| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sherman M4M

Ma ktoś (Grendel Wink ) fotki owego mitycznego stwora? Albo trochę informacji o nim (ile sztuk? w jakim okresie? jak duże były przeróbki? itp.)
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 26 Sty, 2007 2:46

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Będę szczery - nie jestem pewny, czy taki kiedykolwiek istniał, a już BARDZO ZDECYDOWANIE wątpię, by istniał pod TAK? nazwą.?ródła rosyjskojęzyczne które o nich wspominają (a za wiele takich nie ma), wymieniają w bibliografiach wspólną produkcję Stevena Załogi i Magnuskiego z 1984...
Ot i tyle.Wcześniej niż Magnuski zdaje się nikt o tym nie pisał - ja przynajmniej się nie zetknąłem.Jeśli błądzę - podajcie mi wcześniejsze żródła.
Nie twierdzę, że takich konwersji nie było.W końcu dlaczego nie?
Ale wydaje mi się (podkreślam - wydaje mi się!), że nie było ich wiele i były to przebudowy raczej polowe niż zinstytucjonalizowane.Dlatego W?TPIę w nadanie im odrębnej i oficjalnej nazwy.
Shermany mnie nigdy za bardzo nie interesowały, więc nie chcę się zarzekać.Human pewnie będzie wiedział więcej - to Jego konik.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 26 Sty, 2007 6:20

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human na razie myśli i wie tyle samo co Grendel. Zresztą sama idea wydaje mi się idiotyczna. Skoro do Granta można było w Afryce używać "zmodyfikowanych pocisków" powstających poprzez użycie niemieckiego pocisku z amerykańską łuską to dlaczego u Rosjan nie mogli zrobić tego samego?

Nie sądzę żeby to była prawda, chociażby dlatego, że zasadniczo nie ma o tym ani słowa poza wspomnianą przez Grendela pozycją.

Ale jeszcze posprawdzam u znajomych.

Pią 26 Sty, 2007 12:40

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W niczym starszym od Magnuskiego się z takim oznaczeniem nie zetknąłem.
Boriatyńskiego pytał nie będę, bo on sam na Magnuskim bazować lubi.Kontakt z Surkowem mam jedynie tradycyjną pocztą, więc to potrwa tygodnie nim się czegoś dowiem - zresztą pytanie czy On coś na ten temat wie.
Jak M4M kogoś bardzo interesuje może zawsze spróbowac wysłać e-mail na Kubinkę - zdarzyło mi sie otrzymać stamtąd bardzo grzeczną i w miarę kompetentną odpowiedź na pytanie.Można tez spróbować na Russian Battlefield - udziela sie tam kilku kompetentnych ludzi (choc nie wiem jaka jest ich wiedza w tym akurat temacie).
Pozdrowienia
Grendel

Pią 26 Sty, 2007 20:23

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Aż tak bardzo mi nie zależy. Trafiłem na to przypadkiem i tak z ciekawości pytałem. Dzięki.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 26 Sty, 2007 20:30

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co.Sprawa jest ciekawa, zwłaszcza, że Magnuski powoływał się na niemieckie zdjęcia i raporty.Jednak ani jednego, ani drugiego nie widziałem i nikt inny (mi znany) o tym nie wspomina.Do archiwów po świętej pamięci Magnuskim dostęp kontroluje p.Kiński z nTW.Jeśli ktoś Go zna, można wypytać co na ten temat wiadomo.
Ja p. Kińskiego jednak osobiście nie znam.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 26 Sty, 2007 20:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.