| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
falcon
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tajemnicza odznaka

Wiem, że temat ten poruszany był już prawie dwa lata temu, ale nikt nic w tym temacie nie wyjaśnił. Interesują mnie informacje na temat prezentowanej odznaki. Współcześnie wykonywana jest przez jedną z pracowni grawerskich pod nazwą Gwiazda Frontu Środkowej Wisły. Na aukcjach na eBay pojawia się jako odznaka z 1920 roku tj. z okresu wojny polsko-sowieckiej. Brak jednak jakichkolwiek informacji o niej zarówno w sieci jak i drukowanych publikacjach. Kiedy ustanowiona, komu i za co była przyznawana? Dziwna jest też nazwa, bo jakoś nie spotkałem w historii okresu międzywojennego z czymś takim jak Front Środkowej Wisły.


Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez falcon dnia Wto 25 Wrz, 2007 0:01, w całości zmieniany 1 raz

Nie 23 Wrz, 2007 12:26

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z wyglądu przypomina cepelię i to kiepsko wykonaną.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 23 Wrz, 2007 14:36

Powrót do góry
falcon
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Być może wygląda na Cepelię, ale gwarantuję, że to Cepelia made in eBay. Sylwestrus jak pytał o tą odznakę, to też nie otrzymał żadnej konkretnej odpowiedzi. Dlatego aby nikt nie musiał bawić się w ocenę grafiki wrzucam jej zdjęcie ze strony pracowni Panasiuka. Jest chyba wyraźniejsza i nie przypomina już ludowego kiczu. Może będę miał więcej szczęścia od mojego poprzednika i coś się na temat tej odznaki dowiem.
I jeszcze jedno aby ewentualnie uprzedzić że nie szukam u źródeł - info prosto z pracowni grawerskiej: "Jest to Gwiazda Frontu Środkowej Wisły, kosztuje ok. 100 zł i chwilowo nie ma jej w sprzedaży" . I tylko tyle.... Smutny



Opis załącznika:
Dla dociekliwych i może coś mogących powiedzieć. Na wieńcu są nazwy miast m.in. Płock, Sierpc, Dobrzyń nad Wisłą.

Nie 23 Wrz, 2007 17:11

Powrót do góry
mccartytorresg
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oprócz przydatnych informacji udostępnionych tutaj, podzielę się ze wszystkimi tematem gry online, który przedstawił mi znajomy. Horror pięć nocy w Freddys 2 to temat, którym chcę się tutaj podzielić. Czy jesteś na tyle odważny, aby dołączyć do tej gry, która została wydana w 2014 roku, ale do tej pory pojawia się jak fala. To także po prostu fajna gra, jeśli chcesz móc dołączyć teraz i spędzić 5 nocy horroru.
five nights at freddys 2

Pon 16 Maj, 2022 11:48

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 439
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mccartytorresg napisał:
Oprócz przydatnych informacji udostępnionych tutaj, podzielę się ze wszystkimi tematem gry online, który przedstawił mi znajomy. Horror pięć nocy w Freddys 2 to temat, którym chcę się tutaj podzielić. Czy jesteś na tyle odważny, aby dołączyć do tej gry, która została wydana w 2014 roku, ale do tej pory pojawia się jak fala. To także po prostu fajna gra, jeśli chcesz móc dołączyć teraz i spędzić 5 nocy horroru.
five nights at freddys 2


Horrorem to jest to, że zaśmiecasz forum swoimi pseudo przemyśleniami, rozumiem, że jesteś podjarany jakąś tam gierką,ale raczej,,dziel " się tym gdzie indziej, ewentualnie obiadem przy stole . Gupi

_________________
Pozdrawiam Jarek

Pon 16 Maj, 2022 18:10

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jarek, to BOT, z którym nie da się polemizować Uśmiech Takie wpisy trzeba od razu usuwać...
_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Wto 17 Maj, 2022 14:04

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 439
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BrunoWelt napisał:
Jarek, to BOT, z którym nie da się polemizować Uśmiech Takie wpisy trzeba od razu usuwać...


Wiem, wypowiadając się powyżej miałem tego świadomość Laughing , ale patrząc na ten,,syf " który zalewa forum chciałem sobie trochę,, ulżyć" W szoku Co do usuwania to jak najbardziej się z Kolegą zgadzam,robi się tzw,, śmietniczek"

_________________
Pozdrawiam Jarek

Wto 17 Maj, 2022 19:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.