| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
Panie Samborski napisz pan lepiej jak tam z pomnikiem w Wiązownicy, jest efekt hasła „wy się ludzie wójta nie bójta”


No tak, wójt Ryznar go ignoruje, poparcia Przewoźnika (z wiadomych przyczyn) zabrakło, pomnik w Gorajcu odsłonięty - ostał się mu jeno Siekierka Laughing Z tej rozpaczy to nawet nazwisko adresata przekręcił, a takim jest przecież wybitnym specjalistą od nazwisk. Ale nic to dla Naszego Dziennika czy ks. Zaleskiego, wszak pan Samborski to "znany badacz" Laughing

Pozdrawiam.

Nie 29 Sie, 2010 13:56

Powrót do góry
matt
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 131
Skąd: Vinnona
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nianiu

Dobrze slyszales ze maja zmienic ale to dotyczy tylko pseldo polakow.Z wyrazami szacunku Matt.

Nie 29 Sie, 2010 17:42

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake" ''Orest nie zauważyłem że Ci się flaga nagle pojawiła, Ukrainy, sino żółta.''

Fakt gdyby nie Ty czy ja flaga nadal miałaby inne kolory Wink

Z innej beczki bo nic innego tylko wałkuję się temat Ukraińców. Mnie interesuje czy w trakcie Powstania Warszawskiego AK dopuszczała się mordów na cywilach oraz żołnierzach Wehrmachtu, bo na Waffen SS to wiadome czy ''żołnierzach'' Dirlewangera.

Czy ktoś ma jakieś wiarygodne informacje na temat ?

Nie 29 Sie, 2010 23:40

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tylko Janek się ociąga z aktualizacją flagi :]
_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 02 Wrz, 2010 16:04

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może już wystarczy tych docinków co do narodowości Oresta? Zniesmaczony

Czw 09 Wrz, 2010 13:20

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj się Czarny Olek, jako i ja się nie przejmuję Uśmiech
Takie "docinki" świadczą tylko o prymitywizmie i zakompleksieniu docinających Laughing

Pozdrawiam.

Czw 09 Wrz, 2010 13:41

Powrót do góry
ogrodnik
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 100
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
Nie przejmuj się Czarny Olek, jako i ja się nie przejmuję Uśmiech
Takie "docinki" świadczą tylko o prymitywizmie i zakompleksieniu docinających Laughing

Pozdrawiam.

A'propos prostactwa i kompleksów w tej mierze. Przypomnij wszystkim oreście, dlaczego nazwisko prezydenta Janukowycza piszesz przez literę "i"?
czarny olek napisał:
A może już wystarczy tych docinków co do narodowości Oresta?

Dziwi mnie Twoje poruszenie. Ten wątek został założony wyłącznie ze względów propagandowych, a jego osią jest właśnie kryterium narodowości (do czego janek11 wstydzi się przyznać). Owo kryterium jest stosowane w sposób fałszywy i manipulatorski, niemniej jednak, skoro autor wątku i jego przyboczny, posługują się takim narzędziem, to warto znać intencje rozmówców m.in. na gruncie ich narodowości - aby nie dać się zmanipulować. I tyle.

Czw 09 Wrz, 2010 21:52

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ogrodnik napisał:
A'propos prostactwa i kompleksów w tej mierze. Przypomnij wszystkim oreście, dlaczego nazwisko prezydenta Janukowycza piszesz przez literę "i"?


Zaczepki znowu szukasz? Toś nie trafił Laughing Piszę "Janukowicz", bo tak mi się podoba, a poza tym jest to prawidłowa forma w języku polskim:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Janukowicz

A co do narodowości i docinków. No cóż, nie będę bawił się w Poliszczuka, i twierdził, że jestem kitajski kajzer. Dlatego sobie wybrałem ukraińską flagę, "sino-żółtą", jak określił H2HSnake "inteligentnie" i w jego intencji zapewne podchwytliwie (pewnie liczył, że o polskiej fladze wyrażę się "blado-krwawa", ale się przeliczył). Może obrażać uczucia narodowe innych userów, może szydzić z obcych symboli, bo jest to forum polskie, i niestety, niektórzy moderatorzy takie zachowania tolerują.

Pozdrawiam Uśmiech

Czw 09 Wrz, 2010 23:49

Powrót do góry
ogrodnik
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 100
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
Zaczepki znowu szukasz? Toś nie trafił Laughing Piszę "Janukowicz", bo tak mi się podoba

Toteż mówię: kompleksy i prostactwo.

Pią 10 Wrz, 2010 22:02

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ogrodnik napisał:
orest napisał:
Zaczepki znowu szukasz? Toś nie trafił Laughing Piszę "Janukowicz", bo tak mi się podoba

Toteż mówię: kompleksy i prostactwo.


Nieprawda.

orest bowiem napisał:


Zaczepki znowu szukasz? Toś nie trafił Laughing Piszę "Janukowicz", bo tak mi się podoba, a poza tym jest to prawidłowa forma w języku polskim:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Janukowicz


Trollujesz ogrodnik.

Pozdrawiam.

Pią 10 Wrz, 2010 23:10

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ogrodnik napisał:

czarny olek napisał:
A może już wystarczy tych docinków co do narodowości Oresta?

Dziwi mnie Twoje poruszenie. Ten wątek został założony wyłącznie ze względów propagandowych, a jego osią jest właśnie kryterium narodowości (do czego janek11 wstydzi się przyznać). Owo kryterium jest stosowane w sposób fałszywy i manipulatorski, niemniej jednak, skoro autor wątku i jego przyboczny, posługują się takim narzędziem, to warto znać intencje rozmówców m.in. na gruncie ich narodowości - aby nie dać się zmanipulować. I tyle.

Ogrodnik, nie zamierzam brać udziału w bezproduktywnej dyskusji na temat: kto na forum IOH jest Polakiem, Ukraińcem czy Marsjaninem.
Żeby dowiedzieć się, kim jest Orest wystarczy prześledzić sobie wątek o zbrodniach UPA na Wołyniu, w jednym z postów Orest wyraźnie określił, kim jest z pochodzenia. Dla mnie to wystarczy. I bez względu na to, jaka przyczyna była powodem założenia przez Janka tego wątku, uważam wszelkie kąśliwe aluzje pod adresem czyjejś narodowości za zwykły brak kultury. Chcecie dyskutować, Panowie, róbcie to z szacunkiem dla adwersarza.
Są kwestie, w których z Orestem kompletnie się nie zgadzam ale uważam, że ma prawo mysleć inaczej niż ja. I tyle.
pozdrawiam

Wto 14 Wrz, 2010 19:05

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
Skończyli sie dobre czasy dla kresowiaków,...


Przepraszam że tak ni z gruszki ni z pietruszki nagle wyławiam to stwierdzenie, ale pragnę poinformować że kolega Orest jest co najmniej w błędzie.Chyba w swoim toku rozumowania chciałeś nawiązać do ofiar Smoleńskiej tragedii jako jedynym poważnym wsparciu dla inicjatyw i środowisk kresowych.Otóż dobre czasy dla środowisk kresowych się wcale nie skończyły, jako że najgorzej to oni mieli za PRLu, więc obecnie już gorzej mieć nie mogę.Druga sprawa że wsparcia ze strony rządu czy śp prezydenta Lecha Kaczyńskiego nigdy nie mieli i do wszystkiego musieli dojść sami.Obserwując ostatnio wieści w środowiskach kresowych stwierdzam ze z każdym dniem jest coraz lepiej, powstaje coraz więcej inicjatyw z wiązanych z kresami wbrew poprawności politycznej i "nie drażnieniu" Ukrainy i przy udziale ukraińskiej inteligencji.Powstaje swoista moda na kresy wśród Polaków szczególnie młodych,wielki powrót to narodowej świadomości i niestety paszkwile w gazecie wyborczej tego procesu nie zatrzymają :]W Polsce żyje około 12 milionów ludzi pochodzących z kresów bądź ich potomków :] niedługo doczekają się nawet własnej partii politycznej o nazwie Polskie Stronnictwo Kresowe.Kresowiacy Oreście mają się bardzo dobrze i coraz lepiej :]

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 16 Wrz, 2010 15:05

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake napisał:
niedługo doczekają się nawet własnej partii politycznej o nazwie Polskie Stronnictwo Kresowe


Nie stanowi to dla mnie zaskoczenia. Przecież już w kwietniu pisał o tym Wojciechowski. Przypomnę:

Cytat:
Rośnie nam własny związek wypędzonych


http://wyborcza.pl/1,76842,7751751,Czas_odczarowac_mit_Kresow.html

H2HSnake napisał:
powstaje coraz więcej inicjatyw z wiązanych z kresami wbrew poprawności politycznej i "nie drażnieniu" Ukrainy i przy udziale ukraińskiej inteligencji.


Ta sprawa również jest znana. Wiemy, wiemy, z jaką to "ukraińską inteligencją" ksiądz Zaleski w Kijowie deklarację o współpracy podpisał.

http://newsweek.salon24.pl/167133,moskwa-i-ks-isakowicz-zaleski

Pozdrawiam.

Czw 16 Wrz, 2010 16:29

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake napisał:
W Polsce żyje około 12 milionów ludzi pochodzących z kresów bądź ich potomków :] niedługo doczekają się nawet własnej partii politycznej o nazwie Polskie Stronnictwo Kresowe.]


Przypomniało mi się z kabaretu, chociaż chyba nie całkiem tak to było:
Stasiek: Kresowiaków jest w Polsce 12 milionów.
Sasza: nie za dużo trochę?
Stasiek: czy ja wiem, można się przyzwyczaić.

Na poważnie to jako jeden z tych 12 milionów na pewno nie zapiszę się do kresowej partii i to do samego końca, jej czy mojego. Uważam że tworzenie jej to bzdurny pomysł, ale niech ją zakładają nie będzie lepiej, ale na pewno śmieszniej.

Czw 16 Wrz, 2010 17:57

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kresowiaków, tak jak Legionistów Piłsudskiego przybywa mimo iż od wojny upływa coraz więcej czasu!! Było już kilka inicjatyw politycznych które miały zjednoczyć kresowiaków i reprezentować całe środowisko. Tyle tylko, że tego środowiska nie ma!! Starsze pokolenie wzdycha za kresami wspominając młodość ale wśród młodych tej nostalgii nie ma. W Polsce biesiady kresowe cieszą się powodzeniem ale na tym koniec sympatii dla kresów. I dobrze
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 16 Wrz, 2010 19:07

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

Janek11 napisał:
Pan Samborski strasznie chce zaistnieć w mediach a lepiej by zrobił gdyby bardziej się skupił na transporcie bo szwankuje, ku niezadowoleniu klientów (kto zna gościa wie o co chodzi). Samborski powołując się na Siekierkę pisze: ” że w kwietniu i maju 1944 r. nacjonaliści ukraińscy zamordowali nie mniej niż 58 mieszkańców wsi narodowości polskiej. Znanych jest 34 nazwisk.” Siekierka jak to Siekierka zebrał i spisał wszystkie informacje jakie usłyszał o zabitych osobach. Jak wiadomo według niego zabijali tylko Ukraińcy Polaków wiec wszystkie ofiary to Polacy, aż dziwne że zabitych 6 kwietnia 1945r w Gorajcu Ukraińców nie wpisał na swoja listę jako Polaków. Myślę jednak, że nawet on uznał to za przesadę a może powód był tylko taki że nie znał nazwisk ofiar.
Jako stary naciągacz kręci jednak jak może. Umieścił np. na swojej liście zamordowanych „Polaka” z Gorajca Jana Lewickiego oraz Anastazję Lewicka z dwójką dzieci. Powołuje się tu na książkę M. Dobrzańskiego, tylko że Dobrzański wymienia Iwana Lewickiego, lecz cóż to dla Siekierki zamienić Iwana na Jana przecież to poprawne przetłumaczenie imienia. Osoby znające temat wiedzą, że Lewicki to znana rodzina ukraińska z Gorajca.
Pan Samborski jak na "prawdziwego polskiego badacza” przystało grzebie w ukraińskiej liście jak może, ale polskie „ofiary” wymienia za Siekierką bez zastanowienia, niestety to typowe dla takich „fachowców”. Panie Samborski napisz pan lepiej jak tam z pomnikiem w Wiązownicy, jest efekt hasła „wy się ludzie wójta nie bójta”, a może by tak jak w Piskorowicach tablica wystarczyła?



Skrytykowałem w poście Mieczysława Samborskiego za jego różne i stronnicze traktowanie ukraińskiej i polskiej listy ofiar mieszkańców wsi Gorajec a że jesteśmy z tych samych stron dodałem parę uwag na jego temat i przyznaje to akurat było nieładne. Zamieściłem ten tekst również pod artykułem na portalu Super Nowości. Cóż, Pan Samborski odpisał i jest przekonany że moje inicjały to B.H. i to ze mną prowadził polemikę na łamach Naszego Słowa. Ja i B.H. dobre, wysoko Pan Samborski ocenia moją wiedzę. Dziwię się też jego wyobrażeniu, że Pan B.H. miałby czas i ochotę pisywać posty pod artykułami na portalach gazet Uśmiech.
Myślę, że wypada mi odpowiedzieć na post Pana Samborskiego.
Link do artykułu:
http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=20868&Itemid=40

Czw 16 Wrz, 2010 22:14

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

Janek11 napisał:
Link do artykułu:
http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=20868&Itemid=40


Fajne komentarze

Cytat:
136 przybijanie małych dzieci dookoła grubego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. wianuszki


Rany boskie, ale ludziska mają w głowach porobione Zszokowany

Janek, nie bądź taki skromny (chodzi o porównanie z BH). Masz w temacie bardzo dużą wiedzę. Co właśnie nasunęło panu Samborskiemu tę genialną myśl. Typowy schemat kresowiackiego myślenia, każdy, kto inaczej myśli musi mieć ukraińskie korzenie, a jak ma tak szczegółową wiedzę, jak Ty - to musi być Bogdan Huk Laughing

Pozdrawiam serdecznie.

Czw 16 Wrz, 2010 22:17

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

orest napisał:
Typowy schemat kresowiackiego myślenia, każdy, kto inaczej myśli musi mieć ukraińskie korzenie



Dzięki Orest za tak wysoką ocenę mojej wiedzy, tym bardziej że usłyszeć ją od Ciebie to nie byle co. Co do zacytowanego powyżej fragmentu Twojego postu to po przeczytaniu postu Samborskiego pomyślałem dokładnie tak samo. Jest to powszechny i prymitywny sposób oceniania rozmówców. Gdy mnie zarzucają, że jestem Ukraińcem bawi mnie to, bo pochodzę z czysto polskiej rodziny która w 1943 r., obawiając się Ukraińców uciekła na tereny polskie. Oczywiście takie zarzuty mnie nie obrażają a nawet sądzę, że gdybym był z mieszanej rodziny tak bliskie obcowanie z dwoma kulturami byłoby ciekawe. Zdaję sobie równocześnie sprawę z tego, że gdyby jedno z rodziców było Ukraińcem lub co gorsze Żydem żyć w Polsce byłoby ciężko.
Pozdrawiam.

Pią 17 Wrz, 2010 18:38

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

[quote="orest"]
Janek11 napisał:
Link do artykułu:
http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=20868&Itemid=40


Fajne komentarze

Cytat:
136 przybijanie małych dzieci dookoła grubego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. wianuszki




Czyli rozumiem, że oprócz ''wianuszków'' inne metody zabijania przez UPA i chłopów dopuszczasz jako fakt ?

Pią 17 Wrz, 2010 20:12

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

[quote="ARIKS"][quote="orest"]


Czyli rozumiem, że oprócz ''wianuszków'' inne metody zabijania przez UPA i chłopów dopuszczasz jako fakt ?[/quote]

Ten wianuszek to bzdura i kłamstwo. W wielu publikacjach jest zdjęcie z zabitymi dziećmi przywiązanymi do drzewa i ten akt jest przypisywany UPA ale zbrodnia ta miała miejsce w 1926; chora psychicznie Cyganka zabiła tak swoje dzieci!!

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 17 Wrz, 2010 21:09

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

ARIKS napisał:
Czyli rozumiem, że oprócz ''wianuszków'' inne metody zabijania przez UPA i chłopów dopuszczasz jako fakt ?


Krwawe wytwory czyjejś chorej wyobraźni odrzucam, rzecz jasna. Faktem pozostaje jednak, że zarówno Polacy z rąk Ukraińców, jak i Ukraińcy z rąk Polaków ginęli czasami w okrutny sposób.

Pozdrawiam.

Pią 17 Wrz, 2010 21:46

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:

Ten wianuszek to bzdura i kłamstwo. W wielu publikacjach jest zdjęcie z zabitymi dziećmi przywiązanymi do drzewa i ten akt jest przypisywany UPA ale zbrodnia ta miała miejsce w 1926; chora psychicznie Cyganka zabiła tak swoje dzieci!!


Małe sprostowanie wydarzenie miało miejsce w 1923r. Oto fragment artykułu osób które zbadały i opisały to w Rzeczpospolitej:

Dramat z 1923 roku
Twierdzimy tak, ponieważ posiadamy niezaprzeczalne dowody, że wspomniane
zdjęcie - pierwowzór projektu pomnika - przedstawia zupełnie inne wydarzenie.
Miało ono miejsce w nocy z 11 na 12 grudnia 1923 r., cztery ofiary to dzieci
cygańskie, a zabójcą była ich obłąkana matka, 32-letnia M.D. Zdarzenie jest
szczegółowo opisane w pracy wydanej drukiem w 1928 r. (a zapewne też w
ówczesnej prasie). Natrafiliśmy na te informacje i dokumentujące je zdjęcie w
innej, późniejszej publikacji, która powoływała się na artykuł z roku 1928.
Obydwa teksty są publikacjami z zakresu medycyny sądowej. Pierwszy to artykuł
"Psychoza szałowo-posępnicza w kazuistyce sądowo-psychiatrycznej",
zamieszczony w "Roczniku Psychiatrycznym" z 1928 r. Jego autorem był Witold
Łuniewski, wieloletni dyrektor zakładu w Tworkach.

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/plus_minus_070519/plus_minus_a_8.html

Pią 17 Wrz, 2010 22:39

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake napisał:
W Polsce żyje około 12 milionów ludzi pochodzących z kresów bądź ich potomków


Przypatrzmy się tej liczbie....
Pierwsza "repatriacja" - 1.843 tys. (górna granica, w tym ok. 300 tys. osób, które uciekły w obawie przed UPA)
Druga "repatriacja" - ok. 210 tys.

Czyli razem niewiele ponad 2 miliony. Zakładając ponadprzeciętną długość życia kresowiaków, ponadprzeciętną dzietność oraz wykluczając emigrację z Polski - to daje maksymalnie 3,5 - 4 mln osób. Skąd więc owe 12 milionów Zszokowany Question Typowym dla kresowiaków jest mnożenie własnych ofiar, czyżby mania mnożenia dotyczyła też liczby samych siebie? Laughing

Pozdrawiam.

Sob 18 Wrz, 2010 14:52

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

[quote="red25"]
ARIKS napisał:
orest napisał:



Czyli rozumiem, że oprócz ''wianuszków'' inne metody zabijania przez UPA i chłopów dopuszczasz jako fakt ?


Ten wianuszek to bzdura i kłamstwo. W wielu publikacjach jest zdjęcie z zabitymi dziećmi przywiązanymi do drzewa i ten akt jest przypisywany UPA ale zbrodnia ta miała miejsce w 1926; chora psychicznie Cyganka zabiła tak swoje dzieci!!


Ten temat był wałkowany wiele razy dlatego zainteresowani tematem wiedzą że akurat ta fotka nie dotyczy UPA, co nie zwalnia ich od znacznie gorszych niż ''wianuszki'' okrucieństw.

Sob 18 Wrz, 2010 17:01

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mieczysław Samborski

orest napisał:
ARIKS napisał:
Czyli rozumiem, że oprócz ''wianuszków'' inne metody zabijania przez UPA i chłopów dopuszczasz jako fakt ?


Krwawe wytwory czyjejś chorej wyobraźni odrzucam, rzecz jasna. Faktem pozostaje jednak, że zarówno Polacy z rąk Ukraińców, jak i Ukraińcy z rąk Polaków ginęli czasami w okrutny sposób.

Pozdrawiam.


Fakt jest taki że niestety to Ukraińcy urządzali sprytne podstępne zasadzki aby wymordować ile sie da Polaków i nie jest to chora wyobraźnie może twoja, i nie czasami acz bardzo często !!!! Orest nie zapominaj a cały czas zapominasz o tym że UPA mordowała także swoich Ukraińców za pomoc Polakom lub odmowę zamordowania np. w rodzinach Polsko-Ukraińskich (żony, męża) o tym jakoś sie dziwnie zapomina ?
Nie dziw sie, że Polacy dokonywali czasami odwetów to Ukraińcy pierwsi postanowili dokonać całkowitego unicestwienia Polaków z Kresów.

Sob 18 Wrz, 2010 17:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.