| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Stefan Dąmbski "Żbik"

ARIKS napisał:
A znasz więcej informacji na temat tego samobójstwa ? Oczywiście to tylko spekulacja ale może w tym ktoś mu pomógł ?


Jest wszystko w książce. Był nieuleczalnie chory na raka, strzelił sobie w głowę.

Pozdrawiam.

Pią 29 Paź, 2010 21:06

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dowiedziałem się o zbrodniach ..... Ochotniczej Straży Pożarnej Zszokowany
W Polityce jest artykuł Cezarego Łazarkiewicza "Letnisko w domu śmierci" o wydarzeniach we wsi Gniewczyna na Podkarpaciu. Oparty na wspomnieniach nieżyjącego już (zmarł 19 listopada br.) Tadeusza Markiela. Artykuł traktuje o uczestnictwie strażaków w mordowaniu żydowskich współmieszkańców. Wstrząsające, coś na kształt "Egzekutora", z tym że autor wspomnień był tylko obserwatorem zbrodni, miał wtedy 12 lat. Masakra Żydów odbywała się w formie zorganizowanej, z własnej inicjatywy "druhów". Najpierw wyłapywano Żydów, później ich "macano" (czyli torturami, a w przypadku kobiet gwałtami wymuszano wyjawienie miejsc ukrycia kosztowności a nawet ubrań i przedmiotów codziennego użytku), a następnie, wraz z powiadomioną o potrzebie "rozwiązania problemu" niemiecką żandarmerią - mordowano. I wszystko w rytmie swoistego "festynu ludowego" z suto zakrapianym poczęstunkiem. Artykułu nie ma jeszcze chyba w sieci, ale skrót jest tutaj:

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,106024,8750352,W_Gniewczynie_na_Podkarpaciu_stoi_dom_smierci.html

Pozdrawiam.

Sro 01 Gru, 2010 19:17

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
Dzisiaj dowiedziałem się o zbrodniach ..... Ochotniczej Straży Pożarnej Zszokowany
W Polityce jest artykuł Cezarego Łazarkiewicza "Letnisko w domu śmierci" o wydarzeniach we wsi Gniewczyna na Podkarpaciu. Oparty na wspomnieniach nieżyjącego już (zmarł 19 listopada br.) Tadeusza Markiela. Artykuł traktuje o uczestnictwie strażaków w mordowaniu żydowskich współmieszkańców. Wstrząsające, coś na kształt "Egzekutora", z tym że autor wspomnień był tylko obserwatorem zbrodni, miał wtedy 12 lat. Masakra Żydów odbywała się w formie zorganizowanej, z własnej inicjatywy "druhów". Najpierw wyłapywano Żydów, później ich "macano" (czyli torturami, a w przypadku kobiet gwałtami wymuszano wyjawienie miejsc ukrycia kosztowności a nawet ubrań i przedmiotów codziennego użytku), a następnie, wraz z powiadomioną o potrzebie "rozwiązania problemu" niemiecką żandarmerią - mordowano. I wszystko w rytmie swoistego "festynu ludowego" z suto zakrapianym poczęstunkiem. Artykułu nie ma jeszcze chyba w sieci, ale skrót jest tutaj:

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,106024,8750352,W_Gniewczynie_na_Podkarpaciu_stoi_dom_smierci.html

Pozdrawiam.



Ja też dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem chociaż jak się okazuje ponad dwa lata temu wydarzenia te były szeroko opisane w czasopiśmie Znak.

http://niniwa2.cba.pl/zaglada_domu_trinczerow.htm

Sro 01 Gru, 2010 19:48

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
Ja też dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem chociaż jak się okazuje ponad dwa lata temu wydarzenia te były szeroko opisane w czasopiśmie Znak.

http://niniwa2.cba.pl/zaglada_domu_trinczerow.htm


No popatrz, byłem na tej stronie (m. in. w sprawie pogromu dokonanego przez orlęta i żołnierzy Tokarzewskiego-Karaszewicza we Lwowie) a nie zauważyłem. Tak to jest, jak się faktu nie zna, to czasem tylko przypadkowo uda się coś z sieci wyłowić. Ani by mi do głowy nie przyszło przeszukiwanie za pomocą hasła "mord w Gniewczynie". Ale to dobrze, że artykuł ukazał się w Polityce, bo Znak jest dosyć elitarny, "niszowy", dociera do wąskiego kręgu czytelników.

Pozdrawiam.

Sro 01 Gru, 2010 23:27

Powrót do góry
ogrodnik
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 100
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
byłem na tej stronie (m. in. w sprawie pogromu dokonanego przez orlęta.

Orest, czy możesz powiedzieć, skąd informacja o udziale "orląt" w tzw. pogromie lwowskim?

Pon 13 Gru, 2010 16:49

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z wielu opracowań, jedno mam pod ręką:
Leszek Kania - W cieniu Orląt Lwowskich. Polskie sądy wojskowe, kontrwywiad i służby policyjne w bitwie o Lwów 1918-1919, Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra 2008, strony 95-101, Rozdział II. Bitwa o Lwów (1-21 listopada 1918), podrozdział 4. Mord w dzielnicy żydowskiej.

Pozdrawiam.

Pon 13 Gru, 2010 20:04

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sam tytuł tematu jest „niezły” ! Taka np. UPA nie dokonywała zbrodni na jeńcach z jednego powodu - banderowcy po prostu jeńców nie brali – oni wszystkich Polaków kwalifikowali jako „do wymordowania” i działali w tym kierunku przy pomocy noży, wideł, siekier i wideł ! Jak nawet czasem ze zgładzonej polskiej wsi uprowadzili do lasu grupę Polaków to tylko po to aby później pastwić się nad nimi obcinając ręce i piersi , rozpruwając brzuchy czy rozrywać końmi… To byli „prawdziwi bojcy”! Wprawdzie upowcy robili w portki przed Niemcami czy NKWD – no ale za to „walczyli dzielnie” z polskimi kobietami i dziećmi …

… no ale do sprawy…

Kolejny raz Orest manipuluje przy okazji plując na naszych polskich bohaterów ! Bezczelnie pisze - „pogrom dokonany przez orlęta”. Powołuje się przy tym na stosowne opracowanie. Nie neguję że do sytuacji prześladowań Żydów doszło we Lwowie na przełomie 1918/19 r. tyle, że nie wolno sugerować winy Orlętom tj. chłopcom kilkunastoletnim którzy walczyli o polskość Lwowa ! Jest to zwyczajnie podłe !
W listopadzie 1918 r. miał rzeczywiście miejsce pogrom Żydów na przedmieściach Lwowa ( pisze się o ok. 50 ofiarach) , ale dokonanego przez margines społeczny! Odziały polskie na początku na te wydarzenia patrzyły przez palce, jednak później aresztowały głównych prowodyrów tych zdarzeń i dokonano ich osądzenia. Natomiast polskie oddziały zbrojne oskarża się także ( ale nie Orlęta! ) o dokonanie dewastacji budynków należących do Żydów !

Jest to kolejna prowokacja Oresta. Opluwa Orlęta a czyżby zapomniał o pogromach na Żydach dokonanych przez wojska Pelury ( mówi się nawet o kilkudziesięciu tysiącach pomordowanych Żydów!). Dziwne tylko dlaczego nie może sobie przypomnieć kto to był banderowski zbrodniarz Orest-Onyszkiewycz i nic „nie wie” o braku upamiętnień miejsc w których leżą na Wołyniu i Podolu bestialsko pomordowani Polacy. Czyżby amnezja wybiórcza ?

Czw 16 Gru, 2010 2:19

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Taka np. UPA nie dokonywała zbrodni na jeńcach z jednego powodu - banderowcy po prostu jeńców nie brali – oni wszystkich Polaków kwalifikowali jako „do wymordowania” i działali w tym kierunku przy pomocy noży, wideł, siekier i wideł ! Jak nawet czasem ze zgładzonej polskiej wsi uprowadzili do lasu grupę Polaków to tylko po to aby później pastwić się nad nimi obcinając ręce i piersi , rozpruwając brzuchy czy rozrywać końmi…


Niestety, masz niewielką wiedzę na ten temat. Piszesz więc bzdury o tym, że UPA nie brała jeńców. By sobie ulżyć dopisujesz jeszcze o cięciu piersi, rąk, brzuchów rozrywaniu końmi itp. Fantazjuj dalej, wątpię by znalazł się nawiedzony, który zacznie kierować do urzędów na Ciebie skargi o szerzenie kłamstw. Tacy trafiają się tylko po przeciwnej stronie Uśmiech
W Twoim przypadku moja diagnoza jest prosta: dziesięć lat biblioteki. Poczytasz to się dowiesz, że UPA nie tylko brała jeńców, ale również ich później zwalniała.

Czw 16 Gru, 2010 21:56

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 - na co więc czekasz - skieruj "skargę " na mnie do stosownego "urzędu" skoro jak twierdzisz "szerzę kłamstwa" !
Tak się składa że Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów we Wrocławiu zgromadziło zapisy tj. relacje świadków od ok. 20 tys. osób ! Nie wszyscy jeszcze zmarli ( na co czekają z utęsknieniem ukraińscy nacjonaliści !) tak więc sądzę że niektórzy z nich mogą być moimi świadkami ! Wielu z nich widziało zmaltretowane ciała zamęczonych Polaków.

Aha - może pomożesz swemu kumplowi - Orestowi. Ten bowiem oskarżył cynicznie lwowskie Orlęta tj bohaterskich Obrońców Miasta o wzięcie udziału w pogromie Żydów w 1918 r. Udział w antyżydowskich zamieszkach w d. 22-23 listopada 1918r. mieli wprawdzie Polacy ( więźniowie-kryminaliści uwolnieni z więzień i walczący po polskiej stronie, margines społeczny polski i ukraiński oraz austriaccy dezerterzy) , ale nie Orlęta ! Tak więc - Orest ( sądzę że świadomie !) bezczelnie kłamie ( zresztą nie pierwszy raz !). Kolejny raz prowokacyjnie opluwa naszą polską historię !!!

Sob 18 Gru, 2010 3:20

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Aha - może pomożesz swemu kumplowi - Orestowi.


Akurat w tym przypadku pomocy nie potrzebuję, choć przyznam, że wiedza Janka11 mi imponuje. Niestety, fakty są faktami. Pijani szczęściem (nie moje określenie, tylko starającego się wybielić na siłę Polaków Leszka Kani) "obrońcy" Lwowa wraz z "odsieczą" dokonali pogromu. Po prostu chcieli pokazać, kto tu teraz rządzi (i będzie rządził po wieki)i wziąć krwawy odwet na żydowskiej milicji, która działała w porozumieniu z Ukraińcami. Najpierw stoczono regularną walkę z tą milicją o trzecią dzielnicę. "Elementy kryminalne" Laughing No niech Ci będzie, jak tak chcesz polskich żołnierzy i "obrońców" nazywać. A później gwałty, morderstwa, rabunki. Oczywiście, tak jak ogrodnik w przypadku Gniewczyny chciałbyś mieć inny obraz "obrońców", zło widzieć po stronie "elementów kryminalnych bliżej nieokreślonej narodowości", ale dokumenty, szczególnie raporty samych lwowskich Żydów mówią co innego. Zatem - książka w łapę, to się nie będziesz kompromitował.

Pozdrawiam.

PS Na głównych "winowajcach" - Ukraińcach nie wzięto natomiast odwetu. A wiesz dlaczego? Pewno nie wiesz, to Ci powiem. Po prostu - większa część Galicji Wschodniej w okresie "wyzwolenia" Lwowa znajdowała się jeszcze w rękach UHA, i obawiano się, że Ukraińcy postąpią analogicznie, np. w Stanisławowie czy Tarnopolu. Zatem (jak zwykle) najbardziej ucierpieli najsłabsi, nie będący bezpośrednią stroną konfliktu.

Sob 18 Gru, 2010 10:38

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagoniłeś się Orest w kozi róg ! Napisałeś wszak wcześniej że pogromu dokonały orlęta. Orlęta czyli kilkunastoletni chłopcy którzy bronili swoje rodzinne miasto na przełomie 1918/19 r. Rzuciłeś łajnem mając nadzieję że się przyczepi i nikt nie zareaguje. Przeliczyłeś się !
Tak więc proszę albo udowodnić że Orlęta tj. polscy kilkunastoletni obrońcy miasta brali udział w pogromie Żydów albo odszczekać swoje kłamstwo i grzecznie przeprosić !

Powtarzam w antyżydowskich rozruchach ( nie wszyscy badacze tematu określają je jako pogrom ) wzięli udział kryminaliści walczący po polskiej stronie ( zostali wcześniej wypuszczeni z wiezień ), hołota tj. margines społeczny zarówno polski i ukraiński oraz austiaccy dezerterzy. Chodziło przede wszystkim o rabunek. Fakt że milicja żydowska współdziałała wcześniej z Ukraińcami został wykorzystany przez bandytów. Gen. Roji i kpt. Mączyńskiemu można na pewno zarzucić grzech zaniechania w opóźnieniu powstrzymania sprawców. Cześć prowodyrów została jednak aresztowana i osądzona !

Kolejny raz Orest opluwasz kłamliwie polskich bohaterów ! To co robisz to nawet nie manipulacja czy chamstwo to zwykła - PODŁOŚĆ !!!

Sob 18 Gru, 2010 11:00

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wśród sprawców pogromu ludności żydowskiej byli zarówno wojskowi z garnizonu Lwowa oraz oddziałów odsieczy, jak i ludność cywilna miasta. Biorąc jednak pod uwagę, że większość udokumentowanych przez Dyrekcję Policji przypadków śmierci to ofiary postrzałów i pchnięć bagnetami, należy stwierdzić wyraźny udział żołnierzy w zajściach z 22-23 listopada

Cytat:
Władze wojskowe i cywilne pod różnymi pretekstami, przeważnie uznając brak dostatecznych dowodów uczestnictwa w pogromie, nie dopuszczały do aresztowań lub zwalniały już uwięzionych. .... Wśród 79 oskarżonych znalazło się również 2 chłopców w wieku jedenastu lat, jeden w wieku 13 lat i jeden w wieku 14 lat. Większość oskarżonych (55 osób) należała do kościoła rzymskokatolickiego. W więzieniu przebywało także 20 osób wyznania greckokatolickiego oraz 3 osoby wyznania mojżeszowego i jedna ewangelickiego. Skład wyznaniowy obwinionych może świadczyć o chęci wytworzenia wrażenia, iż pogrom był dziełem mętów społecznych tak polskiej, jak ukraińskiej, a nawet żydowskiej narodowości

Cytat:
Natomiast śledztwo przeprowadzone przez Żydowski Komitet Ratunkowy, oparte przede wszystkim na relacjach ofiar i ich bliskich objęło 2815 wypadków gwałtów, rabunków i morderstw. Tylko w 6 przypadkach sprawstwo przypisywano cywilom, a w 391 mieszanym cywilno-wojskowym grupom. O pozostałe 2418 wypadków ŻKR oskarżał wyłącznie wojskowych. W tej ostatniej grupie znalazło się 500 wypadków popełnienia przestępstw przy współudziale oficerów lub w obecności oficerów


Michał Klimecki Polsko-ukraińska wojna o Lwów i Galicję Wschodnią 1918-1919, Warszawa 2000

Nie chce mi się Jaro więcej pisać, szczególnie o tak oczywistej oczywistości. To, że nie dopuszczasz tej wiedzy do siebie - to Twoja sprawa. Co do "łajna" nie będę się wypowiadał, niech ocenią moderatorzy, nie zamierzam się z Tobą personalnie rozprawiać, bo mógłbym się właśnie tym ..... ubrukać.

Pozdrawiam.

PS A mitu "lwowskiego batiara" nie znasz? Niby przestępcy, drobnego cwaniaczka, w którym jednak bije szczere polskie serce i w chwilach decydujących jest zdolny do szlachetnych porywów? Tylko widzisz, "szlachetny poryw" ma najczęściej i drugie oblicze ......

Cytat:
Cześć prowodyrów została jednak aresztowana i osądzona !


Tak, aresztowano, w tym pięć lwowskich prostytutek i kilku obłąkanych ze szpitala na Kulparkowie. Ale pomimo usilnych starań, nie zdołano uczynić z nich "pogromców" Laughing

Sob 18 Gru, 2010 15:41

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Orest - jak widać wijesz się jak wąż i próbujesz jeszcze jadowicie kąsać ! Postawiłem Ci kategoryczne żądanie abyś udowodnił udział lwowskich Orląt w pogromie Żydów, których o to oskarżyłeś . A ty co zrobiłeś ? Wklejasz cytaty świadczące że w antyżydowskich wydarzeniach brali udział chłopcy 11, 13 i 14 letni ( a nie znalazłeś jakiegoś 10 latka ?). Najprawdopodobniej były to wyrostki z marginesu społecznego ( nawet nie jest pewne czy narodowości polskiej ! ). Mi natomiast chodziło o Orlęta a więc polską młodzież gimnazjalną,licealną i studentów broniących swego rodzinnego miasta. Skoro oplułeś Ich pamięć to teraz powinieneś udowodnić swoje twierdzenia ( według mnie chamskie oszczerstwo !). Dopóki tego nie zrobisz będę uważał Cię za podłego kłamcę ! Bądź odpowiedzialnym za swoje słowa !!!

A tak swoja drogą to dziękuję Ci za stwierdzenie że - "nie zamierzam się z Tobą personalnie rozprawiać" - tyle że nie bardzo rozumiem jak to miałbyś się ze mną "rozprawić" ? Kilka miesięcy temu pewien ukraiński naziol napisał pod moim kierunkiem na lokalnym forum miasta Tomaszowa Lubelskiego zdanie-stwierdzenie - " jesteś niegrzeczny, a niegrzeczni żyją krócej " ! Podobnie było na forum rzeszowskich "Nowin" czy lubelskiego "Dziennika Wschodniego" Kierowano tam pod moim adresem groźby w stylu " znamy cię , obserwujemy, zapłacisz za swoje kłamstwa które wypisujesz o UPA". Oczywiście nie posądzam Cię o jakieś złe zamiary. Natomiast "ubrukany" już niestety jesteś - tak kończą ci którzy próbują wybielać nazistowskich zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA !
LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!!

Nie 19 Gru, 2010 9:52

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
( a nie znalazłeś jakiegoś 10 latka ?). Najprawdopodobniej były to wyrostki z marginesu społecznego ( nawet nie jest pewne czy narodowości polskiej ! ).


Oczywiście, oczywiście, ci młodzieńcy, którzy walczyli o polski Lwów, a nie brali udziału w pogromach (bądź im to odpuszczono) to szlachetne "orlęta". Natomiast ci, którym postawiono zarzuty to wyrostki z marginesu społecznego, o nieustalonej narodowości Laughing
Nie ja szukam dziesięciolatków, cytowałem tylko prof. Klimeckiego, a wcześniej dr. Kanię. Kilkakrotnie żądałeś dowodów, przy okazji zarzucając mi, że kłamię, no to masz!
Przeciwstawiasz temu, Jaro, wiedzę z przedwojennych czytanek szkolnych dla niższych klas szkół elementarnych. Z wesołymi kolorowymi obrazkami, gdzie dużą, czytelną czcionką, najprostszymi słowami pisano o orlętach i w ogóle o bohaterstwie Polaków.

Jaro z Roztocza napisał:
Dopóki tego nie zrobisz będę uważał Cię za podłego kłamcę ! Bądź odpowiedzialnym za swoje słowa !!!


Wyobraź sobie Jaro (choć może to trudne dla Ciebie do wyobrażenia), że nie robi to na mnie wrażenia. Obojętne mi jest zupełnie, za kogo akurat Ty mnie uważasz. Wielokrotnie pokazałem Ci, że kłamiesz, natomiast Ty mi - nigdy. Inni ocenią.

Jaro z Roztocza napisał:
A tak swoja drogą to dziękuję Ci za stwierdzenie że - "nie zamierzam się z Tobą personalnie rozprawiać" - tyle że nie bardzo rozumiem jak to miałbyś się ze mną "rozprawić" ? Kilka miesięcy temu pewien ukraiński naziol napisał pod moim kierunkiem na lokalnym forum miasta Tomaszowa Lubelskiego zdanie-stwierdzenie - " jesteś niegrzeczny, a niegrzeczni żyją krócej " ! Podobnie było na forum rzeszowskich "Nowin" czy lubelskiego "Dziennika Wschodniego" Kierowano tam pod moim adresem groźby w stylu " znamy cię , obserwujemy, zapłacisz za swoje kłamstwa które wypisujesz o UPA". Oczywiście nie posądzam Cię o jakieś złe zamiary.


Ależ jesteś zabawny Laughing Klasyczna zagrywka Poliszczuka czy Zaleskiego, o fizycznym zagrożeniu, żeby swoją "ważność" podkreślić. I ta przypadłość dopadła nawet Ciebie, bez obrazy malutkiego trybika antyukraińskiej machiny? Zszokowany Jaro, ja nie tylko w realu nie zamierzam personalnie się z Tobą rozprawiać, ale i na forum (bo to miałem na myśli). Przecież wypowiadanymi przez siebie treściami, słownictwem, brakiem podstawowej wiedzy sam siebie kompromitujesz. Laughing

Pozdrawiam.

Nie 19 Gru, 2010 11:58

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Orest - jak widać wijesz się jak wąż i próbujesz jeszcze jadowicie kąsać ! Postawiłem Ci kategoryczne żądanie abyś udowodnił udział lwowskich Orląt w pogromie Żydów, których o to oskarżyłeś . A ty co zrobiłeś ? Wklejasz cytaty świadczące że w antyżydowskich wydarzeniach brali udział chłopcy 11, 13 i 14 letni ( a nie znalazłeś jakiegoś 10 latka ?). Najprawdopodobniej były to wyrostki z marginesu społecznego ( nawet nie jest pewne czy narodowości polskiej ! ). Mi natomiast chodziło o Orlęta a więc polską młodzież gimnazjalną,licealną i studentów broniących swego rodzinnego miasta. Skoro oplułeś Ich pamięć to teraz powinieneś udowodnić swoje twierdzenia ( według mnie chamskie oszczerstwo !). Dopóki tego nie zrobisz będę uważał Cię za podłego kłamcę ! Bądź odpowiedzialnym za swoje słowa !!!

A tak swoja drogą to dziękuję Ci za stwierdzenie że - "nie zamierzam się z Tobą personalnie rozprawiać" - tyle że nie bardzo rozumiem jak to miałbyś się ze mną "rozprawić" ? Kilka miesięcy temu pewien ukraiński naziol napisał pod moim kierunkiem na lokalnym forum miasta Tomaszowa Lubelskiego zdanie-stwierdzenie - " jesteś niegrzeczny, a niegrzeczni żyją krócej " ! Podobnie było na forum rzeszowskich "Nowin" czy lubelskiego "Dziennika Wschodniego" Kierowano tam pod moim adresem groźby w stylu " znamy cię , obserwujemy, zapłacisz za swoje kłamstwa które wypisujesz o UPA". Oczywiście nie posądzam Cię o jakieś złe zamiary. Natomiast "ubrukany" już niestety jesteś - tak kończą ci którzy próbują wybielać nazistowskich zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA !
LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!!



Za nie długo Orest napisze że AK mordowała Zydów w czasie Powstania Warszawskiego. Ludzie jakie jeszcze bzdury będziecie pisać aby wybielić banderowców za ich ''bohaterskie'' czyny ? Jaro taki wpis to zwykle zastraszanie karane z paragrafu ja na Twoim miejscu złożyłbym doniesienie aby takich ''fotelowych bohaterów'' odpowiednio potraktować.

Nie 19 Gru, 2010 17:00

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do Oresta:

Jak widać brak Ci elementarnej wiedzy prawnej. Skoro ktoś stawia konkretne zarzuty ( czy też oczernia tak jak Ty to robisz ! ) to w takiej sytuacji ciężar dowodu leży po jego stronie.
Orest - oplułeś w świński sposób nasze Orlęta i nie potrafisz wybrnąć z tego kłamstwa. Wijesz się i nic ci z tego nie wychodzi. Stwierdziłeś jedynie że w antyżydowskich rozruchach wzięli udział kilkunastoletni chłopcy, natomiast kilka dni wcześniej napisałeś o Orlętach ( a nie kilkunastoletnich chłopcach którzy pochodzili prawdopodobnie z marginesu społecznego!) jako wykonawcach pogromu na Żydach. Jestem całkowicie pewny że chodziło ci o stworzenie wrażenia że to Orlęta mordowały Żydów we Lwowie w listopadzie 1918r. Jest to podłe kłamstwo !
Powtarzam jeszcze raz - udowodnij że to Orlęta skalały się powyższą zbrodnią ( chyba że przyjmujesz że wszyscy chłopcy w ówczesnym Lwowie to Orlęta ?), albo przeproś ! To co napisałeś jest bowiem żałosne. Zawsze i wszędzie istnieją młodociani sprawcy - wiec panie kolego przestań manipulować i fałszywie oskarżać niewinnych bohaterów ! Rozumiem że przemawia przez Ciebie zazdrość - Ukraińcy bowiem nigdy nie mieli takich bohaterów. Ci młodzi chłopcy złapali za broń i rzucili się do walki w obronie ( przestań używać cudzysłowów w kontekście słowa obrońcy - przecież to właśnie Orlęta byli rodowitymi Lwowiakami, a Strzelcy Siczowi zostali nawiezieni z prowincji
!) swego rodzinnego miasta !

Orest masz krótką pamięć - - o kilku Twoich podłych kłamstwach już napisałem. Postaram Ci się niebawem je przypomnieć w temacie dotyczącym – „Zbrodni UPA/OUN…”. Kolejny raz także "mylisz" ukraińskość z banderyzmem . Do Ukrainy i narodu ukraińskiego jestem ustosunkowany jak najbardziej przyjaźnie, natomiast potępiam zbrodniczą organizację OUN-UPA, podobnie jak sowieckie NKWD czy niemieckie NSDAP lub Gestapo !


Do Ariksa :

Do gróźb ukraińskich nazioli zdążyłem się już przyzwyczaić. W sieci jesteśmy wszyscy anonimowi, tak więc niestety ale grozić mogą bezkarnie ! Prokurator bowiem nie postawi w takiej sytuacji nikomu zarzutów. No ale obrońcy upowców, grożąc swoim adwersarzom piszącym o zbrodniach UPA, sami wystawiają sobie świadectwo no i sprawie której są adwokatami .

Wto 21 Gru, 2010 1:45

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do ''Orląt Lwowskich'' to chyba Pan Orest nieco się zagalopował i naczytał się głupot, lub sam sobie to wymyślił co chyba każdy przyzna rację.

Jaro posiadam w kolekcji m.in krzyż obrońców III odcinka ze Lwowa nadawany również młodym obrońcom ''Orlętom'' jest to tzw. druga wersja z mieczami.



Opis załącznika:

Sro 22 Gru, 2010 23:53

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:

Za nie długo Orest napisze że AK mordowała Zydów w czasie Powstania Warszawskiego.


Orest pewnie nie napisze. Bo i po co? Nie ten temat. Za to w cytowanej juz tu ksiazce Dambskiego mozesz sie dowiedziec kogo oprocz Niemcow zwalczala AK. Tak wg. narodowosci i idei. Oczywiscie wiem, ze ten Dembowski to pewnie z choroby mu sie pomieszalo w glowie.....
Mam tez i inne ciekawostki. Wcale, jak tu podaje Orest, nasza przedwojenna propaganda az taka sprytna nie byla. Dla przykladu fotka z opisem. I fotka i opis i ksiazka przedwojenne. To co prawda dotyczy innej nacji ale jak sie czyta to "dzielo" - obrazki i tekst co chwila ujawniaja podlych, zdradzieckich, bestialskich, podstepnych itp. wrogow naszych. Tak mi troche wstyd. Bo jak sie okazuje wokol nas sami wrogowie byli i jak widze sa nadal.
A my jak widac tradycyjnie mamy gleboki szacunek dla przeciwnika, umiemy honorowo sie zachowac i jestesmy z tego dumni. A pozniej jak sie taki Putin czy inny zapyta o swoich z tamtych czasow to odpowiadamy, ze chorowici byli...



Opis załącznika:

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 23 Gru, 2010 18:35

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio - to mnie trochę zadziwiłeś. Jakoś łatwo przeszedłeś ponad kłamliwym oskarżeniem Oresta skierowanym przeciwko lwowskim Orlętom ?! Skoro ktoś rzuca takie kalumnie to powinien je udowodnić !!! No ale przyzwyczaiłem się już że Orestowi wolno więcej ... Gdybym ja np. napisał że Strzelcy Siczowi w 1918 r. przeprowadzili pogrom lwowskich Żydów to dopiero by się działo !

Nie bardzo rozumiem także Twoje zdanie - " Za to w cytowanej juz tu ksiazce Dambskiego mozesz sie dowiedziec kogo oprocz Niemcow zwalczala AK. Tak wg. narodowosci i idei ". Może więc mnie oświecisz co chciałeś w ten sposób powiedzieć ?! Czyżbyś próbował sugerować że AK jako organizacja zwalczała jakiś inny naród ? A może tak Ci się tylko napisało - a chodziło Ci jedynie o konkretny oddział ?
Czekam niecierpliwie ...

Pią 24 Gru, 2010 1:09

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro,
W przeciwienstwie do Ciebie ja zdziwiony Twoim wpisem nie jestem. Zwyczajnie i po prostu. Ty nie chcesz lub nie potrafisz przyjac tego co jest skierowane do Ciebie. Ty caly ten problem polsko - ukrainski traktujesz w kategoriach wiary. A z wierzeniami trudno dyskutowac. Gdyby Orest stwierdzil, ze Orleta dopuscily sie zbrodni to niewatpliwie ktos powazny od nas zareagowalby. Mam na mysli sytuacje w ktorej Orest dokonalby stwierdzenia o tym, ze Orleta jako formacja czy ugrupowanie sformalizowane dokonaly zbrodni. Ale Orest niestety napisal cos innego. On stwierdzil, ze uczestnicy obrony lwowa (niektorzy) oraz zolnierze Tokarzewskiego brali udzial w mordach. Nie stwierdzil, ze dostali taki rozkaz. To drobna roznica. Pomysl nad tym, moze zrozumiesz. Zeby bylo latwiej podam inny przyklad. Swietlana postac naszego narodowego panteonu czyli Kosciuszko, ktory wywolal Insurekcje i popelnil pewien Uniwersal namawiajac chlopow do porzucenia swego pana i udzial w powstaniu, wlasnych chlopow za pozytywna reakcje na wezwanie potraktowal batogiem. To nie przeszkadza mu byc naszym narodowym bohaterem. Albo juz zupelnie prosto - sama przynaleznosc do czegokolwiek nie daje przywileju swietosci i niepokalania. Jesli znasz przypadki udzialu strzelcow siczowychw mordach na Polakach to pewnie i takie byly. Tylko czy mowimy o udziale czlonkow formacji czy o polityce jaka ta formacja prowadzila.
Co do Dambskiego - najpierw przeczytaj te ksiazke. Tam sie wszystkiego dowiesz. Nie patrz na AK przez pryzmat Powstania, Gor Swietokrzyskich i Ponurego, Zoski, Parasola itp. Tam bylo duzo ludzi. Tylko ludzi.
Chodzilo mi nie nawet o konkretny oddzial. O konkretnego czlowieka raczej. Nie zmienia to faktu, iz byl on z AK. Stosujac Twoj sposob myslenia nalezalo fakty opisane w ksiazce rozciagnac na cala AK. Pokazalem Ci tylko jak to wyglada. Wlasnie Ty tak robisz wobec Oresta. Wiesz, ze to nieprawda, wiesz o AK tyle zeby ja uznawac za cos niepokalanego. Ale zycie jest tylko zyciem, a historia nie jest czarno - biala, w ktorej biel nalezy tylko do nas.
Wesolych Swiat...

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 24 Gru, 2010 10:21

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio – muszę jeszcze raz wrócić do znieważenia Orląt przez Oresta ponieważ nie co mijasz się z prawdą . Piszesz że Orest:
- „ stwierdzil, ze uczestnicy obrony lwowa (niektorzy) oraz zolnierze Tokarzewskiego brali udzial w mordach ”-
Jest to jednak prawda połowiczna ponieważ Orest w dn. 1 grudnia 2010 r. o godz. 22:27 napisał :
- „No popatrz, byłem na tej stronie (m. in. w sprawie pogromu dokonanego przez orlęta i żołnierzy Tokarzewskiego-Karaszewicza we Lwowie)…”-

Orest następnie zaplatał się w wyjaśnieniach. Nie był w stanie udowodnić że właśnie Orlęta ( a nie jakieś wyrostki z marginesu ) mają na sumieniu udział w antyżydowskich zamieszkach ( żołnierzy Tokarzewskiego już mu nieborakowi odpuściłem …).

Sadzę że ten bardzo brzydki atak Oresta na nasze bohaterskie Orlęta wynika z jego bezsilności w wybielaniu zbrodniarzy spod znaku faszystowskiej OUN-UPA…

Czw 20 Sty, 2011 0:45

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piszesz bzdury. Cytowane przez Ciebie wypowiedzi Oresta znacza dokladnie to co napisal. Zapominasz lub (jak mniemam) wolisz mitologie, a nie prawde, ze nie jest zadna sprzecznoscia mozliwosc udzialu w obronie Lwowa tzw. marginesu. Tyle, ze jak rozumiem sam udzial w tej obronie nadaje komus status swietego i niepokalanego. To ja w takim razie gratuluje takiego rozumienia historii. To rzeczywiscie jest cos na czym mozna budowac "prawde". Lecz ja powtorze jeszcze raz - wole rozum.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 20 Sty, 2011 8:02

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Piszesz bzdury. Cytowane przez Ciebie wypowiedzi Oresta znacza dokladnie to co napisal. Zapominasz lub (jak mniemam) wolisz mitologie, a nie prawde, ze nie jest zadna sprzecznoscia mozliwosc udzialu w obronie Lwowa tzw. marginesu. Tyle, ze jak rozumiem sam udzial w tej obronie nadaje komus status swietego i niepokalanego. To ja w takim razie gratuluje takiego rozumienia historii. To rzeczywiscie jest cos na czym mozna budowac "prawde". Lecz ja powtorze jeszcze raz - wole rozum.


Krecio - uważasz że ja pisze bzdury ? Przypominam więc że to nie ja ale Orest dokonał ( kolejnej !) prowokacji obrzucając łajnem nasze lwowskie Orlęta. Masz jak widzę problemy z rozumnym ( sic!) czytaniem więc jeszcze raz przypominam, że Orest użył określenia - "...pogrom dokonany przez orlęta..." !
Skoro Orest tak zaatakował to powinien teraz udowodnić swoje "sensacje". Tymczasem zaczął biedaczyna wić się ...
Prawda jest taka - Orestowi chodziło o skojarzenie Orląt z pogromem lwowskim . Zresztą mówiąc pogrom w powszechnej świadomości myśli się o masowym mordowaniu Żydów - więc zgodnie z rozumowaniem Oresta Orlęta we Lwowie mordowały ...
Tej całej sprawy nie byłoby gdyby Orest napisał np. że w czasie walk polsko-ukraińskich niektórzy polscy żołnierze dopuścili się mordów na Żydach w listopadzie 1918 r. Sam pisałem przecież, że po polskiej stronie walczyli wypuszczeni z więzień kryminaliści, którzy po wyparciu z miasta Ukraińców przystąpili do grabieży ludności żydowskiej ( oczywiście powodem tego pogromu nie był antysemityzm, ale zwykła grabież i wykorzystanie faktu współpracy Żydów z Ukraińcami w czasie walk ! ).
Tak więc to Orest powinien udowodnić, że tych kilku nastolatków biorących udział w antyżydowskich zamieszkach to nasze Orlęta - a nie wyrostki z marginesu społecznego, którzy zwyczajnie wykorzystali sytuację do grabieży.

Tymczasem Orest skrył się do swojej dziupli i zamilkł . Ty Krecio natomiast bronisz przegranej sprawy. Zresztą uważam za skandaliczne, że na forum historycznym jeden z internautów obrzuca prowokacyjnie polskich bohaterów kłamliwymi kalumniami, a moderatorzy nie tylko nie reagują na to ale jeden z nich staje się swoistym adwokatem oszczercy !

Ps.
Oczywiście skoro Orest tak chce to możemy pociągnąć temat - jako pogromy Żydów na Ukrainie w latach 1918-20. Problem będzie jedynie taki że okaże się, że w tym czasie na Ukrainie zamordowano wiele tysięcy Żydów z rąk .... żołnierzy niejakiego Semena Petlury ...

Nie 23 Sty, 2011 9:56

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie szkoda się spierać obaj macie swoje argumenty i rację a ja powiem że historii nie wolno celowo fałszować bo jest to zwykłą podłością acz są i będą takie osoby, którym to będzie na rękę.

Nie 23 Sty, 2011 12:44

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Tymczasem Orest skrył się do swojej dziupli i zamilkł . Ty Krecio natomiast bronisz przegranej sprawy. Zresztą uważam za skandaliczne, że na forum historycznym jeden z internautów obrzuca prowokacyjnie polskich bohaterów kłamliwymi kalumniami, a moderatorzy nie tylko nie reagują na to ale jeden z nich staje się swoistym adwokatem oszczercy !


No ale cóż mam dalej pisać, skoro fakty do Ciebie nie docierają? Wszystko wskazuje, że nie masz elementarnej wiedzy o tych wydarzeniach. Według Ciebie "marginesem społecznym" jest pewnie także kpt. Mączyński, który podjudzał przeciwko Żydom, sabotował rozkazy Roi wzywające do spokoju i zaprzestania pogromów .... Żyj sobie Jaro wyidealizowanymi obrazkami w swojej dziupli, tego zabronić Ci nie mogę Uśmiech

Jaro z Roztocza napisał:
Oczywiście skoro Orest tak chce to możemy pociągnąć temat - jako pogromy Żydów na Ukrainie w latach 1918-20. Problem będzie jedynie taki że okaże się, że w tym czasie na Ukrainie zamordowano wiele tysięcy Żydów z rąk .... żołnierzy niejakiego Semena Petlury ...


Okaże się? Mity, Jaro, mity, nie znajdujące potwierdzenia w faktach. W Dyrektoriacie Petlury i Wynnyczenki zasiadali żydowscy ministrowie (Mosze Zilberfarb, Mosze Rafes, Wulf Racki, Abram Rewucki, Wagner, Mering, Gutnik i in.). A w UHA był batalion (kuriń) żydowski złożony z ochotników (bo Żydzi i Polacy nie byli objęci poborem, do UHA mogli wstępować tylko na ochotnika). Ochotników żydowskich było tylu, że planowano batalion rozbudować do brygady. Dowódcą był por. Salomon Lajnberg, zmarł w polskiej niewoli (domyśl się z jakich przyczyn). Żebyś dalej nie bredził o "petlurowskich pogromach" to polecam Ci lekturę książek J. J. Bruskiego "Petlurowcy" i G. Skrukwy "Formacje wojskowe ukraińskiej rewolucji narodowej 1914-1921". Jak przebrniesz, to możemy pogadać.

Pozdrawiam.

PS Ciekawostka dla Ciebie, Jaro Uśmiech W UHA było też sporo ochotników - Polaków (co prawda znacznie mniej, niż Żydów). U Skrukwy wszystko znajdziesz Uśmiech

Nie 23 Sty, 2011 14:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.