| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokumenty, akty notarialne z kresów

Cześć,

W dużym skrócie - mój pradziadek mieszkał na terenie województwa wileńskiego i po wojnie został przesiedlony na ziemie odzyskane. Obecnie prowadzę w internecie poszukiwania gdzie on mieszkał dokładnie i udało mi się go znaleźć na liście osadników wojskowych (brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej) w województwie wileńskim, mieszkał we wsi, która obecnie leży na terenie Białorusi.

Czy jako doświadczeni w tych klimatach historycy jesteście w stanie mi powiedzieć, gdzie mogą być przechowywane akty notarialne i własnościowe z kresów? O ile w ogóle się jakieś zachowały, ale nie wiem do końca gdzie szukać. Władze PRL przenosiły archiwa z kresów na tereny Polski? Czy może to wszystko zostało i prędzej musiałbym poszukiwać tego na Litwie albo na Białorusi? Gdzie mogę zgłosić się po pomoc?

Z góry dzięki Zdziwiony

Pon 04 Wrz, 2023 9:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.