| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Plac naprzeciwko dawnego browaru

Próbowałem dzisiaj z rana (mało ludzi na peronach SKM, mało zainteresowania) wraz z rutusem połazić wzdłuż zdewastowanych torów łączących dawny browar w Gdańsku-Wrzeszczu z przelotową linią kolejową. Stosy zbitych butelek (czyżby likwidowany browar tanio pozbył się szkła?), syf i malaria. Nastawiałem się na jakieś porcelanki, może buteleczki i nic. Szukał tam jeszcze ktoś? Czy coś tam dało się kiedyś znaleźć?

Najlepsza jest jakaś stara altanka (dokładnie naprzeciwko SKM Wrzeszcz) i kawałek starej działki warzywnej. Altanka spalona, masę butelek po niskobudżetowych libacjach alkoholowych. Podchodzę, a z ruin tej altanki wyskoczyły dwa dzikie psy... nie, nie policjanci koledzy, ale zwykłe wilczury, całe zapchlone. No coż, przypomniałem sobie jak to jest szybko, wręcz błyskawicznie biegać, z przeskokiem a`la chuck norris przez płyty betonu koło stawku. Najpierw leciał do przodu rutus, a potem ja

Ogólnie o browarze:
http://sabaoth.infoserve.pl/danzig-online/bier/bier.html



Opis załącznika:
Tak to miejsce wyglądało kiedyś

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sob 31 Mar, 2007 22:58

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@ Ponury - w tej sytuacji gratuluję refleksu i szybkości. Druga sprawa to ten wszędobylski śmietnik. Też rano wyskoczyłem pokopać - tak sobie z piszczałką chadzałem i rozmyślałem, że gdzie trochę ludzie dłużej przebywali to syf musi być niemiłosierny. Czasami aż kopać się odechce. Kapsle po wódce nagminne, a na polu znajdziesz wszystko co chłop w oborze miał...
ale cóż, taki los poszukiwaczy XXI wieku.

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Nie 01 Kwi, 2007 20:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.