| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

książka o Pacyfiku z odciętą głową z lat 80 tych ?

Witam.

Próbuje sobie przypomnieć książkę - gdzieś tak z połowy lat 1980 tych w Polsce - o wojnie na Pacyfiku. Chyba nie była to zbyt wielka kniga. Na pewno grubsza niż "Miniaturki Morskie". Tematycznie coś o Pacyfiku, ale chyba o specyficznej bitwie czy kampani. Na oładce odcięta głowa w hełmie - nie pamiętam - do czego przymocowana. Zdaje się koło drogi/dróżki. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Nie wiem dlaczego od razu wydawało mi że to Amerykanin, ale dlaczego to nie wiem Question Nawet dziś nie odróżniłbym hełmu od hełmu... Neutral Autor, tłumaczenie czy oryginał, tytuł : wielka niewiadoma. Crying or Very sad

Jak to się nazywało Question

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pią 08 Gru, 2023 8:23

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"WWII --- Severed head of a Japanese soldier on a tank (Battle of Guadalcanal - 1942)"

Seria :
"Zdarzenia, sensacje, zagadki "ale to raczej ze srodka nie okładka.
IIRC : “Tak upadało imperium”. Najprawdopodobniej ...

pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Pią 15 Gru, 2023 8:36

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panc.

Starość nie radość. Nie widziałem tego od ostatniego wieku. Tak to bywa: oczami wyobraźni czołg usunąłem, zdjęcie stało się okładką a japońska ofiara amerykaninem, no bo tylko samuraje mogły być brutalne. Tak pewny byłem tej okładki że nawet nie szukałem zdjęcia... Embarassed

...ale ta czaszka z tymi zębami i wyschnięta wisząca skóra. To bardzo znajomo wygląda. To musi być to. Exclamation

No ale tak pewny byłem tej okładki... Rolling Eyes Question

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sro 20 Gru, 2023 7:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.