| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tajemniczy metal?

Dzień dobry!
Do założenia konta na tym forum jak i tego tematu zainspirował mnie nowy post z sąsiedniego forum DWS o następującej treści:


https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=144205:

Cytat:
QUOTE
Tajemniczy materiał?

Post Kastore N 25 wrz, 2022 16:34
Witajcie, parę lat temu na portalu Joemonster.org pojawił się artykuł o ufo i Drugiej Wojnie Światowej, nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie to, że jeden z użytkowników JM podzielił się dziwną historią swojego dziadka z czasów rzecz jasna DWŚ...

QUOTE

Coś w tym może być. Mój dziadek w czasie wojny był na robotach przymusowych w Niemczech, w Furstenberg. Mówił, że pracował tam w montowni dziwnych płaskich powłok z lekkiego metalu. Dziadek tam był jako pracownik fizyczny, ale z wykształcenia był technikiem i znał się na metalurgii, i mówił, że takie stopu nie znał, że był to jakiś dziwny, porowaty metal - tak jakby płaskie płaty gąbki metalowej. Dziadek mówił, że te pory w tym materiale były tak zrobione jak sieć kanalików, jakby można było w nie wtrysnąć żywicę. I wg dziadka sam taki płat był bardzo kruchy i lekki, ale po wstrzyknięciu żywicy mógł nabrać elastyczności, i być takim materiałem kompozytowym. Po wojnie dziadek starał się o reparacje, ale okazało się, że w Furstenbergu nie było oficjalnie żadnych zakładów metalurgicznych i dziadek dostał tylko za wywóz na roboty, ale nie był w stanie udowodnić, gdzie i przy czym pracował, nie było żadnych dokumentów na to. Po wojnie dziadek próbował znaleźć samolot, dla którego były te dziwne częsci - ale nie było takiego samolotu.



https://joemonster.org/art/44931/A_co_jesli_to_Niemcy_a_nie_kosmici_przemieszczali_sie_latajacymi_spodkami
(ostatni wpis pod tekstem)

Jak myślicie, czy cała historia jest zmyślona, czy też nie do końca, i ów dziwny "kompozyt" mógł istnieć, a jeśli tak, do czego mógł być używany?

P.S. Z góry zaznaczam, że o metalurgii i materiałoznawstwie mam raczej mgliste pojęcie...

No właśnie, czym był ten dziwny metal, powłoką dla Ubootów, pianką metalową, a może elementem jakiegoś nieznanego wunderwaffe? confused1.gif


Edit:
Po namyśle:

Proszę moderatora o przesunięcie tego tematu do działu "Wytłumaczyć niewytłumaczalne".

Nie 13 Lis, 2022 17:46

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć
Zgodnie z prośbą temat przeniesiony
Pozdrawiam
M.

Nie 13 Lis, 2022 19:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.