| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karkonosz
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co to za gazety ?

Otrzymałem od znajomego paczke , jak stwierdził ty zbierarz wszelkie starocie to pewnie Ciebie ucieszy , a ja się tego pozbędne.Twierdzi iz paczka ta była własnościa jego dziatka, póżniej ojca a teraz jego.Rodzina jego pochodzi z Kresów, a aktulanie to jest po wojnie zamieszkała na Dolnym Śląsku.W paczce tej znajduja się gazety z lat 20( niekompletne roczniki).Podaje tytuły:
1."MYŚL WOLNA" Organ Stowarzyszenia Wolnomyślicieli POlskich pod kierunkiem Romualda Minkiewicza.
2."WALKA" Tygodnik Polityczny,Społeczny,Literacki pod redakcją Tadeusza Wieniawy-Długoszowskiego.
3."ZA WOLNOŚć"Tygodnik Polityczno-Społeczno-Literackipo redakcją Tadeusza Wieniawy-Długoszowskiego.
4."MYŚL NIEPODLEGŁA"
5."MYŚL"Tygodnik Proletarjackich Wolnomyślicieli"
6."WOLNOMYŚLICIEL POLSKI"Dwutygodnik
7."WOLNOŚć"Tygodnik Polityczno-Społeczno-Literackipo redakcją Tadeusza Wieniawy-Długoszowskiego.
8."POLSKA WOLNOŚć"Tygodnik Polityczno-Społeczno-Literackipo redakcją Tadeusza Wieniawy-Długoszowskiego.
9"MYŚŁ WOLNA"Organ Stowarzyszenia Wolnomyślicieli Polskich
Jak już wspomniałem gazety te są z lat 20 ubiegłego wieku (1922-1929).
Mam pytanie do kolegów co to są za gazety, jaki kierunek i opcie polityczna reprezentują.
Ponadto jest tam kilka egzemplarzy gazety "MUCHA" ale ta rozgryzłem jest to gazeta satyryczna.
Będe bardzo zobowiązany na wszelkie informacje na temat gazet wymienionych pod numerami 1-9.
Pozdrawiam.

Nie 26 Cze, 2005 12:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.