| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P1910
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pocisk i łuska 75mm do jakiej armaty mógł być?

Cześć,
Posiadam pocisk ze zdjęć. długość 28cm (z pierścieniem, bez zapalnika 29cm), kaliber 75mm. Można wkręcić polskie zapalniki w pierścień, jak i pierścienie z pocisków armaty Schneider 75mm (taki sam gwint) lecz wyglądem pocisk nie pasuje do 75tek, które posiada znajomy. Koledzy sugerują, że może to być pocisk do armaty 1901/22 tzw. "prawosławnej" lub co sugeruje miejsce znalezienia (jeśli sprzedawca nie kłamał to gdzieś w okolicy Mielca i lotniska, przy brzegu rz. Wisłoki) do armaty przeciwlotniczej Schneider wz. 1922/24. Niestety nie mam do czego przyrównać, a w materiałach jest skąpo opisana amunicja i jej rodzaje. Może ktoś z Was ma takie "cuś" i lub może coś podpowiedzieć?

Mam jeszcze taką łuskę Fabryki Amunicji "Pocisk" prawdopodobnie ze Scheidera 75mm z oznaczeniami "75P" i "PK8P32DZ" i moje pytanie brzmi czy oznaczenie "75P" nie sugeruje, że jest to amunicja do armaty "prawosławnej"?
Z góry dzięki za pomoc Uśmiech



Opis załącznika:
od boku, dł 29cm (z pierścieniem)

Opis załącznika:
"W4" sygnowane na pierścieniu

Opis załącznika:
od góry z pierścieniem

Opis załącznika:
od góry, bez pierścienia

Opis załącznika:
spód, średnica zmierzona suwmiarką przy pierścieniu uszczelniająco-wiodącym

Opis załącznika:
spód łuski sygnowanej "75P" "PK8P32DZ"

Sro 17 Maj, 2023 15:38

Powrót do góry
P1910
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat zamknięty, a w linku odpowiedź na innym forum pozdrawiam!
https://forum.odkrywca.pl/topic/783684-pocisk-i-%C5%82uska-75mm-do-jakiej-armaty-m%C3%B3g%C5%82-by%C4%87/?_fromLogin=1

Pon 22 Maj, 2023 8:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.