| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lurgal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pistolet Mauser

Witam! Proszę o wszelkie informacje na temat: C/96 Mauser oraz Mauser M1916. Interesuje mnie szczególnie historia broni, jej stosowanie w konfliktach zbrojnych, wszelkie ciekawostki.
Pozdrawiam! i Dziękuje.

Sro 05 Kwi, 2006 12:29

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To chyba to samo co C/12??
Jak tak to moge coś napisac 8)

Sro 05 Kwi, 2006 12:56

Powrót do góry
stryju68
Bosman

Bosman




Posty: 85
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to wszystko to są Mausery C-96 tylko z dodatkowym określeniem modelu. Np. Mauser C-96 model 1912.
Jest bardzo wiele modeli C-96. Samych tylko niemieckich doliczyłem się 8 modeli. A doliczając hiszpańskie i chińskie klony..........
Mam trochę materiałów ale muszę przekopać się przez gazety.

Sro 05 Kwi, 2006 18:05

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kraj: Niemcy
Kaliber: 7,63 mm Mauser lub 9 mm Parabellum
Długośc : 312 mm
masa: 1,25 kg
lufa: 139 mm, 4 lub 6 bruzd prawoskrętnych
10-nabojowy magazynek pudełkowy
zasada działania: krótki odrzut lufy
prędkość wylotowa: 434 m/s
zasięg : 60 m
Masz tak troche na szybko Wink



Opis załącznika:
na amunicję 7,63 mm

Sro 05 Kwi, 2006 18:28

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

po przezbrojeniu Wermachtu wiele kupiło SS (początkowe braki w uzbrojeniu) i odsprzedało później NKWD które nimi rozstrzelało w Katyniu naszych oficerów (naboje mauser były jednym z radzieckich "dowodów" że to niemcy dlatego w czterech pancernych Niemcy uzywaja pistoletów mauser)

Czw 06 Kwi, 2006 0:02

Powrót do góry
Lurgal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Wszystkim za szybką odpowiedz! Informacje na temat danych technicznych broni są bardzo wyczerpujące. Nie wiedziałem, że broń ta trafiła nawet do Chin. Tak, tak władza ludowa potrafiła siać chaos i zniszczenie. Najgorsze, że w ludzkich umysłach. I to dosłownie robiąc dziury w głowach. BESTIALSTWO i zakłamanie, ale miejmy nadzieje, że historia w końcu osądzi ich sprawiedliwe. Aha mam jeszcze pytanie na temat kabór, w czterech pancernych mieli taką drewnianą, ale czy były też klasyczne skórzane? Ta drewniana służyła też jako kolba, musiało być żelastwo strasznie nieporęczne Razz .

Czw 06 Kwi, 2006 10:48

Powrót do góry
kruszyna
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Popatrz tutaj.
http://www.littlegun.be/ma_collection/a%20de%20mauser%20c96%20gb.htm
pozdrawiam
kruszyna

Sob 08 Kwi, 2006 15:51

Powrót do góry
kruszyna
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Popatrz tutaj.
http://www.littlegun.be/ma_collection/a%20de%20mauser%20c96%20gb.htm
pozdrawiam
kruszyna

Sob 08 Kwi, 2006 15:55

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Była bardzo ciekawa wersja c96 carabine na tej stronie są zdjęcia modelu http://www.modelguns.co.uk/mausercarbine.htm (jakby ktoś znał jakieś inf na temat tej wersji to proszę)

Czw 04 Maj, 2006 23:11

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
po przezbrojeniu Wermachtu wiele kupiło SS (początkowe braki w uzbrojeniu) i odsprzedało później NKWD które nimi rozstrzelało w Katyniu naszych oficerów (naboje mauser były jednym z radzieckich "dowodów" że to niemcy dlatego w czterech pancernych Niemcy uzywaja pistoletów mauser)


Tak, SS-Verfuegungsdivision (poprzednik "Das Reich") miał na uzbrojeniu te pistolety w 1940 r.

Pią 05 Maj, 2006 13:48

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej

Jones napisał:
Była bardzo ciekawa wersja c96 carabine na tej stronie są zdjęcia modelu http://www.modelguns.co.uk/mausercarbine.htm (jakby ktoś znał jakieś inf na temat tej wersji to proszę)


Tu http://www.gunsworld.com/mauser/c96_carb_us.html jest o nim trochę. Widziałem też kiedyś zdjęcia z nieco inną kolbą, o nieco prostszym kształcie (dolna część nie była podcięta i biegła prosto, równo z miejscem gdzie kończył się chwyt w zwykłym mauserze). Generalnie takie karabinkowe wersje były chyba modne wtedy. Jeszcze w 1878 Mauser wypuścił taki pistolet powtarzalny, przeładowywany trochę jak winchestery, tyle że dzwignia (poruszana 1 palcem Uśmiech ) służyla także za spust. I ten pistolet też miał karabinkową wersję. A zrobiony także w 1896 czy 98 pistolet Mannlichera, podobny do Mausera nieco, także miał karabinkową odmianę. I widziałem też kiedyś karabinek Parabellum, ale tu nie mam pewności czy to faktycznie model z początku XX wieku czy może współcześnie ktoś sobie takiego zrobił.
Jeszcze będą 2 ciekawostki: pierwsza co do karabinka, coś niezwykłego znalazłem kiedyś w takiej wielkiej księdze World's Submachine Guns. W 1916 Niemcy rozpoczęły prace nad lekką automatyczną bronią do walki z bliska, "wymiatania" okopów, schronów itp. Obok pistoletu Parabellum, z kolbą i dużym magazynkiem, oraz peemu znanego później jako Bergmann MPi-18 (ten wygrał) do konkursu stanęła także konstrukcja Mausera, oparta o wspomniany karabinek. Mauser miał jeszcze trochę dłuższą lufę i powiększony magazynek na 40 naboi (nie jest jasne czy wymienny czy nie - raczej nie). Nie wiadomo też czy mógł strzelać seriami czy był samopowtarzalny tylko. Ponoć to tylko jedno zdjęcie przetrwało co tam było.
A druga co do peemu: wszyscy chyba wiedzą o maszynowych Mauserach (Mauser Schnellfeuer, M712 i chyba Hiszpanie też robili jakieś swoje). Schnellfeuer powstał w 1932 roku chociaż ponoć próby z taką bronią były już w 1908. A poniżej mamy wspołczesny (tylko czy aby na pewno ?Uśmiech ) chiński pistolet maszynowy Typ 80:
http://world.guns.ru/handguns/hg153-e.htm
Prawda że fajny? Uśmiech

_________________
Pozdr.
Speedy

Sob 06 Maj, 2006 18:49

Powrót do góry
Sapiens
Caporale Scelto

Caporale Scelto





Posty: 59
Skąd: Grodzisk Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mauser C 96 w czasie I wojny światowej był podstawowym pistoletem armii tureckiej (w Niemczech też był używany, ale nie wiem czy tylko on), był to bardzo dobry pistolet, cechował go spory zasięg i duża celność, jednak jak na broń osobistą był zbyt ciężki, więc oficerowi któremu pistolet służy głównie do poganiania żołnierzy nie był potrzebny. Poza tym sposób ładowania za pomocą łódki, a nie klasycznego magazynka znacznie wydłużał czas potrzebny do załadowania broni.
Film- http://198.144.2.125/MG42/FULL/BroomHandleFilm.wmv

Na podstawie naboju Mausera 7,63 mm Rosjanie stworzyli swój 7,62 mm używany m.in. w tetetce czy pepeszy.

P.S. A i czy wspomniałem że jest to mój ulubiony pistolet? Oczywiście nie za bardzo chciałbym go używać na prawdziwej wojnie, ale w domu jak najbardziej Bardzo szczęśliwy .

Wto 03 Lip, 2007 0:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na podstawie naboju Mausera 7,63 mm Rosjanie stworzyli swój 7,62 mm używany m.in. w tetetce czy pepeszy.

W sumie stworzyli go na podstawie 7,65x25mm Borchardta. MAuser 7,63x25 to kopia Borchardta. Wszystkie trzy naboje mają te same wymiary.
C96 były seryjnie produkowane do amunicji 9x19 Parabellum i .45ACP

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 03 Lip, 2007 1:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.