| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maccam
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amunicja radziecka/UW/postUW 23x115

Witam,

jestem tu całkiem nowy, pozdrawiam niniejszym koleżanki i kolegów, oraz zwracam się z pytaniem: czy ktoś posiada dokładną specyfikację rodzajów pocisków scalanych w ww. naboju 23x115, mającym zastosowanie w radzieckich działkach lotniczych od NS-23 z 44 aż po sześciolufowe GSh-23-6? (Nie mówiąc, że to chyba na tym naboju "chodziło" 23mm działko Nudelmanna z którego przeprowadzono testowe strzelanie z modułu załogowego Ałmaz na orbicie)

_________________
ukłony, maccam.

Nie 15 Kwi, 2007 13:46

Powrót do góry
redmike5
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 36
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie na: http://www.geocities.com/russianammo/index2.html
Tam powinienes znalezc odpowiedz na swoje pytanie.
pozdr

Pon 16 Kwi, 2007 11:30

Powrót do góry
maccam
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki, ale byłem na tej stronie oraz jak mi sie nieskromnie wydaje na wszystkich jakie można prosto poprzez wyszukiwarkę znaleźć i nic. Wyspecyfikuję problem. Mam na oku licytację z nabojem 23x115, właściciel którego twierdzi że jest to 100% szkolniak. Niestety ktoś przesadził z pucowaniem i usunął całe malowanie jakie mogło ewentualnie być na łusce bądź pocisku. Zreszta łuska jest być może od innej sztuki bo spłonka jest zbita. Pocisk łatwo sie wyjmuje (czyli raczej łuska jest wystrzelona po prostu). Pocisk jest w całości z aluminium, wygląda jak wytoczony z jednego kawałka - poza miedzianym pierścieniem wiodącym. Może mam lekkiego walca na tym punkcie ale nie chciałbym kupić rzekomego szkolniaka z zawartością - usiłuję więc znaleźć gdzieś specyfikację, czy takie całoaluminiowe pociski były produkowane. Pocisk w miejscu gdzie normalnie nakręcony byłby czepiec balistyczny lub zapalnik ma wykonany na tokarce rowek - wygląda jakby w celu imitacji nakręcenia właśnie zapalnika. Ktoś był na tyle ciekawy że nawiercił go w tej mniej więcej okolicy na głębokość 3mm i jest tam żywe alu. Co dokładnie znaczą akronimy OZT i OT w odniesieniu do nabojów? Wydaje mi się, że taki aluminiowy pocisk nadawałby się wyłącznie do szkolenia ładowania/rozładowania bo do praktyki strzelania to chyba na nic - ani smugacza ani nic. Tu znowu mi ten pierścień nie pasuje, bo na diabła miedziany pierścień, jak się nie będzie strzelać, można było dotoczyć atrapę i już. Ale nie wiem, a nie chcę badziewia do domu wprowadzić.
_________________
ukłony, maccam.

Pon 16 Kwi, 2007 18:26

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej

maccam napisał:
Dzięki, ale byłem na tej stronie oraz jak mi sie nieskromnie wydaje na wszystkich jakie można prosto poprzez wyszukiwarkę znaleźć i nic. Wyspecyfikuję problem. Mam na oku licytację z nabojem 23x115, właściciel którego twierdzi że jest to 100% szkolniak. Niestety ktoś przesadził z pucowaniem i usunął całe malowanie jakie mogło ewentualnie być na łusce bądź pocisku. Zreszta łuska jest być może od innej sztuki bo spłonka jest zbita. Pocisk łatwo sie wyjmuje (czyli raczej łuska jest wystrzelona po prostu). Pocisk jest w całości z aluminium, wygląda jak wytoczony z jednego kawałka - poza miedzianym pierścieniem wiodącym.


Jeśli jest faktycznie z aluminium to musi być szkolny - nie słyszałem nigdy żeby ktoś zrobił z Al "ostry" pocisk (no powiedzmy pistoletowe bywają, bardzo specjalne) i nie wydaje mi się to w ogóle możliwe. Szczególnie w przypadku działka 23 mm nawet takiego nie najmocniejszego.
Bywają owszem takie przeciwpancerne z rdzeniem z twardego metalu w aluminiowym płaszczu ale do 23x115 to nie słyszałem w ogóle o czymś takim a poza tym z kolekcjonerskiego punktu widzenia taki pocisk też byłby bezpieczny (nie zawiera mat.wyb.) a o to jak rozumiem głównie pytasz.

maccam napisał:
Co dokładnie znaczą akronimy OZT i OT w odniesieniu do nabojów?


OT - Oskołocznyj, Trasser - odłamkowy, smugowy
OZT - Oskołoczno-Zażigajuszczij, Trasser - odłamkowo-zapalający, smugowy

(przepraszam za rosyjski, chyba niezgodny z transkrypcją cyrylicy, ale ja jej tak naprawdę dobrze nie znam Uśmiech zawsze piszę "na czuja" Uśmiech )

_________________
Pozdr.
Speedy

Wto 17 Kwi, 2007 10:25

Powrót do góry
maccam
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, mam pierca brać takie coś do domu bez pewności. W sumie nie tyle chodzi o kłopoty policyjno-prawne co o dwójke dzieciaków, które mogą mieć różne pomysły...

Co do tego alu to też tak podejrzewam, że to szkolniak. Rdzeniowy to on nie jest, na ile go w ręce zważyłem, bo jest leciutki. Czy w ogóle płaszcz choćby sam może być z alu w prawdziwym pocisku?

_________________
ukłony, maccam.

Wto 17 Kwi, 2007 13:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.