| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomocy! :)

Koledzy,
Właśnie powstaje kolejna edycja najlepszej książki o odznaczeniach KM, czyli The Kriegsmarine Awards w wersji anglojęzycznej. Technicznie będzie to reedycja trzeciego tomu tej książki, który będzie miał formę uzupełnienia tomu 1 i 2, tylko będzie znacznie bardziej rozszerzony w porównaniu do dotychczasowego tomu 3. Ambicją autorów jest uwzględnienie w nowym tomie 3 wszystkich wariantów odznaczeń zawartych w klasyfikacjach Norma z WAF/GCA, których nie było w obecnej edycji tej książki. Nowy uzupełniony tom 3 ma się pojawić tej jesieni, taki jest plan.

W związku z powyższym muszę dostarczyć autorom statystyki i zdjęcia ok 30 odznaczeń z mojej kolekcji. I właśnie ze zdjęciami mam problem... nie mam umiejętności ani sprzętu, żeby zrobić wystarczająco dobre zdjęcia Smutny

Czy jest tu na forum ktoś z Warszawy lub okolic, kto mógłby mi w tym pomóc?

Zakładam, że dla kogoś kto zna się na rzeczy i ma sprzęt (namiot, statyw, aparat, oświetlenie) to robota na jakieś 2-3 godziny i jeszcze parę browarów w tym czasie da się wspólnie wypić Wink Za pomoc przy książce nie biorę kasy, więc za zdjęcia też wolę nie płacić, ale jakaś dobra flacha na pewno się znajdzie Wink

pzdr,
Hubert

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sob 08 Sty, 2022 11:47

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Hubert,
Z chęcią bym pomógł, ale odległość, brak sprzętu i brak umiejętności w robieniu zdjęć jest główną przeszkodą, ale wpadł mi pewien pomysł do głowy i pamiętam że nasz kolega z forum Tomek "tompress" kserował odznaczenia i jakość obrazu odznaczeń na ksero w kolorze wychodziła rewelacyjnie.
Pozdrawiam
Krzysztof

Sro 12 Sty, 2022 13:47

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Krzysztof za sugestię! Mam skaner. Mam też lustrzankę ze szkłem makro, więc ujęcia awersu/rewersu na wprost to nie problem. Nie radzę sobie z ujęciami detali pod kątem, kiedy nie można skorzystać ze statywu. Poza tym, przy moich nikłych umiejętnościach, zajmuje mi to mnóstwo czasu. Jednak jakoś sobie poradzę. Umówiłem się z autorami, że przygotuję im materiał na prawie 100 stron nowego tomu III, który w sumie ma mieć stron ok 500.
pzdr,
Hubert

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Czw 13 Sty, 2022 0:42

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Hubert,
Ciesze się że nie utknąłeś w miejscu i mimo technicznych problemów prace idą do przodu (ale za łatwo być nie może, bo się nie doceni własnej pracy Uśmiech ). Próbowałeś robić zdjęcia z podparciem (statywem) o wysokiej rozdzielczości i z nich wyciągnąć potrzebne szczegóły? Podobną sytuacje miałem gdzie chciałem zrobić zbliżenie szczegółów odznaczenia i za każdym razem powiększony obszar wychodził jakiś taki niedokładny / niewyraźny (nie oddawał tego co chciałem przekazać). Dopiero ustawienie z pewnej odległości gdzie obiektyw dawał siebie dobrze rade z ostrością wówczas robiłem zdjęcia, następnie kadrowałem szczegóły i zaczynało to wreszcie wyglądać.
Życzę powodzenia i czekam na część 3-cią książki z biżuterią KM.
Pozdr Kr

Czw 13 Sty, 2022 16:39

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cze Hubert
Nie kombinuj : ), też to przerabiałem i też jestem kiepski w dobrych zdjęciach, a publikacje wymagają zdjęć w wysokiej rozdzielczości
Nie znam nikogo lepszego od Macieja Garbowicza, może będzie miał czas i chęci.

ps:
przy okazji gratuluję, każdy z nas jest usatysfakcjonowany prośbą o foty swoich odznaczeń



Opis załącznika:

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 13 Sty, 2022 17:59

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hej Hubert,

jeśli jeszcze nikogo nie masz, to tak umiem i podrzucam kilka swoich przykładów: https://www.dropbox.com/sh/0asql50hhnye9bj/AAC_Vh6tx-TAzJAtwhoEXy9Ea?dl=0

Tyle, że jestem z Wrocławia. Nie wiem jeszcze jak to ogarnąć, ale jak nikt inny się nie pojawi, to możemy coś pokombinować Super

Jeśli masz 30 blach, to samo fotografowanie - do ogarnięcia w 2-3 godziny, późniejsza obróbka, jeszcze 2-3x tyle, ale to też do zrobienia Uśmiech

Ps. polecam oglądać na zoomie 75-100%

_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Pią 14 Sty, 2022 21:09

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BrunoWelt napisał:
hej Hubert,

jeśli jeszcze nikogo nie masz, to tak umiem i podrzucam kilka swoich przykładów: https://www.dropbox.com/sh/0asql50hhnye9bj/AAC_Vh6tx-TAzJAtwhoEXy9Ea?dl=0

Tyle, że jestem z Wrocławia. Nie wiem jeszcze jak to ogarnąć, ale jak nikt inny się nie pojawi, to możemy coś pokombinować Super

Jeśli masz 30 blach, to samo fotografowanie - do ogarnięcia w 2-3 godziny, późniejsza obróbka, jeszcze 2-3x tyle, ale to też do zrobienia Uśmiech

Ps. polecam oglądać na zoomie 75-100%


Wow, Michał, ale foty! Gratuluję umiejętności i zazdroszczę jednocześnie. Odznaczenia również super!
Bardzo dziękuję za propozycję, ale nie mam możliwości wybrać się do pięknego Wrocławia Smutny
Już zrezygnowałem ze zdjęć lustrzanką, bo chociaż odpowiedni sprzęt mam i nawet przy moich słabych umiejętnościach, jedno na jakieś 100 zdjęć wychodzi dobrze, to rozstawianie całego kramu na kilka godzin (namiot, statyw, oświetlenie) w mieszkaniu, w którym są małe dzieci jest dużym wyzwaniem.
Teraz cała nadzieja w najnowszym Iphonie Wink
pzdr,
Hubert

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sob 15 Sty, 2022 13:41

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bubba_Z napisał:
BrunoWelt napisał:
hej Hubert,

jeśli jeszcze nikogo nie masz, to tak umiem i podrzucam kilka swoich przykładów: https://www.dropbox.com/sh/0asql50hhnye9bj/AAC_Vh6tx-TAzJAtwhoEXy9Ea?dl=0

Tyle, że jestem z Wrocławia. Nie wiem jeszcze jak to ogarnąć, ale jak nikt inny się nie pojawi, to możemy coś pokombinować Super

Jeśli masz 30 blach, to samo fotografowanie - do ogarnięcia w 2-3 godziny, późniejsza obróbka, jeszcze 2-3x tyle, ale to też do zrobienia Uśmiech

Ps. polecam oglądać na zoomie 75-100%


Wow, Michał, ale foty! Gratuluję umiejętności i zazdroszczę jednocześnie. Odznaczenia również super!
Bardzo dziękuję za propozycję, ale nie mam możliwości wybrać się do pięknego Wrocławia Smutny
Już zrezygnowałem ze zdjęć lustrzanką, bo chociaż odpowiedni sprzęt mam i nawet przy moich słabych umiejętnościach, jedno na jakieś 100 zdjęć wychodzi dobrze, to rozstawianie całego kramu na kilka godzin (namiot, statyw, oświetlenie) w mieszkaniu, w którym są małe dzieci jest dużym wyzwaniem.
Teraz cała nadzieja w najnowszym Iphonie Wink
pzdr,
Hubert


odezwę się na priv, i dziękuje Uśmiech

_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Sob 15 Sty, 2022 20:04

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BrunoWelt napisał:
hej Hubert,

jeśli jeszcze nikogo nie masz, to tak umiem i podrzucam kilka swoich przykładów: https://www.dropbox.com/sh/0asql50hhnye9bj/AAC_Vh6tx-TAzJAtwhoEXy9Ea?dl=0

Ps. polecam oglądać na zoomie 75-100%


Hej Michał,
Zdjęcia rewelacja! Jednak diabeł tkwi w szczegółach, jestem pod wrażeniem jak dokładnie widać ślady narzędzi i technologie jaka była wykorzystywana podczas robienia odznaczeń Uśmiech
Super Piwo
Pozdr Kr

Wto 18 Sty, 2022 16:20

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Krzysztof! Uśmiech Dokładnie, dopiero na zdjęciach z tym poziomem zbliżenia i ostrości widać jak precyzyjne są ślady oprzyrządowania, ewentualne skazy - zarówno te nabyte jak i produkcyjne Uśmiech Mam tego trochę więcej, jak byś chciał pooglądać z bliska więcej blaszek, daj znać - udostępnię Ci więcej zdjęć Super
_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Sro 19 Sty, 2022 11:41

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Michał, ja też poproszę Bardzo szczęśliwy oglądanie Twoich perfekcyjnych zdjęć to czysta przyjemność Super
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Czw 20 Sty, 2022 20:06

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BrunoWelt napisał:
Dzięki Krzysztof! Uśmiech Dokładnie, dopiero na zdjęciach z tym poziomem zbliżenia i ostrości widać jak precyzyjne są ślady oprzyrządowania, ewentualne skazy - zarówno te nabyte jak i produkcyjne Uśmiech Mam tego trochę więcej, jak byś chciał pooglądać z bliska więcej blaszek, daj znać - udostępnię Ci więcej zdjęć Super


Cześć Michał,
Pewnie że chcę, każda ilość mile widziana Uśmiech
Dzieki i Pozdr.
Krzysiek

Pon 24 Sty, 2022 13:54

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szukam osób, którym sprzedałem załączone odznaczenia Uśmiech potrzebuję ich dobrych zdjęć do książki. Niestety nie pamiętam do kogo poszły... może do kogoś z forum?
Hubert



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sro 23 Lut, 2022 1:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.