancerną i zmechanizowaną. Zaplanowano ich natarcie na północ - w stronę Danii. Wspierać je miały tak zwane ABROT, czyli Armijne Brygady Rakiet Operacyjno-Taktycznych oraz myśliwce bombardujące. Od 1964 r. Polska dysponowała odrzutowcami Su-7, zgrupowanymi w Bydgoszczy, które zakupiono specjalnie z myślą o atakach jąrowych. ARBOT-y uzbrojone w rakiety R-170, a potem R-7 i R-300 oraz 5. pułk lotniczy z Bygoszczy wyposażony w samoloty Su-7 otrzymać powinny głowice atomowe i bomby nuklearne od Rosjan na wypadek “W”, czyli wojny. Polaków nigdy nie dopuszczono do ćwiczeń z prawdziwą bronią jądrową, trenowali jedynie na atrapach. Porcedurę przekazania głowic i bomb otaczała jedna z najściślej strzeżonych w PRL tajemnic. Sekrety nukleryzacji Polski zawierały zalakowane koperty przechowywane w sejfach kolejnych pierwszych sekretarzy PZPR, opatrzone inskrypcją: Otworzyć w przypadku wojny. Koperty zniszczono w 1989 r. na rozkaz gen. Jaruzelskiego.
W latach siedemdziesiątych supertajna polsk eskadra lotnicza, stacjonująća w Powidzu, prowadziła rozpoznanie celów ewentualnych atakó jądrowych w Danii. Robiono to z pokładu specjalnie wyposażonego do tego celu, pozornie przestarzałego samolotu transportowego Ił-14, krążącego nad Bałtykiem. Z personelem tej eskadry nie wolno się było nikomu kontaktować. Do dziś jednak żyją osoby, które zarządziły i firmowały swoimi rozkazami tę właśnie operację opatrzoną kryptonimem “Beryl”.




Tutaj jeszcze kilka linkow.
http://historia.gazeta.pl/historia/1,98969,6549823,Wojny_wspolczesne.html?as=4&ias=6
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_Warszawski
http://www.wprost.pl/ar/13287/Desant-na-Danie/

I kolejny:



Cytat:
http://www.mojeopinie.pl/img/zoom0/mapa.jpg

Cytat:
Jaką reakcję na tego typu działania przewidywały siły NATO w Europie?
O tym również mówiła “polska” doktryna wojenna.
... Trzeba przewidywać, że przeciwnik będzie dążył do wykonania strategicznych barier jądrowych. Za przypuszczalne obiekty uderzeń jądrowych należy, wydaje się, uznać: Śląski Okręg Przemysłowy, Warszawę, rejon Trójmiasta, Łódź oraz Poznań, Szczecin, Wrocław, Kraków. Uderzenia na komunikację najbardziej prawdopodobne w rejonie granicy polsko-radzieckiej. Dokładna prognoza skali uderzeń jest trudna. Jeżeli jednak przyjąć dla pierwszych dni wojny przybliżoną liczbę 50 do 60 uderzeń jąrowych o ogólnej mocy 25 do 30 megaton, to straty spowodowane tymi uderzeniami miałyby wynieść milion dwieście, do 2 milionów ludzi, a bardzo rozległy obszar kraju uległby skażeniu promieniotwórczemu...
Na Hiroszimę spadł ładunek liczony w kilotonach, a więc: 1000 razy mniejszy.
Dalej doktryna przewidywała, że między 6 a 8 godziną od rozpoczęcia wojny przez Związek Sowiecki do walk bezpośrednich rzucone zostanie Ludowe Wojsko Polskie, a właściwie polskie mięso armatnie, bo taka była rzeczywista rola wyznaczona przez sowieckich marszałków dla polskich żołnierzy.
Plany sowieckie przewidywały, że uderzenia atomowe spowodują straty do 50 proc. w dywizjach tak zwanego pierwszego rzutu strategicznego sił Układu Warszawskiego. Dotyczyło to też oczywiście Polaków


Cytat:
W planach operacyjnych liczono się także z dużymi stratami własnymi w razie użycia broni jądrowej przez przeciwnika. W opracowanych na początku lat 70. założeniach przyjęto, że wojska operacyjne w trakcie pierwszej operacji frontowej mogą stracić 48--53 proc. żołnierzy.
Plany działania Frontu Polskiego udoskonalano do końca istnienia Układu Warszawskiego. Na szczęście zdołaliśmy uniknąć defilady naszych żołnierzy na zamienionych w radioaktywną pustynię ulicach Kopenhagi czy Hamburga. W tym samym czasie podobnie wyglądałyby ulice Warszawy, Krakowa i innych polskich miast.


Maxi po co fantazjowac?. Bylismy czlonkiem UW. Gdyby Sowieci zaatakowali Europe nie istnielibysmy juz jak narod. WP bylo tylko narzedziem. A dzieki jego dowodztwu narzedziem bezwolnym.
A taki scenariusz byl bardzo bliski realizacji. I po co fantazjowac o sojuszach z kims innym. Odnosze sie do realiow lat 70-80. Do FAKTU ktory wtedy istnial. Co by bylo gdybysmy mieli sojusz z Zimbabwe(przyklad) mnie nie obchodzi.
Pozdrawiam. Bardzo szczęśliwy

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Nie 16 Sie, 2009 14:23

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twer, ja po prostu piszę że niezależnie w jakim sojuszu byśmy byli i tak byśmy byli celem dla głowic. Nawet gdybyśmy byli całkowicie neutralni. Po prostu przez nas wiedzie najkrótsza droga...
To co mieli powiedzieć Niemcy Zachodni? Nie dość że ich generałowie założyli straty na poziomie 70% (mieli przyjąc pierwsze uderzenie). To jeszcze główny inspektor BW gen. Trettner (były dowódca 4. FJD za III Rzeszy) wymyślił pojęcie "jądrowych zagród minowych". Zaproponował on rozmieszczenie wzdłuż granicy niemieckiej i w głębi kraju ładunków jądrowych o mocy do 50 kT. Miały byc zdetonowane w momencie przejścia przez ich teren oddziałów UW. Losami cywili też się nie przejmował.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 16 Sie, 2009 16:19

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Cytat:
Twer, ja po prostu piszę że niezależnie w jakim sojuszu byśmy byli i tak byśmy byli celem dla głowic. Nawet gdybyśmy byli całkowicie neutralni. Po prostu przez nas wiedzie najkrótsza droga...
To co mieli powiedzieć Niemcy Zachodni? Nie dość że ich generałowie założyli straty na poziomie 70% (mieli przyjąc pierwsze uderzenie). To jeszcze główny inspektor BW gen. Trettner (były dowódca 4. FJD za III Rzeszy) wymyślił pojęcie "jądrowych zagród minowych". Zaproponował on rozmieszczenie wzdłuż granicy niemieckiej i w głębi kraju ładunków jądrowych o mocy do 50 kT. Miały byc zdetonowane w momencie przejścia przez ich teren oddziałów UW. Losami cywili też się nie przejmował.

Maxi a czy ja mowie ze to nie jest chore. Zgodzili sie sojusznicy w Jalcie na strefy wplywow i nikt nas o zdanie nie pytal. Dlatego pisze o polozeniu geopolitycznym. Wiekszosc wojen w Europie przetaczala sie przez nasz kraj.
Ale mowie o tym bo BYLISMY czlonkami Paktu Wojskowego, ktorego celem byl ATAK na Europe. Spojrz prosze na zestawienia, porownania ilosci czolgow, samolotow etc pomiedzy UW a NATO. Jedyne czym NATO moglo sie bronic sensownie (choc zabrzmi to morderczo) byly glowice atomowe. W broniach konwencjonalnych itd nie mieli szans.
A Sowieci widzac jedynie cel ..zajecie Europy w dupie mieli los jakiejs tam Polszy. Lecz najgorsze jest to ze w imie sojuszow nasza kadra tez to miala w d.... I dla mnie Kuklinski nigdy nie bedzie zdrajca. Poswiecil wszystko widzac co nam gotuja psychole (ze wschodu i tutejsi) aby ratowac co jeszcze jest do ratowania. i dzieki Bogu udalo mu sie. Za co nazywany jest przez homo sovieticus zdrajca. Lecz kazdy ma prawo do wlasnego zdania. I to jest caly urok demokracji. Oczywiscie wylaczajac poprawnych politycznie i mniejszosci, bo oni racje maja nieustajaca.
Pozdrawiam niedzielnie. Piwo

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Nie 16 Sie, 2009 16:35

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

twer49 napisał:
Witam,
Cytat:
Twer, ja po prostu piszę że niezależnie w jakim sojuszu byśmy byli i tak byśmy byli celem dla głowic. Nawet gdybyśmy byli całkowicie neutralni. Po prostu przez nas wiedzie najkrótsza droga...
To co mieli powiedzieć Niemcy Zachodni? Nie dość że ich generałowie założyli straty na poziomie 70% (mieli przyjąc pierwsze uderzenie). To jeszcze główny inspektor BW gen. Trettner (były dowódca 4. FJD za III Rzeszy) wymyślił pojęcie "jądrowych zagród minowych". Zaproponował on rozmieszczenie wzdłuż granicy niemieckiej i w głębi kraju ładunków jądrowych o mocy do 50 kT. Miały byc zdetonowane w momencie przejścia przez ich teren oddziałów UW. Losami cywili też się nie przejmował.

Maxi a czy ja mowie ze to nie jest chore. Zgodzili sie sojusznicy w Jalcie na strefy wplywow i nikt nas o zdanie nie pytal. Dlatego pisze o polozeniu geopolitycznym. Wiekszosc wojen w Europie przetaczala sie przez nasz kraj.
Ale mowie o tym bo BYLISMY czlonkami Paktu Wojskowego, ktorego celem byl ATAK na Europe. Spojrz prosze na zestawienia, porownania ilosci czolgow, samolotow etc pomiedzy UW a NATO. Jedyne czym NATO moglo sie bronic sensownie (choc zabrzmi to morderczo) byly glowice atomowe. W broniach konwencjonalnych itd nie mieli szans.
A Sowieci widzac jedynie cel ..zajecie Europy w dupie mieli los jakiejs tam Polszy. Lecz najgorsze jest to ze w imie sojuszow nasza kadra tez to miala w d.... I dla mnie Kuklinski nigdy nie bedzie zdrajca. Poswiecil wszystko widzac co nam gotuja psychole (ze wschodu i tutejsi) aby ratowac co jeszcze jest do ratowania. i dzieki Bogu udalo mu sie. Za co nazywany jest przez homo sovieticus zdrajca. Lecz kazdy ma prawo do wlasnego zdania. I to jest caly urok demokracji. Oczywiscie wylaczajac poprawnych politycznie i mniejszosci, bo oni racje maja nieustajaca.
Pozdrawiam niedzielnie. Piwo


dwa ale:
Kukliński jest zdrajcą, czy się to komuś podoba czy nie. Dla mnie Słońce nie jest gwiazdą, ale czy to coś zmieni? Pojęcie "zdrajca" ma określoną definicję słownikową, i Kukliński ją wypełnia. Jedyne nad czym można dyskutować to to czy powinien być pogardzany czy chwalony za swoją zdradę. Twer uważa że należy pułkownika chwalić i Mu dziękować. I to jest przejaw "własnego zdania i demokracji", a nie próby grzebania w prawach fizyki Twisted Evil
homo sovieticus - cóż to takiego? Przejrzałem wszystkie atlasy ewolucji i nie znalazłem nigdzie takiego hominida. Więc jeśli dyskutujemy na poziomie wyższym niż sejmowy to może używajmy określeń nie wywodzących się z politycznego bełkotu.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 16 Sie, 2009 16:57

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Wystarczy IT wpisac to haslo na necie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_sovieticus
Moze Twoim zdaniem ks. Tischner uprawial polityczny belkot, jak Kuklinski byl zdrajca, lecz moim zdaniem nie. Pozatym IT niewiele masz tych atlasow ewolucji jesli na odpowiedz wystarczylo Ci kilka minut.
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Nie 16 Sie, 2009 17:09

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Atlasów ewolucji niewiele, poza tym umiem szybko przeglądać informacje. Tak samo jak odczytywać sarkazm.
Odnośnie Kuklińskiego - zdrajcy, nie będę się już powtarzał bo zaprzeczasz Słońcu jako gwieździe. (zdrajca za słownikiem PWN: 1. «ten, kto zdradza swój kraj, naród itp.» 2. «ten, kto odstępuje od wyznawanych ideałów, wartości itp.» 3. «o kimś, kto oszukuje kogoś» - przy czym pierwsza definicja jest dziwna bo definiuje hasło używając tegoż hasła)
Odnośnie homo sovieticusa - z racji mojego wieku trudno mi zarzucić wypełnianie definicji, a jednak nazywam Kuklińskiego zdrajcą. Dlatego nalegałem żebyś używał jasnych sformułowań

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 16 Sie, 2009 17:36

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
IT napisal
Cytat:
«ten, kto zdradza swój kraj, naród itp.»

Kuklinskiemu mozna zarzucac co sie chce. Ale napewno nie ze zdradzil kraj i narod. Zdradzil chora armie, chory uklad, ktory chcial zgadzic ten Kraj i Narod dla swych celow.
Cytat:
«ten, kto odstępuje od wyznawanych ideałów, wartości itp.»

Wlasnie co jest najwiekszym idealem oficera?. Dobro Narodu i Kraju. Przynajmniej w mym mniemaniu.
Cytat:
«o kimś, kto oszukuje kogoś»

Masz racje IT oszukal armie Wojskiem Polskim zwana, bo chyba nie powiesz ze moglismy o czymkolwiek decydowac sami. Ze to WP bylo dowodzone z "Moskwy".
Odnosnie homo sovieticusa bylem przekonany ze jest to tak popularny zwrot istniejacy w jez.polskim juz od lat ze spowoduje on zamieszania.
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Nie 16 Sie, 2009 18:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.