| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Czasami trwa to jednak nieco zbyt długo, gdyż tyle czasu zajmują czasami procedury, hmmm... nazwijmy to w sposób nieco nadęty - demokratyczne.Ot - dla zatwierdzenia ostrzeżenia, zabanowania potrzebna jest wymagana ilość głosów moderatorów.

Dla dobra forum dobre było by chyba jednak ograniczenie tej demokracji. Zmiany o których piszesz to z pewnością krok z dobrym kierunku - oby były wprowadzone jak najszybciej.

Grendel napisał:
Owszem, możemy to robić nawet w czasie rzeczywistym.Musielibyśmy jednak wprowadzić opłaty członkowskie dla użytkowników by opłacić pensje dla zawodowych administratorów.Póki jesteśmy tu na zasadzie hobbystycznej, robimy co można w miarę czasu, którym dysponujemy.

Rozumiem, że nie można siedzieć 24h na dobę, to oczywiste. Dlatego może dobrze by było pomyśleć o poszerzeniu grona moderatorskiego? Przecież istniejący skład tej grupy nie jest żadnym dogmatem i może ulegać zmianom.. (chyba?)

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 11 Paź, 2009 18:16

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Naprodukowanie dużej ilości moderatorów to chyba nie najlepszy pomysł, jak będzie za dużo to sądze że to wcale nie usprawni działania, trzeba tylko troche to wszystko usprawnić, zrobić troche roszad i wszystko powinno być ok, my nad tym aktualnie pracujemy.
Ograniczanie demokracji ma swoje plusy i minusy, jak za bardzo wszystkich przyciśniemy, ograniczymy i zcenzurujemy to nic dobrego z tego nie wyniknie.

Na razie bez paniki, są pomysły, trzeba troszkę czasu aby to wdrożyć, powinno wszystko się unormować w najbliższym czasie

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 11 Paź, 2009 18:27

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bez paniki? Zobacz co się dzieje, najlepsi odpływają...
Cytat:
Naprodukowanie dużej ilości moderatorów to chyba nie najlepszy pomysł, jak będzie za dużo to sądze że to wcale nie usprawni działania, trzeba tylko troche to wszystko usprawnić, zrobić troche roszad i wszystko powinno być ok, my nad tym aktualnie pracujemy.

Dlaczego większa liczba moderatorów ma być zła? To normalne, że iw miarę rozrostu forum, kadra też musi się powiększać. Jak w wojsku - więcej żołnierzy = więcej generałów (zasadniczo). Grendel dość jasno dało do zrozumienia, że nie zajmujecie się moderką zawodowo i nie możecie poświęcać temu zajęciu całego swojego potencjału. Może więc dobrze było by podzielić się odpowiedzialnością i kompetencjami? Czy naprawdę nie widzicie na forum nikogo, kto by się nadawał do moderowania?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 11 Paź, 2009 18:33

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słuchaj, są działy gdzie spokojnie wystarcza jeden - dwóch moderatorów, są takie gdzie powinno być ich więcej i tu będą wprowadzone zmiany.
Dołączy do nas nie długo jeden Moderator, a może nawet i więcej.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 11 Paź, 2009 18:42

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:

Dlaczego większa liczba moderatorów ma być zła? To normalne, że iw miarę rozrostu forum, kadra też musi się powiększać. Jak w wojsku - więcej żołnierzy = więcej generałów (zasadniczo).

To nie do końca tak - byłem/jestem moderatorem na kilku anglojęzycznych forach, Przynajmniej dwa z nich mają większą ilość aktywnych użytkowników od iOH.Ilość moderatorów i ich czas on-line jest nawet mniejsza, a wystarcza.Liczy się aktywność samych moderatorów oraz poziom dojrzałości grona użytkowników.Czasami lepiej działa mniejsza grupa, lecz zgrana, niż grupa większa.[quote="de Villars"]
de Villars napisał:
Może więc dobrze było by podzielić się odpowiedzialnością i kompetencjami? Czy naprawdę nie widzicie na forum nikogo, kto by się nadawał do moderowania?

Jak wyżej napisałem - bardziej potrzebna jest zmiana niektórych procedur administrowania forum, niż zwiększenie liczby moderatorów (skądinąd - nasza liczba się ciągle zmienia, nie jest tak, że jest to ciągle ta same towarzystwo wzajemnej adoracji).

Pozdrowienia
Grendel

Nie 11 Paź, 2009 19:42

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Cytat:
Najlepiej by było, żeby Human mógł powiedzieć to sam.Powiedzmy, że były one natury osobistej.Human nie zniósł faktu, że administracja forum nie stanęła po Jego stronie w konflikcie z innym użytkownikiem.Tyle właśnie mi napisał.
Nie byłem świadkiem tego sporu, więc nie wiem.


Chyba wiem - chyba z mojego powodu trochę i poniekąd także Embarassed

Podobnie Forteca, jak przypuszczam...

Można poczytać na niektórych dyskusjach, nie komentuję, ale- żadnej uwagi czy ostrzeżenia nie otrzymałem, natomiast pochwały i owszem.

Więc co? mam się wycofać, jeżeli to istotnie trochę choć z mojego powodu Question

A forum - moim zdaniem - powinno być dyskusyjnym i popularnonaukowym, pozwalać na wymianę poglądów, zwłaszcza nie przepisywanych za kimś, lecz będących wynikiem własnych przemyśleń. Chyba Wink ?

Pozdrawiam

Nie 11 Paź, 2009 20:11

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
A jakie one były? Oczywiście jeśli możesz o tym mówić..
Grendel napisał:
Najlepiej by było, żeby Human mógł powiedzieć to sam.Powiedzmy, że były one natury osobistej.Human nie zniósł faktu, że administracja forum nie stanęła po Jego stronie w konflikcie z innym użytkownikiem.Tyle właśnie mi napisał.Nie byłem świadkiem tego sporu, więc nie wiem.
Ogólnie Human prosił by nie mówić. Powody miał uzasadnione. Jak dla mnie forum straciło już trzech wspaniałych użytkowników (Human, Marmik, Forteca) a i ciągle nie pewna jest sytuacja Setha. Jak by nie patrzeć odchodzą najaktywniejsi z ogromną wiedzą. Takich użytkowników jak oni pozostaje coraz mniej niestety.
Indiana Jones napisał:
Dołączy do nas nie długo jeden Moderator, a może nawet i więcej.
To dopiero plany czy może już przeprowadziliście "rekrutacje"??Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 11 Paź, 2009 20:26

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

o panowie bez jaj , porównując do innych for , nie jest źle , co nie znaczy że nie trzeba pracować ,

pzodr

Nie 11 Paź, 2009 22:11

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak? A do których chcesz porównywać? Mam nadzieję że nie do tego-którego-nazwy-wymieniać-nie-wolno? Bo że tu jest lepiej niż tam to żaden powód do dumy, lecz zwykła oczywistość Twisted Evil Skupmy się może na tym, by tu było lepiej, a nie kontentujmy się, że gdzieś jest jeszcze gorzej. Równanie w dół to żadne wyjście.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 12 Paź, 2009 8:09

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
kilku moderatorów ubędzie, kilku przybędzie. Pierwsze przymiarki już są i moderatorem zostanie np. KRIS501. Poza tym redakcja, administrator oraz moderatorzy od dłuższego czasu czynią odpowiednie kroki ku polepszeniu funkcjonowania forum.
To co napisał Grendel o naszej "pracy" to prawda. Robimy to hobbystycznie w wolnych chwilach i staramy się jak możemy. Na pewno będzie lepiej. To tak w wielkim skrócie.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 12 Paź, 2009 12:35

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drodzy userzy, zapewniamy, że komu jak komu, ale nam zależy na jego jakości - wszak nowych Lexusów nie dostajemy za darmo Razz
A tak na serio: zmiany będą wprowadzone, ale niepoważne z naszej strony byłoby mówienie o nich tutaj. Na razie musimy je dokładnie przedyskutować, by, powtórzę, nie wprowadzić jakichś durnych ustaleń.
Wprowadzenie większej ilości moderatorów - cóż, problem jest taki, że część z obecnych moderów nie ma za bardzo czasu, by poświęcić się działalności na forum. Dlatego, jak wspomniano, będą pewne przetasowania w załodze.
A to, że na forum zaloguje się jakiś zakompleksiony dzieciak, jest całkowicie normalne. Akurat nie ma moderatorów na forum, zanim któryś się zaloguje trzaśnie on 50-100 postów, a ty weź to potem kasuj, jak gdzieniegdzie pojawiają się porządne posty.
Prosty przykład - dyskusja bodajże o Alicji 1000, dużo głupich postów, i kilka mądrzejszych. Co mamy zrobić? Zostawić durny temat do dyskutowania? Nie. Zamknąć go? Też nie, bo dalej pozostaje widoczny. Wywalić w kosmos? Ci mądrzejsi się obruszą. Pokasować co głupsze posty? To zostanie taki kadłubek... Głupie tematy trzeba zduszać w zarodku, ale nie mamy dozoru 24 godziny na dobę...

Pon 12 Paź, 2009 20:48

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mogę powiedzieć jak jest na forum Nikona, gdzie jest ponad 30 000 użytkowników, a potrafi być 1850 on line.
Moderatorów jest ok 20 i każdy ma prawo działać poza swoimi działami jeśli nie ma odpowiedniego modera.
Raportowanie postów znacznie przyśpiesza działanie moderów - często już kilkanaście sekund po zgłoszeniu post trafia w kosmos. Takich raportów dostaję nawet kilkadziesiąt dziennie...i dzięki temu nawet jak nie jestem na forum, mogę szybko zareagować.
Wątki jak ten o Alicji, jeśli nie lecą w kosmos od razu, trafiają do śmietnika forumowego lub do archiwum...czyli nie są kasowane permanentnie.
Problem mamy podobny - jak pogodzić amatorów z profesjonalistami...i tu są jakby dwa podejścia:
Jeśli profi są ponad szarą tłuszczę, to nie najlepiej o nich świadczy.
Jednak należy im się (z racji wiedzy i pozycji) nieco (ale tylko nieco) specjalne traktowanie przez modów.
Myślę, że ich upośrednienie daje właściwy efekt.
Praca modera to ciężki kawałek chleba i wielka odpowiedzialność, więc chwała im za to co robią. Tym bardziej więc należy ułatwić im pracę.
Mam nadziję, że zapowiadane zmiany będą szybkie (kiedy?) i dadzą spodziewany efekt. Uśmiech
Cytat:
najlepsi odpływają...

Czasem jest to zmęczenie materiału...sam to przeżywałem po 5 latach moderki, więc wziąłem sobie pół roku urlopu od forum Wink

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pon 12 Paź, 2009 22:27

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Prosty przykład - dyskusja bodajże o Alicji 1000, dużo głupich postów, i kilka mądrzejszych. Co mamy zrobić? Zostawić durny temat do dyskutowania? Nie. Zamknąć go? Też nie, bo dalej pozostaje widoczny. Wywalić w kosmos? Ci mądrzejsi się obruszą. Pokasować co głupsze posty? To zostanie taki kadłubek... Głupie tematy trzeba zduszać w zarodku, ale nie mamy dozoru 24 godziny na dobę...

Wywalać w kosmos, to nie jest forum o wszystkim, choć ewoluuje w takim kierunku (ale tego byście chyba nie chcieli?). Nikt rozsądny się nie obrazi jak mu przy okazji poleci parę postów - to może dotknąć tylko kogoś, kto jedynie poluje na liczbę postów, ale na takich nam przecież nie zależy..

ALF napisał:
Mam nadziję, że zapowiadane zmiany będą szybkie (kiedy?)

Właśnie, kiedy? Jesteście w stanie przestawić jakiś realny horyzont czasowy? Żeby nie okazało się, że nie będzie już czego reformować, bo się forum rozleci..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 13 Paź, 2009 7:59

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chyba nie prędko się doczekamy działań szybkich i zdecydowanych ze strony administracji forum. De Villars, lepiej nie peszyć i nie kusić losu, dlatego na razie wstrzymajmy się od wypowiadania słów, że "forum się rozleci".
Aha, droga administracjo i moderacjo, może my, zwykli userzy Forum IOH moglibyśmy pomóc w naprawianiu stanu rzeczy? Bo tak gadamy, gadamy, a od samego gadania nic się nie zrobi.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 13 Paź, 2009 16:23

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:
Chyba nie prędko się doczekamy działań szybkich i zdecydowanych ze strony administracji forum. De Villars, lepiej nie peszyć i nie kusić losu, dlatego na razie wstrzymajmy się od wypowiadania słów, że "forum się rozleci".
Aha, droga administracjo i moderacjo, może my, zwykli userzy Forum IOH moglibyśmy pomóc w naprawianiu stanu rzeczy? Bo tak gadamy, gadamy, a od samego gadania nic się nie zrobi.


żukow bez defetyzmu , ja już widzę rekakcje , hehehe

Sro 14 Paź, 2009 0:12

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Tak? A do których chcesz porównywać? Mam nadzieję że nie do tego-którego-nazwy-wymieniać-nie-wolno? .


oj i tu się mylisz , tu wolno wymieniać wszystkie nazwy, można dawać linki itp

Sro 14 Paź, 2009 0:13

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:

Aha, droga administracjo i moderacjo, może my, zwykli userzy Forum IOH moglibyśmy pomóc w naprawianiu stanu rzeczy? Bo tak gadamy, gadamy, a od samego gadania nic się nie zrobi.


jak to u nas"gadamy biadolimy" zamiast brac sie do roboty i rozkrecac forum..

A ogolnie-bedzie duzo zmian.
M. inn. zaczne powaznie realizowac zaczete projekty ksiazkowe,bede poszukiwal regionalnych wspolpracownikow.Ale narazie ciii Exclamation ..zeby nie zapeszac...

Czw 15 Paź, 2009 0:55

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajnie, a co z forum? Wbrew temu co pisze Aceton, ja reakcji na razie nie widzę, są tylko deklaracje zmian. W porównaniu z uprzednim całkowitym milczeniem dobre i to, ale co z tego wyniknie - zobaczymy. Liczyłem, że ten wątek skłoni administrację do uchylenia rąbka tajemnicy, co konkretnie się zmieni, ale widzę że raczej nie.. Top Secret ! Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 15 Paź, 2009 8:20

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Top Secret !

bo to będzie prezent na Mikołaja albo Gwiazdkę . Laughing

_________________
Священная война

Czw 15 Paź, 2009 8:45

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko którego roku? Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 15 Paź, 2009 8:56

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko którego roku?

miejmy nadzieje ,że tego ......

_________________
Священная война

Czw 15 Paź, 2009 9:39

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem de Villars jest przykladem godnym wiekszej uwagi. A napewno jakiegos uhonorowania. Zeby bylo jasne - nie robie sobie jaj, nie kpie i nie podpuszczam. Po prostu stanowi on przyklad niepospolitej wiernosci i troski. Takich userow jest bardzo malo. I ja nawet rozumiem Jego rozterki. Nie zgodze sie jednak z katastroficzna wizja jak wiesci nam tutaj. Oczywiscie szkoda jest fajnych ludzi jacy czasem nas opuszczaja. Tylko, ze to jest naturalne. Ludzie sie wypalaja, znajduja inne gremia, nie chce im sie, obrazaja sie, znudzili sie, maja inne - nowe zainteresowania. Bardzo normalna i naturalna sytuacja. Zalew spamu i "niemadrych"? To tez normalne. Moim zdaniem swiadczy to glownie o tym, ze forum wlasnie sie rozrasta, trafia do coraz wiekszego grona. A to ma swoje skutki. Kiedys, gdy bylo nas malo - a jestem tu prawie od samego poczatku - latwo bylo na poczatku zlikwidowac glupote. Bo od razu sie rzucala w oczy. Teraz juz jest z tym problem. Tylko nie jest to cos z czego nalezy blednie i negatywnie wnioskowac. Ci co maja z tym wlaczyc predzej czy pozniej zareaguja. Moim skromnym zdaniem na tle innych spolecznosci nasza wcale niezle sie ma. A jak bedzie wygladala dalej? Ja jestem optymista. To w koncu zalezy tylko od nas samych.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 15 Paź, 2009 18:00

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio napisał:
Oczywiscie szkoda jest fajnych ludzi jacy czasem nas opuszczaja. Tylko, ze to jest naturalne. Ludzie sie wypalaja, znajduja inne gremia, nie chce im sie, obrazaja sie, znudzili sie, maja inne - nowe zainteresowania. Bardzo normalna i naturalna sytuacja.
Niestety ja to odbieram inaczej. Human, Marmik, Forteca, Piotr Kmiecik, i ciągle nie wiadomo co z Sethem. Od nich wiedzę można było brać garściami. Jak dla mnie to nie jest naturalna rzecz, tym bardziej że niektórzy z wymienionych jasno dali do zrozumienia dlaczego odchodzą i dlaczego ostatnio tak nagle a nie w większym wymiarze czasu.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Czw 15 Paź, 2009 18:13

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No szkoda jest mi również tych chłopaków, że rozstali się z forum, z nami...Ciekawe, czy właśnie mój forumowy idol Seth zostanie pośród nas. Ale to nie oznacza, że mamy popaść w okropasiernego doła, bo nie ma kto pisać, bo każdy z doświadczonych się wypala, będzie zaraz chciał odejść itp. Trzeba znaleźć sposób, by to "nowe pokolenie" userów IOH-a poszło ścieżką m.in. Humana, Marmika czy już wymienianego Setha. Bo tak to możemy biadolić i zmieniać sytuację na okrągło, a i tak nie załatwimy sprawy tak jak należy i zamiast forum fachowego, gdzie naprawdę można by podyskutować na wysokim poziomie, zrobi się forum czysto amatorów, którzy coraz mniej będą mieli do czynienia z historią z wyższej półki, albo z coraz gorszymi zakłamaniami.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 15 Paź, 2009 19:17

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczywiscie szkoda jest fajnych ludzi jacy czasem nas opuszczaja. Tylko, ze to jest naturalne. Ludzie sie wypalaja, znajduja inne gremia, nie chce im sie, obrazaja sie, znudzili sie, maja inne - nowe zainteresowania. Bardzo normalna i naturalna sytuacja. Zalew spamu i "niemadrych"? To tez normalne.

problem jednak w tym, że to się odbywa nie stopniowo (wtedy by faktycznie było normalne - jedni przychodzą, inni odchodzą i forum jakoś się kręci), a lawinowo - w krótkim okresie zrezygnowało wielu dobrych użytkowników. I dlatego jest to problem, bo nie ma komu ich zastąpić, niestety.. Nie da się ich w jednym momencie sklonować, a ich brak działa pobudzająco na dzieci neostrady - nie czując że mogą się narazić na ciętą ripostę dysponującego wiedzą użytkownika czy (co gorsza!) na reakcję moda - pozwalają sobie na coraz więcej. A to z kolei skłania innych do coraz większej wstrzemięźliwości w udzielaniu się na forum i koło się zamyka. Czy to nie powinno dać administracji do myślenia, że coś jednak trzeba zmienić w sposobie funkcjonowania forum? Ze swojej strony postulowałbym przede wszystkim większe (tzn. szybsze i bardziej zdecydowane, choć niekoniecznie polegające na wywalaniu w kosmos całych tematów) ingerowanie modów treści zamieszczane na forum (jak ich do tego zmusić/nakłonić, to już inna sprawa, być może zmiany w składzie tego grona są konieczne), poprawę technicznej strony funkcjonowania forum (zajmuje się tym ktoś teraz w ogóle?), poprawienie komunikacji na linii administracja-użytkownicy (żeby nie było jak teraz, że ludzie zgłaszają problemy i pozostaje to bez odzewu, względnie tylko z jakąś mglistą obietnicą zmian). Wiele innego też z pewnością dało by się usprawnić, więc wpisujcie swoje propozycje. Może "głos ludu" coś zdziała...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 16 Paź, 2009 8:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.