| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:

Fakt, Onyszkiewicz ma duże poczucie humoru, również miałem okazję z nim rozmawiać. Ale mi raczej chodziło o inny "dowcip", ten o "rezaniu" żony. Chyba by trzeba było bardzo dużego poczucia humoru, nie sądzisz?

Pozdrawiam.


Nie jestem długo na tym forum ale u autora tego "dowcipu" już chyba nic mnie nie zdziwi. Chociaż.

Pozdrawiam.

Czw 29 Lip, 2010 22:21

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może potrafisz H2HSnake wytłumaczyć dlaczego przedstawiciel (użyję tu określenia Kulińskiej) polskiego kleru Isakowicz – Zaleski bezczelnie kłamie na temat okoliczności śmierci Rumla.

Cytuję to kłamstwo:
10 lipca, w przeddzień "krwawej niedzieli", która rozpoczęła ludobójstwo na Wołyniu, dowódcy banderowców postanowili nie tylko "horiłką", ale i barbarzyńskim widowiskiem dodać animuszu mołojcom szykującym się do rzezi, a zarazem przyzwyczaić ich do rozlewu krwi i okrucieństwa. Zmasakrowanych, ale wciąż żywych polskich oficerów rozkrzyżowano więc na majdanie we wsi Kustycze, a następnie rozerwano na strzępy końmi. (…)Dziś na polskiej ziemi bezskutecznie szuka się pomnika Zygmunta Rumla. Brak jest też odpowiednich publikacji. Jedynie Wincenty Ronisz parę lat temu nakręcił o tym polskim oficerze dokument pt. "Poeta nieznany", zawierający m.in. relację Iwana Koptiucha z Kustycz, naocznego świadka męczeństwa.

Przecież każdy kto oglądał ten film (była już o tym mowa na forum) wie że Iwan Koptiuch powiedział że widział jedynie jak w jakiś czas po przejechaniu podwody z ludzmi (być może z Rumlem) nadjechali jacyś ludzie na koniach (chyba trzech o ile dobrze pamiętam) i zapytali go czy tędy jechała podwoda a gdy Koptiuch powiedział że tak przybysze udali się za nią. Dalej wyraźnie stwierdził: „Czy ich dognali czy nie tego to ja już nie wiem.”

Po co księdzu te kłamstwa o „naocznym świadku męczeństwa” i jego relacji zaprezentowanej w filmie. Po co?

Po tym wyczynie księdza każdy ma prawo pisać o Zaleski że to fantasta i kłamca.

Całość tekstu Zaleskiego masz tu:
http://www.klubygp.pl/arch/zaleski/2008_05_20.html

a film jest tutaj:
http://www.tvp.pl/historia/rocznice-i-wydarzenia/wolyn-1943/wideo/poeta-nieznany/922866

Czw 29 Lip, 2010 22:29

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktu że Rummla zamordowali Banderowcy nikt nie zaprzeczy(oprócz was oczywiście), a w jaki sposób to zrobili? czy się dowiemy czy nie?, nie ma chyba dowodów ani na solidne poparcie tezy o rozerwaniu końmi ani na jej zaprzeczenie, jest dokładnie 50% szans na jedno i drugie.Rummel z tej delegacji nigdy nie wrócił a jego ciała również nie odnaleziono.Ja na ten przykład z Isakowiczem toczyłem boje o Bulbę Borowcia,bo powtarzał nieprawdziwe slogany na jego temat ,więc nie we wszystkim się zgadzamy ,ale są to tylko detale na tle całej sprawy, które nic nie zmieniają.Zbrodniczość faszystowskiej OUN-UPA należy potępić z całą stanowczością,i na szczęście coraz więcej się dzieje w tym temacie.
Niektórym mit narodowowyzwoleńczego charakteru OUN-UPA na dobre chyba ugrzązł w szarej masie pod czaszką.
To coś na kształt rewelacji ukraińskich o masowych mordach popełnionych przez Polaków na Ukraińcach, o spirali odwetów :], żadnych dowodów a powtarzane jak papuga z pokolenia na pokolenie.Z wyjątków stworzono regułę.Więc wersja z rozerwaniem końmi się też utrwaliła wśród zwykłych ludzi.Może ktoś to kiedyś wyjaśni.

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Czw 29 Lip, 2010 23:35

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dnia 24 listopada roku ubiegłego o godzinie 19:07 H2HSnake na tym forum skierował do mnie te oto słowa:

Cytat:
Fakt rozerwania Zygmunta Rumla końmi przez UPA nazywasz bajką? niech wszyscy to przeczytają, i wiedzą z kim mamy do czynienia.


Janek - z kim mamy do czynienia?

Pozdrawiam.

PS. H2HSnake - przypominam Ci, że pochwaliłeś się znajomością Doncowa w oryginale, a ja usłużnie posunąłem link do cyfrowej wersji tego właśnie londyńskiego III wydania "Nacionalizmu" z prośbą o wskazanie tych treści, które "przytoczyłeś". Co z tym fantem zrobimy?

Pią 30 Lip, 2010 0:27

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no, może zbyt ostry ton, ale nazywanie tego bajką jest mocno nie uprawnione, zwłaszcza w przypadku braku dowodów przeczących wersji rozerwania końmi.A z kim mamy do czynienia w związku z Twoją osobą to już każdy tutaj wie.

Cytat:
PS. H2HSnake - przypominam Ci, że pochwaliłeś się znajomością Doncowa w oryginale, a ja usłużnie posunąłem link do cyfrowej wersji tego właśnie londyńskiego III wydania "Nacionalizmu" z prośbą o wskazanie tych treści, które "przytoczyłeś". Co z tym fantem zrobimy?

Że czym się chwaliłem? cytowałem opis ideologii Dońcowa z Wiki, tak trudno było znaleźć? Twierdzisz że ten tekst jest niezgodny z ideologią Dońcowa? a to dopiero by była ciekawostka.
Masz tutaj jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Doncow
podparty przypisami.Cytaty to są dopiero tutaj :] 1926 rok.Tamto był opis, ale chyba nie zauważyłeś zwrotów "Według doktryny Doncowa," skoro chciałeś żebym wskazywał jakieś cytaty lol.Jak niby Dońcow miał by pisać w swoim dziele zwrot w stylu : "Według doktryny Doncowa,".Musiałby mieć rozdwojenie jaźni.A druga sprawa że nie znam ruskiej cyrylicy.
"Nacjonalizm" wydanie z roku 1926. "Fanatyzm narodowy to broń narodów silnych przy pomocy której dokonywane są wielkie czyny" (str. 218). "W historii siła jest jedynym miernikiem znaczenia, bowiem ona jest tym samym co życiowość, a życiowość oznacza prawo do życia - co oznacza bezapelacyjna prawdę. Racje ma silniejszy (str. 218) "Sensem życia jest posiadanie i panowanie; jego istota jest walka o przewagę, o rozrost i poszerzenie o potężność, bowiem żądza potężności jest właśnie żądzą życia" (str.233) "Dążenia które postrzegamy wśród ras ludzkich dążenia do zawładnięcia cudzych ziem, właściwe są wszystkim gatunkom organizmów" (str. 234) "Prawo przyrody jest prawem siły ekspansja jest nie tylko samoutwierdzeniem własnej woli życia ale jednocześnie zaprzeczeniem jej u innych" (str.235) "Wrogość jest nieunikniona, bowiem każda wola istnieje dla siebie jako różna i przeciwstawna innym silom" (str. 239). "Społeczeństwo, które odrzuca ekspansje jest w stanie upadku" (str240). "Wola życia i wola władzy przekształcają się w wole wojny. Wola wojny między narodami jest wieczna" (str. 243)."
Od 2008 roku można nabyć przekład "Nacjonalizmu" Dońcowa dokonany przez Poliszczuka

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk


Ostatnio zmieniony przez H2HSnake dnia Pią 30 Lip, 2010 0:59, w całości zmieniany 5 razy

Pią 30 Lip, 2010 0:29

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake napisał:
no, może zbyt ostry ton, ale nazywanie tego bajką jest mocno nie uprawnione, zwłaszcza w przypadku braku dowodów przeczących wersji rozerwania końmi.A z kim mamy do czynienia w związku z Twoją osobą to już każdy tutaj wie.


Jesteś żałosny.

Pią 30 Lip, 2010 0:31

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:

Jesteś żałosny.

I vice versa Uśmiech ale czy to nie off top? może skupmy się na temacie, czekamy na dalsze rzeczowe przykłady mordów na Ukraińcach, ale popełnionych przez formacje polskie, bo Ukraincy zamordowani przez OUN-UPA nas tu chwilowo nie interesują.

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Pią 30 Lip, 2010 1:02

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake zadałem Ci proste pytanie:

A może potrafisz H2HSnake wytłumaczyć dlaczego przedstawiciel (użyję tu określenia Kulińskiej) polskiego kleru Isakowicz – Zaleski bezczelnie kłamie na temat okoliczności śmierci Rumla.

Po co kłamie o „naocznym świadku męczeństwa” zaprezentowanym w filmie, gdy ten „świadek” mówi że nic na temat śmierci Rumla nie wie?

Pytanie jest dosyć proste więc się nie rozpisuj o UPA, banderowcach, o utrwalonej wersji itd.
Pytam po co kłamie, że ma świadka gdy go nie ma. Koniec pytania.
Jeżeli się z nim stykasz możesz też go zapytać czy się z tego kłamstwa wyspowiadał? Zastanawiam się czy czasem nie uważa, że w tych sprawach wolno kłamać i nie jest to grzechem, bo cel uświęca środki.

Pią 30 Lip, 2010 10:25

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek po pierwsze człowieku za grosz nie masz szacunku do kogokolwiek kto pisze na temat mordów UPA chodzi mi o autorów książek to jest żałosne bo świadczy o Tobie i twoim zadufanym ego, po drugie wątek jest na inny temat a nie Zaleskiego i śmierci Rumla !!!

H2HSnake mi się zdaje że do takich osób jak Janek a szczególnie Orest szkoda co kolwiek pisać, tłumaczyć bo oni mają iż wyrobiony pogląd na UPA i wzajemnie się adorują jak tylko mogą wciskając innym że wszyscy co krytykują UPA nie mają racji a tylko oni tak. Proponuję im założyć forum zza Bugiem tam zapewne zjadą swoich ''ziomali'' Razz Razz

Pią 30 Lip, 2010 11:17

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:
Janek po pierwsze człowieku za grosz nie masz szacunku do kogokolwiek kto pisze na temat mordów UPA chodzi mi o autorów książek to jest żałosne bo świadczy o Tobie i twoim zadufanym ego


Do krętaczy i oszustów nie mam szacunku. Taki Zaleski kłamie w żywe oczy licząc zapewne na to że nikt nie sprawdzi co „jego świadek” mówi w filmie, i ja mam do niego mieć szacunek? Stosunki polsko-ukraińskie to za drażliwy temat, by można było tolerować prymitywnych krętaczy.

Pią 30 Lip, 2010 13:25

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
H2HSnake zadałem Ci proste pytanie:

A może potrafisz H2HSnake wytłumaczyć dlaczego przedstawiciel (użyję tu określenia Kulińskiej) polskiego kleru Isakowicz – Zaleski bezczelnie kłamie na temat okoliczności śmierci Rumla.

Po co kłamie o „naocznym świadku męczeństwa” zaprezentowanym w filmie, gdy ten „świadek” mówi że nic na temat śmierci Rumla nie wie?

Pytanie jest dosyć proste więc się nie rozpisuj o UPA, banderowcach, o utrwalonej wersji itd.
Pytam po co kłamie, że ma świadka gdy go nie ma. Koniec pytania.
Jeżeli się z nim stykasz możesz też go zapytać czy się z tego kłamstwa wyspowiadał? Zastanawiam się czy czasem nie uważa, że w tych sprawach wolno kłamać i nie jest to grzechem, bo cel uświęca środki.

hehe, jesteś zabawny, insynuacje non stop.Isakowicz nie kłamie i to jeszcze bezczelnie. Otóż widzisz kłamstwo jest to nieprawda powiedziana świadomie mająca na celu wprowadzenie kogoś w błąd.Jaki sens miałoby wprowadzanie w błąd kogoś kto ten film obejrzy i tak sam wszystko usłyszy i zobaczy.Isakowicz powtarza , ewidentnie widać, ze albo on tego filmu nie obejrzał, albo w ogóle na ten fakt nie zwrócił uwagi, ja zresztą również.Powtarza po kimś zupełnie tak samo jak Wy obaj powtarzacie bezmyślnie banialuki Motyki i innych prymitywnych nacjonalistycznych ukraińskich historyków, co to im jeszcze słoma z butów wystaje, nota bene bazujące w większości na domysłach w stylu "prawdopodobnie",lub "być może" Bardzo szczęśliwy.Ja z Isakowiczem się nie spotykam osobiście chociaż bym chciał, korespondowałem z nim parę razy a propos złego przedstawienia Bulby Borowcia w jego książce.Ale całym sercem popieram jego działalność i prelekcje na temat działalności i ludobójstwa OUN-UPA, bardzo dobrze że jeździ z tym po całej Polsce.Im więcej Polaków i Ukraińców będzie świadomych , tym lepiej.Trzeba położyć kres waszej banderowskiej propagandzie.
Zastanawiam się dlaczego zmuszasz mnie do prowadzenia OT w swoim temacie, ale po krótkim zastanowieniu wszystko staje się oczywiste.Ten temat umarł już na 2 stronie.Wynika z tego, że po prostu nie macie w nim nic więcej do powiedzenia, i to najzwyczajniej w świecie z braku przykładów dowodów i materiałów Bardzo szczęśliwy Jeżeli się mylę, udowodnijcie i kontynuujcie :]
Czekam również aż Orest rozpisze się nad ekshumacją w Pawłokomie, bo poza akcją kopiuj wklej nic więcej nie zrobił, tak to my tu cały czas robimy.Może chociaż pokażesz źródło skąd skopiowałeś.Bo w obecnej chwili można Ci nawet zarzucić manipulację, jako że mogłeś równie dobrze przedstawić ekshumację polskiej mogiły w Pawłokomie Uśmiech i sprezentować ofiary jako ukraińskie.Chcemy poznać więcej szczegółów.

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Pią 30 Lip, 2010 14:08

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny zwracam się do administracji tego forum o przystopowanie chamstwa i personalnych wycieczek niektórych użytkowników. Na wszystkie zadane pytania mogę w tonie spokojnym odpowiedzieć, ale odstręcza mnie zachowanie niektórych i żałuję, że wdawałem się z nimi w polemiki. "Teraz już każdy widzi, kim oni są". Czyżby w wątkach dotyczących konfliktu polsko-ukraińskiego obowiązywały inne reguły, niż ogólnie na forum?

Pozdrawiam administrację i kulturalnych użytkowników.

Pią 30 Lip, 2010 16:00

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

H2HSnake napisał:

Czekam również aż Orest rozpisze się nad ekshumacją w Pawłokomie, bo poza akcją kopiuj wklej nic więcej nie zrobił, tak to my tu cały czas robimy.Może chociaż pokażesz źródło skąd skopiowałeś.Bo w obecnej chwili można Ci nawet zarzucić manipulację, jako że mogłeś równie dobrze przedstawić ekshumację polskiej mogiły w Pawłokomie Uśmiech i sprezentować ofiary jako ukraińskie.Chcemy poznać więcej szczegółów.



Oj H2HSnake jak się chce dyskutować na temat stosunków polsko-ukraińskich to wypada coś wiedzieć a Ty z Ariksem cięgle tylko: wytłumacz mi to, opisz mi tamto, skąd wiesz jak to było, przedstaw dowody, pokaz protokół. itd. Co ciekawe brak podstawowej wiedzy nie przeszkadza Ci w ocenianiu profesorów historii zajmujących się tym tematem. Strasznie to Twoje zachowanie jest zabawne, lecz niestety Twój brak wiedzy uniemożliwia prowadzenie dyskusji. Ciągle oczekujesz by udzielano Ci podstawowych informacji w temacie i występujesz w roli ucznia. Musisz się trochę przygotować do dyskusji.

Protokół z oględzin miejsca zbrodni dokonanej przez Polaków w Pawłokomie, w trakcie których stwierdzono w mogile obecność ciał kobiet i dzieci, co najmniej cztery lata temu został opublikowany w literaturze dotyczącej tego tematu. Więcej czytaj opracowań a mniej siedź w internecie może uda Ci się wtedy przeprowadzić z Orestem partnerską dyskusję.


Ostatnio zmieniony przez Janek11 dnia Pią 30 Lip, 2010 16:33, w całości zmieniany 1 raz

Pią 30 Lip, 2010 16:06

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
Protokół z oględzin miejsca zbrodni dokonanej przez Polaków w Pawłokomie, w trakcie których stwierdzono w mogile obecność ciał kobiet i dzieci, co najmniej cztery lata temu został opublikowany w literaturze dotyczącej tego tematu. Więcej czytaj opracowań a mniej siedź w internecie może uda Ci się wtedy z Orestem poprowadzić partnerską dyskusję.


Dokładnie tak, w 2006 roku w opracowaniu "Pawłokoma 3 III 1945 r." autorstwa Eugeniusza Misiły. Źródło: AIPN Rz. 107/1468 t. 1 k. 152.

Jakby ktoś miał wątpliwości, co do narodowości ofiar, to przypomnę, że polskich "ofiar" było w Pawłokomie 7 (płci męskiej, wieku dojrzałego, żeby także nie było wątpliwości), i to nie zabitych, ale uznanych za zaginione (w opinii polskich mieszkańców oczywiście - zamordowanych). W późniejszym terminie dwóch spośród tych "zamordowanych" brało udział w morderstwie ukraińskiego sołtysa Dynowa.

Pozdrawiam.

Pią 30 Lip, 2010 16:24

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
ARIKS napisał:
Janek po pierwsze człowieku za grosz nie masz szacunku do kogokolwiek kto pisze na temat mordów UPA chodzi mi o autorów książek to jest żałosne bo świadczy o Tobie i twoim zadufanym ego


Do krętaczy i oszustów nie mam szacunku. Taki Zaleski kłamie w żywe oczy licząc zapewne na to że nikt nie sprawdzi co „jego świadek” mówi w filmie, i ja mam do niego mieć szacunek? Stosunki polsko-ukraińskie to za drażliwy temat, by można było tolerować prymitywnych krętaczy.



Tak drażliwy temat dla tych którzy za wszelka cenę chcą wybielać UPA a taki Zaleski daje im w kość raz a dobrze !!! Razz

Pią 30 Lip, 2010 17:32

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
Po raz kolejny zwracam się do administracji tego forum o przystopowanie chamstwa i personalnych wycieczek niektórych użytkowników. Na wszystkie zadane pytania mogę w tonie spokojnym odpowiedzieć, ale odstręcza mnie zachowanie niektórych i żałuję, że wdawałem się z nimi w polemiki. "Teraz już każdy widzi, kim oni są". Czyżby w wątkach dotyczących konfliktu polsko-ukraińskiego obowiązywały inne reguły, niż ogólnie na forum?

Pozdrawiam administrację i kulturalnych użytkowników.


Orest tylko się nie rozpłacz Razz myślisz że jesteś Ukraińcem i Administratorzy będą bardziej wyrozumiali dla Ciebie a inni użytkownicy za to jak bronisz bandytów z UPA. Kultura kulturą jesli zachowuje się szlachetnie i mówi że Zło jest złem a nie odwraca kota ogonem a Ty niestety Oreście cały czas to czynisz i nawet nie umiesz odpowiadać na zadane Tobie proste zapytania, chyba że ich zwyczajnie nie rozumiesz bo tak dla Ciebie jest wygodniej.

Pią 30 Lip, 2010 17:44

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:

Tak drażliwy temat dla tych którzy za wszelka cenę chcą wybielać UPA a taki Zaleski daje im w kość raz a dobrze !!! Razz


Zaleski rzeczywiście daje, ale nie w kość tylko dowód za dowodem że jest fantastą i krętaczem. Ciekawy jestem czy w tej książce o współpracy (jak to określa Pani dr. Lucyna Kulińska) "polskiego kleru" z SB też tak fantazjował i powielał ludowe bajania Uśmiech

Pią 30 Lip, 2010 18:10

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wiesz co do fantazjowania i naginania faktów to Zaleski nigdy Ci nie dorówna o to możesz być spokojny bez obaw Razz A ksiądz jest nie jednemu solą w oku ponieważ nie boi się otwarcie mówić i nazywać po imieniu.

A jak tam lista dalszych zbrodni ? Tylko na Ukraińcach a może były inne ? Na Waffen SS itp ?

Pią 30 Lip, 2010 20:51

Powrót do góry
chimera
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 127
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
orest napisał:
Po raz kolejny zwracam się do administracji tego forum o przystopowanie chamstwa i personalnych wycieczek niektórych użytkowników. Na wszystkie zadane pytania mogę w tonie spokojnym odpowiedzieć, ale odstręcza mnie zachowanie niektórych i żałuję, że wdawałem się z nimi w polemiki. "Teraz już każdy widzi, kim oni są". Czyżby w wątkach dotyczących konfliktu polsko-ukraińskiego obowiązywały inne reguły, niż ogólnie na forum?

Pozdrawiam administrację i kulturalnych użytkowników.

Oj to raczej kolega Orest nieraz obraża forumowiczów...
co do tematu tak naprawdę w czasie wojny nikt nie był święty i także AK miało trochę na sumieniu....zwłaszcza najgorsze były bratobójcze walki w 1945 Mad

Pią 30 Lip, 2010 21:06

Powrót do góry
Artur P.
Chorąży

Chorąży




Posty: 150
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bratobójcze walki w 1945


Bardzo ciekawe określenie... funkcjonujące zwłaszcza w okresie PRL.
I dlaczego tylko w 1945?

Pią 30 Lip, 2010 21:25

Powrót do góry
chimera
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 127
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a czy jak Polak zabija Polaka to nie jest walka bratobójcza...... Crying or Very sad

Ostatnio zmieniony przez chimera dnia Pią 30 Lip, 2010 21:57, w całości zmieniany 1 raz

Pią 30 Lip, 2010 21:32

Powrót do góry
Artur P.
Chorąży

Chorąży




Posty: 150
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chimero - po pierwsze używając słowa Polak stosujemy dużą literę Wink
Po drugie - komuniści uważali się za internacjonalistów lub wprost "ludzi sowieckich". Po trzecie formacje NKWD złożone były jak wiadomo z Sowietów.
Od 1944 r. mieliśmy do czynienia z procesem złożonym. "Wyzwolenie" spod okupacji niemieckiej dokonane przez Armię Czerwoną łączyło się nierozerwalnie z agresją i bezpośrednią aneksją części terytorium II RP. Agresja ta przekształciła się w szczególny rodzaj okupacji, w którym okupant przekazał rządy powołanej przez siebie władzy, pozostawiając sobie zarazem decyzje w najważniejszych sprawach i utrzymując przez cały czas instrumenty bezpośredniego oddziaływania na sprawy Polski.
"Nowa władza" przystąpiła do bezwzględnej likwidacji struktur PPP, co wywołało naturalny odruch samoobrony wśród członków organizacji podziemnych. Podkreślmy - samoobrony przeciwko Sowietom i wspierających obcy ustrój renegatom.

Pią 30 Lip, 2010 21:51

Powrót do góry
chimera
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 127
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może niekoniecznie umiem pisać tak wyszukanym językiem jak ty...ale ....

Cytat:
Wyzwolenie" spod okupacji niemieckiej dokonane przez Armię Czerwoną łączyło się nierozerwalnie z agresją i bezpośrednią aneksją części terytorium II RP. Agresja ta przekształciła się w szczególny rodzaj okupacji, w którym okupant przekazał rządy powołanej przez siebie władzy

Dla wielu Polaków te "wyzwolenie" było naprawdę wyzwoleniem, i chcieli po prostu przestać walczyć i żyć najzwyczajniej w spokoju...
rozumiem, że członek np AL to nie jest dla ciebie Polak....bo w formacjach NKWD nie koniecznie byli sami sowieci.
Cytat:
wspierających obcy ustrój renegatom

no cóż na pewno wielu wiedziało ze i tak to Sowieci będą rządzić Polską więc po co walczyć....o coś co i tak jest z góry przegrane.

Pią 30 Lip, 2010 22:08

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Cytat:
rozumiem, że członek np AL to nie jest dla ciebie Polak....bo w formacjach NKWD nie koniecznie byli sami sowieci.

Chimero mylisz pojecia.
W NKWD byli jak to piszesz sami sowieci. Czlonek AL jak rozumiem Polak mogl byc jedynie agentem(donosicielem)NKWD. No chyba ze byl p/o Polaka. Co do polskosci AL i jej "walki" z Niemcami nie bede sie wypowiadal. Jest tego na necie ciut, ciut. Walczyli i z Niemcami i z Polakam tak jak im kazano z Kremla. Poprostu wykonywali rozkazy swych panow.
Pozdrawiam

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Sob 31 Lip, 2010 5:56

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O jak fajnie, że w końcu temat wrócił na właściwą drogę, (tylko o dziwo i zapewne ku wielkiemu niezadowoleniu pewnych osób nie pisze się w nim o Ukraińcach "bestialsko mordowanych" przez AK Bardzo szczęśliwy.)
A tak wracając do tematu czy Chimerze nie chodziło o bratobójcze walki między AK i AL?Był kiedyś program w regionalnej TV Lublin
gdzie oddział AL zwabił oddział AK do jakiejś wioski, ustawili się w rzędzie na przeciw siebie, niby to do raportu czy przywitania czy jak.I nagle kilku Alowców wyciągnęło broń i rozstrzelało żołnierzy AK, zdaje się, że paru przeżyło i to oni jak i mieszkańcy wioski zdawali relację.Dowódca oddziału AL miał chyba pseudonim "Wilk".

Cytat:
lecz niestety Twój brak wiedzy uniemożliwia prowadzenie dyskusji. Ciągle oczekujesz by udzielano Ci podstawowych informacji w temacie i występujesz w roli ucznia. Musisz się trochę przygotować do dyskusji.

Wybacz, ale nie zajmuje się jeszcze sprawą Ukraińców zabitych przez polskie formacje.Na razie kwestia ludobójstwa OUN-UPA to temat rzeka a tamto jest tematem w którym specjalizują się głownie Ukraińcy w Polsce, acha i Motyka.Dlatego od was oczekuję szczegółów, i Orest właśnie udzielił mniej więcej informacji o źródle, ciekawe co na to IPN bo Pan Misiło jest dla mnie wątpliwym autorytetem:
Cytat:
Eugeniusz Misiło (ukr. Євген Місило) (ur. 1954 w Lechowie) - historyk, dyrektor prywatnego centrum dokumentacji tzw. Fundacji Archiwum Ukraińskiego (ukr.“Український архів”) w Warszawie, były pracownik Polskiej Akademii Nauk, współpracownik Naukowego Towarzystwa im. Szewczenki w Nowym Jorku i we Lwowie oraz ukraińskiej gazety wydawanej w Polsce pt. Nasze Słowo (“Наше слово”).

i Ciekawa informacja na jego temat
Rafał Wnuk z lubelskiego IPN w artykule o stanie historiografii stosunków polsko-ukraińskich ocenił prace Eugeniusza Misiły jako jednostronne, czego dowodem zdaniem Wnuka jest traktowanie powojennych polskich władz komunistycznych jako niezależnego organu władzy (w rzeczywistości ważniejsze decyzje musiały być uzgadnianie z ZSRR), pomniejszanie wagi działalności UPA, przy podkreśleniu wojskowej słabości tej formacji i ignorowaniu przestępczych działań przeciw polskiej ludności cywilnej, wyolbrzymianie brutalności Wojska Polskiego, milicji i tajnej policji. W efekcie czytający jego książki otrzymuje portret niewinnych Ukraińców, brutalnych, okrutnych polskich komunistów i powszechnego polskiego poparcia dla wysiedleń. Misiło pisze tylko o konflikcie polsko-ukraińskim na terytorium obecnej Polski. Pozwala mu to ignorować wszelką antypolską akcję OUN-UPA na Wołyniu i w Galicji. Nie wspomina o polsko-ukraińskich porozumieniach z 1945 r.

Wnuk też dla mnie nie jest jakimś specjalnym autorytetem aczkolwiek jako polski historyk wyraził swoje zdanie na temat"twórczości" Misiły" z którego wiedzę czerpią nasi koledzy na tym forum.Czy zatem ten protokół w ogóle istnieje?Czy są jakieś polskie opracowania o Pawłokomie przytaczające ten protokół?(nie bazujące na Misile).Bo jeżeli Misiło jest jedynym człowiekiem na ziemi który takowy protokół widział to w zestawieniu z jego stronniczością... nie to żebym kategorycznie odrzucał fakt istnienia takowego, tak po prostu chcę posłużyć się logiką Oresta przy negowaniu spraw oczywistych.

_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk


Ostatnio zmieniony przez H2HSnake dnia Sob 31 Lip, 2010 10:27, w całości zmieniany 3 razy

Sob 31 Lip, 2010 10:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.