| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczka

Minelo juz sporo czasu od momentu powolania nowego dyrektora. Zapraszam do dyskusji co nowego pojawilo sie w kompleksie, jakie zaszly zmiany, lub moze co byscie chcieli aby zostalo zmienione (czytaj odkopane) w Rzeczce.

Pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Wto 24 Maj, 2005 13:49

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byłem w okolicach 1 maja. Większych zmian nie zauważyłem, zawalisko spod szybu nie ruszone, całe w błocie (jakby się coraz bardziej obsuwał urobek w szybie). Na powierzchni jednak nie zauważyłem aby szyb siadł od poprzedniego roku. Z największych zmian to wyczyszczenie wielkiej hali (pomiędzy sztolnią 1 i 2). Wygląda, że juz można tam już praktycznie wprowadzać ludzi (chyba w ramach trasy wycieczkowej). Nie ma nadal kamery i monitora w wartowni przy jedynce.

Jakość przewodnika tragiczna, nie wspomniał w ogóle o rurach w wartowni, o odgruzowanym szybiku przy 1, ani o mozliwości obejrzenia szybu z powierzchni.



Pozdrawiam

Sro 25 Maj, 2005 7:13

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Próchno wywiezione, to teraz powinni się zabrać za szyb lub ten rumosz na przedłużeniu sztolni nr 2. Tylko to jest do zrobienia - przynajmniej jeśli idzie o prace poszukiwawcze... Razz
Pozdrawiam
wars98

Sro 01 Cze, 2005 9:25

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ZGR napisał:

Jakość przewodnika tragiczna, nie wspomniał w ogóle o rurach w wartowni, o odgruzowanym szybiku przy 1, ani o mozliwości obejrzenia szybu z powierzchni.

Pozdrawiam

Witam! Bardzo szczęśliwy
Cześć ZGR! Co masz na myśli pisząc o tym szybiku przy 1 Question Pytam, bo nie jestem pewny... Czy dobrze kojarzę...
Pozdrawiam
wars98

Sro 08 Cze, 2005 17:22

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pisałem o szybiku który został odgruzowany niedawno (chyba na jakimś zlocie Odkrywcy), na lewo z obetonowanego chodnika między sztolnią I a II. Przekrój kwadratowy, głebokość chyba 3-4 metry.

Na n/w rysunku zaznaczony kwadratem (ze strony www.gorysowie.pl ):
http://gorysowie.pl/images/dzialy/tajemne/riese/rzeczka.jpg
Kiedyś to była sensacja a teraz nawet nikt o nim nie wspomniał, podobnie jak o dziurze wykutej w lewej wartowni na Osówce.
Pozdrawiam
ZGR

Czw 09 Cze, 2005 13:46

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
ZGR! Ach to...!!! Rzeczywiście odgruzowali to z rok, czy 1,5 temu... Zupełnie zapomniałem już o tym. Ale dzięki za przypomnienie. W tej dziurze nawet wiercili - licząc na niższy poziom. Chyba ma ona ze 3-4 metry, a drugie tyle wiercili, więc w sumie doszli do +/- 7 metrów. Nawet zakładając, że byłby tam jakiś niższy poziom, to i tak za mało wywiercili, gdyż biorąc za przykład choćby "uskok" w Osówce, czy poziomy we Włodarzu, to by mieć pewność, że tam czegoś nie ma, to powinni dowiercić się do ok. 15 metrów. 7 metrów różnicy miedzy poziomami to za mało... (jak dla mnie).
Pozdrawiam
wars98

Czw 09 Cze, 2005 13:58

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NO!!! Nareszcie!!! Warsiu, we Wlodarzu to nie sa zadne "poziomy". To zwykla technologia budowania duzych hal. Nie rob ludziom wody z mozgu Laughing
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 09 Cze, 2005 16:54

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Cześć Kreciaszku! "Poziomy"...Embarassed Może za słabo to zaznaczyłem... W takim razie przepraszam... A Ty nie bądź taki detaliczny! Wink Laughing
Podałem to tylko dla ilustracji... Heh... Uśmiech
Pozdrawiam
wars98

Czw 09 Cze, 2005 16:59

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No jak prawnik moze gubic sie w detalach? Skandal. Coraz mniejsze mam mniemanie o dzisiejszym poziomie mojej Alma Mater... Przeciez to czy mowa jest o poziomach czy o technice drazenia wyrobisk jest kolosalna roznica. Zreszta zapraszam do mojego linku co ma w nazwie Club photo. Tam na drugiej stronie mozesz sobie dokladnie obejrzec te "poziomy". Nie rob takich bledow bo Cie bede tropil. Rolling Eyes
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 09 Cze, 2005 21:57

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecik! Uśmiech
Nie szalej! Proszę Cię!
Fakt, że jedno to poziomy, a drugie to technika drążenia hal, ale mnie chodziło o coś zupełnie innego. O pokazanie na czym rzecz polega - tj. jaka (mniej więcej) potrzebna jest grubość skał pomiędzy poziomami by się to nie zawaliło... co najlepiej widać.. na Włodarzu, właśnie przy drążeniu poziomów, które póżniej zawalano tworząc hale. Zgadza się? Zgadza. Więc nie rób burzy w szklance wody... Heh... Laughing
Pozdrawiam
wars98

Czw 09 Cze, 2005 22:04

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mecenasie! Techniki to jak powinienes pamietac sa tam rozne - dwupoziomowe oraz (nie wiem jak to nazwac) takie jak w Osowce czy Rzeczce. To nie gadaj, ze cos gdzies lepiej widac. Akurat, faktycznie na Wlodarzu doskonale zachowana jest metoda na dwa poziomy. Fakt. Rolling Eyes
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 11 Cze, 2005 16:41

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Cześć Kreciaszku!
A widzisz, że lepiej tam widać... Exclamation Wink Laughing Laughing
Dziękuję, że chociaż w tym przyznałeś mi rację. A ja postaram się pisać klarowniej. Choć nie wiem, czy język prawnika uznałbyś za strawny? Heh... Laughing Żartuję! Zapracowany jestem, wybacz.
Pozdrawiam
wars98

Sob 11 Cze, 2005 17:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.