| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MateuszM
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet Mauser konserwacja

Witam
Posiadam takiego mausera w stanie nie za ciekawym, dość gruba rdza a na ostrzu ostała się jeszcze oxyda, pochwa w stanie agonalnym ale ją tez odnowie... Mam nadzieję że się uda. Trochę już przekopałem forum, google i YT
sposobów na domową renowację jest aż za dużo Zdziwko .
-Czym pozbyć się tej rdzy z rękojeści(Elektroliza?)? próbowałem szczotką miękką ale zostawiła brzydki złoty ślad, spróbować to delikatnie ostukać czy stalową szczotką potraktować?(po czyszczeniu konserwować olejem do broni czy może czymś innym polecacie? Ni chciałbym go za bardzo wyszlifować żeby nie stracił tego swojego "uroku" że tak się wyrażę ;)Tylko żeby się pozbyć rudej i żeby dalej go nie żarła
-śruby na rękojeści próbować je jakoś odzyskać czy rozwiercić i kupić oryginalne na wymianę? w razie uszkodzenia okładzin mam oryginalne na wymianę.
-Zamek już w jednym bagnecie uratowałem wd40 maczanka potem ostukiwałem deseczką aż puścił i dał sie rozmontować, z tym może się też uda?
-W ostrze nie chcę za bardzo ingerować szkoda mi oxydy, może szczoteczka do zębów plus jakiś środek do rdzy czyszczenie miejscowe, potem opłukiwać i tak czynność powtarzać do skutku? Na koniec konserwacja tych miejsc olejem do broni np?
-Pochwę chciałem naprostować w miejscach gdzie są wgnioty potem na "piaskowanie" delikatne, dziury zacynować i większe folijką z mosiadzu z cynowaniem, szlifowanie potem szpachla i malowanie na koniec Kciuk do góry
Z góry dziękuję za porady Wyluzowany



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 09 Lut, 2022 18:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.