| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szturmówka., krzyż

Witam szanowne grono, widzę w końcu ze ktos zrobił tu porzadek, na facebooku denerwuje mnie to ze niektore grupy zaraz są blokowane i trzeba zakrywac wiatrak, trochę to irytujące.
Ale co myslicie o tych odznaczeniach? https://allegrolokalnie.pl/oferta/wurster-rodzynek-kto-wie-to-wie

https://allegrolokalnie.pl/oferta/krzyz-zelazny-2-klasy-schinkel-form-deumer

Sob 01 Paź, 2022 23:41

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 439
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć, jeśli chodzi o krzyżyk, to jest to jak najbardziej dobry,wczesny krzyż schinkelform od Deumera, co do pancernej, to musi ktoś inny się wypowiedzieć.
_________________
Pozdrawiam Jarek

Nie 02 Paź, 2022 7:08

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Wurster też dobry, tylko cena chora.
_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Nie 02 Paź, 2022 9:44

Powrót do góry
robson7106
Porucznik

Porucznik





Posty: 772
Pochwał: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzyż kolegi z forum, a to jego sklep http://medalsmilitary.com/en/

Nie 02 Paź, 2022 13:02

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za wasze odpowiedzi. dopiero zaczynam z falerystyką
i głównie skupiam się na niemieckiej. Jak myślicie jakie najlepiej
kolekcjonować głównie te sygnowane i żeby najlepiej w ładnych stanach szukać.,czy bez znaczenia?
Dziękuję Pozdrawiam Paweł

Nie 02 Paź, 2022 22:16

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 439
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tutaj raczej sam musisz podjąć decyzję, jeśli chodzi o stan walorów, one mają cieszyć twoje oko,jedni wolą tzw,, ziemniaki " bo mają swój,,klimat" ,inni wolą stan,, szufladowy " , chodzi o to, żeby patrząc na kolekcję nie żałować pewnych zakupów. Co do sygn czy niesygnowanych ,hmm również sprawa indywidualna, zależy w co pójdziesz,ja osobiście kolekcjonując głównie EK-i biorę pod uwagę stan krzyża,sygn jest mile widziana,ale jeśli jej nie ma również mi to nie przeszkadza, jedyne co mogę na pewno doradzić to zakup odpowiedniej literatura w zależności od ukierunkowana Twojej przyszłej kolekcji Super
_________________
Pozdrawiam Jarek

Pon 03 Paź, 2022 5:51

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc w dobrym kierunku idę, z książek właśnie niedawno zakupiłem te 2 pozycję,czy warto było je zakupić? Co do odznaczeń podobają mi się krzyże, pancerki i szturmówki ogólnie planowałem zakupić każde po jednym odznaczeniu z niemczyzny i je oprawić w gablotce ale nie wiem czy ma to sens i głównie nie skupić się na tych które mi się podobają. Czy odznaczenia sygnowane są bardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Doceniam każde dobre rady koledzy bardziej doświadczeni nie chciałbym zrobić wpadki.
Dziękuję i Pozdrawiam Paweł



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 03 Paź, 2022 7:02

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 439
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do pozycji o ek2 Mario Alt,na początek może być chociaż zawiera kilka błędów, jeśli chodzi o krzyże to ja mam takie jak w załączniku, oczywiście opracowanie Jarka Bocheńskiego ciężko zdobyć,wydane było tylko 80 szt,co do budowania kolekcji, każdy po swojemu,ja na początku również zbierałem tzw misz masz wszystkiego po trochu,teraz głównie krzyże,no i bardzo mi się podobają drl-ki więc zgromadziłem wszystkich producentów,ale jak wyżej,kolekcja ma cieszyć Ciebie


Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam Jarek

Pon 03 Paź, 2022 7:52

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomoc. W sumie racja po co coś kolekcjonować co oko nie będzie cieszyć, w takim razie skupię się na tym co mi sie podoba. Ech co do książki Jarka to trudno do zdobycia, chociaz dosyć niedawno widzialem ja na jakieś grupie ktos próbował sprzedac za 1300zl

Pon 03 Paź, 2022 8:21

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 585
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Za te pieniądze to widziałem u jednego dilera praktycznie w stanie mint PAB Karl Wurster, więc potwierdzam, szkoda pieniążków na ten rodzynek Mr. Green

Czw 06 Paź, 2022 20:31

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Crank111 napisał:
Więc w dobrym kierunku idę, z książek właśnie niedawno zakupiłem te 2 pozycję,czy warto było je zakupić? Co do odznaczeń podobają mi się krzyże, pancerki i szturmówki ogólnie planowałem zakupić każde po jednym odznaczeniu z niemczyzny i je oprawić w gablotce ale nie wiem czy ma to sens i głównie nie skupić się na tych które mi się podobają. Czy odznaczenia sygnowane są bardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Doceniam każde dobre rady koledzy bardziej doświadczeni nie chciałbym zrobić wpadki.
Dziękuję i Pozdrawiam Paweł

Co do literatury to fakt warto się w nią zaopatrzyć, choć niektóre pozycje osiągają wysokie ceny, np. książka naszego kolegi Jarka o EK II 1939, to już biały kruk a przyznaję że się wahałem z zakupem, teraz nie żałuję i cena wydaje mi się śmieszna wręcz z perspektywy czasu. Jeśli masz określoną linię kolekcji, to nie wydasz wiele, no chyba że tak jak ja masz spory rozstrzał kolekcjonerski. Razz

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 09 Paź, 2022 22:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.