| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
firefighter
Leutnant

Leutnant





Posty: 267
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK2 RK

Jaka jest wasza opinia?


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam
Jarek

Sob 18 Wrz, 2021 20:20

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK II mrożonka przerobiony na RK, tzw. Feldritterkreuz, wydaje się że przeróbka epokowa, wstążka też powiedziałbym może być OK.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 18 Wrz, 2021 21:07

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie przeróbka powojenna jak i może teraźniejsza. Na ramce przy małym pierścieniu widać ingerencję jakiegoś narzędzia. W miejscu tym powinna być patyna, tak jak w koło, a tu jej niema. W nawierceniu na mały pierścień powinien być lut, wydaje się jakby pierścień był tylko zaciśnięty.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 19 Wrz, 2021 21:19

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już spotkałem na swojej drodze EKi z tak zespawanym małym kółkiem, jednostronnie, nawet miałem taki w swojej kolekcji i chyba jeszcze mam, zawieszka i małe kółeczko też nie wskazuje jednoznacznie na współczesną robotę a ślady od narzędzi można spotkać również na EKach 1914, to i na tym być może, tym bardziej że był przerobiony a przy małym kółku na ramce jest zdrapana powłoka to patyny nie ma.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pon 20 Wrz, 2021 20:50

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Już spotkałem na swojej drodze EKi z tak zespawanym małym kółkiem, jednostronnie, nawet miałem taki w swojej kolekcji i chyba jeszcze mam, zawieszka i małe kółeczko też nie wskazuje jednoznacznie na współczesną robotę a ślady od narzędzi można spotkać również na EKach 1914, to i na tym być może, tym bardziej że był przerobiony a przy małym kółku na ramce jest zdrapana powłoka to patyny nie ma.

Cześć Mirek.
Jeśli przeróbka byłaby w końcu wojny 1945, to nie sadzisz, że patyna w tym miejscu po narzędziu powinna być jak na reszcie ?

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 20 Wrz, 2021 21:39

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Marcinie.
Tzw. "patyna" nie osadza się na cynie tak, jak np. na srebrze. Niektóre odznaczenia mają lutowane fabrycznie uszka i kolor lutu jest zbliżony. A mam na myśli odznaczenia znacznie wcześniejsze od EK, np. za wojnę francusko-pruską.

Pozdrawiam

Wto 21 Wrz, 2021 10:10

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Cześć Marcinie.
Tzw. "patyna" nie osadza się na cynie tak, jak np. na srebrze. Niektóre odznaczenia mają lutowane fabrycznie uszka i kolor lutu jest zbliżony. A mam na myśli odznaczenia znacznie wcześniejsze od EK, np. za wojnę francusko-pruską.

Pozdrawiam

Witaj Pawle
Ok, przez prawie 80 lat cyna powinna raczej poczarnieć czy inaczej mówiąc pociemnienieć. Druga sprawa po co ten lut czy to co, skoro nie przylutowano pierścienia ? Drugie kółko można było spokojnie rozgiąć i zagiąć. Nie ma tu spotykanej przeróbki czyli skręcenia pierscienia.

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Wto 21 Wrz, 2021 17:28

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie. To co tam widać takie szare przy kółeczku to nie cyna a odsłonięta ze srebrzenia część ramki.
Przeróbki EK na RK były różne trochę dyskutowałem też na ten temat z ludźmi z FB sam mam w kolekcji jeden taki przerobiony frontowo co do którego miałem spore wątpliwości.
Nadal uważam że może to być przeróbka epokowa.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 25 Wrz, 2021 10:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.