| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pinaka dla Armenii

Witam, Indią po raz pierwszy udało się sprzedać za granicę rodzimy system rakietowy 214 mm Pinaka, odbiorcą tego systemu okazała się Armenia. Na razie nie jest znana ilość sprzedanych wyrzutni rakietowych. Pozdrawiam. https://zbiam.pl/armenia-kupuje-indyjskie-uzbrojenie/

Wto 04 Paź, 2022 14:01

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, według nie w pełni potwierdzonych informacji Armenia zakupiła w Indiach armatohaubicę samochodową MaRG 155 mm. Ciekawostką tego działa jest to, że jest to jedyne działo samochodowe 155 mm z lufą o długość 39 kalibrów, obecnie standardem jest lufa 52 kalibrów. Nie wiadomo dlaczego W Indiach zdecydowano się opracować działo z "krótką " lufą. Możliwe że chodziło o masę zastawu albo po prostu dłuższe działo nie było dostępne. https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=38494
Samo działo MaRG 155 jest nie tylko odpowiedzią Indii na "modę" na budowę dział samochodowych, ale ma też związek z zakupem przez Pakistan 236 dział samochodowych SH-15 w CHRL. Z tym że działa SH-15 kalibru 155 mm mają lufę o długości 52 kalibrów, a co za tym idzie i większy zasięg. Jednak ważą 22 tony czyli o 4 tony więcej niż działa indyjskie.
Pozdrawiam.

Pon 14 Lis, 2022 22:05

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Nie wiadomo dlaczego W Indiach zdecydowano się opracować działo z "krótką " lufą. Możliwe że chodziło o masę zastawu


Myślę, że o to chodziło. Zauważ, że haubicę 155 mm udało się zmieścić na samochodzie 4x4, jedyny chyba taki przypadek.

_________________
Pozdr.
Speedy

Sro 16 Lis, 2022 2:01

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, MaRG-155 jest dość tajemniczym działem, nawet nie widomo czy zostało przyjęte przez wojska indyjskie. Jednak hindusi potrafią zaskoczyć ostatnio zaprezentowali prototyp działa samochodowego MGS 155 zamontowany na podwozi ciężarówki 8x8. Pozdrawiam.

Sro 16 Lis, 2022 18:28

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Robert05 napisał:
Nie wiadomo dlaczego W Indiach zdecydowano się opracować działo z "krótką " lufą. Możliwe że chodziło o masę zastawu happy wheels


Myślę, że o to chodziło. Zauważ, że haubicę 155 mm udało się zmieścić na samochodzie 4x4, jedyny chyba taki przypadek.


Indie zawsze mnie zaskakują i myślę, że ten granat to tylko jedna z tych niespodzianek. I myślę, że jego zdolność bojowa wymaga dalszego rozważenia.

Pią 18 Lis, 2022 10:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.