| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archiwista
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Niewinne fałszerstwa"

ostatnio wpadł mi do reki pewien kawalek artykulu (chyba Skrzydlata Polska nr i roku nie podam ale chyba z 1999) Artykul omawial kwestie "niewinnych falszerstw" na przykladzie fotografii. Autetyczne fotografie byly odpowiednio retuszowane dla celow propagandowych. W artykula podano przyklady np: na zdjeciach samoloty Wellingtony, Lancastery, Iły, Mustangi posiadaly polska szachownice co oczywiscie nigdy nie mialo miejsca. Mam zatem do was pytanie Jak wy oceniacie ten rodzaj "sztuki". Bo ja mam takie same zdanie jak autor artykułu. Mysle ze trzeba tępić takie fałszerstwa.
_________________
status: banned

Wto 17 Maj, 2005 21:36

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fałszowanie czegokolwiek jest zdecydowanie szkodliwe. Prowadzi do przekłamań i wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Zresztą próba ukrycia lub przeinaczenia prawdy jest naganna w każdym przypadku (za wyjątkiem "takich małych kłamstewek" Uśmiech 8) Uśmiech ) i powinna być karalna!

Wto 17 Maj, 2005 23:52

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problem w tym że po iluś tam latach do takich fotek dorywa się amator/pasjonat i pisze bzdury, które z czasem stają się obiegową prawdą...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 18 Maj, 2005 12:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.