| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jankes81
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

totenkopfring der ss

witam wszystkich forumowiczów, moje trafienie roku wyszło w Szczecin-Podjuchy "totenkopfring der ss" Super należał do pana Volkmara zastanawiam się czy posiada ktoś listę oficerów ss którym został totenkopfring nadany, starałem się odnaleźć zdjęcie pana Volkmara ale bez skutku, będę wdzięczny za wszelką pomoc Super pozdrawiam


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 06 Sie, 2015 21:55

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: totenkopfring der ss

jankes81 napisał:
witam wszystkich forumowiczów, moje trafienie roku wyszło w Szczecin-Podjuchy "totenkopfring der ss" Super należał do pana Volkmara zastanawiam się czy posiada ktoś listę oficerów ss którym został totenkopfring nadany, starałem się odnaleźć zdjęcie pana Volkmara ale bez skutku, będę wdzięczny za wszelką pomoc Super pozdrawiam
Chyba se żarty robisz

Czw 06 Sie, 2015 22:30

Powrót do góry
jankes81
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przepraszam a ten żart to do czego ma się tyczyć ?

Czw 06 Sie, 2015 22:32

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie zdjęcia są mało pomocne . Mimo to ,delikatnie mówiąc moim zdaniem to nie jest oryginał.
_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 06 Sie, 2015 22:38

Powrót do góry
jankes81
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie skorzystałem z forum żeby kogokolwiek pzekonywać że to oryginał bo może kiedyś ktoś w puszczy zakopał kopie haha, proszę tylko o pomoc w odnalezieniu listy

Czw 06 Sie, 2015 22:46

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/permalink.php?id=1608568429419793&story_fbid=1611690239107612
_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 06 Sie, 2015 23:04

Powrót do góry
jankes81
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gdybym nie widział jak wychodzi z pod ziemi to bym sam nie uwierzył, dzięki za te fotki


Opis załącznika:

Czw 06 Sie, 2015 23:11

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jankes81 napisał:
gdybym nie widział jak wychodzi z pod ziemi to bym sam nie uwierzył, dzięki za te fotki


Uparty jesteś .
https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.germanmedals.net%2Frings%2F144-ring-ss-totenkopfring-big.html&anno=2

Strona nie chciała mi się otworzyć w oryginale dlatego przez tłumacza.
Pod Totenkopfringiem grawerka do wyboru.

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 06 Sie, 2015 23:39

Powrót do góry
Martinezzg
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 147
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehehehehheh

Dobra akcja

Pozdr.
Marcin. Czołg2

Ps. no comment.

Pią 07 Sie, 2015 0:04

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak byś chciał go pogonić masz tu link http://www.oakleafmilitaria.com/german_oakleaf_shop.html wyślij fotki itd ,bo na alle.... mało płacą? Luzik i masz wczasy gwarantowane Mr. Green , popatrz tylko ile Crying or Very sad http://allegro.pl/sygnet-ss-wiking-i5582798994.html

Pią 07 Sie, 2015 0:59

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jankes81 napisał:
gdybym nie widział jak wychodzi z pod ziemi to bym sam nie uwierzył, dzięki za te fotki
To jak? sam wylazł ooo Ooo tak sobie Dobry grzeczny sygnet

Pią 07 Sie, 2015 1:10

Powrót do góry
jankes81
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziwna sytuacja okazało się ze to kopia:( jaka jest szansa że w miejscu poszukiwań znajdzie się sygnet "kopie" po innym poszukiwaczu? bo innego wytłumaczenia nie widzę. Jestem mega zaskoczony! dziękuje za szybkie sprostowanie tematu

Pią 07 Sie, 2015 2:05

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sygnet

Ludzie teraz zakopują kopie czego się tylko da.Początek to były nieśmiertelniki,potem klamry a teraz jak widzę po woli wchodzą w pierwszą ligę.Bo zawsze się mówiło że jak coś sam znajdziesz to bankowo oryginał.Czasy się zmieniają.Mam 40 klamer których jestem pewien ale moje nieśmiertelniki to już zupełnie inny temat i aż sam się boję wstawiać nie które do identyfikacji Smutny Nasz forumowy specjalista utrudnia tylko sprawę swoją ,,pomocą,,.Czasami sobie myślę że tacy ludzie robią to specjalnie aby uwiarygodnić robione przez siebie kopie.Pozdrawiam T.

Pią 07 Sie, 2015 5:05

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: sygnet

boskitomasz napisał:
Ludzie teraz zakopują kopie czego się tylko da.Początek to były nieśmiertelniki,potem klamry a teraz jak widzę po woli wchodzą w pierwszą ligę.Bo zawsze się mówiło że jak coś sam znajdziesz to bankowo oryginał.Czasy się zmieniają.Mam 40 klamer których jestem pewien ale moje nieśmiertelniki to już zupełnie inny temat i aż sam się boję wstawiać nie które do identyfikacji Smutny Nasz forumowy specjalista utrudnia tylko sprawę swoją ,,pomocą,,.Czasami sobie myślę że tacy ludzie robią to specjalnie aby uwiarygodnić robione przez siebie kopie.Pozdrawiam T.



Pomijając już ten dyskutowany egzemplarz który na pierwszy rzut oka zdradza swoje pochodzenie Honor Ring to nagroda spersonalizowana . Z nim sprawa nie jest tak prosta jak z cytowanymi klamrami czy nieśmiertelnikami , nie mogą pojawić sie nie setki , ale nawet 2 takie same egzemplarze.
Bardziej prawdopodobne że to udany żart kolegów z którymi @jankes81 wspólnie kopie lub "konkurencji" której wchodzi w drogę.

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pią 07 Sie, 2015 10:05

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: sygnet

e-maus napisał:
boskitomasz napisał:
Ludzie teraz zakopują kopie czego się tylko da.Początek to były nieśmiertelniki,potem klamry a teraz jak widzę po woli wchodzą w pierwszą ligę.Bo zawsze się mówiło że jak coś sam znajdziesz to bankowo oryginał.Czasy się zmieniają.Mam 40 klamer których jestem pewien ale moje nieśmiertelniki to już zupełnie inny temat i aż sam się boję wstawiać nie które do identyfikacji Smutny Nasz forumowy specjalista utrudnia tylko sprawę swoją ,,pomocą,,.Czasami sobie myślę że tacy ludzie robią to specjalnie aby uwiarygodnić robione przez siebie kopie.Pozdrawiam T.



Pomijając już ten dyskutowany egzemplarz który na pierwszy rzut oka zdradza swoje pochodzenie Honor Ring to nagroda spersonalizowana . Z nim sprawa nie jest tak prosta jak z cytowanymi klamrami czy nieśmiertelnikami , nie mogą pojawić sie nie setki , ale nawet 2 takie same egzemplarze.
Bardziej prawdopodobne że to udany żart kolegów z którymi @jankes81 wspólnie kopie lub "konkurencji" której wchodzi w drogę.
Dokładnie tak, nic dodać nic ująć

Pią 07 Sie, 2015 17:45

Powrót do góry
GÜNTHER
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: SZCZECIN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH!
Mam podobną sytuację co jankes81. Mój kolega około 25 lat temu na obozie harcerskim poszedł do lasu,żeby wykopać dołek na swoją kupę i późnej ją zamaskować. Podczas kopania znalazł TOTENKOPFRING. Kolega próbujący maskować kupę obok wykopał klamrę. 2 lata temu dostałem ten TOTENKOPFRING od kolegi w prezencie.Z tego co na chwilę obecną ustaliłem jest to niestety fals.Znalazłem jeszcze 2 identyczne w internecie.1 jest falsem jak stwierdzili fachowcy z www.wehrmacht-awards.com. 2 nie wiem.
poPOZDRO!!!

Sob 03 Paź, 2015 12:04

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swego czasu, jakieś 20 latek wstecz, wraz ze starą ekipą, nawieźliśmy sporo ładnych kopii niemieckich odznak, klamer, odznaczeń, itp. część poszła w obieg momentalnie, bo ceny były niskie. Nie wciskaliśmy ich jako oryginały, a pomimo informacji, że to kopie naród kupował na potęgę. Większość kupujących twierdziła że to "piękny oryginał".
Resztkę, która pozostała "posialiśmy" w miejscach gdzie sami "zbieraliśmy grzyby", od Bałtyku po Tatry.

Sro 14 Paź, 2015 12:58

Powrót do góry
Strugu
Porucznik

Porucznik




Posty: 651
Pochwał: 3
Skąd: Przemyśl
Archiwum: Rozkradli Niemcy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o ładne sygnety SS to zapraszam:
http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=37975

Sro 14 Paź, 2015 14:57

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Undergrounder napisał:
Swego czasu, jakieś 20 latek wstecz, wraz ze starą ekipą, nawieźliśmy sporo ładnych kopii niemieckich odznak, klamer, odznaczeń, itp. część poszła w obieg momentalnie, bo ceny były niskie. Nie wciskaliśmy ich jako oryginały, a pomimo informacji, że to kopie naród kupował na potęgę. Większość kupujących twierdziła że to "piękny oryginał".
Resztkę, która pozostała "posialiśmy" w miejscach gdzie sami "zbieraliśmy grzyby", od Bałtyku po Tatry.

A ile było tych resztek? Tzn. że wyrzuciliście / zakopaliście co zostało Question W jakim celu? Podobno takie rzeczy zdarzają się obecnie, ale 20 lat temu...

Pią 16 Paź, 2015 10:51

Powrót do góry
kelseyradley
Private

Private






Posty: 1
Skąd: Chicago, Illinois, United States
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwnym zbiegiem okoliczności okazało się, że to kopia: (Jaka jest szansa, że w miejscu poszukiwań znajdzie się „skopiowany” przez innego poszukiwacza sygnet? Bo innego wytłumaczenia nie przychodzi mi do głowy. Jestem w szoku! Doceniam szybką zmianę tematu.
Bitlife

Wto 05 Wrz, 2023 5:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.